Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα και ΟΧΙ.

 

Καμια σχεση ο επεξεργαστης (1,8/2/800 εναντι 1,6/1/533), εχει και χειροτερη ποιοτητα και καρτα γρ.

 

Πολυ δυσκολα θα βρεις κατι αντιστοιχο του ΗΡ.

Αν δε σε φτανει η μνημη με 50Ε βαζεις 1γιγα επιπλεον μονος σου.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλά το θέμα με τον σκληρό sata?

έχει λυθεί; δεν μου αρέσει η ιδέα να μην μπορώ να περάσω τα xp

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

για να λυθεί λογικά απενεργοποιείς το sata από το bios και βάζεις τα xp.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Na ρωτήσω και εγώ τα τζιμανια εδω μέσα γιατι εχω γεράσει πια και ειδικα στα laptops εχω χάσει επαφή. Να πω τα εξής. Θέλω ενα laptop

1) τιμη 700-900 με προτίμηση κοντα στα 700 γιατι έχω ξεμείνει σχεδόν

2) Απαιτήσεις όχι τρελές αλλα μην μου κολλάει στα games (COD 2 WOW)

3) Oθονη καλη γιατι θα χρησιμοποιηθει και για τηλεοράση μιας kai μετακομίζω (χωρίς να χωρίζω)

4) Συμβατο με ΧP (στα vista δηλωνω άγνοια)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα laptop που να χει ακόμα XP και όχι Vista, και φυσικά αγγλική έκδοση;

Θέλω κάτι φθηνό για τη μάνα μου για εργασίες γραφείου.

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολλά! πριν 10 ημέρες αγορασε γνωστος μου απο πολυκαταστημα λαπτοπ..και πηρε με windows xp home
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε η έξοδος για τα ακουστικά στο ACER... Ποιόν να προτιμήσω μεταξύ ALMAN και MDI;
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε η έξοδος για τα ακουστικά στο ACER... Ποιόν να προτιμήσω μεταξύ ALMAN και MDI;

Κλασικά πράγματα... Και σε ένα φίλο μου ακριβώς τα ίδια... Νομίζω ότι και να διαλέξεις δεν θα γλιτώσεις την ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ψάχνω από δω κι απο κει και βλέπω οτι είναι γενικό το φαινόμενο. Το είχα αρκετές ώρες αναμμένο τις τελευταίες μέρες και έχανε τον ήχο για μικρά διαστήματα από τα ακουστικά. Συνήθως επανερχόταν αν το άφηνα κλειστό για κανά 10λεπτο, αλλά σήμερα δε λέει να δουλέψει με τίποτα. Μάλλον καταστράφηκε τελείως από τη θερμοκρασία...

 

Ο φίλος σου το έφτιαξε;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ψάχνω από δω κι απο κει και βλέπω οτι είναι γενικό το φαινόμενο. Το είχα αρκετές ώρες αναμμένο τις τελευταίες μέρες και έχανε τον ήχο για μικρά διαστήματα από τα ακουστικά. Συνήθως επανερχόταν αν το άφηνα κλειστό για κανά 10λεπτο, αλλά σήμερα δε λέει να δουλέψει με τίποτα. Μάλλον καταστράφηκε τελείως από τη θερμοκρασία...

 

Ο φίλος σου το έφτιαξε;

Μπα, είχε λήξει και η "εγγύησή" του επομένως το άφησε έτσι...

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα λογικα οποτε μπορει να μην ταλαιπωρηθει!! καλο ειναι να τους παρεις τηλεφωνο και να τους ρωτησεις !!
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε η έξοδος για τα ακουστικά στο ACER... Ποιόν να προτιμήσω μεταξύ ALMAN και MDI;

 

Για την MDI θυμάμαι να είχα διαβάσει θετικότερα σχόλια.

Αντίθετα για την ALMAN μόνο αρνητικά είχα διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε τελικά αφού το άφησα 6-7 ώρες κλειστό. Απ' ότι διάβαζα ένας άλλαξε 3 φορές την motherboard και το πρόβλημα επανερχόταν μετά από λίγο καιρό. Μάλλον δεν υπάρχει γιατρειά.

Δεν έχω όρεξη να τρέχω στο service για τέτοια μικροπροβλήματα, οπότε μάλλον θα το υποστώ. Το πολύ-πολύ να πάρω USB ακουστικά και να ησυχάσω τελείως...

Link to comment
Share on other sites

egw exw ton dv9093eu katapliktikos kai me thira hdmi alla me problimatizei to 7600 256mb to colin mcray dirt sto full ta grafika kolaei se kanena allo paixnidi den eixa provlima.apo tote pou ebala ta vista den leitourgoun ta koumpia afis kai i webcam.i karta grafikwn allazei xerei kaneis

 

tha protimousa na eixa to dv9096 alla den kikloforei ellada

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

egw exw ton dv9093eu katapliktikos kai me thira hdmi alla me problimatizei to 7600 256mb to colin mcray dirt sto full ta grafika kolaei se kanena allo paixnidi den eixa provlima.apo tote pou ebala ta vista den leitourgoun ta koumpia afis kai i webcam.i karta grafikwn allazei xerei kaneis

 

tha protimousa na eixa to dv9096 alla den kikloforei ellada

στο dv9542ev ενος φιλου με την 8600 ψιλομασαει στα full με full αναλυση στο dirt, οποτε ειναι το παιχνιδι πολυ βαρυ ;)

η καρτα δεν αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω τον παρακάτω φορητό ηλεκτρονικό υπολογιστή: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=40771&category=475

Αξίζει η αγορά του; Έχει κάποιο σημαντικό μειονέκτημα; Επίσης,μπορώ να ζητήσω να τον αποκτήσω με τα Windows XP κι όχι τα Windows Vista;

Link to comment
Share on other sites

kalitera na protimiseis duo core 2 kai karta pou na min einai turbocache den xerw ama iparxei se auta ta lefta

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

για τι δουλεια τον θες? αν δεν παιζεις παιχνιδια υπαρχει και ο hp 6551 http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=130032 με πολυ καλυτερο επεξεργαστη !!
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω πληκτρολόγιο για τον Acer Aspire 1350, κατά προτίμηση ελληνικό; Βγήκε το Escape και δεν ξαναμπαίνει με τίποτα....

 

Βρήκα κάτι από ebay με 45$.

Link to comment
Share on other sites

O επεξεργαστής του λαπτοπ που παρέθεσα δεν είναι dual core,δηλαδή 2Ghz x 2; Μόνο counter strike θέλω να παίζω. Κυρίως θα πλοηγούμαι στο διαδίκτυο,θα ακούω μουσική και θα παρακολουθώ βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

O επεξεργαστής του λαπτοπ που παρέθεσα δεν είναι dual core,δηλαδή 2Ghz x 2; Μόνο counter strike θέλω να παίζω. Κυρίως θα πλοηγούμαι στο διαδίκτυο,θα ακούω μουσική και θα παρακολουθώ βίντεο.

 

1000Ε για AMD και 7200; NO WAY!

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...