Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ ευχαριστώ.. το γλυκοκοιτάω το S8 για τις γιορτές και δείχνει πολύ δυνατό
να το πάρεις φιλε μου αν τα διαθέτεις είναι ότι ολοκληρωμένο κυκλοφορεί

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Με 2χ zoom δεν έβγαινε και προτίμησες crop?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Λίγο crop έχει μη φανταστείς. Απλώς έκανα βλακεία εγώ και είχα ξεχάσει κάποια settings στο lightroom και γι' αυτό έγινε export σε μικρότερη ανάλυση από την κανονική.

 

@alex thanks!

@atari φοβερή!

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Να τος ο βιαστικος! Ωραια...με τη μια στο κλιμα!

Link to comment
Share on other sites

P10+/LR

24626274448_44978835f1_z.jpgCloudy Day by alex-mand, on Flickr

Τι λες τώρα!!!!!!? Μπράβο Abdalis!!

 

 

@Los πολύ ωραία και η δικιά σου ή φθινοπωρινή

Link to comment
Share on other sites

 

Εξαίρετη. Ανυπομονώ να δω τα αποτελέσματα σου όταν δεν θα χεις πια της φωτογραφικής ενός κινητού ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα!!!!!!? Μπράβο Abdalis!!

Σ ευχαριστω πολυ Μαρινα!

Εξαίρετη. Ανυπομονώ να δω τα αποτελέσματα σου όταν δεν θα χεις πια της φωτογραφικής ενός κινητού ;)

Ευχαριστω πολυ Αντρεα! Θα πρεπει να βρω και ενα φορουμ για φωτογραφιες απο φωτογραφικες μηχανες μετα!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη η φωτογραφια σας marios_ch

και με ωραια χρωματα!

 

επισης καταπληκτικη και η παραπανω ασπρομαυρη με το δεντρο!

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη η φωτογραφια σας marios_ch

και με ωραια χρωματα!

 

επισης καταπληκτικη και η παραπανω ασπρομαυρη με το δεντρο!

 

απο παραλια δεν θ'ανεβασεις καμια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα σχόλια.

 

S8+, επιλεκτική εστίαση, snapseed

 

24626406178_f2d68618d6_c.jpg20171116_160946-01 by marios86, on Flickr

Φάτσα ο σκύλος. Ωραίος...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nubia z9 mini

edit στο κινητο

19319467069_b8a2d07a8e_c.jpgIMG_20150707_233233 (3) by foxy4270, on Flickr

Αυτες οι φωτογραφιες νομιζω πως χανουν πολυ απο την κινηση των κλαδιων/φυλλων που φαινονται τερμα θολα. Απ οσο το εψαξα η τεχνικη που μου αρεσε ειναι να τραβηξω μια long exp, και ακριβως στο ιδιο καδρο(αρα με τριποδο) να τραβηξω μια σε γρηγορη ταχυτητα για να ειναι ολα sharp. Και μετα ενα double exposure η τιποτα layers αν το κατεχεις και θα βγει τσιλικη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι φωτογραφιες νομιζω πως χανουν πολυ απο την κινηση των κλαδιων/φυλλων που φαινονται τερμα θολα. Απ οσο το εψαξα η τεχνικη που μου αρεσε ειναι να τραβηξω μια long exp, και ακριβως στο ιδιο καδρο(αρα με τριποδο) να τραβηξω μια σε γρηγορη ταχυτητα για να ειναι ολα sharp. Και μετα ενα double exposure η τιποτα layers αν το κατεχεις και θα βγει τσιλικη.
Πάντως η τεχνολογία έχει προχωρήσει πολύ τα τελευταία 2 μισή χρόνια. Πλέον είναι εφικτό να πιάσεις και την κίνηση των φύλλων. Απλά η φωτογραφία χρονολογείται 2 μισή χρόνια πίσω και έχει ανέβει ξανά 2-3 φορές. Για την εποχή της καλή τη λες. Τώρα γιατί ανεβαίνουν τόσο παλιες φωτογραφίες εδώ, ένας Θεός ξέρει. Έχω κι εγώ κάτι καλές από το n8 και το Sony Ericsson satio. Μπορεί να ανεβάσω αφού επιτρέπεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τεχνολογία έχει προχωρήσει πολύ τα τελευταία 2 μισή χρόνια. Πλέον είναι εφικτό να πιάσεις και την κίνηση των φύλλων. Απλά η φωτογραφία χρονολογείται 2 μισή χρόνια πίσω Κάθυ έχει ανέβει ξανά 2-3 φορές. Για την εποχή της καλή τη λες. Τώρα γιατί ανεβαίνουν τόσο παλιες φωτογραφίες εδώ, ένας Θεός ξέρει. Έχω κι εγώ κάτι καλές από το n8 και το Sony Ericsson satio. Μπορεί να ανεβάσω αφού επιτρέπεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανεις λαθος τωρα. Αρχικα για την παλαιοτητα, μιλαμε για καλλεχνικες και μονο. Αν εχεις καποιες καλλιτεχνικες απο παλιο κινητο ανεβασε τες. Αν δεν αφορουν το καλλιτεχνικο κομματι νομιζω πως δεν υπαρχει λογος! Το εχει κανει και ο aptaliko με S7, και ολοι ειμασταν κομπλε. Ας μην εχουμε 2 μετρα και 2 σταθμα.

 

Επισης χωρις να ξερω και πολλα απο φωτογραφια, εχω την εντυπωση πως ακομα τα περισσοτερα κινητα δεν μπορουν να κανουν αυτο που λες και ειπα. Τα φυλλα θα βγουνε κουνημενα χωρις post editing. Αν τραβας 10-20-30 δευτερολεπτα, αποκλειεται να απομονωσει την κινηση των φυλλων για να πιασει του νερου. Το Huawei με το ειδικο mode και παλι δεν τα καταφερνει. Εχει καποιο αλλο mode μηπως σε αλλο κινητο;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί δεν ανοίγουμε και ένα θέμα με φωτογραφίες από φωτογραφίκες μηχανές; Δεν θα έχει βέβαια τόσο μεγάλη απόκριση όπως τα θέματα των κινητών, αλλά θα μπορούμε να δείχνουμε και τις φωτογραφίες μας εμείς που έχουμε μηχανές.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τεχνολογία έχει προχωρήσει πολύ τα τελευταία 2 μισή χρόνια. Πλέον είναι εφικτό να πιάσεις και την κίνηση των φύλλων. Απλά η φωτογραφία χρονολογείται 2 μισή χρόνια πίσω και έχει ανέβει ξανά 2-3 φορές. Για την εποχή της καλή τη λες. Τώρα γιατί ανεβαίνουν τόσο παλιες φωτογραφίες εδώ, ένας Θεός ξέρει. Έχω κι εγώ κάτι καλές από το n8 και το Sony Ericsson satio. Μπορεί να ανεβάσω αφού επιτρέπεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα σου απαντησω. Εχω καποιες καλλιτεχνικες φωτογραφιες παλιες που τα νεοτερα μελη δεν τις εχουν δει.

Τωρα μεσω αυτου του thread τους δινεται αυτη η δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος τωρα. Αρχικα για την παλαιοτητα, μιλαμε για καλλεχνικες και μονο. Αν εχεις καποιες καλλιτεχνικες απο παλιο κινητο ανεβασε τες. Αν δεν αφορουν το καλλιτεχνικο κομματι νομιζω πως δεν υπαρχει λογος! Το εχει κανει και ο aptaliko με S7, και ολοι ειμασταν κομπλε. Ας μην εχουμε 2 μετρα και 2 σταθμα.

 

Επισης χωρις να ξερω και πολλα απο φωτογραφια, εχω την εντυπωση πως ακομα τα περισσοτερα κινητα δεν μπορουν να κανουν αυτο που λες και ειπα. Τα φυλλα θα βγουνε κουνημενα χωρις post editing. Αν τραβας 10-20-30 δευτερολεπτα, αποκλειεται να απομονωσει την κινηση των φυλλων για να πιασει του νερου. Το Huawei με το ειδικο mode και παλι δεν τα καταφερνει. Εχει καποιο αλλο mode μηπως σε αλλο κινητο;;

Μα αυτό λέω φίλε μου κι εγώ. Ότι εκτός του ότι το συγκεκριμένο μέλος ανεβάζει μόνο παλιές φωτογραφίες εδώ, οι φωτογραφίες αυτές έχουν ανέβει τουλάχιστον 2-3 φορές στο παρελθόν. Σε τι εξυπηρετεί αυτό το φόρουμ μας; Αν λέω κάτι λάθος διορθώστε με. Όσον αφορά το άλλο κομμάτι για το αν έχω παλιές καλλιτεχνικές να τις ανεβάσω, έχω και μάλιστα πολλές. Από n95, n8, satio και άλλα πολλά. Δεν καταλαβαίνω βέβαια το γιατί πρέπει να σπαμάρω το φόρουμ με παλιές φωτογραφίες, αλλά να μου πεις τουλάχιστον δεν θα τις έχω ανεβάσει ξανά όπως ο φίλος...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω φίλε μου κι εγώ. Ότι εκτός του ότι το συγκεκριμένο μέλος ανεβάζει μόνο παλιές φωτογραφίες εδώ, οι φωτογραφίες αυτές έχουν ανέβει τουλάχιστον 2-3 φορές στο παρελθόν. Σε τι εξυπηρετεί αυτό το φόρουμ μας; Αν λέω κάτι λάθος διορθώστε με. Όσον αφορά το άλλο κομμάτι για το αν έχω παλιές καλλιτεχνικές να τις ανεβάσω, έχω και μάλιστα πολλές. Από n95, n8, satio και άλλα πολλά. Δεν καταλαβαίνω βέβαια το γιατί πρέπει να σπαμάρω το φόρουμ με παλιές φωτογραφίες, αλλά να μου πεις τουλάχιστον δεν θα τις έχω ανεβάσει ξανά όπως ο φίλος...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

συμφωνώ κ εγω ιδίως παλιά άτομα που τις έχουν ξαναδεί δεν είναι οτι καλύτερο.... το ανέφερα κ σε προηγούμενο ποστ που είχα βάλει μια πριν 2 μήνες χωρίς να την έχω ξαναποσταρει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω φίλε μου κι εγώ. Ότι εκτός του ότι το συγκεκριμένο μέλος ανεβάζει μόνο παλιές φωτογραφίες εδώ, οι φωτογραφίες αυτές έχουν ανέβει τουλάχιστον 2-3 φορές στο παρελθόν. Σε τι εξυπηρετεί αυτό το φόρουμ μας; Αν λέω κάτι λάθος διορθώστε με. Όσον αφορά το άλλο κομμάτι για το αν έχω παλιές καλλιτεχνικές να τις ανεβάσω, έχω και μάλιστα πολλές. Από n95, n8, satio και άλλα πολλά. Δεν καταλαβαίνω βέβαια το γιατί πρέπει να σπαμάρω το φόρουμ με παλιές φωτογραφίες, αλλά να μου πεις τουλάχιστον δεν θα τις έχω ανεβάσει ξανά όπως ο φίλος...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο που εγραψα ακριβως απο πανω, το διαβασες?ποστ #4262

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω φίλε μου κι εγώ. Ότι εκτός του ότι το συγκεκριμένο μέλος ανεβάζει μόνο παλιές φωτογραφίες εδώ, οι φωτογραφίες αυτές έχουν ανέβει τουλάχιστον 2-3 φορές στο παρελθόν. Σε τι εξυπηρετεί αυτό το φόρουμ μας; Αν λέω κάτι λάθος διορθώστε με. Όσον αφορά το άλλο κομμάτι για το αν έχω παλιές καλλιτεχνικές να τις ανεβάσω, έχω και μάλιστα πολλές. Από n95, n8, satio και άλλα πολλά. Δεν καταλαβαίνω βέβαια το γιατί πρέπει να σπαμάρω το φόρουμ με παλιές φωτογραφίες, αλλά να μου πεις τουλάχιστον δεν θα τις έχω ανεβάσει ξανά όπως ο φίλος...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνω απολυτα στο κομματι της ΝΕΑΣ φωτογραφιας. Αν ειναι να ανεβαζουμε φωτογραφιες που καποιοι τις εχουν δει ξανα εδω μεσα, θεωρω πως ειναι λαθος.

Παντως αν θυμαμαι καλα Βλαση και συ σχετικα προσφατα ανεβασες ΣΧΕΔΟΝ ιδια φωτογραφια που ειχες ανεβασει και το καλοκαιρι σε εναν καταρακτη. Με ελαχιστα διαφορετικο καδρο (νμζ λιγο πιο ζουμαρισμενο ηταν τη 2η φορα). Και κανεις δεν ειχε πει κατι ιδιαιτερο...τη βλεπουμε και παμε παρακατω. Εχω την εντυπωση πως σ αυτο το νημα ειμασταν ενα κλικ πιο χαλαρα.

 

Μαριε ξεθαψε οποια συσκευη θελεις, αν δε σου κανει το κινητο που ηδη εχεις για να βγαλεις καποια καλλιτεχνικη φωτογραφια. Νομιζω ολους εδω μεσα μας κοφτει αρκετα ωστε να ξερουμε που ειναι τα ορια.

Edited by Abdalis_3k60
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα στο κομματι της ΝΕΑΣ φωτογραφιας. Αν ειναι να ανεβαζουμε φωτογραφιες που καποιοι τις εχουν δει ξανα εδω μεσα, θεωρω πως ειναι λαθος.

 

Μαριε ξεθαψε οποια συσκευη θελεις, αν δε σου κανει το κινητο που ηδη εχεις για να βγαλεις καποια καλλιτεχνικη φωτογραφια. Νομιζω ολους εδω μεσα μας κοφτει αρκετα ωστε να ξερουμε που ειναι τα ορια.

 

Η τεχνη δεν έχει ορια, μπορείς να δημιουργήσεις αριστούργημα με μια παλιά συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...