Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραβηγμένο με το 5Χ στο αυτοματο, επεξεργασία μέσω Snapseed, αλλά παρισινή φωτογραφία (ΚΥΠΡΟΣ)

 

38447933762_a24c389582_k.jpgGoofy by Zurabi Meladze, on Flickr

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή Μάριε!!

 

Don't mess with max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παντρεύοντας την εικόνα με τον ήχο το ταξίδι γίνετε ακόμα καλύτερο …..

 

Wait For Me

38308576092_23b83ef6e1_c.jpgWait For Me

 

by Bo Th, on Flickr

Edited by bloodmaster
Link to comment
Share on other sites

zurabi, Μάριε και bloodmaster πολλά μπράβο. Θα ξεχωρίσω βέβαια λίγο παραπάνω την μουσούδα του zurabi :P
Link to comment
Share on other sites

nexus 5x + λίγο snapseed

 

2017-11-17_04-20-37

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ran_tan_plan
Link to comment
Share on other sites

nexus 5x + λίγο snapseed

 

2017-11-17_04-20-37

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου θα μου επιτρέψεις να την ξανανεβάσω με preview γιατι είναι κρίμα να μην την δουνε.

 

38450142032_6ed1061756_c.jpg2017-11-17_04-20-37 by makis panagiotidis, on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα μου επιτρέπεις να την ξανανεβάσω με preview γιατι είναι κρίμα να μην την δουνε.

Σέ ευχαριστώ πολύ, τό πάλευα από τό κινητό αλλά μόνο λινκ μου έβγαζε και αναγκαστικά θά τό έκανα αργά από τό σπίτι

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια ζηλεύω και τώρα όπου βλέπω σύννεφα και ομίχλες από υγρασία στην Κατεχάκη σταματάω και παίρνω φωτογραφίες σαν τον ψυχάκια. :P

 

Αλήθεια, Μάκη, είσαι ποοοοολύ τυχερός που βλέπεις τέτοια τοπία και έχεις την ευκαιρία να περπατάς τέτοια μονοπάτια που μας έχεις δείξει τόσο καιρό στις φωτό σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια ζηλεύω και τώρα όπου βλέπω σύννεφα και ομίχλες από υγρασία στην Κατεχάκη σταματάω και παίρνω φωτογραφίες σαν τον ψυχάκια. :P

 

Αλήθεια, Μάκη, είσαι ποοοοολύ τυχερός που βλέπεις τέτοια τοπία και έχεις την ευκαιρία να περπατάς τέτοια μονοπάτια που μας έχεις δείξει τόσο καιρό στις φωτό σου. ;)

εγώ θα έλεγα να πας σπίτι σου μην γυρνοβολας μόνος σου.... είναι επικίνδυνα τώρα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια ζηλεύω και τώρα όπου βλέπω σύννεφα και ομίχλες από υγρασία στην Κατεχάκη σταματάω και παίρνω φωτογραφίες σαν τον ψυχάκια. :P

 

Αλήθεια, Μάκη, είσαι ποοοοολύ τυχερός που βλέπεις τέτοια τοπία και έχεις την ευκαιρία να περπατάς τέτοια μονοπάτια που μας έχεις δείξει τόσο καιρό στις φωτό σου. ;)

Ναι ευτυχώς βόρεια Ελλάδα προσφέρεται για τέτοιες δραστηριότητες, Σέρρες, Δράμα, Πέλλα, Κιλκίς και Πιερία έχουν πολύ όμορφους ορεινούς προορισμούς , ότι πρέπει για να"ξεφεύγεις" λιγάκι

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα RAW από εμένα !

Nexus 5X επεξεργασμένο μέσω Snapseed, χειροκίνητο .

38483052451_17eff80ccb_k.jpgΚουκουνάρι by Zurabi Meladze, on Flickr

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα RAW από εμένα !

Nexus 5X επεξεργασμένο μέσω Snapseed, χειροκίνητο .

 

Πανέμορφη, τρελαίνομαι για φύση!

Άσχετο αυτό το raw που λέτε τι είναι; :P

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη, τρελαίνομαι για φύση!

Άσχετο αυτό το raw που λέτε τι είναι; :P

Ειναι η δυνατοτητα της μηχανης σου (κινητο η "κανονικη") να μη κανει επεξεργασια στη φωτογραφια σου (αρα να μην αποθηκευεται ως jpeg). Οταν την επεξεργαζεται, συμπιεζεται το αρχειο σου, χανεται καποια λεπτομερεια, και δεν μπορεις να κανεις τοσο μεγαλη επεξεργασια. Στο raw συνηθως το αρχεια σου εχει μεγεθος 22mp περιπου, και θελει να τα κανεις ολα μονος σου απο επεξεργασια. Οπως αφαιρεση θορυβου, sharpening, exposure, saturation κτλ κτλ. Ωστοσο κατι το οποιο ειναι "καμμενο" σε jpeg (πολυ λευκα συννεφα), στο raw μπορεις να τα σωσεις λογω εξτρα λεπτομερειας. Αυτα εν συντομια!

Link to comment
Share on other sites

Tην ποσταρα και στο άλλο νήμα την ποστάρω και εδώ,ελπίζω να μην κουράζω.

Lg g6 wide lens manual χωρίς φίλτρα ή επεξεργασία.

38413128826_be6b35b736_c.jpgLg g6 wide lens manual by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Tην ποσταρα και στο άλλο νήμα την ποστάρω και εδώ,ελπίζω να μην κουράζω.

Lg g6 wide lens manual χωρίς φίλτρα ή επεξεργασία.

38413128826_be6b35b736_c.jpgLg g6 wide lens manual by Giwrgos Gkretsikos, on Flickr

Μου άρεσε αυτή η φωτογραφία, ειδικά οι αστραπές!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μα είχε νετάρει στο κλειδί που ήθελα, δηλαδή στο μέσα. Επιπλέον συνεχίζεις να μπερδεύεις τα threads... Που κολλάει το s8; Άσε που ακόμα και στο άλλο thread αν το κάναν αυτό για το s8, λέγοντας άλλη συσκευή θα τα πήγαινε καλύτερα, θα το κάνατε αναφορά και θα απαιτούσατε να διαγραφτεί.

 

.

 

Αυτο ακριβως ηθελα να γραψω κι εγω...που ακριβως κολαει το Galaxy σε αυτη τη φωτογραφια?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ηθελα να γραψω κι εγω...που ακριβως κολαει το Galaxy σε αυτη τη φωτογραφια?
διάβασε #4157 θα λυθεί η απορία σου Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Abdalis φοβερή η φωτογραφία μπράβο έχεις φτάσει σε κορυφαία επίπεδα με LR,ran tan plan και η δική σου είναι εκπληκτική

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Abdalis φοβερή η φωτογραφία μπράβο έχεις φτάσει σε κορυφαία επίπεδα με LR,ran tan plan και η δική σου είναι εκπληκτική

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Το παλευω οσο εχω χρόνο! Rantanplan οντως φοβερα τα τοπια σου ρε...και τωρα με τα συννεφα και την υγρασια θα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...