Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ γρήγορο, έχει πολύ καλή ποιότητα υλικών και όπως είπες έχει και γ**ώ τα desing.. Και η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή όπως επίσης και ο ήχος ο οποίος είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει σε φορητό..

 

Σαν μηχάνημα τα σπάει κανονικά!

 

Α! και επιδή οι λεπτομέριες κάνουν την διαφορά έχει και κλείδωμα του υπολογιστή με δαχτυλικά αποτυπώματα :p :p

 

Για περισότερες λεπτομέριες ;) : LG S1

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mhn to doyleyeis omos

eixa ego sto pc - den eixa balei softkey mono hardware - kai xalase

oti eixa klidosi mpapala

eixo exei sbs trusurround 24bit

h vga paei 512 hyper ( klebei apo base memory )

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι noobish. με τους φορητούς υπολογιστές πώς μπαίνουμε στο Ιnternet όταν είμαστε στο δρόμο πχ. Αφού με σύνδεση DSL χρειάζεσαι πρώτον modem που σου δίνουν και μια τηλεφωνική πρίζα.
Link to comment
Share on other sites

prepei na paris pcmcia karta

alla exei trelles xreoseis

h agora ths den einai akribi 100 euro me xrono

einai 3g ( taxitita isdn ) kai gprs ( taxitita dial up ) peripoy

des edo xreosis

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005050100&vars=0000000000

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβατε πρωτος φορητος:)

 

Ειμαι αναμεσα σε Fujitsu Siemens Amilo M1450G P-M 1.7GHz-1GB RAM-120GB HDD-128MB καρτα γραφικων κτλ.

και σε ACER Aspire 3102WLMI-SEM3200-1GB RAM-100GB HDD-256MB καρτα γραφικων. Η τιμες και των δυο ειναι καλες σε για μενα αλλα δεν ξερω ποιον?:(

 

Καμοια βοηθεια?:)

Link to comment
Share on other sites

Και 2 χρονια εγγύηση να ζητήσεις. Τι δικαιωσούσε Ευρωπαϊκά.

Περισσοτερες πληροφορίες στο PCWorlds Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

prepei na paris pcmcia karta

alla exei trelles xreoseis

h agora ths den einai akribi 100 euro me xrono

einai 3g ( taxitita isdn ) kai gprs ( taxitita dial up ) peripoy

des edo xreosis

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005050100&vars=0000000000

αυτα ειναι μεγαλη απατη,ειχα δουλεψει παλιοτερα με vodafone gprs και η χρεωση ετρεχε με 1000 :lol:.επισης η ταχητυτα δεν ηταν και αναμενομενη.αυτα ειναι για τα θυματα :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και 2 χρονια εγγύηση να ζητήσεις. Τι δικαιωσούσε Ευρωπαϊκά.

Περισσοτερες πληροφορίες στο PCWorlds Οκτωβρίου.

 

Και τι θα ξερουν οι πωλητες? θα σου πουν δεν ξερω...

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέτε βλακείες.

Στο περιοδικό του Πλαίσιο γράφουν εγγύηση 1 έτους. Αυτό είναι παράνομο.

Ο Ευρωπαϊκός νόμος λέει 2 χρονια, τελεία και παύλα.

Μα, σου, του ΔΕΝ έχει.

Κι αν σου αλλάξουν ένα ελλατωματικό μέρος του Η/Υ μετράν άλλα 2 χρονια για το εκάστοτε μέρος που αλλάχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέτε βλακείες.

Στο περιοδικό του Πλαίσιο γράφουν εγγύηση 1 έτους. Αυτό είναι παράνομο.

Ο Ευρωπαϊκός νόμος λέει 2 χρονια, τελεία και παύλα.

Μα, σου, του ΔΕΝ έχει.

Κι αν σου αλλάξουν ένα ελλατωματικό μέρος του Η/Υ μετράν άλλα 2 χρονια για το εκάστοτε μέρος που αλλάχτηκε.

 

TO PLAISIO kai oi loipoi einai sini8ismenoi sthn parapliroforisi

 

alla gia ta 2 xronia european den to xero

poy to ides?

h fujitsu pantos sta pdf gia thn eggisi " analoga me tin xora"

germany 2 years greece 1 year

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Ο Ευρωπαϊκός νόμος λέει 2 χρονια, τελεία και παύλα.

Μα, σου, του ΔΕΝ έχει.

Είσαι σίγουρος ότι είναι νόμος; Γιατί εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πρόκειται για οδηγία της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Και ως γνωστόν, τις οδηγίες δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να τις ακολουθεί.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι νόμος; Γιατί εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πρόκειται για οδηγία της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Και ως γνωστόν, τις οδηγίες δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να τις ακολουθεί.

 

http://www.efpolis.gr/content/qdetails.asp?catid=56&offset=5&faqID=321

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πριν λίγη ώρα παρήγγειλα το εξής από το cyberport.de :

 

http://www.cyberport.de/item/3136/1107/0/76401/asus-z5303jc---t5600-1024100-dvdplusminusdl-15zollwxga-go7300-gbt-xph.html

 

ASUS Z53Jc

15" WXGA

Core 2 Duo T5600 (1,83GHZ)

1024MB 667MHZ

100GB 5400RPM

DVDRW

Geforce Go 7300

802.11A/B/G, Gigabit LAN, Usb2, Firewire, Bluetooth 2.0, Webcam 1,3MP

7-1 Card Reader

 

Τιμή 1200 Ευρώ (μαζί με μεταφορικά)

 

Το πρόβλημα είναι ότι πήγα να κατεβάσω τους drivers οπότε με το που τον πάρω να του πετάξω κατευθείαν format για να τον κάνω όπως θέλω. Έλα όμως που δεν υπάρχει πουθενά το συγκεκριμένο μοντέλο (asus global, asus deutschland). Ούτε καν η σειρά Ζ53 δεν υπάρχει. Οπότε τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Πώς θα βρω τους drivers/utilities και τα Updates τους;

 

Γενικά από asus έχει κανείς εμπειρία; Από ποιότητα κατασκευής με ενδιαφέρει. Πάντα έπαιρνα hp/compaq και είχα λίγα παράπονα, asus μόνο mobos αγόραζα. Με εντυπωσίασε η πληρότητα και το value for money του συγκεκριμένου, γι'αυτό το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum!!!Θέλω να αγοράσω ένα οικονομικό laptop και διαθέτω γύρω στα 500 ευρώ.Βρήκα μια καλή λύση εδώ,αλλά δεν ήξερα αυτή την μάρκα υπολογιστών.Εσείς, τι γνώμη έχετε;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Eίναι γνωστή μάρκα. Μάλιστα το 2004 αγόρασε και την IBM...Μην τα φοβάσαι... Μια χαρά είναι. Απο ανιτπροσωπεία δν ξέρω τι παίζει...Φαντάζομαι θα έχει την ίδια με την ΙΒΜ

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το γεγονός ότι έχει πολύ καλό εξοπλισμό και είναι πολύ φθηνό!Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε;;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το γεγονός ότι έχει πολύ καλό εξοπλισμό και είναι πολύ φθηνό!Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε;;)

-Ειναι Celeron (δηλαδή πιο κάτω από Pentium 4, Centrino, Centrino Duo, Centrino 2 Duo)

-Έχει σχετικά μικρό σκληρό

-Η οθόνη του είναι 15" και όχι της καινούργιας τεχνολογίας (ξέρεις, αυτές που γυαλίζουν αλλά αποδίδουν πολύ καλύτερα στα χρώματα), αλλά είναι καλύτερη σε εργασίες γραφείου (δεν κουράζει τόσο πολύ τα μάτια) σε αντίθεση με τις πιο καινούργιες που είναι καλύτερες σε άλλα πράγματα (π.χ. Photoshop ή να δεις DVD)

-H κάρτα γραφικών του είναι...ενά τίποτα. (Μην προσπαθήσεις να παίξεις παιχνίδι, θα πέσει πολύ γέλιο!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το γεγονός ότι έχει πολύ καλό εξοπλισμό και είναι πολύ φθηνό!Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε;;)

Μηπως τσιμπησει κανενας ασχετος και το αγορασει.μακρυα απο Celeron γιατι ειναι πεταμενα λεφτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ τον θελω για προγραμματα, για μουσικη και για επεξεργασια μουσικης.:wacko:

Οχι για παιχνιδια και νετ. Ισως νετ καποια στιγμη τα αλλα ομως εχουν προτερεοτητα:music:

 

:help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

-Ειναι Celeron (δηλαδή πιο κάτω από Pentium 4, Centrino, Centrino Duo, Centrino 2 Duo)

-Έχει σχετικά μικρό σκληρό

-Η οθόνη του είναι 15" και όχι της καινούργιας τεχνολογίας (ξέρεις, αυτές που γυαλίζουν αλλά αποδίδουν πολύ καλύτερα στα χρώματα), αλλά είναι καλύτερη σε εργασίες γραφείου (δεν κουράζει τόσο πολύ τα μάτια) σε αντίθεση με τις πιο καινούργιες που είναι καλύτερες σε άλλα πράγματα (π.χ. Photoshop ή να δεις DVD)

-H κάρτα γραφικών του είναι...ενά τίποτα. (Μην προσπαθήσεις να παίξεις παιχνίδι, θα πέσει πολύ γέλιο!)

 

-Ο Celeron είναι καλή λύση για αυτούς που χρησιμοποιούν word,excel,winamp δλδ καθημερινές εφαρμογές λόγω αναμονής μπαταρίας.Παρόλα αυτά το FSB τους είναι μικρό:cool: άρα για photoshop κ.α. δε κάνει,μου φαίνεται.Και για ιντερνετ κάνει βέβαια..Μη λέμε και ότι θέλουμε!

-Οι γυαλιστερές οθόνες για πολλούς αποτελούν...πρόβλημα:!: Ενώ για indoor χρήση είναι καλές-πολύ καλύτερες του καθοδικού σωλήνα επίσης:p - για εξωτερική χρήση είναι ακατάλληλες και θα δεις ότι οι Toshiba Tecra,HP Compaq,η IBM,η Dell κ.α. εταιρίες που ασχολούνται με business υπολογιστές ΠΟΤΕ δε βάζουν σε μοντέλα "φορητότητα" ή "απόδοση" γυαλιστερές οθόνες....όπως το είπες οι καινούργιες κάνουν για "χρήση στο σπίτι" για εφαρμογές περισσότερο ψυχαγωγικές όπως είναι το DVD.

-Συμφωνώ...η κάρτα δε κάνει καθόλου για παιχνίδια

 

Η Lenovo χωρίς να είμαι 100% σίγουρος χρησιμοποιεί το service της IBM που είναι ομολογουμένως άριστο.

 

Αν δεν θέλει κάποιος να χρησιμοποιεί adobe photoshop,premiere κάνει μια χαρά ο φορητός.Παιχνίδια marketing είναι τα άλλα(αν θα κάνει και κανένα δευτερόλεπτο παραπάνω:p ) Υπάρχουν πολύ μεγάλες διαφορές σε αρχιτεκτονική Centrino-Celeron αλλά νομίζω ότι το night_shifter δεν τον απασχολούν.

Επίσης βλέπω ο φορητός έχει και a/b/g wifi :p Εγώ το βλέπω να παίρνω ξεχωριστή κάρτα:blink: 2500Ε έδωσα πέρυσι...και ξεχάσαν το a:p (η αλήθεια ήταν ότι η κάρτα Intel τότε δεν υποστήριζε a...)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλός ο LG S1...πόσο είπαμε κοστίζει?

από αξιοπιστία πως τα πάνε οι LG?

 

Κοστίζει στα 1700eur.. Από αξιοπιστία ακόμα δεν είναι ακόμα γνωστό αφού είναι σχετικά καινούργιοι στην αγορά.Μέχρι τώρα δεν έχει ακουστεί τίποτα τρελό παντος..

 

Από service όμως είναι άψογοι : 2 χρόνια με παραλαβή και αποστολή στον χώρο σου χωρίς δικά σου έξοδα..! :up:

 

Εάν σκέφτεσαι να πάρεις φορητό σε αυτά τα χρήματα σου τον προτείνω ανεπυφίλαχτα! Για περισότερες λεπτομέριες, κοίτα εδώ

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...