Jump to content

Lenovo K6 Note


GiannisMetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς τις προτεινόμενες αναβαθμίσεις; Αν ναι, εγώ, αλλά δεν έχω δει κάποια ουσιαστική διαφορά σε κάτι ακόμη. Ήλπιζα ότι θα εμφάνιζε τις ρυθμίσεις για VoLTE, αλλά δεν έγινε. Το λέω αυτό γιατί είδα ένα review στο υoutube από έναν Ινδό και η συσκευή του, εμφανίζει τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις κανονικά στο μενού του. Όχι τίποτε άλλο, να είμαστε έτοιμοι, μόλις το δώσει η Cosmote...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβάθμισε κανείς;

 

Εγώ αναβάθμισα πριν 20 μέρες, όλα καλά. Δεν έχω δει διαφορές, είδε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.ειμαι μια φιλη μου κατοχος του κινητου.εχει ενα προβλημα .οταν ανοιγει την εφαρμογη viber και προσπαθει να στειλει φωτο αυτο αυτοματα κρασαρει και την πεταει εξω.το εστειλε στο service τηε lenovo,ειπαν οτι το εφτιαξαν αλλα παλι το ιδιο προβλημα.καμια ιδεα τι εχει και πως διορθωνεται?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν σήμερα να το αγοράσω και τελικά ανέβαλα διότι παρατήρησα ότι το δείγμα στο κατάστημα που απλά ήταν συνδεδεμένο με φορτιστή και δεν έκανε κάποια φανερή τουλάχιστον λειτουργία, ήταν υπερβολικά ζεστό.

Ενώ όλα τα άλλα τηλέφωνα ήταν κρύα!

Έψαξα στο ιντερνετ και βρήκα πολλές αναφορές για υπερθέρμανση του κινητού στη φόρτιση κλπ (κυρίως για το K5 Plus αλλά και για το k6 note)

Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αλλά διάβασα καποιες αναφορές στο skroutz για χαμηλής ενταση ηχείο. Αν είναι το εξωτερικο ηχείο δεν με ενοχλεί, αλλά θα ήθελα να μάθω αν ο ήχος στη συνομιλία είναι καλός γιατί είναι σημαντικό για μενα. Με το προηγούμενο (lg g2) είχα πρόβλημα. Δε με άκουγαν καθαρά ουτε κι εγώ το συνομιλητή μου.
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στο #31: Δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακραίο σε θέμα υπερθέρμανσης. Ζεσταίνεται φυσιολογικά όταν παίζω για μισή ώρα mobile legends στο high π.χ.

 

Απάντηση στο #32: Το ηχείο θα μπορούσε να είναι πιο δυνατό. Όμως εμένα με καλύπτει. Ο ήχος στη συνομιλία σε μένα είχε θέμα, από πλευράς μικροφώνου. Πολλές φορές δε με άκουγε ο συνομιλητής μου δυνατά, με άκουγε από το βάθος ας πούμε. Με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όμως, έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμενος στους παραπάνω, να πω ότι το κινητό το έχω 4+ μήνες και είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος. Το χρησιμοποιώ ΠΟΛΛΕΣ ώρες κάθε μέρα. Πάρτε μια θήκη και μια προστασία οθόνης αν το αγοράσετε. Το πήρα 300 ευρώ, στα 220 που είναι τώρα δεν πρέπει να έχετε καμία απολύτως αμφιβολία.

 

Μπαταριάρα που κρατάει σίγουρα 1 μέρα βαριάς χρήσης, χωρίς lag, με άπειρο εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, σούπερ οθόνη, καλές φωτό ακόμα και στο σκοτάδι, πιάνει σήμα και 4g για πλάκα, το Wi-Fi πιάνει εκεί που άλλα κινητά αγκομαχούν, το GPS είναι ακαριαίο και ακριβέστατο, ο αισθητήρας λειτουργεί ταχύτατα και ακριβέστατα. Επίσης έχει πολλές επιλογές για πρόσθετη ασφάλεια και καλή διαχείριση της μπαταρίας.

 

Για άλλες λεπτομέρειες ρωτήστε, όχι benchmarks όμως επειδή δεν ασχολούμαι, ρωτήστε πράγματα που διαπιστώνονται με την εμπειρία της καθημερινής χρήσης, όπως κάνατε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση φίλε.

Το ηχείο του ήχου κλήσης ή της μουσικής δεν με ενοχλεί αν είναι χαμηλής έντασης. Στην ποιότητα της κλήσης κολλάω.

Αφού φτιάχτηκε το δικό σου μετά από επαναφορά εννοείς ότι ήταν θέμα software και όχι hardware?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση φίλε.

Το ηχείο του ήχου κλήσης ή της μουσικής δεν με ενοχλεί αν είναι χαμηλής έντασης. Στην ποιότητα της κλήσης κολλάω.

Αφού φτιάχτηκε το δικό σου μετά από επαναφορά εννοείς ότι ήταν θέμα software και όχι hardware?

 

Η ένταση του ηχείου κλήσης είναι μια χαρά, εμένα με καλύπτει 100%. Δεν σε κουφαίνει κιόλας, αλλά τα δικά μου στάνταρ τα υπερκαλύπτει. Δηλαδή ακούω καθαρά και πολύ δυνατά το συνομιλητή μου όταν το έχω στη μέγιστη ένταση, σε σημείο που κάποιος διπλανός μου μπορεί να ακούσει τί μου λένε.

 

Στο θέμα του μικροφώνου πιστεύω ότι ήταν software τελικά, επειδή έστρωσε με το reset. Απ'ό,τι κατάλαβα, το λογισμικό "μπερδευόταν" κάποιες φορές και αντί να χρησιμοποιεί το κανονικό μικρόφωνο, χρησιμοποιούσε το δεύτερο μικρόφωνο, που είναι υπεύθυνο για την ακύρωση των εξωτερικών ήχων.

Link to comment
Share on other sites

Καμία φήμη για το πότε θα πάρουμε Nougat; Έχω διαβάσει ότι θα πάρουμε στο β' εξάμηνο του 2017.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ξέρει κάνεις να μας πει για το Lenovo Vibe K6 Note 5.5" αν είναι καλό ; Τι προβλήματα έχει βγάλει μέχρι τώρα . Και αν συστήνεται κάτι άλλο αντάξιο . Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ ευχαριστημένος..Δες τι είπαν οι προηγούμενοι με καλύπτουν απόλυτα. Μόνο θέμα τώρα τελευταία μια ενημέρωση ασφαλείας για την κατάργηση του Κέντρου Θεμάτων ως πιθανώς επιβλαβή εφαρμογή. Του πατάς απλώς διατήρηση και θα το ξαναβγάλει αύριο. Αν δε ρυθμίσεις το να μην εμφανίζεται στην κεντρική οθόνη, αλλά μόνο στη πάνω μπάρα, κάνει μια απλή διακριτική υπενθύμιση...Μπαταρία με μέτρια χρήση 2-3 μέρες εύκολα να πω κι εγώ. Το Volte περιμένω μπας και πάρουμε να έχω σήμα μες στο σπίτι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ ευχαριστημένος..Δες τι είπαν οι προηγούμενοι με καλύπτουν απόλυτα. Μόνο θέμα τώρα τελευταία μια ενημέρωση ασφαλείας για την κατάργηση του Κέντρου Θεμάτων ως πιθανώς επιβλαβή εφαρμογή. Του πατάς απλώς διατήρηση και θα το ξαναβγάλει αύριο. Αν δε ρυθμίσεις το να μην εμφανίζεται στην κεντρική οθόνη, αλλά μόνο στη πάνω μπάρα, κάνει μια απλή διακριτική υπενθύμιση...Μπαταρία με μέτρια χρήση 2-3 μέρες εύκολα να πω κι εγώ. Το Volte περιμένω μπας και πάρουμε να έχω σήμα μες στο σπίτι...

 

Ναι αυτό με το κέντρο θεμάτων είναι ένα bug μετά το πρόσφατο update. Απλά πάτησα να μη με ειδοποιήσει ξανά. Παιδιά το κινητό κάνει 200 πλέον, εγώ το πήρα 300. Με 200 ευρώ είναι μονόδρομος, είναι κινητάρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ξέρει κάνεις να μας πει για το Lenovo Vibe K6 Note 5.5" αν είναι καλό ; Τι προβλήματα έχει βγάλει μέχρι τώρα . Και αν συστήνεται κάτι άλλο αντάξιο . Ευχαριστώ.

Μπορείς να δεις και το xiaomi redmi note 4x πάντως

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία φήμη για το πότε θα πάρουμε Nougat; Έχω διαβάσει ότι θα πάρουμε στο β' εξάμηνο του 2017.

 

17 Μαΐου έρχεται το update, σύμφωνα με το πλάνο αναβαθμίσεων που είδα στην εφαρμογή Lenovo Help.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κανείς κάποιο τζαμάκι προστασίας που να ταιριάζει στο κινητό μας; Να μην αφήνει κενά γύρω γύρω;

 

Ναι, εγώ. Αφήνει όσο κενό αφήνει και η απλή μεμβράνη, ελάχιστο δηλαδή, που δεν επηρεάζει.

Δεν είναι το κλασικό τζάμι βέβαια, αλλά αυτό που στο skroutz αναφέρεται ως "Ancus Tempered Glass Nano Shield", εύκαμπτο τζάμι δηλαδή.

Μια χαρά κάνει τη δουλειά του, με εξαίρεση ένα και μόνο σημείο που δεν εφάρμοσε τέλεια. Κατα τ'άλλα, πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Vibe K6 Note (32GB). Γνωρίζετε κάτι αρνητικό; Ακούω από πολλούς ότι τα lenovo κολλάνε. Ισχύει και για τη σειρά Κ6;;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ακούω από πολλούς ότι τα lenovo κολλάνε

 

Εγώ ακούω καθημερινά πως όπου να ναι βγαίνουμε στις αγορές και από στιγμή

σε στιγμή εκτοξεύεται το ελατήριο της οικονομίας και όποιον πάρει ο χάρος. :ninja:

Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να το πιστέψω κιόλας; :mad:

 

"Το συγκεκριμένο μοντέλο το αγόρασα πριν από 20 μέρες περίπου και μπορώ να πω πως με αιφνιδίασε ευχάριστα"

- Δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής κανένα κόλλημα.

- Απεναντίας είναι γρήγορο με άμεση ανταπόκριση.

- Η συσκευή απλά πετάει.

- Και το κυριότερο, δεν είσαι με ένα φορτιστή συνέχεια στα χέρια.

 

:)

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποσες ωρες οθονης βλέπεις?

 

Αν ρωτάς εμένα, διευκρίνισε μου τι θες να πεις.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Screen on time. Κοινως ποσες ωρες χρήσης βγάζει η μπαταρία

 

Αυτό που ρωτάς είναι σχετικό (για όλες τις συσκευές) και έχει να κάνει με το τι ακριβώς κάνεις.

 

"Θα σου πω μόνο πως τη δεύτερη μέρα που ξεκίνησα (με φουλ μπαταρία) να το σκαλίζω από το πρωί μέχρι το βράδυ

δοκιμάζοντας τα πάντα, από GPS, Internet, μουσική, βίντεο, φωτογραφία, ραδιόφωνο, τηλέφωνα και το κυριότερο

εγκατάσταση - απεγκατάσταση προγραμμάτων και γενικός σκάλισμα σε βάθος δε χρειάστηκε να μπει στην πρίζα, παρά

την επόμενη μέρα το μεσημέρι".

Σε γενικές γραμμές τώρα που έχω τελειώσει με τα πολλά σκαλίσματα έχω πάψει να ανησυχώ για την μπαταρία για ένα τριήμερο τουλάχιστον. :)

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...