Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος mcde! Όντως φαίνεται αρκετά καλός. Από service τι λέει η fujitsu-siemens? αν και δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να είναι χειρότερο από αυτό της acer!

 

Μία και μόνη εμπειρία: Amilo A1667G1, τα παιξε ο σκληρός πριν 45 μέρες, τους έπεισα εδώ στην πόλη μου, όπου υπάρχει service, να πάρουν μόνο τον σκληρό και τον αντικατέστησα με δικό μου... πράγματι έστειλαν στο χώρο μου υπάλ/λο, δεν πήρε τον σκληρό, μόνο σημείωσε τα στοιχεία του για να τον αλλάξουν... πίστεψα ότι σε 10-15 μέρες θα έπαιρνα πίσω τον καινούργιο... ε, τον έστειλαν Αθήνα και ακόμη τον περιμένω!!! :wacko:

 

Πάντως, σε γενικές γραμμές και έχοντας εμπειρίες με 10άδες φορητούς μέχρι σήμερα, το κυριότερο είναι το service και αυτή τη στιγμή, το καλύτερο και με διαφορά το παρέχουν τα καταστήματα multirama σε δικά τους μηχανήματα... σε 3 περιπτώσεις την 1η μου τον αντικατέστησαν, όταν τα παιξε η motherboard στο 10ήμερο, την 2η και την 3η επισκευές εντός 48ώρου με την εγγύηση των 2 ετών που παρείχαν... τώρα το αύξησαν σε 3 χρόνια!!!

 

Απο πλευράς επιδόσεων και ποιότητας, ούτε σε Compaq, HP, FSC βρήκα καλύτερα, αλλά και σε Toshiba, Sony, ΙΒΜ που πράγματι βρήκα διαφορά τουλάχιστον σε ποιότητα, το service δεν με ικανοποίησε... να μην μιλήσω βέβαια για apple που είναι το τελευταίο μου απόκτημα (MacBook Pro) και rainbow... εκεί έπαθα σοκ από την καλή τους διάθεση!!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι;

εχω ηδη παρει ενα και δεν εχω παραπονο.

 

Για 3.000.000.000 λόγους!! :p

 

Αλλά κυρίως...επειδή αν σου χαλάσει (και επειδή είναι laptop και εσύ δεν μπορείς να το πολυ-πειράξεις όπως μπορείς με έναν desktop) θα πρέπει να το πας για service στο Πλαίσιο. Δνε υπάρχει αντιπροσωπεία. Οπότε (και γνωρίζοντας το service του πλαισίου) δεν θα πρότεινα ποτέ από κανέναν να πάρει laptop branded Πλαίσιο...

 

Αν θες να πάρεις υπολογιστή του ΠΛΑΙΣΙΟΥ, δηλαδή B(uild) T(o) O(rder), πάρε ΣΤΑΘΕΡΙ. Όμως, αν θες να πάρεις από το Πλαίσιο laptop, πάρε ένα επώνυμο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Για 3.000.000.000 λόγους!! :p

 

Αλλά κυρίως...επειδή αν σου χαλάσει (και επειδή είναι laptop και εσύ δεν μπορείς να το πολυ-πειράξεις όπως μπορείς με έναν desktop) θα πρέπει να το πας για service στο Πλαίσιο. Δνε υπάρχει αντιπροσωπεία. Οπότε (και γνωρίζοντας το service του πλαισίου) δεν θα πρότεινα ποτέ από κανέναν να πάρει laptop branded Πλαίσιο...

 

Αν θες να πάρεις υπολογιστή του ΠΛΑΙΣΙΟΥ, δηλαδή B(uild) T(o) O(rder), πάρε ΣΤΑΘΕΡΙ. Όμως, αν θες να πάρεις από το Πλαίσιο laptop, πάρε ένα επώνυμο.

Παιδιά και εγώ έχω ένα laptop turbo-x (πλαίσιο) και έχει κλέισει ήδη χρόνο και μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα πρόβλημα ...... σκυλί σας λέω ..... τι να πω ? Για το service του πλασίου, απλά μου χρειάστηκε μια φορά να πάω ένα router πρίν κανά μήνα, και τα παιδιά εκέι με πήραν τηλέφωνο μερικές ώρες μετά να με ενημερώσουν για το κόστος, και ότι θα ήταν την επόμενη μέρα έτοιμο. Απλά επειδή το κόστος ήταν πολύ κοντά στο καινούριο, απλά αγόρασα καινούριο ..... τι να πώ .... εμένα μου φάνηκαν οκ ..... και μην το ξεχάσω .... ΔΕΝ έχω καμία σχέση με το Πλαίσιο, μην παρεξηγηθώ κιόλας.

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

τα IBM τωρα με lenovo

που πωλουνται σε αλυσιδες

και πως πανε απο service..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω ένα laptop turbo-x (πλαίσιο) και έχει κλέισει ήδη χρόνο και μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα πρόβλημα ...... σκυλί σας λέω ..... τι να πω ? Για το service του πλασίου, απλά μου χρειάστηκε μια φορά να πάω ένα router πρίν κανά μήνα, και τα παιδιά εκέι με πήραν τηλέφωνο μερικές ώρες μετά να με ενημερώσουν για το κόστος, και ότι θα ήταν την επόμενη μέρα έτοιμο. Απλά επειδή το κόστος ήταν πολύ κοντά στο καινούριο, απλά αγόρασα καινούριο ..... τι να πώ .... εμένα μου φάνηκαν οκ ..... και μην το ξεχάσω .... ΔΕΝ έχω καμία σχέση με το Πλαίσιο, μην παρεξηγηθώ κιόλας.

 

Μα και εγώ δεν σου είπα πως 100% θα σου παρουσιάσει πρόβλημα! Απλά γιατί να πάρεις ένα Πλαίσιο branded υπολογιστή και όχι έναν επώνυμο που όσο να πεις είναι πεερισσότερο δοκιμασμένη και "προσεγμένη" (όχι πάντα βέβαια) από έναν BTO; :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ δεν σου είπα πως 100% θα σου παρουσιάσει πρόβλημα! Απλά γιατί να πάρεις ένα Πλαίσιο branded υπολογιστή και όχι έναν επώνυμο που όσο να πεις είναι πεερισσότερο δοκιμασμένη και "προσεγμένη" (όχι πάντα βέβαια) από έναν BTO; :confused:

Ναι έτσι είναι όπως τα λές ..... απλά ξέχασα να πω την ουσία. :O

 

Και εγω για ένα laptop 15,4 TFT πχ. θα έπερνα toshiba ή HP, απλά όπως έχω ξαναπεί laptop με 15αρα οθόνη για εμένα δεν είναι laptop ..... (προσωπική άποψη όμως). Για εμένα laptop είναι ένα pc με windows xp pro, wifi, και οθόνη μικρότερη από 12 ίντσες ....... να το πέρνω δηλαδή στη μασχάλη από την κουζίνα, στο σαλόνι, στο υπν/τιο και στο μπάνιο χεχεχεχεχε :lol: πάντα online με το adsl wifi router μου και το πρωί να μπαίνει μέσα στην τσάντα μου για το γραφειο (φορτωτή αγοράζω πάντα 2.... έναν και για το γραφείο)....... στις διακοπές ή τα ΣΚ στην βαλίτσα κλπ.κλπ.

 

Σε αυτά λοιπόν τα κυβικά (μικρότερα των 12 ιντσών με windows xp pro) οι τιμές είναι ΤΣΟΥΧΤΕΡΕΣ (2000+ ευρώ sony vaio κλπ.), και η μοναδική κατά τη γνώμη μου οικονομική λύση ήταν ένα turbo-x με 12,1 ιντσες (1399 ευρώ) το οποίο δυστηχώς δεν πωλείται πια από το Πλαίσιο (αφού θα έπερνα ένα 2ο για την γυναίκα μου !!). Είμαι λοιπόν πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο laptop, και περιμένω πως και πως το πλαίσιο μπας και βγάλει ξανά κανενα τόσο μικρό laptop να τσιμπήσω και 2ο, αφού το έτερον ήμιση του έχει κάνει κατάληψη ........ από την άλλη ακόμα και αν μπορούσα να δώσω 2500 ευρώ για ένα sony vaio TX1, δεν είμαι σίγουρος αν θα τα έσκαγα τόσο χοντρά για ένα laptop ......

 

Απλά η γνώμη μου.

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι όπως τα λές ..... απλά ξέχασα να πω την ουσία. :O

 

Και εγω για ένα laptop 15,4 TFT πχ. θα έπερνα toshiba ή HP, απλά όπως έχω ξαναπεί laptop με 15αρα οθόνη για εμένα δεν είναι laptop ..... (προσωπική άποψη όμως). Για εμένα laptop είναι ένα pc με windows xp pro, wifi, και οθόνη μικρότερη από 12 ίντσες ....... να το πέρνω δηλαδή στη μασχάλη από την κουζίνα, στο σαλόνι, στο υπν/τιο και στο μπάνιο χεχεχεχεχε :lol: πάντα online με το adsl wifi router μου και το πρωί να μπαίνει μέσα στην τσάντα μου για το γραφειο (φορτωτή αγοράζω πάντα 2.... έναν και για το γραφείο)....... στις διακοπές ή τα ΣΚ στην βαλίτσα κλπ.κλπ.

 

Σε αυτά λοιπόν τα κυβικά (μικρότερα των 12 ιντσών με windows xp pro) οι τιμές είναι ΤΣΟΥΧΤΕΡΕΣ (2000+ ευρώ sony vaio κλπ.), και η μοναδική κατά τη γνώμη μου οικονομική λύση ήταν ένα turbo-x με 12,1 ιντσες (1399 ευρώ) το οποίο δυστηχώς δεν πωλείται πια από το Πλαίσιο (αφού θα έπερνα ένα 2ο για την γυναίκα μου !!). Είμαι λοιπόν πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο laptop, και περιμένω πως και πως το πλαίσιο μπας και βγάλει ξανά κανενα τόσο μικρό laptop να τσιμπήσω και 2ο, αφού το έτερον ήμιση του έχει κάνει κατάληψη ........ από την άλλη ακόμα και αν μπορούσα να δώσω 2500 ευρώ για ένα sony vaio TX1, δεν είμαι σίγουρος αν θα τα έσκαγα τόσο χοντρά για ένα laptop ......

 

Απλά η γνώμη μου.

 

kai pisteyo kai ego oti i gnomi soy einai swsti! sto kato kato plironris tin foritotita!!;)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια..έχω ένα Toshiba L10-193.Κανονικά με τα πλήκτρα Fn+F6,F7 ανεβοκατεβαίνει η φωτεινότητα της οθόνης...ωστοσό από τη παρασκευή που έκανα format(με το recovery disc) ,ενώ εμφανίζεται το αντιστοιχο εικονίδιο όταν πατάω Fn+F6,F7 η φωτεινότητα δεν κουνιέται...τι παίζεται???
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι όπως τα λές ..... απλά ξέχασα να πω την ουσία. :O [...]

 

Απλά η γνώμη μου.

 

Στην προκειμένη περίπτωση, μάλλον δεν έχει και πολλές εναλλακτικές επιλογές, δεδομένου πως πράγματι, οι επώνυμες προτάσεις στη κατηγορία των υποφορητών είναι ιδιαίτερα ακριβές.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Απο πλευράς επιδόσεων και ποιότητας, ούτε σε Compaq, HP, FSC βρήκα καλύτερα, αλλά και σε Toshiba, Sony, ΙΒΜ που πράγματι βρήκα διαφορά τουλάχιστον σε ποιότητα, το service δεν με ικανοποίησε... να μην μιλήσω βέβαια για apple που είναι το τελευταίο μου απόκτημα (MacBook Pro) και rainbow... εκεί έπαθα σοκ από την καλή τους διάθεση!!! :p

 

Εγώ ως χρήστης φορητών θα διαφωνήσω...στο σημείο service+HP,Compaq.Από πλευράς Infoquest τουλάχιστον!

όταν ο HP Compaq έπαθε βλάβη,το είχα πει και πριν λίγες σελίδες,μου τον έφτιαξαν σε μία βδομάδα με παγκόσμια εγγύηση.Επίσης και σε έναν φίλο μου,με HP compaq πάλι, τον είχαν φτιάξει τον φορητό του σε μία μέρα(ελληνική εγγύηση)Βέβαια δε ξέρω πόσες περιπτώσεις σου έχουν τύχει αλλά πραγματικά στο service νομίζω ότι ήσουν υπερβολικός,τουλάχιστον σε ΗΡ καθώς για άλλες εταιρίες δεν έχω τύχει να λαμβάνω γνώση τι service έχουν επομένως δε μπορώ να εκφέρω άποψη.Επίσης έχεις δει κάτι σε σειρά NX,NC?Aπό ποιότητα πάντα...edit: από το post σου τώρα κατάλαβα ότι ίσως να μην αναφέρεσαι στο service της ΗΡ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδία είμαι άσχετος με τους φορητούς. Μπορείτε να μπου πείτε την γνώμη σας για το παρακάτω μοντέλο ή να μου προτείνετε κάτι καλύτερο με τα ίδια λεφτά:

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&manufacturers_id=&products_id=3699

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία είμαι άσχετος με τους φορητούς. Μπορείτε να μπου πείτε την γνώμη σας για το παρακάτω μοντέλο ή να μου προτείνετε κάτι καλύτερο με τα ίδια λεφτά:

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&manufacturers_id=&products_id=3699

 

:blink: :worry:

http://www.edirect.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=52660

 

 

http://www.edirect.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=52176

 

 

http://www.edirect.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=52152

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εχω κλεισει κοντα 2 βδομαδες με τον νεο μου φορητο.lg s1 express dual.Πολυ γρηγορος για φορητος.Ο επεξεργαστης μνημη και καρτα γραφικων πεταει!Και απιστευτο ηχο.24μπιτος και δυνατα ηχεια.Ασε που και κλειστος να ειναι τον θαυμαζεις!Ασπρο και μαυρο να συνυπαρχουν.Λερωνεται λιγο ευκολα....και εχω παθει εκπληξη!Η μπαταρια σκυλι!Προχθες εκανα εγκατασταση το grand theft auto san andreas απο το ασυρματο δικτυο,ακουγα μουσικη απο το ιντερνετ και σερφαρα συναμα και μου κρατησε 2 ωρες και 50 λεπτα!Και φουλ φωτεινοτητα και ολα ανοιχτα.Σορρυ που σας ζαλισα αλλα δεν το περιμενα να μεινω τοσο ικανοποιημενος απο εναν φορητο!1699 ευρω απο e-shop με samsung usb stick 2gb και τσαντα μεταφορας.
The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Μολις εχω κλεισει κοντα 2 βδομαδες με τον νεο μου φορητο.lg s1 express dual.Πολυ γρηγορος για φορητος.Ο επεξεργαστης μνημη και καρτα γραφικων πεταει!Και απιστευτο ηχο.24μπιτος και δυνατα ηχεια.Ασε που και κλειστος να ειναι τον θαυμαζεις!Ασπρο και μαυρο να συνυπαρχουν.Λερωνεται λιγο ευκολα....και εχω παθει εκπληξη!Η μπαταρια σκυλι!Προχθες εκανα εγκατασταση το grand theft auto san andreas απο το ασυρματο δικτυο,ακουγα μουσικη απο το ιντερνετ και σερφαρα συναμα και μου κρατησε 2 ωρες και 50 λεπτα!Και φουλ φωτεινοτητα και ολα ανοιχτα.Σορρυ που σας ζαλισα αλλα δεν το περιμενα να μεινω τοσο ικανοποιημενος απο εναν φορητο!1699 ευρω απο e-shop με samsung usb stick 2gb και τσαντα μεταφορας.

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου φορητού και θέλω να σε ρωτήσω τι μπαταρία έχει επάνω. Η προκαθορισμένη είναι 6 κελιών και εάν επισκευτείς την σελίδα της LG λέει ότι μπορείς να τον πάρεις -προερετικά- με μπαταρία 9 κελιών.. Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει χωρίς ρεύμα, αλλά απ ότι διάβασα η μπαταρία του (6 κελιών) διαρκεί κάπου στις 2 ώρες και έμεινα λίγο άφωνος απο το post σου! (Ευχάριστα άφωνος :p )

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά λοιπόν τα κυβικά (μικρότερα των 12 ιντσών με windows xp pro) οι τιμές είναι ΤΣΟΥΧΤΕΡΕΣ (2000+ ευρώ sony vaio κλπ.), και η μοναδική κατά τη γνώμη μου οικονομική λύση ήταν ένα turbo-x με 12,1 ιντσες (1399 ευρώ) το οποίο δυστηχώς δεν πωλείται πια από το Πλαίσιο (αφού θα έπερνα ένα 2ο για την γυναίκα μου !!). Είμαι λοιπόν πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο laptop, και περιμένω πως και πως το πλαίσιο μπας και βγάλει ξανά κανενα τόσο μικρό laptop να τσιμπήσω και 2ο, αφού το έτερον ήμιση του έχει κάνει κατάληψη ........ από την άλλη ακόμα και αν μπορούσα να δώσω 2500 ευρώ για ένα sony vaio TX1, δεν είμαι σίγουρος αν θα τα έσκαγα τόσο χοντρά για ένα laptop ......

Τα multirama έχουν το Amilo Si 1520 και ένα Toshiba στις 12". Το Amilo το είχα πάρει 1170 ευρώ, και το Toshiba το είχαν 1300.

 

 

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=108997 <- Το Amilo. Στα multirama Στουρνάρη το είχαν 1170.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου έχουμε φτάσει στο σημείο τα πραγματικά φορητά 12ιντσα να είναι είδος προς εξαφάνιση.

 

Εγώ τελικά πάω για desktop. Είναι πολλά τα λεφτά χωρίς αντίστοιχο όφελος για μένα. Αλλωστε για τις βασικές δουλειές έχω ένα 14ιντσο Toshiba.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Υπάρχουν αρκετά, αλλά δυστυχώς πέραν του Fujitsu και κάνα-δύο άλλων, οι τιμές τους είναι τσουχτερές...

 

Πάντως το να ζυγίζει το laptop 2 κιλά ΜΑΖΙ με την τσάντα είναι ΤΡΟΜΕΡΑ βολικό...το Amilo δεν το καταλαβαίνω όταν βγαίνω από το σπίτι.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Τα multirama έχουν το Amilo Si 1520 και ένα Toshiba στις 12". Το Amilo το είχα πάρει 1170 ευρώ, και το Toshiba το είχαν 1300.

 

 

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=108997 <- Το Amilo. Στα multirama Στουρνάρη το είχαν 1170.

 

έχουν XP Home όμως :O

 

αν βάλεις XP Pro δεν ισχύει η εγγύηση :X

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

έχουν XP Home όμως :O

 

αν βάλεις XP Pro δεν ισχύει η εγγύηση :X

 

 

Δεν ισχύει αυτό που αναφέρεις για την εγγυηση! Και εγω έχω πάρει Fujitsu-Siemens notebook απο Multirama και όταν τους ρώτησα αν μπορώ να βάλω τα XP Pro και αν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση μου είπαν ασφαλώς και όχι!

Απολύτως λογικό κιόλας γιατί τι ζημιά μπορεί να προκαλέσει το software? Τώρα αν κάποιος χρήστης που δεν είναι εξοικιωμένος προσπαθήσει να βάλει τα Pro και τελικά υπάρξει πρόβλημα και στην συνέχεια αποτανθεί στην Fujitsu για επισκευή τότε καλύτερα να μην σκεφθεί το ενδεχόμενο να αλλάξει την έκδοση που έχει εγκατεστημένη η κατασκευάστρια εταιρεία! Η εγγύηση είναι μόνο για το hardware.Τώρα εγω μπορεί να θέλω να πάρω λάπτοπ και να του βάλω Linux ή Dos.:lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που αναφέρεις για την εγγυηση! Και εγω έχω πάρει Fujitsu-Siemens notebook απο Multirama και όταν τους ρώτησα αν μπορώ να βάλω τα XP Pro και αν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση μου είπαν ασφαλώς και όχι!

Απολύτως λογικό κιόλας γιατί τι ζημιά μπορεί να προκαλέσει το software? Τώρα αν κάποιος χρήστης που δεν είναι εξοικιωμένος προσπαθήσει να βάλει τα Pro και τελικά υπάρξει πρόβλημα και στην συνέχεια αποτανθεί στην Fujitsu για επισκευή τότε καλύτερα να μην σκεφθεί το ενδεχόμενο να αλλάξει την έκδοση που έχει εγκατεστημένη η κατασκευάστρια εταιρεία! Η εγγύηση είναι μόνο για το hardware.Τώρα εγω μπορεί να θέλω να πάρω λάπτοπ και να του βάλω Linux ή Dos.:lol:

Εγω από την άλλη στην compaq, που έχω μιλήσει μου είπαν ότι αν τα φορτώσω και για οποιοδήποτε λόγο υπάρξει μια βλάβη (οποιαδήποτε βλάβη ... εννοείται όχι λόγω xp pro) όταν θα τους το πάω για επίσκευη, θα αναγκαστούν από την πολιτική της εταιρείας να μου εγκαταστήσουν xp home ..... δεν σου κάνει εντύπωση που τα laptops γράφουν το λειτουργικό που υποστηρίζουν ???

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνουν για να βεβαιωθούν μεταξύ άλλων ότι δεν υπάρχει πρόβλημα drivers, και γιατί φυσικά σε περίπτωση format δεν μπορούν οι ίδιοι να σου εγκαταστήσουν λειτουργικό το οποίο δεν έχεις αγοράσει. Επίσης η εταιρία θα σου προσφέρει υποστήριξη όσον αφορά τα SOFTWARE προβλήματα μόνο πάνω στο λειτουργικό που είναι εγκατεστημένο με το laptop.

 

Αλλά σαφώς στο hardware του υπολογιστή η εγγύηση δεν εξαρτάται από το λειτουργικό.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...