Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to toshiba p25 s670 ton kserei kaneis?entypwseis?

p4 3,3ghz

80gb skliro ati 9600 128 mb

wi lan

sxwga 17ara me16:9

tv tuner

dvd burner

grafeis kateftheian apo thn tv

ton exw parageilei alla thelw gnwmes giati imouna kai anamesa se ena sony me ta idia xarakthristika

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (23 Μάρ. 2004 , 19:07)

 

to toshiba p25 s670 ton kserei kaneis?entypwseis?

p4 3,3ghz

80gb skliro ati 9600 128 mb

wi lan

sxwga 17ara me16:9

tv tuner

dvd burner

grafeis kateftheian apo thn tv

ton exw parageilei alla thelw gnwmes giati imouna kai anamesa se ena sony me ta idia xarakthristika

 

Άντε τελικά το παράγγειλες πότε με το καλό??? Ρε μην αγχώνεσαι το laptop είναι κορυφή απο χαρακτηριστικά. :)

Με το καλό να το λιώσεις σε οτι κάνεις!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo ( 8 Απρ. 2004 , 07:11)

 

koita kala ta dell alla de sigrinontai me ta toshiba kai sth doulia pou xoume arketa panw apo 100 olo exoun crash kai kako

 

 

Πράγματι έχω 2 χρόνια Τoshiba και μόνο καλά λόγια έχω να λέω...

Τα προτείνω ανεπιφύλακτα! :o

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RODAKINO (18 Απρ. 2004 , 02:55)

 

paidia skeftomai na agorasw ena laptop alla eimai anamesa se http://www.acer-euro.com/acereuro/page4.do?dau22.oid=4796&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=19&ctx1=GR&crc=549037853 kai se

http://www.acer-euro.com/acereuro/page4.do?dau22.oid=4182&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=19&ctx1=GR&crc=732175630 ti lete? gyrw sta 1600 me fpa.

 

 

Aspire

1511LMi

Γιατί έχει nvidia και 4-in-1 card reader

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπου νά ναι θα αγοράσω και εγώ για πρώτη φορά laptop.Λέτε να πάρω από τα έτοιμα του Πλαισίου η να ζητήσω να φτιάξω έναν δικό μου?

Τον θέλουμε εγώ και ο πατέρας μου.

Θέλω όμως να μπορεί να παίζει και παιχνίδια άνετα.

Έχετε να προτείνετε τπτ?

Ευχαριστώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (18 Απρ. 2004 , 10:37)

 

Παιδιά όπου νά ναι θα αγοράσω και εγώ για πρώτη φορά laptop.Λέτε να πάρω από τα έτοιμα του Πλαισίου η να ζητήσω να φτιάξω έναν δικό μου?

Τον θέλουμε εγώ και ο πατέρας μου.

Θέλω όμως να μπορεί να παίζει και παιχνίδια άνετα.

Έχετε να προτείνετε τπτ?

Ευχαριστώ... :)

 

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις κάτι σε acer ή σε Dell. Από τα συναρμολογούμενα της αγοράς δεν σου προτείνω να πάρεις κάτι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι από πλαίσιο πάρε ένα πλάτο notebook αυτό έχω πάρει εγώ εδώ και 2 εβδομάδες 1499€+φπα η κάσα του ειναι αυτή που έχει ο siemens o amilo d μητρική κτλ φοράνε τα ίδια sis 648 κάρτα γραφικών ατι 9600 pro 128. Επίσεις η οθόνη του είναι η κάλη 15.4 wsxga+ που φορούν τα ακριβότερα μοντέλα της αγοράς. Σκληρό δίσκο toshiba 40gb και dvd-rw panasonic για περισότερα δες http://www.platopc.gr εγώ σου μιλάω για το μοντέλο με τον p4 2.8ghz 512-800fsb hyper threading.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vladimirosp (18 Απρ. 2004 , 11:12)

 

εγώ σου μιλάω για το μοντέλο με τον p4 2.8ghz 512-800fsb hyper threading.

 

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι hyper threading είναι οι επεξεργαστές από τα 3.00ghz και πάνω

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από DeathAngel

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RODAKINO (18 Απρ. 2004 , 02:55)

 

paidia skeftomai na agorasw ena laptop alla eimai anamesa se http://www.acer-euro.com/acereuro/page4.do?dau22.oid=4796&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=19&ctx1=GR&crc=549037853 kai se

http://www.acer-euro.com/acereuro/page4.do?dau22.oid=4182&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=19&ctx1=GR&crc=732175630 ti lete? gyrw sta 1600 me fpa.

 

 

Aspire

1511LMi

Γιατί έχει nvidia και 4-in-1 card reader

 

K egw mallon se auton tha katastalaksw.Oi empeiroi as sxoliasoun to montelo.Uparxei kapoia kaluterh lush gia auta ta xrhmata?

:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel (18 Απρ. 2004 , 11:23)

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι hyper threading είναι οι επεξεργαστές από τα 3.00ghz και πάνω

 

οντως κανεις λαθος.οι hyperthreating ξεκινανε απο τα 2.6Ghz.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RODAKINO (18 Απρ. 2004 , 12:15)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Aspire

1511LMi

Γιατί έχει nvidia και 4-in-1 card reader

 

K egw mallon se auton tha katastalaksw.Oi empeiroi as sxoliasoun to montelo.Uparxei kapoia kaluterh lush gia auta ta xrhmata? [/b]

 

Πολυ καλά τα Laptopakia που λέτε...Η Αcer ειναι αρκετα καλη.Το service λιγο τα χαλαει ομως (οπως και ολα πειτε μου...)

Μόνο στην Dell εχω δει το πραγματικο Service!!! Επισκευη μεσα σε 24 ώρες και σε μηχανημα απο εξωτερικο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα έναν hp pavilion 5020 και θέλω να ρωτήσω δυο πράγματα για την μπαταρία:

1)κάνει να φορτίζουμε την μπαταρία όταν είναι σχεδόν φορτισμένη: (π.χ. 92% φορτισμένη).

2)Είναι καλό να αφήνουμε την μπαταρία να αδειάσει εντελώς πριν προχωρήσουμε στην φορτισει της;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

1) όχι, βασικά αν το κάνεις κατ' επανάληψη αυτό, σύντομα θα έχεις μια μπαταρία με 8% χωρητικότητα :p

2)πολύ καλό αν και νομίζω ότι η HP δεν αφήνει να πέσει κάτω από 5% αν και πάντα έβρισκα κολπάκια για να το κάνω :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (27 Απρ. 2004 , 22:29)

1) όχι, βασικά αν το κάνεις κατ' επανάληψη αυτό, σύντομα θα έχεις μια μπαταρία με 8% χωρητικότητα :p

2)πολύ καλό αν και νομίζω ότι η HP δεν αφήνει να πέσει κάτω από 5% αν και πάντα έβρισκα κολπάκια για να το κάνω :p

 

Νικόλα θα διαφωνήσω στο 1ο μια και με τις μπαταρίες Ιόντων λιθίου έχει λυθεί το πρόβλημα μνήμης των μπαταριών.

 

Στο 2ο απλά από τις ρυθμίσεις των windows απενεργοποιείς στη διαχείρηση ενέργεια το να κλείνουν τον Η/Υ όταν πέσει η μπαταρία κάτω από ένα όριο. Φυσικά τότε παίζεις Ρώσικη ρουλέτα με τα windows γιατί αν κλείσουν μερικές φορές από ρεύμα...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Όπως πολυ καλα λενε οι "φιλοι" μας οι Αμερικανοι...: RTFM, Read The F... Manual!

 

Που σημαινει, το "προβλημα" μπορει να εχει λυθει οπως λεει και ο φιλος μας με τις μπαταριες λιθιου και οτι μπορεις να το φορτιζεις οσο θελεις, αλλα ετσι απλα δε δε δημιουργεις προβλημα στη λειτουργια του! Τη μπαταρια του ομως τη μ..μεις κανονικα! Διαβαστε λιγακι τις οδηγιες, δε βλαπτει...Δινουμε 1500 και πλεον Ευρω και μαζι με αυτο περνουμε και ενα βιβλιαρακι που το εγραψε αυτος που το καταστευασε, αυτος που ξερει περισσοτερα απο εμας...Ναι ναι, υπαρχουν και καποιοι που ξερουν περισσοτερα απο εμας!

 

Οταν αυτος σου προτασει να ΜΗΝ το φορτιζεις οποτε σου κ... μη το κανεις λοιπον!

 

Αυτα και καλη σας μερα και παλι!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnikolai (28 Απρ. 2004 , 10:09)

Καλημερα!

 

Όπως πολυ καλα λενε οι "φιλοι" μας οι Αμερικανοι...: RTFM, Read The F... Manual!

 

Που σημαινει, το "προβλημα" μπορει να εχει λυθει οπως λεει και ο φιλος μας με τις μπαταριες λιθιου και οτι μπορεις να το φορτιζεις οσο θελεις, αλλα ετσι απλα δε δε δημιουργεις προβλημα στη λειτουργια του! Τη μπαταρια του ομως τη μ..μεις κανονικα! Διαβαστε λιγακι τις οδηγιες, δε βλαπτει...Δινουμε 1500 και πλεον Ευρω και μαζι με αυτο περνουμε και ενα βιβλιαρακι που το εγραψε αυτος που το καταστευασε, αυτος που ξερει περισσοτερα απο εμας...Ναι ναι, υπαρχουν και καποιοι που ξερουν περισσοτερα απο εμας!

 

Οταν αυτος σου προτασει να ΜΗΝ το φορτιζεις οποτε σου κ... μη το κανεις λοιπον!

 

Αυτα και καλη σας μερα και παλι!

 

Εδώ και ενάμισυ χρόνο φορτίζω το φορητό μου όποτε τύχει, χωρίς να περιμένω να ξεφορτίσει πλήρως. Σε πληροφορώ ότι δεν έχει χάσει ούτε ένα λεπτό από την αυτονομία του (δοκιμασμένα).

 

Καλά τα manual αλλά καμμιά φορά διαβάζεις αρκετές υπερβολές που στην ουσία οφείλονται σε μεταφορές δια της μεθόδου Copy & Paste από manuals παλιότερων προϊόντων. Μια πλήρης αποφόρτηση και επαναφόρτιση κατά καιρούς ενδέχεται να δρα ευεργετικά προς τη μπαταρία αλλά αυτό σε καμμία περίπτωση δε σημαίνει ότι πρέπει κανείς να ζει με το άγχος της αποφόρτισης. Είναι πολύ πιο πιθανό να χαλάσουν άλλα μέρη του φορητού υπολογιστή πιο γρήγορα από τη μπαταρία (λόγω διαδικασίας φόρτισης) ή ακόμη πιο πιθανό να τεθεί ο φορητός σε αχρηστεία λόγω ηλικίας, να παλιώσει δηλαδή και να μην καλύπτει τις απαιτήσεις μας, παρά να χαλάσει η μπαταρία από φορτίσεις όταν έχει 92% πληρότητα.

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που απευθύνθηκα στο φόρουμ είναι ότι στο εγχειρίδιο χρήσης δεν γράφει πουθενά κάτι για την χρήση της μπαταρίας.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...