Jump to content

Lenovo K6 Note


GiannisMetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν απάντησες όμως πόσες sot έχεις, πόσες ώρες οθόνης βγάζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν απάντησες όμως πόσες sot έχεις, πόσες ώρες οθόνης βγάζει.

 

Νομίζω πως ήμουν σαφής. :)

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Μα δε γράφεις πουθενά πόσες ώρες οθόνη βγάζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε γράφεις πουθενά πόσες ώρες οθόνη βγάζει.

 

Δεν έχει νόημα η ερώτησή σου (προσωπικά για μένα) και δεν μπορώ να σου δώσω ένα νούμερο το οποίο

δεν θα ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα για ευνόητους λόγους.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο δεν θα ανταποκρίνεται;; δεν σε πιάνω. Στο δικό μου έχω 4 ώρες οθόνη και περίπου 1.5-2μερες αναμονής.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτήν την στιγμή είμαι εδώ. 3274fa78455af4023bd15c393cf25c4d.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο δεν θα ανταποκρίνεται;; δεν σε πιάνω. Στο δικό μου έχω 4 ώρες οθόνη και περίπου 1.5-2μερες αναμονής.

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ αυτές οι 4 ώρες οθόνης σου τι είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέλος πάντων, μιας και τράβηξε μακριά η κουβέντα αυτό που θέλω να πω είναι πως για να είναι ένας αριθμός αξιόπιστος θα πρέπει όπως έγραψα παραπάνω να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και δυστυχώς δεν μπορεί να συμβεί αυτό διότι θα πρέπει να έχουμε τις ίδιες ρυθμίσεις, να

τρέχουμε τα ίδια προγράμματα και να κάνουμε τις ίδιες εργασίες, δηλαδή κάτι το αδύνατο.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Vibe K6 Note (32GB). Γνωρίζετε κάτι αρνητικό; Ακούω από πολλούς ότι τα lenovo κολλάνε. Ισχύει και για τη σειρά Κ6;;; Ευχαριστώ!

 

Μπορεί 1-2 φορές το μήνα να κολλήσει και να θέλει επανεκκίνηση, τίποτα σοβαρό πάντως. Είμαι 5 μήνες κάτοχος και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο τι εφαρμογές τρέχει ο καθένας μας οι ώρες όμως οθόνης σε γενικές γραμμές είναι ίδιες συνήθως κοντά στις 4 ώρες πάω και ας κάνω διαφορετική χρήση του τηλεφώνου. Ανά εσύ για τους δικούς σου λόγους δεν θες να μας πεις πόσες ώρες έχεις δεκτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω καθημερινά πως όπου να ναι βγαίνουμε στις αγορές και από στιγμή

σε στιγμή εκτοξεύεται το ελατήριο της οικονομίας και όποιον πάρει ο χάρος. :ninja:

Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να το πιστέψω κιόλας; :mad::)

E, καλά... Δεν είναι το ίδιο... Άλλο πολιτική προπαγάνδα κι άλλο γνώμη και εμπειρία χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι σήμερα θα πάρουμε το android 7 nougat. Έχει κάποιος κάτι τέτοιο υπόψιν του; Εγώ δεν έχω δει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και από μένα

Αγόρασα το τηλέφωνο πριν ενα μήνα περίπου θα πω τα αρνητικά που βρήκα εγώ στο μήνα λειτουργίας μιας και τα θετικά έχουν ειπωθεί.

Δε βρίσκεις τζαμάκι, κανένα δεν κάνει ακόμα και ένα premium που πήρα από το aliexpress και αυτό αφήνει πολύ κενό γύρω γύρω, αφού και η μαμίσια μεμβράνη που υπάρχει μέσα στη συσκευασία αφήνει λίγο κενό τι να περιμένεις. Κάτι πολύ παράξενο που συμβαίνει τώρα τελευταία που κλείνω το τηλέφωνο το βράδυ είναι ότι όταν το ανοίγω το πρωί λείπουν εφαρμογές σαν μα μην τις εγκατέστησα ποτέ (π.χ. instagram) που συμαίνει εγκατάσταση από την αρχή και ξανά κωδικούς. Σήμερα το πρωί ήταν εξαφανισμένος από την επιφάνεια εργασίας ο φάκελος google που είχε όλες τις εφαρμογές google μέσα, κάποιες από αυτές τις βρήκα οι άλλες έχουν εξαφανιστεί όπως και ο φάκελος που μου γλίτωνε χώρο. Έχει συμβεί και σε άλλο αυτό? παρόλες τις επανεκινήσεις δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την εξαφάνιση φακέλων από την αρχική οθόνη το έχω δει και εγώ. Μάλλον φταίει το τελευταίο update που εγινε πριν κανένα τρίμηνο, πριν δεν γινόταν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πάλι θα ζητήσω τα φώτα σας δεδομένου ότι με smartfpones ασχολούμαι πολύ λίγο καιρό. Αναφέρατε το android 7 nougat της 17ης Μαΐου. Δεν αναφέρετε αν έγινε τελικά, αλλά αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αυτά τα βγάζει ως ενημέρωση και τα κατεβάζεις μόνος σου. Επίσης θα ήθελα να μάθω ποια ακριβώς είναι η διαφορά ανάμεσα στο Lenovo Vibe K6 Note (32GB) Dual EU και στο Lenovo K6 Note (32GB) Dual EU. Τι σημαίνει δηλαδή το χαρακτηριστικό vibe;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πάλι θα ζητήσω τα φώτα σας δεδομένου ότι με smartfpones ασχολούμαι πολύ λίγο καιρό. Αναφέρατε το android 7 nougat της 17ης Μαΐου. Δεν αναφέρετε αν έγινε τελικά, αλλά αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αυτά τα βγάζει ως ενημέρωση και τα κατεβάζεις μόνος σου. Επίσης θα ήθελα να μάθω ποια ακριβώς είναι η διαφορά ανάμεσα στο Lenovo Vibe K6 Note (32GB) Dual EU και στο Lenovo K6 Note (32GB) Dual EU. Τι σημαίνει δηλαδή το χαρακτηριστικό vibe;;;

 

Απ'ό,τι διάβασα, το nougat είναι προγραμματισμένο για Μάιο του 2017, αλλά έτσι όπως το γράφουν πολλοί καταλάβαμε 17 Μαΐου.

Θα έρθει δηλαδή μέχρι τέλος του μήνα στην καλύτερη και στη χειρότερη τις 2 πρώτες εβδομάδες του Ιουνίου. Έτσι διάβασα σε κάποια forum.

Λέγεται ότι θα διορθώσει τα διάφορα θεματάκια που υπάρχουν με το μικρόφωνο, την όποια υπερθέρμανση κατά τη φόρτιση κλπ.

Λογικά θα σου έρθει ειδοποίηση για να το κατεβάσεις και έπειτα να το εγκαταστήσεις. Εγώ το ελέγχω και χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Όσο για το "Vibe", το ίδιο μοντέλο είναι, απλά για κάποιο λόγο κάποιες φορές αναφέρεται η λέξη και κάποιες όχι. Δεν ξέρω γιατί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γειά σας και από μένα

Αγόρασα το τηλέφωνο πριν ενα μήνα περίπου θα πω τα αρνητικά που βρήκα εγώ στο μήνα λειτουργίας μιας και τα θετικά έχουν ειπωθεί.

Δε βρίσκεις τζαμάκι, κανένα δεν κάνει ακόμα και ένα premium που πήρα από το aliexpress και αυτό αφήνει πολύ κενό γύρω γύρω, αφού και η μαμίσια μεμβράνη που υπάρχει μέσα στη συσκευασία αφήνει λίγο κενό τι να περιμένεις. Κάτι πολύ παράξενο που συμβαίνει τώρα τελευταία που κλείνω το τηλέφωνο το βράδυ είναι ότι όταν το ανοίγω το πρωί λείπουν εφαρμογές σαν μα μην τις εγκατέστησα ποτέ (π.χ. instagram) που συμαίνει εγκατάσταση από την αρχή και ξανά κωδικούς. Σήμερα το πρωί ήταν εξαφανισμένος από την επιφάνεια εργασίας ο φάκελος google που είχε όλες τις εφαρμογές google μέσα, κάποιες από αυτές τις βρήκα οι άλλες έχουν εξαφανιστεί όπως και ο φάκελος που μου γλίτωνε χώρο. Έχει συμβεί και σε άλλο αυτό? παρόλες τις επανεκινήσεις δεν έγινε τίποτα.

 

Πάντως το θέμα με το τζαμάκι έχει αναφερθεί, αν δεις πιο πίσω στο θέμα θα δεις ότι έχω αναφέρει μια γυάλινη εύκαμπτη προστασία που έχω και κάνει δουλειά, με απειροελάχιστα κενά γύρω γύρω.

Το να λείπουν εφαρμογές δεν το έχω παρατηρήσει, το θέμα με τους φακέλους ναι, το ανέφερα και λίγο πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι διάβασα, το nougat είναι προγραμματισμένο για Μάιο του 2017, αλλά έτσι όπως το γράφουν πολλοί καταλάβαμε 17 Μαΐου.

Θα έρθει δηλαδή μέχρι τέλος του μήνα στην καλύτερη και στη χειρότερη τις 2 πρώτες εβδομάδες του Ιουνίου. Έτσι διάβασα σε κάποια forum.

Λέγεται ότι θα διορθώσει τα διάφορα θεματάκια που υπάρχουν με το μικρόφωνο, την όποια υπερθέρμανση κατά τη φόρτιση κλπ.

Λογικά θα σου έρθει ειδοποίηση για να το κατεβάσεις και έπειτα να το εγκαταστήσεις. Εγώ το ελέγχω και χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Όσο για το "Vibe", το ίδιο μοντέλο είναι, απλά για κάποιο λόγο κάποιες φορές αναφέρεται η λέξη και κάποιες όχι. Δεν ξέρω γιατί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντως το θέμα με το τζαμάκι έχει αναφερθεί, αν δεις πιο πίσω στο θέμα θα δεις ότι έχω αναφέρει μια γυάλινη εύκαμπτη προστασία που έχω και κάνει δουλειά, με απειροελάχιστα κενά γύρω γύρω.

Το να λείπουν εφαρμογές δεν το έχω παρατηρήσει, το θέμα με τους φακέλους ναι, το ανέφερα και λίγο πιο πάνω.[/

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα σε παρακαλώ GiannisMetal να μας πεις περισσότερες πληροφορίες για την ancus αφού δεν είναι τζάμι τι παραπάνω έχει από την μεμβράνη της αρχικής συσκευασίας και είναι και ακριβή (6,50), έχω δοκιμάσει αρκετά και έχω απογοητευτεί και ξοδευτεί σε σημείο να αφήσω γυμνή την οθόνη αλλά φοβάμαι μην γεμίσει γρατζουνιές

Link to comment
Share on other sites

Το ancus είναι τζάμι. Απλά είναι εύκαμπτο τζάμι. Έχει σχετικά καλή εφαρμογή με ελάχιστα κενά, ίσως λίγο παραπάνω από μια απλή μεμβράνη. Είναι πολύ καλό, δε γρατζουνιεται και δίνει πολύ καλή αίσθηση. Edited by GiannisMetal
Link to comment
Share on other sites

Ενώ περιμένουμε (ακόμα...) το Nougat, έχω να πω το εξής.

 

Είναι απίστευτο αλλά ισχύει. Σε ένα forum για το k6 power είδα ότι πολλοί είχαν ένα πρόβλημα που έχουμε και εμείς στο k6 note, πρόβλημα που αναμένουμε να λυθεί με το Nougat.

Όταν είμαστε σε κλήση, κάποιες φορές bugάρει το λογισμικό μάλλον και χρησιμοποιείται το μικρόφωνο ακύρωσης θορύβου (στο πάνω μέρος της συσκευής) αντί για το κανονικό. Έτσι, το άτομο με το οποίο συνομιλούμε μας ακούει από το βάθος και υπόκωφα. Μόνο αν πλησιάσουμε πολύ κοντά στο (κανονικό) μικρόφωνο μας ακούει.

Κάποιοι πρότειναν μια λύση την οποία δοκίμασα και εγώ και όντως δουλεύει, όσο απίστευτο και αν ακούγεται.

Η λύση είναι να βάλεις σελοτέιπ στο μικροφωνάκι ακύρωσης θορύβου!!!

Ναι, και όμως δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το έχω στα χέρια μου τους τελευταίους πέντε μήνες και κάτι και μπορώ να πω ότι την τελευταία μια μισή βδομάδα έχω αρχίσει να απογοητεύομαι λίγο.. γενικά σαν κινητό είναι πάρα πολύ καλό και με είχε αφήσει πάρα πολύ ικανοποιημένη, πέρα από ένα μικρό κόλλημα στο λογισμικό που μετά από μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έστρωσε.. Το θέμα μου είναι ότι χωρίς λόγο και αιτία το usb port μου έχει βγάλει πρόβλημα και μου κάνει πάρα πολύ δύσκολη τη φόρτιση και επειδή είμαι φοιτήτρια μου έχει δέσει τα χέρια αυτές τις μέρες μέχρι να μου στείλουν μια εφεδρική συσκευή οι δικοί μου.. Οπότε μάλλον θα επικοινωνήσω με την εταιρία να δω τι μπορώ να κάνω.. Το έχει πάθει κανείς άλλος ή μόνο εγώ ήμουν η τυχερή;
Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι έχει πρόβλημα το usb port αλλά δεν είπες τί πρόβλημα έχει, για να μπορέσει να σου πει κάποιος αν έχει κάτι παρόμοιο
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκίνησε το πρόβλημα φόρτιζε κανονικά αλλά στο 80-90% σταμάταγε από μόνο του και όσο περνούσαν οι μέρες έπρεπε να κάνω τάμα για να φορτίσει. Είναι μερικές φορές που μόλις βάλω το καλώδιο θα πιάσει κατευθείαν και θα φορτίσει, είναι και άλλες βέβαια που ή θα κλείσει και θα μείνω χωρίς κινητό 1-2 μέρες ή απλά θα προσπαθώ μέχρι να πιάσει. Έχω δοκιμάσει διαφορετικές μπρίζες, φορτιστές, καλώδια, τα πάντα,
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκίνησε το πρόβλημα φόρτιζε κανονικά αλλά στο 80-90% σταμάταγε από μόνο του και όσο περνούσαν οι μέρες έπρεπε να κάνω τάμα για να φορτίσει. Είναι μερικές φορές που μόλις βάλω το καλώδιο θα πιάσει κατευθείαν και θα φορτίσει, είναι και άλλες βέβαια που ή θα κλείσει και θα μείνω χωρίς κινητό 1-2 μέρες ή απλά θα προσπαθώ μέχρι να πιάσει. Έχω δοκιμάσει διαφορετικές μπρίζες, φορτιστές, καλώδια, τα πάντα,

 

Αφού δεν φταίνε πρίζες/φορτιστές, η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ πριν το πας για service/αντικατάσταση, είναι να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό εδώ και κάποιο καιρό και γενικότερα είναι πολύ ευχαριστημένος με την επίδοση του κινητού σε όλα του τα επίπεδα. Απλά έχω παρατηρήσει ότι όποτε το συνδέω με το bluetooth speaker (JBL GO) η ένταση του ήχου δεν είναι ικανοποιητική σε σχέση με το προηγούμενο κινητό που είχα ( Lenovo A536) το οποίο όταν συνδεόταν με το speaker έκανε απίστευτο σαματα. Η ένταση του ήχου όταν είναι συνδεδεμένο στο speaker είναι σχεδόν η ίδια με το αν δεν είναι συνδεδεμένο. Ξέρετε μήπως έχει να κάνει με το Dolby Atmos; Πως μπορώ να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο το τζαμακι απο εδω https://www.aliexpress.com/item/For-Lenovo-K6-Note-Vibe-K6-Note-K53a48-full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-for/32804863974.html?spm=2114.13010608.0.0.g86n81 και ταιριαζει τελεια στην οθονη δεν αφηνει καθολου κενα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...