Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S8+, επιλεκτική εστίαση, snapseed

 

38452396432_b8beca3f18_c.jpg20170820_175453-01 by marios86, on Flickr

Μάριε μαγική. Μπραααααβο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S8+, επιλεκτική εστίαση, snapseed

 

38452396432_b8beca3f18_c.jpg20170820_175453-01 by marios86, on Flickr

Θεσπέσια λήψη!!! Μάριε εδώ το τερμάτισες.... μπορεις να εξηγήσεις πως κάνεις τόσο καθαρο focus κ παράλληλα τέτοιο θόλωμα?Με ταπ στο σημείο ακριβώς δεν τα κατάφερα.Οσες φορες κ αν δοκίμασα π.χ το θολωμα καπου δεν θα ειναι σωστό.... κάνεις κάποια επεξεργασία?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα μου επιτρέψεις να την ξανανεβάσω με preview γιατι είναι κρίμα να μην την δουνε.

 

38450142032_6ed1061756_c.jpg2017-11-17_04-20-37 by makis panagiotidis, on Flickr

 

Εντυπωσιακη πραγματικα...out of this world!

Link to comment
Share on other sites

Μας έχετε μαγέψει παιδιά... Τι να πω...

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θεσπέσια λήψη!!! Μάριε εδώ το τερμάτισες.... μπορεις να εξηγήσεις πως κάνεις τόσο καθαρο focus κ παράλληλα τέτοιο θόλωμα?Με ταπ στο σημείο ακριβώς δεν τα κατάφερα.Οσες φορες κ αν δοκίμασα π.χ το θολωμα καπου δεν θα ειναι σωστό.... κάνεις κάποια επεξεργασία?

 

ευχαριστω για τα σχολια

 

θελει προσοχη στην εστιαση λιγο μπροστα λιγο πισω να πιασει καθαρα το θεμα

 

επισης θελει και προσοχη το background να δενει με το θεμα, αμα κανεις δοκιμες θα το βρεις

 

σε αυτην εδωσα 2 3 βασικα με το snapseed τιποτα παραπανω δεν ηθελε

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις φωτογραφίες και δεν χορταινεις να τα βλέπεις. Πολύ καλές φωτογραφίες από όλους σας!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις φωτογραφίες και δεν χορταινεις να τα βλέπεις. Πολύ καλές φωτογραφίες από όλους σας!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως έχουν ανέβει γενικά πολύ καλές φωτογραφίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tην ποσταρα και στο άλλο νήμα την ποστάρω και εδώ,ελπίζω να μην κουράζω.

Lg g6 wide lens manual χωρίς φίλτρα ή επεξεργασία.

38413128826_be6b35b736_c.jpgLg g6 wide lens manual by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Φοβερή δουλειά σε ολα!!
Link to comment
Share on other sites

Θεσπέσια λήψη!!! Μάριε εδώ το τερμάτισες.... μπορεις να εξηγήσεις πως κάνεις τόσο καθαρο focus κ παράλληλα τέτοιο θόλωμα?Με ταπ στο σημείο ακριβώς δεν τα κατάφερα.Οσες φορες κ αν δοκίμασα π.χ το θολωμα καπου δεν θα ειναι σωστό.... κάνεις κάποια επεξεργασία?
Η δική μου γνώμη είναι πως πρέπει να πειραματιστείς αρκετά με την απόσταση του κινητού από το πρωτεύον θέμα. Εκεί είναι το μυστικό. Συνήθως θέλει ένα κλικ πιο μακριά από ότι πιστεύεις. Αυτό έχω καταλάβει και το θεωρώ κλειδί στην επιλεκτική εστίαση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα RAW από εμένα !

Nexus 5X επεξεργασμένο μέσω Snapseed, χειροκίνητο .

38483052451_17eff80ccb_k.jpgΚουκουνάρι by Zurabi Meladze, on Flickr

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πολυ καλο bokeh

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... έχετε καταφέρει να κάνετε αυτό το θέμα το χειρότερο του φόρουμ.

Σφάζεστε και χαλάτε μονίμως το θέμα με άσχετα σχόλια, μπηχτές και κάνετε καθημερινά τόνους αναφορές για το οτιδήποτε (κυριολεκτικά).

Πάνω από τις μισές αναφορές όλου του φόρουμ, γίνονται από αυτό το θέμα.

Σας φαίνεται φυσιολογικό; είναι υγιές; Ρητορικό ερώτημα.

Και πριν αποφανθείτε ότι η...άλλη πλευρά φταίει, σας λέω ότι φταίτε όλες οι πλευρές, τέλος.

Το μόνο που θα καταφέρετε είναι να κλειδώσουμε το θέμα για να ησυχάσουμε όλοι.

Αν θέλετε να γίνει αυτό συνεχίστε να κάνετε ότι κάνετε καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου γνώμη είναι πως πρέπει να πειραματιστείς αρκετά με την απόσταση του κινητού από το πρωτεύον θέμα. Εκεί είναι το μυστικό. Συνήθως θέλει ένα κλικ πιο μακριά από ότι πιστεύεις. Αυτό έχω καταλάβει και το θεωρώ κλειδί στην επιλεκτική εστίαση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι τώρα που το λες ισχύει αυτό!!

 

s7 edge. auto, snapseed

 

32559070923_4334e5be71_c.jpg20170307_172721-01 by marios86, on Flickr

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Μάριε κ Βλάση σας ευχαριστώ για τα λόγια σας κρατάω πολυ κ αυτο με το χρώμα background παίζει πολύ ρόλο αποτι καταλαβα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

S8 plus auto, hdr auto + Snapseed

 

με συγχωρείτε για φώτο πριν 2 μήνες παρ'ολα αυτά δεν την έχω ξαναβάλει....... δεν είναι οτι καλύτερο για το κοινό

 

37597279585_c1d22c1d19_c.jpg2017-11-17_06-52-05 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε καλλιτεχνική φλέβα έχεις

Σ ευχαριστώ Βαγγέλη! Εκτιμώ την αποψη σου! Προσπαθω να δουλεψω οσο περισσοτερο μπορω ωστε να "βλεπω" οσο καλυτερα μπορω το καδρο μου.

 

Νικο κανεις δεν ειπε κατι για παλιοτερες φωτογραφιες αν δεν κανω λαθος, εκτος απο σενα για τον Κωστα. Αν εχω καταλαβει καλα, απο ολους τους υπολοιπους εδω μεσα, ολοι ειμαστε και ειμασταν οκ με το να ανεβαινουν φωτογραφιες πιο παλιες, αρκει να ειναι πρωτη φορα που ανεβαινουν και να αφορουν το θεμα ως καλλιτεχνικες. Πχ και ο απταλικο εχει ανεβασει κατα καιρους φωτογραφιες απο το S7 του που προφανως ειναι παλιοτερες, αλλα ολοι μειναμε στο θεμα της φωτογραφιας του και μονο.

Edited by Abdalis_3k60
Link to comment
Share on other sites

P10+/LR

Ηθελα να την ανεβασω πιο πριν αλλα ειχα ανεβασει 2 φορες το panning...Χαζεψαμε

26695387329_79ace30b23_z.jpgTheater Behind The Lines by alex-mand, on Flickr

 

Ομορφη αρκετα...βασικα το panning θελει continous auto focus για να κεντραρει συνεχως το αντικειμενο που βρισκεται σε κινηση.

Δυσκολη δουλεια...εγω το χω πετυχει μονο με την RX-100

Link to comment
Share on other sites

Ομορφη αρκετα...βασικα το panning θελει continous auto focus για να κεντραρει συνεχως το αντικειμενο που βρισκεται σε κινηση.

Δυσκολη δουλεια...εγω το χω πετυχει μονο με την RX-100

Κωστα με το panning που ανεφερα ειναι αυτη, και απλα ειχα μπερδευτει και την ανεβασα 2 φορες.

[mg]https://farm5.staticflickr.com/4535/38439538312_b8a1ca92d2_z.jpg[/img]Speed Up by alex-mand, on Flickr

 

Τη συγκεκριμενη τωρα, την ηθελα επιτηδες μονο με car light trails και μια υποψια αυτοκινητου σε μορφη κινησης να φαινεται, που για την ακριβεια δεν ειναι με το mode της Huawei, αλλα στο manual, και συνεχομενες ληψεις ωσπου να πετυχω το αυτοκινητο που θα εγραφε τα φωτα που ηθελα!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα με το panning που ανεφερα ειναι αυτη, και απλα ειχα μπερδευτει και την ανεβασα 2 φορες.

[mg]https://farm5.staticflickr.com/4535/38439538312_b8a1ca92d2_z.jpg[/img]Speed Up by alex-mand, on Flickr

 

Τη συγκεκριμενη τωρα, την ηθελα επιτηδες μονο με car light trails και μια υποψια αυτοκινητου σε μορφη κινησης να φαινεται, που για την ακριβεια δεν ειναι με το mode της Huawei, αλλα στο manual, και συνεχομενες ληψεις ωσπου να πετυχω το αυτοκινητο που θα εγραφε τα φωτα που ηθελα!

 

Ναι καταλαβα...σε κεινη αναφερομουν κι εγω.

Απλα επειδη εγραψες για panning ειπα να σχολιασω εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα...σε κεινη αναφερομουν κι εγω.

Απλα επειδη εγραψες για panning ειπα να σχολιασω εδω περα.

Α οκ! Προσωπικα μου φανηκε αρκετα sharp παντως το αυτοκινητο. Παντα μιλαμε για manual, με AF-C. Θεωρεις οτι θα μπορουσε να βγει και πιο λεπτομερες; Ρωταω μιας και οπως γραφω κι εκει είναι η πρωτη προσπαθεια για panning, οποτε καλοδεχουμενες οι κριτικες, για να βλεπουμε και τι ειναι σωστο/αποδεκτο και τι οχι.

Link to comment
Share on other sites

S8 Plus επιλεκτική εστιαση

Άλλη μια προσπάθεια με επιλεκτική.Το ταπ δούλεψε σωστά κ θόλωσε οπως πρέπει απλά το backround ειναι λίγο μουντό άσπρο

 

38486621061_0afb737948_c.jpg2017-11-17_09-30-48 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Α οκ! Προσωπικα μου φανηκε αρκετα sharp παντως το αυτοκινητο. Παντα μιλαμε για manual, με AF-C. Θεωρεις οτι θα μπορουσε να βγει και πιο λεπτομερες; Ρωταω μιας και οπως γραφω κι εκει είναι η πρωτη προσπαθεια για panning, οποτε καλοδεχουμενες οι κριτικες, για να βλεπουμε και τι ειναι σωστο/αποδεκτο και τι οχι.

 

ναι ηταν καλη...απλα δεν ξεχωριζει πολυ το background απο το αυτοκινητο.

Δοκιμασε το την ημερα...θα φανει πιο εντονα το panning.

Link to comment
Share on other sites

S8 Plus επιλεκτική εστιαση

Άλλη μια προσπάθεια με επιλεκτική.Το ταπ δούλεψε σωστά κ θόλωσε οπως πρέπει απλά το backround ειναι λίγο μουντό άσπρο

 

38486621061_0afb737948_c.jpg2017-11-17_09-30-48 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

Ωραία προσπάθεια Νίκο.

 

Θέλει λίγο δουλειά ακόμα αλλα θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...