Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LG G5 με google camera mod + snapseed και με αρκετο ηλιο

 

2018-09-23_09-55-48 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

2018-09-23_09-57-12 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

https://farm2.staticflickr.com/1965/43958639425_433b2c012f_c.jpg' alt='43958639425_433b2c012f_c.jpg'>2018-09-23_10-05-23 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

 

άψογη φίλε.. αν μπορούσες να κόψεις και τα κάγκελα κάτω θα ήταν ακόμα πιο δυνατή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Anteng πολύ καλή,σχεδόν επαγγελματική.

Mergelis υπέροχες και οι 2.

 

Σε Ευχαριστώ Γιώργο!!! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άψογη φίλε.. αν μπορούσες να κόψεις και τα κάγκελα κάτω θα ήταν ακόμα πιο δυνατή

Δεν είχα το πριόνι εκείνη την στιγμή Χαχα.. σωστός .. ήταν όντως λάθος! Σε ευχαριστώ πάντως φίλε! :)

Link to comment
Share on other sites

Anteng πολύ καλή,σχεδόν επαγγελματική.

Mergelis υπέροχες και οι 2.

 

Σε ευχαριστω Γιωργο :). Βασικα ηταν τελειο το σκηνικο σε ενα πανεμορφο νεοκλασσικο στο κεντρο της Αθηνας.

Link to comment
Share on other sites

LG G5 manual + snapseed

 

https://farm2.staticflickr.com/1979/43999110775_5b9de5f7ab_c.jpg' alt='43999110775_5b9de5f7ab_c.jpg'>2018-09-25_07-54-02 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα ομορφη φιλε. Ιδανικα θα ηθελα λιγο παραπανω γκραφιτι και να μην ειναι τοσο οριακα. Ισως να εκανε ωραια αντιθεση το γκραφιτι και με το ωραιο περβαζι που ειναι πιο κλασσικο αν το επαιρνες απο μια διαφορετικη ληψη (ειδικα με την αντιθεση του Α/Μ που εχεις επιλεξει ηδη)
Link to comment
Share on other sites

Αντρεα ομορφη φιλε. Ιδανικα θα ηθελα λιγο παραπανω γκραφιτι και να μην ειναι τοσο οριακα. Ισως να εκανε ωραια αντιθεση το γκραφιτι και με το ωραιο περβαζι που ειναι πιο κλασσικο αν το επαιρνες απο μια διαφορετικη ληψη (ειδικα με την αντιθεση του Α/Μ που εχεις επιλεξει ηδη)

 

Σε ευχαριστω Αλεξη. Εννοεις διαφορετικη οπτικη γωνια ή στην επεξεργασια να ειχα λιγο περισσοτερο φωτεινοτητα εκει ωστε να τραβηξει το ματι;

 

Συντομα θα ξαναβρεθω εκει οποτε αν εχεις να δωσεις κανενα tip ετσι απο περιεργεια για να δω την ματια σου, περιμενω οδηγιες :)

 

Σε καθε περιπτωση, αυτη ηταν η αρχικη. https://www.flickr.com/gp/148406140@N05/98nZ4j Ομολογω οτι ηταν λιγο βιαστικη. Στην επεξεργασια εκανα desaturate, κατεβασα σκιες, ανεβασα contrast, προσθεσα λιγο κοκο και τελος βινιετα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Αλεξη. Εννοεις διαφορετικη οπτικη γωνια ή στην επεξεργασια να ειχα λιγο περισσοτερο φωτεινοτητα εκει ωστε να τραβηξει το ματι;

 

Συντομα θα ξαναβρεθω εκει οποτε αν εχεις να δωσεις κανενα tip ετσι απο περιεργεια για να δω την ματια σου, περιμενω οδηγιες :)

 

Σε καθε περιπτωση, αυτη ηταν η αρχικη. https://www.flickr.com/gp/148406140@N05/98nZ4j Ομολογω οτι ηταν λιγο βιαστικη. Στην επεξεργασια εκανα desaturate, κατεβασα σκιες, ανεβασα contrast, προσθεσα λιγο κοκο και τελος βινιετα.

Εννοουσα διαφορετικη οπτικη γωνια στη ληψη της φωτογραφιας! Γενικα οσο τη βλεπω τοσο περισσοτερο μου αρεσει η αντιθεση του λερωμενου τοιχου με το γυαλισμενο περβαζι! Απο τον καναπε προφανως δεν μπορω να προτεινω και καδρο...ισως αν εκανες απο πολυ χαμηλα μια ληψη προς τα πανω και επιανες τοιχο και περβαζι στο βαθος; Ιδεες ριχνω μπας και κεινη την ωρα σου βγει τιποτα αξιοπρεπες! Οπως και αν πετυχαινες ατομο να περπαταει σαν σιλουετα θα ηταν ωραιο...

Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα διαφορετικη οπτικη γωνια στη ληψη της φωτογραφιας! Γενικα οσο τη βλεπω τοσο περισσοτερο μου αρεσει η αντιθεση του λερωμενου τοιχου με το γυαλισμενο περβαζι! Απο τον καναπε προφανως δεν μπορω να προτεινω και καδρο...ισως αν εκανες απο πολυ χαμηλα μια ληψη προς τα πανω και επιανες τοιχο και περβαζι στο βαθος; Ιδεες ριχνω μπας και κεινη την ωρα σου βγει τιποτα αξιοπρεπες! Οπως και αν πετυχαινες ατομο να περπαταει σαν σιλουετα θα ηταν ωραιο...

 

Η αληθεια ειναι οτι τη στιγμη που την τραβαγα δεν ειχα πολυ προσεξει το γκραφιτι. Πιο πολυ ο φωτισμος που ειχε πανω μου αρεσε. Οποτε θα κοιταξω να πιασω αλλη ματια :)

 

Και για να σε ικανοποιησω μιας και ορεχτηκες γκραφιτι, τσιμπα αυτην προς το παρον :lol:

 

34104222684_b3f7f4fc1d_z.jpgIMG_20170528_000449 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι τη στιγμη που την τραβαγα δεν ειχα πολυ προσεξει το γκραφιτι. Πιο πολυ ο φωτισμος που ειχε πανω μου αρεσε. Οποτε θα κοιταξω να πιασω αλλη ματια :)

 

Και για να σε ικανοποιησω μιας και ορεχτηκες γκραφιτι, τσιμπα αυτην προς το παρον :lol:

 

[im]https://farm5.staticflickr.com/4199/34104222684_b3f7f4fc1d_z.jpg[/img]IMG_20170528_000449 by Andreas L., on Flickr

χαχα τη θυμαμαι αυτη! Ηξερα οτι εχεις πετυχει καλη αποτυπωση γκραφιτι γι αυτο εχω απαιτησεις!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα τη θυμαμαι αυτη! Ηξερα οτι εχεις πετυχει καλη αποτυπωση γκραφιτι γι αυτο εχω απαιτησεις!!

 

Χαχα. Κανενα προβλημα. Απλα εστιασαμε σε διαφορετικα πραγματα. Θα δοκιμασω να εστιασω στο γκραφιτι με βαθος προς τα πανω.... ε ρε κατι ξαπλες που θα ριξω στη πεζοδρομιουμπα :lol:

 

Γενικα μου αρεσουν τα γκραφιτι και συνηθως τα φωτογραφιζω (εχω φαει μπολικο κραξιμο που σταματαω καθως περαπαταμε για το κλικ). Αλλα κανενα δεν ηταν τοσο καλλιτεχνικο για να το ανεβασω εδω. Ισως με το περβαζι πισω (πανω) να δωσει ενα βαρος παραπανω. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

To DDR σημαίνει Deutsche Demokratische Republik.

Είναι η πρώην Ανατολική Γερμανία

Εισαι δυναμιτης!!!!

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

iPhone 6s, instagrammed

[ig]https://farm2.staticflickr.com/1964/31054657458_fd2de13aa1_z.jpg[/img] by -NetRaider||-

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

πολύ καλή λήψη.. μου αρέσουν οι αντανακλάσεις που κάνουν τα σύννεφα στα παράθυρα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μια candit shot με oneplus 6.

 

44881039542_eb13517927_z.jpgIMG_20180922_001004-2 by Andreas L., on Flickr

 

Μεγάλη λεπτομέρεια στο πίσω πράσινο φυτο .

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη βασιλη!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...