Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (27 Ιαν. 2004 , 20:03)

 

στο πλαίσιο πάντως όσο είπα το δίνουν ακόμα! Θα δείξει...

 

 

Παρ' το από εκεί που το έχουν φθηνότερα. :) Το ίδιο πράγμα θα έχει το κουτί έτσι κι΄αλλιώς. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α, και κάτι άλλο που ξέχασα να αναφέρω πριν: Έχει κανεις σας στο laptop του την Vodafone Mobile Connect Card?Έχει ακριβό κοστολόγιο(όχι η αγορά της κάρτας.Εννοώ τη χρέωση έχει 1 ώρα surfing στο Internet, χωρίς κατέβασμα προγραμμάτων.)?Δηλαδή το τι πληρώνεις στο GPRS.
Link to comment
Share on other sites

δεν χρεώνεσαι ανάλογα με την΄ώρα αλλά με τα δεδομένα που κατεβάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (31 Ιαν. 2004 , 05:14)

 

 

 

μπορεί να είχαν φως στραμένο επάνω τους, να τα βρώμικες ή απλά διαλυμένες. Μην κρίνεις από αυτό, μια χαρά είναι οι οθόνες των laptop.

 

 

Στο κοντά με τα notebooks ήταν και οι οθόνες tft και δεν είδα να είναι έτσι. :o Μα άμα δεν κρίνω από αυτό που βλέπω?... πως θα καταλάβω? Είδα σε ένα φυλλάδιο του one way έναν fujitsou siemens πολύ καλό. Sentrino επεξεργαστή,512 mb ram. Ο Amilo M. Ξέρετε αν είναι καλός? Λέει 1.699 ευρώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 1 Φεβ. 2004 , 23:42)

 

Στο κοντά με τα notebooks ήταν και οι οθόνες tft και δεν είδα να είναι έτσι. :o Μα άμα δεν κρίνω από αυτό που βλέπω?... πως θα καταλάβω? Είδα σε ένα φυλλάδιο του one way έναν fujitsou siemens πολύ καλό. Sentrino επεξεργαστή,512 mb ram. Ο Amilo M. Ξέρετε αν είναι καλός? Λέει 1.699 ευρώ.

 

λίγα ποστ πιο πάνω ρώτησε κάποιος για αυτόν και είπα την γνώμη μου για τα siemens (μην την παρετε για αρνητική απλά φαίνεται ότι εγώ παρακόλησα με τα HP)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akakios ( 1 Φεβ. 2004 , 21:07)

 

Α, και κάτι άλλο που ξέχασα να αναφέρω πριν: Έχει κανεις σας στο laptop του την Vodafone Mobile Connect Card?Έχει ακριβό κοστολόγιο(όχι η αγορά της κάρτας.Εννοώ τη χρέωση έχει 1 ώρα surfing στο Internet, χωρίς κατέβασμα προγραμμάτων.)?Δηλαδή το τι πληρώνεις στο GPRS.

 

 

To έχω εγώ.

 

Έχει τρία πάγια

1. 2,93€ χώρις δωρεάν τράφικ και χρέωση 0,005€/kb

2. 15€ με δωρεάν 10ΜΒ δεν θυμάμαι χρέωση ανά kb

3. 30€ με δωρεάν 40ΜΒ δεν θυμάμαι χρέωση ανά kb

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,αν δεν κατεβάζεις τίποτα είναι δωρεάν?Να παρακολουθεις π.χ. μια συζήτηση στο Myphone είναι δωρεάν.Ε?

Η χρέωση αφορά το κατέβασμα προγραμμάτων?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akakios ( 2 Φεβ. 2004 , 17:32)

 

Δηλαδή,αν δεν κατεβάζεις τίποτα είναι δωρεάν?Να παρακολουθεις π.χ. μια συζήτηση στο Myphone είναι δωρεάν.Ε?

Η χρέωση αφορά το κατέβασμα προγραμμάτων?

 

Oxi vre :p kai tis selides praktika tis katavazeis exoyn kai aytes kapoio mikro megethos..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akakios ( 2 Φεβ. 2004 , 17:32)

 

Δηλαδή,αν δεν κατεβάζεις τίποτα είναι δωρεάν?Να παρακολουθεις π.χ. μια συζήτηση στο Myphone είναι δωρεάν.Ε?

Η χρέωση αφορά το κατέβασμα προγραμμάτων?

 

 

Αν δεις στην συνδεση σου (οι δυο οθονουλες στο taskbar) oταν αποσυνδεεσαι εχεις αθορυβα κατεβασει ενα σεβαστο αριθμο mbs!

Αυτο γινεται οπως ειπε κ ο φιλος λογω των σελιδων που "κατεβαζεις" στο pc σου!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 4 Φεβ. 2004 , 14:00)

 

re paidia pira ton acer ferrari telika, afti ti stigmi apo afton sas grafw. pws ginetai na grapsw ellinika?

 

όπως σου απάντησα στο irc (και μου είπες ΟΚ, απλά το λέω για όποιον άλλον) πας στο control panel, regional settings, laguage, details και κάνεις ADD τα ελληνικά.

Πέρα από αυτό, καλό είναι να ορίσεις σε όλα τα tabs (αυτάκια) του regional settings η γλώσσα και η χώρα, ο τύπος πληκτρολογίου κτλ να είναι ελληνική.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 4 Φεβ. 2004 , 14:00)

 

re paidia pira ton acer ferrari telika,

 

Μπορείς να μας πεις από την εμπειρία σου

 

1 - την πραγματική του αυτονομία (με μετρια χρήση)

2 - πόση ώρα θέλει για πλήρη φόρτιση

3 - πώς πάει από θερμοκρασίες

~j77
Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω αρχικά στις ερωτήσεις σου..

 

1)Με μετρια χρήση η αυτονομία είναι maximum 2:30 ώρες

2)Με μέτρια χρήση και παράλληλη φόρτιση περίπου 4 ώρες

3)Με συνεχή λειτουργία για 8 ώρες περίπου, ο δίσκος είχε ζεσταθεί(βρίσκεται κάτω απο τον αριστερό καρπό), κανένας λόγος ανησυχίας όμως.

 

Επειδή το θέμα το έχω ήδη συζητήσει κάνε κλικ εδώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ego exo fujitsu-siemens amilod 8830 to mono problima pou exo alla einai tixaio oti i othoni se merika simeia den stekete kala ama tin kouniso ligo stekete. auto egine meta apo tin agora fisika aplos den brisko eukairia na ton pao gia service alla tha ton pao to pasxa. i fujitsu vgazei poli kala montela os pros dinatotites. se emfanisi einai tipika pragmata. emena me kaliptei poli omos
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akakios ( 1 Φεβ. 2004 , 21:02)

 

Παιδιά έχει κανείς το Acer TravelMate C111TCi ?

Καλό μου φαίνεται , αλλά έχει μικρούλα οθόνη(10.4")!

 

Το έχω δει από κοντά και είναι γα***ος!Βασικά λατρεύω όλα τα micro pcs.Πάντως δεν έχει ενσωματωμένο οδηγό dvd/cd-rom :)

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια ερώτηση:

 

Έχω ανοιχτό το ίντερνετ και κατεβάζει και και κατεβάζω την οθόνη, μόλις την ανοίγω έχει αποσυνδεθεί απο το ίντερνετ, γιατί το κάνει αυτό;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟΝ ACER TRAVELMATE 291LMi.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ WINDOWS ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ.ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ;ΜΗΠΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ Η ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΥΠΟΠΤΟ;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 9 Φεβ. 2004 , 11:08)

 

Λοιπόν, μια ερώτηση:

 

Έχω ανοιχτό το ίντερνετ και κατεβάζει και και κατεβάζω την οθόνη, μόλις την ανοίγω έχει αποσυνδεθεί απο το ίντερνετ, γιατί το κάνει αυτό;

 

 

Δεν γνωριζω ακριβως φιλε mike αλλα στο δικο μου καθε φορα που κλεινω την οθονη ενω ειναι ανοιχτο μπαινει στην αναμονη αυτοματα!

Ισως για αυτο να συμβαινει...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μαπαίνει αυτόματα σε αναμονή.Όταν είναι σε αναμονή ο υπολογιστής δηλαδή αποσυνδέεται;

 

Προτείνετε καμιά καλή θήκη για λάπτοπ ρε παιδιά.. :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ο Acer TravetMate C111TCi καλός είναι, αλλά δεν έχει και πολύ καλές επιδόσεις ( Centrino στο 1GHz). Ενώ ο ΤravelMate C302xMi είναι ΦΟΒΕΡΟΣ.Πάρα πολύ καλές επιδόσεις και Tablet Pc με 14'',αν θυμάμαι καλά, οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 9 Φεβ. 2004 , 16:51)

Και σε μένα μαπαίνει αυτόματα σε αναμονή.Όταν είναι σε αναμονή ο υπολογιστής δηλαδή αποσυνδέεται;

Η κατάσταση standby δεν είναι πολύ διαφορετική από το shutdown. Απλά το τροφοδοτικό δουλεύει για να διατηρήσει τα περιεχόμενα της RAM και έτσι το μηχάνημα ανοίγει πολύ γρήγορα. Όλα τα άλλα σταματούν να λειτουργούν.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...