Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο toshiba γραφω αυτη τη στιγμη!

Το θεωρω πολυ αξιοπιστο και ποιοτικο μηχανακι!

Το εχω πανω απο 1 χρονο και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα..

Παντως και η ACER δεν ειναι καμια τυχαια...απλα δεν ειναι Toshiba!

To δικο μου το ειχα αγορασει 2,500 ευρω!

Μακρυα ομως απο build2order...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακόμα δεν απαντήσατε...

 

 

Κι εγώ πάντως για ACER κοίταζα.Φεύγω για φοιτητής και χρειάζομαι ένα φορητό υπολογιστή να κάνω τη δουλειά μου εκεί που βρίσκομαι.Δεν διαθέτω παραπάνω απο 1.500 ευρώ..

 

Τι προτείνετε?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax (12 Ιαν. 2004 , 03:04)

 

Α ρε mcde μισθό πρέπει να σου κόψουν στο υποφόρουμ εδώ του κομπιούτινγκ... Κάθε φορά που βλέπω ένα θέμα, έχεις προλάβει ν'απαντήσεις είτε συ είτε ο ποιητής και με το παραπάνω :rolleyes:

Στην ουσία μας τώρα... υπάρχει μια προχωρημένη τάση τελευταία γι'αγορά λάπτοπ... Πέφτουν διαρκώς οι τιμές σαν τα μούσμουλα κι έχει τρελαθεί ο κόσμος να πάρει φορητό. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα, πολλές φορές μου τη δίνει και μένα να πάρω ένα λάπτοπ κι ας έχω το κανονικό και πολύ πρόσφατο ντέσκτοπ κι ας μην μετακινούμαι κι ας έχω χώρο με τη σέσουλα...

Όμως ΜΗ τσιμπάτε μάγκες... το λάπτοπ εκτός από φορητό και μικρό, υστερεί σε όλα τ'αλλα. Είναι ακριβότερο, είναι χειρότερο σε αποδόσεις κι είναι και πολύ μα πολύ αναξιόπιστο. Χρήστης λάπτοπ χωρίς προβλήματα είναι πιο σπάνιο κι απ΄το τζόκερ :p Άσε που ΔΕΝ αναβαθμίζεται όπως ένα πισί γραφείου.

Γι'αυτό όπως λέει κι η εγγύηση (βλέπε mcde), αν δεν σας απασχολεί η μετακίνηση κι ο χώρος, αφήστε τη μόδα και τις ποζεριές του φίλου που πήρε λάπτοπ και διαλέξτε όμορφα κι ήρεμα ένα κανονικό πισί της αρεσκείας σας. Με CRT οθόνη κλπ κλπ...

 

 

Αν και καθήμενος, ορθώς...έγραψες.

 

:)

 

Παιδιά, ο sallax τα έγραψε όλα σε λίγες αράδες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβότερο, είναι χειρότερο σε αποδόσεις κι είναι και πολύ μα πολύ αναξιόπιστο. Χρήστης λάπτοπ χωρίς προβλήματα είναι πιο σπάνιο κι απ΄το τζόκερ Άσε που ΔΕΝ αναβαθμίζεται όπως ένα πισί γραφείου.

 

Ε οχι και ορθως!

Sallax τα ισοπεδωνεις ολα...

Δεν ειναι ακριβοτερο υπαρχουν μοντελα για ολες τις τσεπες!

Δεν ειναι αναξιοπιστο...εγω δεν αντιμετωπισα προβλημα!Εσυ δηλ πιστευεις οτι ενα ΠΟΙΟΤΙΚΟ ετοιμο συστημα απο μεγαλο κατασκευαστη ειναι αναξιοπιστο σε σχεση με ενα desktop του χ ελληνικου συνοικιακου συναρμολογητη..?Ημαρτον!

Τα υλικα που απαρτιζεται +οθονη ειναι πολυ πιο ποιοτικα και σωστα βαλμενα ωστε να λειτουργουν μεταξυ τους αψογα!

Σαν κατασκευη ειναι ΣΑΦΩΣ ΑΝΩΤΕΡΗ απο ενα desktop!

Αναβαθμιζεται εν μερει...και εν πασει περιπτωσει ο αγοραστης το γνωριζει εξ αρχης!

Ο σημαντικοτερος λογος αναβαθμισης ειναι τα παιχνιδια!

Οποιος αγοραζει laptop δεν το αγοραζει για να παιζει παιχνιδια!

 

Kι ολα αυτα τα λεω εκ πειρας!

 

 

Και μην ξεχνας το πολυ μεγαλο πλεονεκτημα της φορητοτητας!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (14 Ιαν. 2004 , 19:07)

Ε οχι και ορθως!

Sallax τα ισοπεδωνεις ολα...

Ελτέο μιλάς πολύ γενικά και δεν έχεις δίκιο...
Δεν ειναι ακριβοτερο υπαρχουν μοντελα για ολες τις τσεπες!
Διάλεξε ένα συγκεκριμένο μοντέλο λάπτοπ και δες πόσο κάνει το ίδιο σε ντέσκτοπ... Σαφώς κι υπάρχει πάμφθηνο λάπτοπ και πανάκριβο ντέσκτοπ, αλλά μιλάμε αναλογικά πάντοτε, έτσι?
Δεν ειναι αναξιοπιστο...εγω δεν αντιμετωπισα προβλημα!Εσυ δηλ πιστευεις οτι ενα ΠΟΙΟΤΙΚΟ ετοιμο συστημα απο μεγαλο κατασκευαστη ειναι αναξιοπιστο σε σχεση με ενα desktop του χ ελληνικου συνοικιακου συναρμολογητη..?Ημαρτον![
Το θέμα αξιοπιστία δεν απασχολεί τα ντέσκτοπ, είτε επώνυμα είτε ανώνυμα είναι όλα αξιόπιστα. Αντίθετα, στα λάπτοπ δημιουργείται μεγάλο θέμα. Στο ανώνυμο ντέσκτοπ δεν τίθεται θέμα υπερθέρμανσης της σιπιγιού, κακής συμβατότητας των κομματιών κλπ κλπ όπως στο λάπτοπ... Όσο για την επωνυμία των φορητών, δε μου λέει τίποτα... Όποιος φίλος μου έχει λάπτοπ, όλο και κάποιο πρόβλημα θα μου πει πως έχει, στο ντέσκτοπ είναι πιο χαλαρά τα πράματα.
Τα υλικα που απαρτιζεται +οθονη ειναι πολυ πιο ποιοτικα και σωστα βαλμενα ωστε να λειτουργουν μεταξυ τους αψογα!

Σαν κατασκευη ειναι ΣΑΦΩΣ ΑΝΩΤΕΡΗ απο ενα desktop!

Μα σκέψου και μόνος σου ρε συ ελτέο... στο φορητό όλα τα μέρη είναι μικρότερες κατασκευές απ'τις κανονικές για να σωθεί χώρος... δε θα είναι λοιπόν και πιο ευπαθείς? οι φορητοί που φοράνε πέντιουμ 4 κι όχι σεντρίνο/μομπάηλ δε ζεσταίνονται κατευθείαν?
Αναβαθμιζεται εν μερει...και εν πασει περιπτωσει ο αγοραστης το γνωριζει εξ αρχης!

Ο σημαντικοτερος λογος αναβαθμισης ειναι τα παιχνιδια!

Οποιος αγοραζει laptop δεν το αγοραζει για να παιζει παιχνιδια!

Και τι γίνεται αν θες να βάλεις αντιγραφικό σιντί ή ντιβιντί? μεγαλύτερο σκληρό γιατί ο υπάρχων έχει τιγκάρει? άλλη τόση μνήμη γιατί σέρνονται τα εξπί? οι τιμές των χάρντγουερ για φορητούς είναι φωτιά και λαύρα και μιλάμε για τα ελάχιστα που μπορούν ν'αναβαθμιστούν...
Kι ολα αυτα τα λεω εκ πειρας!
μη του! :o
Και μην ξεχνας το πολυ μεγαλο πλεονεκτημα της φορητοτητας!
Ντάξει εδώ πάω πάσο. Είπαμε, τα μόνα ατού του φορητού είναι ο χώρος κι η φορητότητα... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JustMe! (14 Ιαν. 2004 , 14:51)

 

Παιδιά εγώ σκέφτηκα την αγορά ενός φορητού χθες όταν είδα τις πολύ χαμηλές τιμές τους!Συγκεκριμένα σκέφτομαι για Acer απο Πλαίσιο 1199ευρώ(δεν θυμάμαι μοντέλο)!Φοράει AthlonXP 2.4Ghz!512MB RA,.40 GB HD!Τι λέτε?

 

 

Μόνο? :!: Είσαι σίγουρος? Με φπα? Πολύ καλή τιμή. 15" η οθόνη έτσι?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Κοίταζοντας στο RAM είδα ότι μοντέλα με επεξεργαστές όπως pentium 4 στα 3GHz έχουν μόνο κοντά στην 1 ώρα αυτονομία.. τόσο τραγική κατάσταση είναι? Γίνεται τπτ να πέρνουν 2η μπαταρία??
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό το ψάχνω και εγώ για φορητό.

Έχω καταλήξει σε μερικά μοντέλα(και εγώ μέχρι 1500€ δίνω όπως και ο φίλος παραπάνω)

 

ACER TravelMate 290LCi, Centrino 1.3 GHz

ACER Aspire 1353LC, AthlonXP 2400+

 

Βασικά για να μειώσω την τιμή έχω αποκλείσει:

το DVD-R(νομίζω ένα απλό DVD/CD-R είναι αρκετό για φορητό),

Pentium4 που είναι πολύ ακριβότεροι και

κάρτα γραφικών αν και εδώ έχω κάποιες επιφυλάξεις μήπως το σύστημα σέρνεται

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω τους εμπειρότερους σε θέματα laptop τι παίζει με το λειτουργικό.

Όπως έχω καταλάβει όλοι οι φορητοί συνοδεύονται αναγκαστικά με original windows(κάτι που σημαίνει το 10% περίπου της τιμής του φορητού αν κάνει 1200€ και το λειτουργικό 100€ ) και είναι καλό να μην τα σβήσεις και να περάσεις τα δικά σου μια και δεν ισχύει εγγύηση,χάνονται οι ειδικοί drivers κλπ.

Ισχύουν αυτά;

Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα.

 

----Νίκος Καζαντζάκης

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα ειχε μεσα και δεν επιβαρυνθηκα καθολου!

Μιλαω για Toshiba ..

Εχει 2 cds τα οποια ειναι ανακτησης (κατι σαν το Νορτον Ghost) των δεδομενων...δεν εχω cd των xp αλλα δεν με νοιαζει μιας κ κανω μια χαρα την δουλεια μου!

Περιττο να σου πω οτι ακομα δεν τα εχω χρησιμοποιησει καθως δεν χρειαστηκε να κανω format (ενα ειδος format)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι σίγουρο Ανδρέα, πως το λειτουργικό (στην προκειμένη τα εξπί) το παίρνεις θες δε θες και φυσικά παίζει κι αυτό το ρόλο του ως προς τη διαμόρφωση της τιμής (προς τα πάνω). Επίσης, τις περισσότερες φορές είναι σε μορφή γκοστ, δηλαδή μιας ήδη διαμορφωμένης εγκατάστασης απ'τον κατασκευαστή, με συγκεκριμένες ρυθμίσεις, ντράηβερς, μικροπρογράμματα κλπ. Πχ δε θα έχεις τα εξπί σε μια κανονική έκδοαη (απ'αυτές που διατίθονται στην αγορά) ώστε να τα εγκαθιστείς μόνος σου βήμα βήμα, αλλά σε μια "κλειδωμένη" που θα τα κάνει όλα μόνη της και θα σου παραδίδει στο τέλος το λειτουργικό ελαφρώς τροποποιημένο, στα μέτρα που έχει δώσει η εταιρεία. Γι'αυτό και συνίσταται η παράκαμψη της ορίτζιναλ έκδοσης κι η χρήση μιας κλασικής, απ'αυτές που έχουμε για τα ντέσκτοπ. Ένας ακόμα λόγος για ν'αγνοήσεις τα ορίτζιναλ εξπί του λάπτοπ είναι η αδυναμία να δημιουργήσεις 2ο παρτίσιον. Όσο αφορά την εγγύηση τώρα, τα πράματα είναι μεν όπως τα λες, η αντιπροσωπεία δε θα δεχτεί το λάπτοπ με άλλης μορφής λειτουργικό απ'το δικό του αλλά μικρό το κακό εδώ, πριν το δώσεις για επισκευή καις ένα σιντί με τ'αρχεία σου, κάνεις φορμάτ, ξαναπερνάς τα ορίτζιναλ εξπί κι είσαι πλέον εντός εγγύησης :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω με Toshiba, πολυ απλα πηρα τον φακελο i386 που ειχε στον σκληρο (τον βαζουν τα recovery CD) και τον εκαψα σε ενα ξεχωριστο CDaki. Ετσι μπορω και βαζω τα νομιμα XP, οπως ακριβως θελω εγω.

 

PS: Sallax... οταν λες δεν μπορεις να κανεις partition? Κατα το Installation απο τα recovery μπορει οχι... αλλα μετα κανεις οτι θελεις, και απο την στιγμη που το δημιουργησεις (to partition), και ξανα recovery να κανεις δεν υπαρχει προβλημα (το δευτερο partition μενει ανεπηρεαστο).

 

PS2: Μετα απο πολλα χρονια παντως ενασχολησης με OCing, Moding κλπ κλπ... ανακαλυψα τα laptops και βρηκα την υγεια μου. Πραγματικα computing anywhere. Ειναι μεν ακριβοτερα απο ενα αντιστοιχο desktop... αλλα το αξιζουν μεχρι τελευταιου euro.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (13 Ιαν. 2004 , 21:36)

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω φορητό υπολογιστή. Τι προτείνετε μέχρι 1.500 ευρώ;

 

αν σε ενδιαφερει η καλυτερη απόδοση, κοίτα το acer 1603 ELM,P4 2.6,15,512,40,DVDR,GR

αν σε ενδιαφερει η αυτονομία

ACER TM291LMI,CTR 1.4,15,512,40,DVD-R

 

Και τα 2 στα 1.399,00€ + ΦΠΑ

 

Αναλυτικά

 

 

CPU Family P4|Frequency:2600 MHZ|Memory Capacity:512 MB|Max Memory:2048 MB|Hard Disk Capacity:40,00 GB|CD Read Speed:24|DVD Read Speed:8|CD R/W Speed:10|DVD Write Speed:|Display Type:TFT|Diagonal Size:15,0 "|Max Resolution:1024X768|Operating System:WIN_XP_HE|Features:4xUSB,MODEM,CDRW,DVD,ETHERNET 10/100|Manufacturer:ACER|Warranty:ΕΓΓ.1 ΕΤ.ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚ.

 

ACER TM291LMI,CTR 1.4,15,512,40,DVD-R 1.399,00€

CPU Family:CENTRINO|Frequency:1400 MHZ|Memory Capacity:512 MB|Max Memory:1024 MB|Hard Disk Capacity:40,00 GB|CD Read Speed:24|DVD Read Speed:8|CD R/W Speed:16|DVD Write Speed:0,0|Display Type:TFT|Diagonal Size:15,0 "|Max Resolution:1024X768|Operating System:WIN_XP_HG|Features:3xUSB,IrDA,MODEM,ETHERNET 10/100,DVD-RW,Firewire,Wireless|Manufacturer:ACER|Warranty:ΕΓΓ.1 ΕΤ.ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚ.

 

 

J

 

ΥΓ Δεν τα έχω δουλέψει, αλλά από απόδοση χρημάτων και του τι παίρνεις, τα acer τους πατάνε όλους κάτω (ακόμα και τα πλατοπισια και τα πλαισιοπισια). Εγώ σε αυτά τα 2 έχω καταλήξει με μόνο πρόβλημα ότι δεν μπορώ να διαλέξω εαν πιο σημαντική για μένα είναι η αυτονομία toy Centrino ή τα καλύτερα γραφικά/αποδόσεις της cpu του p4m

~j77
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreas (16 Ιαν. 2004 , 14:46)

 

Τον τελευταίο καιρό το ψάχνω και εγώ για φορητό.

Έχω καταλήξει σε μερικά μοντέλα(και εγώ μέχρι 1500€ δίνω όπως και ο φίλος παραπάνω)

 

ACER TravelMate 290LCi, Centrino 1.3 GHz

ACER Aspire 1353LC, AthlonXP 2400+

 

Βασικά για να μειώσω την τιμή έχω αποκλείσει:

το DVD-R(νομίζω ένα απλό DVD/CD-R είναι αρκετό για φορητό),

Pentium4 που είναι πολύ ακριβότεροι και

κάρτα γραφικών αν και εδώ έχω κάποιες επιφυλάξεις μήπως το σύστημα σέρνεται

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω τους εμπειρότερους σε θέματα laptop τι παίζει με το λειτουργικό.

Όπως έχω καταλάβει όλοι οι φορητοί συνοδεύονται αναγκαστικά με original windows(κάτι που σημαίνει το 10% περίπου της τιμής του φορητού αν κάνει 1200€ και το λειτουργικό 100€ ) και είναι καλό να μην τα σβήσεις και να περάσεις τα δικά σου μια και δεν ισχύει εγγύηση,χάνονται οι ειδικοί drivers κλπ.

Ισχύουν αυτά;

 

 

Τον 290Lci έχω και εγώ και είναι πολύ καλό μηχάνημα. Τα φορητά συνοδεύονται με το λειτουργεικό τους τό οποίο συνήθως συμπεριλαμβάνεται σε κάποιο recovery cd. Μέσα σε αυτά τα cd υπάρχουν και οι drivers χωριστά.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (14 Ιαν. 2004 , 23:32)

 

Μόνο? :!: Είσαι σίγουρος? Με φπα? Πολύ καλή τιμή. 15" η οθόνη έτσι?

 

 

απο θερμοκρασίες πως πάει? ;)

~j77
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι πολυ καλη ερωτηση..

Παιζει σημαντικο ρολο στα laptop..

Σε εμενα δεν εχω προβλημα λειτουργει το ανεμιστηρακι οποτε χρειαζεται το οποιο ειναι πολυ ησυχο αλλα λειτουργει και η Cpu χαμηλοτερα επισης εναλλακτικα οποτε χρειαζεται!

Αυτο που μου αρεσει στα laptop ειναι που ειναι ησυχα στην λειτουργια τους!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kirimis (16 Ιαν. 2004 , 16:08)

PS: Sallax... οταν λες δεν μπορεις να κανεις partition? Κατα το Installation απο τα recovery μπορει οχι... αλλα μετα κανεις οτι θελεις, και απο την στιγμη που το δημιουργησεις (to partition), και ξανα recovery να κανεις δεν υπαρχει προβλημα (το δευτερο partition μενει ανεπηρεαστο).

Σ'ενα χιούλιετ πάκαρντ είχα κάνει 2 παρτίσιον από εγκατάσταση δικού μου σιντί με νορμάλ εξπί... κι όταν πήγα να κάνω εγκατάσταση απ'το ρικάβερι σιντί, μου τα έσβησε και τα 2 για να κάνει πάλι μόνο ένα ολικό. Αυτό που λες δε μου συνέβη ποτέ προσωπικά. Αλλά και πάλι δεν ισχύει αυτό που λέω για το 1 παρτίσιον γιατί λογικά μπορείς μετά στα εξπί να κάνεις και 2ο, πχ μέσω παρτίσιον μάτζικ. Απλά δεν το σκέφτηκα αμέσως γιατί δεν την εμπιστέυτηκα ποτέ αυτή τη μέθοδο... Τέσπαν, το θέμα είναι πως γίνεται τελικά να'χεις 2 παρτίσιον με τα ρικάβερι :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κατι μηνες αναμονης για την αγορα Toshiba σκεφτομαι για acer και συγεκριμενα για το 1603 ELM. Το εχει κανεις να μας πει εντυπωσεις? Και κατι ασχετο. Τα desktop εχουν επιλογη για boot απο usb. Τα φορητα εχουν???
Link to comment
Share on other sites

http://www.platopc.gr/products_notebook_ap4+.asp

 

ego to pira kai eimai apolita ikanopoiimenos einai fantastiko an kai eixa kapies epifilaxeis stin arxi

einai poli kalo kai piotiko kai paei sfera to pira anti gia na kano anaba8misi kai apo timi skizei

pezei games ftiaxnei tainies (divx)krataei h mpataria (1misi ora peripou

ego den i8ela kati parapano

Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΨΕΥΤΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΛΕΝΤΙΖΕΙΣ

tenten99[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax (16 Ιαν. 2004 , 17:04)

 

Σ'ενα χιούλιετ πάκαρντ είχα κάνει 2 παρτίσιον από εγκατάσταση δικού μου σιντί με νορμάλ εξπί... κι όταν πήγα να κάνω εγκατάσταση απ'το ρικάβερι σιντί, μου τα έσβησε και τα 2 για να κάνει πάλι μόνο ένα ολικό. Αυτό που λες δε μου συνέβη ποτέ προσωπικά. Αλλά και πάλι δεν ισχύει αυτό που λέω για το 1 παρτίσιον γιατί λογικά μπορείς μετά στα εξπί να κάνεις και 2ο, πχ μέσω παρτίσιον μάτζικ. Απλά δεν το σκέφτηκα αμέσως γιατί δεν την εμπιστέυτηκα ποτέ αυτή τη μέθοδο... Τέσπαν, το θέμα είναι πως γίνεται τελικά να'χεις 2 παρτίσιον με τα ρικάβερι :rolleyes:

 

στο δικο μου HP δοκιμασα να κανω partition με το partition magic και εβγαλε μηνυμα οτι δεν γινεται.ειχα περασει τα xp απο τα recovery cd.
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε laptop... Πόση ώρα σας κρατάει η μπαταρία κ τι επεξεργαστή έχετε?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax (16 Ιαν. 2004 , 17:04)

 

Σ'ενα χιούλιετ πάκαρντ είχα κάνει 2 παρτίσιον από εγκατάσταση δικού μου σιντί με νορμάλ εξπί... κι όταν πήγα να κάνω εγκατάσταση απ'το ρικάβερι σιντί, μου τα έσβησε και τα 2 για να κάνει πάλι μόνο ένα ολικό. Αυτό που λες δε μου συνέβη ποτέ προσωπικά. Αλλά και πάλι δεν ισχύει αυτό που λέω για το 1 παρτίσιον γιατί λογικά μπορείς μετά στα εξπί να κάνεις και 2ο, πχ μέσω παρτίσιον μάτζικ. Απλά δεν το σκέφτηκα αμέσως γιατί δεν την εμπιστέυτηκα ποτέ αυτή τη μέθοδο... Τέσπαν, το θέμα είναι πως γίνεται τελικά να'χεις 2 παρτίσιον με τα ρικάβερι :rolleyes:

 

δεν ξέρω τι λέτε πριν (διάβασα μονο αυτή τη σελίδα) αλλά στα ΗΡ απλά κάνεις τα partition όπως θες εσύ, και μετά τρέχεις το recovery cd πας στο advanced και του λες recover C μόνο.

 

όσοι έχετε laptop... Πόση ώρα σας κρατάει η μπαταρία κ τι επεξεργαστή έχετε?

4 ώρες με centrino.. Η δυνατότητες του centrino είναι πολύ μεγαλύτερες. Εμένα έχει μικρή μπαταρία σε mA. Αν είχα τη μπαταρία που είχα στο παλιο μου (Ρ3) θα έπιανα σίγουρα 5 ώρες.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

όμως για κύριο υπολογιστή (αντικατάσταση του desktop) δεν είναι "λίγος" ο centrino????Τα Pentium M που έχω ακούσει είναι μόνο γύρω στα 1.4GHz...

Να προτείνω να γίνει το thread επισημασμένο???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...