Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για χαρα hondaκιδες 1ον λυση στο τριξιμο του ταμλο σπρωχνουμε την οθονη των οργανων στο πανω μερος μεχρι να δημιουργηθει κενο λιγων χιλιοστων η τοποθετουμε λεπτο αφρολεξακι το τριξιμο ειναι απο επαφη της οθονης με το στεφανι 2ον μακρια απο συστημα παρκαριζματος αντιπροσωπειας ειναι της πλακας ασε που εμενα για να το βαλουνε κανανε ζημια και το εφτιαξα μονος ειχανε σπασει τα κλειπσακια της πλαινης ταπετσαριας που παταει η εταζιερα και ετριζε 3ον γαμαει 9000 χιλ 205 χιλ τελικη ατικη οδο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

205 τα πιάνει εύκολα...τα είχα κάνει με μισά χιλιόμετρα από εσένα

τελική πιστεύω πάνω από 220 αν και δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο πρέπει να το ψάξω. Το αυτοκίνητο έχει δύναμη και σε καλό δρόμο το χαίρεσαι...αρκεί να τον βρεις διότι στους συνήθεις λακκουβόδρομους φεύγουν τα σφραγίσματα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

σημερα για πρωτη φορα η ταπα μου εκανε ναζια και δεν ανοιγε...ηξερα οτι παιζει γενικοτερο προβλημα με αυτη αλλα ελεγα οτι θα την γλυτωνα...τελος παντων πηγα στην αντιπροσωπια και μου ειπανε οτι πραγματι υπαρχει προβλημα και εχουν ενημερωθει για αυτο.για αυτο και τους εχουν εξοπλισει με ενα κιτ επισκευης...

 

το βαλανε μεσα και σε 10 λεπτα ηταν ετοιμο..απο οτι ειδα πισω απο εκει που κουμπωνει βαλανε ενα ελασμα το οποιο σπρωχνει με μεγαλυτερη δυναμη το καπακι προς τα εξω...καλη πατεντα μπορω να πω.το καπακι κλεινει με μια ελαχιστοτατη δυσκολια σε σχεση με πριν,ετσι ωστε να εχει την ωθηση που πρεπει στο ανοιγμα....

 

οποτε σηκωθητε απο καρεκλες.ντιβανια,καναπεδες,κρεβατια,ανακλυνδρα,ξαπλωστρες και πεταχτητε στους κατα τοπους αντιπροσωπους και ζητηστε την μετατροπη αυτη...σε 10 λεπτα ειστε ετοιμοι...το καπακι δεν θελει αλλαγη..ενα ελασμα βαζουν.

 

φυσικα δεν χρεωθηκα για αυτο το πραγμα......

Link to comment
Share on other sites

παιδες με 4500χλμ εχω δει 226 σε ευθεια:D

Παιδιά ας χαλαρώσουμε λίγο με τις ταχύτητες που δείχνει το ηλεκτρονικό κοντέρ του Civic γιατί άλλωστε όλοι μας το γνωρίζουμε οτι είναι λίγο αισιόδοξο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

για χαρα hondaκιδες 1ον λυση στο τριξιμο του ταμλο σπρωχνουμε την οθονη των οργανων στο πανω μερος μεχρι να δημιουργηθει κενο λιγων χιλιοστων η τοποθετουμε λεπτο αφρολεξακι το τριξιμο ειναι απο επαφη της οθονης με το στεφανι 2ον μακρια απο συστημα παρκαριζματος αντιπροσωπειας ειναι της πλακας ασε που εμενα για να το βαλουνε κανανε ζημια και το εφτιαξα μονος ειχανε σπασει τα κλειπσακια της πλαινης ταπετσαριας που παταει η εταζιερα και ετριζε

Το θέμα του τριξίματος στο τζαμάκι του ταμπλώ το έχουμε εντοπίσει πολλοί το θέμα δεν είναι πως να βάλουμε αφρολεξάκι αλλά ποιόν να εμπιστευτούμε να μας το αντικαταστήσει. Όσο για το σύστημα παρκαρίσματος της αντιπροσωπείας έχουν ακουστεί κάποια παράπονα αλλά πιστεύω οτι είναι λίγα και δεν οφείλονται σε αντιπροσωπείες αλλά σε άσχετους ηλεκτρολόγους. Εγώ πάντως δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι τώρα απο το σύστημα παρκαρίσματος.

Καλο πάντως είνα να μας αναφέρεις και που το έβαλες το σύστημα παρκαρίσματος για να προσέχουμε και εμείς και να μην την πατήσουμε και πιστεύω οτι πρέπει να ζητήσεις να σου αντικαταστήσουν τα κλιπς που σου έσπασαν στην εταζέρα!

Link to comment
Share on other sites

σημερα για πρωτη φορα η ταπα μου εκανε ναζια και δεν ανοιγε...ηξερα οτι παιζει γενικοτερο προβλημα με αυτη αλλα ελεγα οτι θα την γλυτωνα...τελος παντων πηγα στην αντιπροσωπια και μου ειπανε οτι πραγματι υπαρχει προβλημα και εχουν ενημερωθει για αυτο.για αυτο και τους εχουν εξοπλισει με ενα κιτ επισκευης...

 

το βαλανε μεσα και σε 10 λεπτα ηταν ετοιμο..απο οτι ειδα πισω απο εκει που κουμπωνει βαλανε ενα ελασμα το οποιο σπρωχνει με μεγαλυτερη δυναμη το καπακι προς τα εξω...καλη πατεντα μπορω να πω.το καπακι κλεινει με μια ελαχιστοτατη δυσκολια σε σχεση με πριν,ετσι ωστε να εχει την ωθηση που πρεπει στο ανοιγμα....

 

οποτε σηκωθητε απο καρεκλες.ντιβανια,καναπεδες,κρεβατια,ανακλυνδρα,ξαπλωστρες και πεταχτητε στους κατα τοπους αντιπροσωπους και ζητηστε την μετατροπη αυτη...σε 10 λεπτα ειστε ετοιμοι...το καπακι δεν θελει αλλαγη..ενα ελασμα βαζουν.

 

φυσικα δεν χρεωθηκα για αυτο το πραγμα......

Το προβλήμα που έχω εγώ είναι οχι οτι δεν ανοίγει η εξωτερική τάπα της βενζίνης αλλά οτι είναι αρκετά εύκολο να την ανοίξεις με τα χέρια χωρίς να χρειάζεται να την ανοίξεις απο μέσα απο το αυτοκίνητο. Όταν θα το πάω για service θα τους το πω για να δω τι πατέντα θα μου κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

84 ευρώ, 5-40, φίλτρο. Τουλάχιστον ήταν ευγενικοί μαζί μου. Διόρθωσαν το αισθητήρα παρκαρίσματος που δεν δούλευε μαζί με τη θέρμανση τζαμιών και περάσαν καλά το πλαστικό στο κάτω μέρος της κλειδαριάς της 5ης πόρτας (από το δικό τους πάλι στραβό-πέρασμα του παρκινγκ σενσορ) που εξείχε, και δεν έκλεινε εύκολα η πόρτα.

 

Ότι και να πώ είναι λίγο, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ντήλερ της Θεσσαλονίκης.

Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω Κατερίνη μετά Βέροια, Κοζάνη, Κιλκίς... πού θα πάει, θα βρω μια σοβαρή αντιπροσωπεία.

Ευτυχώς ήρθε και το χαρτί της Honda Europe για την μέτρηση της ικανοποίησης πελατών. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να βγάλουμε σώψυχα!!

Link to comment
Share on other sites

και γω εκανα σερβις τον 10000 λαδια φιτρο και υγρο στα τζαμια-καθαρισμα φιλτρο αερα με 65 ευρω .λαδια BP 5-40W:)στην ξανθη
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

και γω εκανα σερβις τον 10000 λαδια φιτρο και υγρο στα τζαμια-καθαρισμα φιλτρο αερα με 65 ευρω .λαδια BP 5-40W:)στην ξανθη

Η κεντρική αντιπροσωπεία λέει Shell και σε εσένα σου έβαλαν BP και αν ψάξεις γενικά οτι μάρκα θες βάζουν. Όσο για την ποιότητα αλλοι βάζουν 5-40 και άλλο 10-30!

Τελικά άκρη υπάρχει με το τι λάδι πρέπει να βάζουμε στο Honadακι μας??????:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Η κεντρική αντιπροσωπεία λέει Shell και σε εσένα σου έβαλαν BP και αν ψάξεις γενικά οτι μάρκα θες βάζουν. Όσο για την ποιότητα αλλοι βάζουν 5-40 και άλλο 10-30!

Τελικά άκρη υπάρχει με το τι λάδι πρέπει να βάζουμε στο Honadακι μας??????:worry::worry::worry:

 

 

δεν βγαζεις ακρη .10-30 δεν νομιζω να βαζει κανενας.η 10-40 η 5-40:)ειχε και shell kai bp αλλα βαλαμε bp.ειχε και ενα 5-40 της χοντα που ειχe γυρω στα 30 ευρω το λιτρο και μου ειπε πως το βαζουν σε s-2000.

κοιτα τις προδιαγραφες του λαδιου και δες αν ταιριαζουν με το βιβλιο ,αν ναι τοτε εισε οκ:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

O Κουλουρής μου έβαλε και κάτι πατάκια με το όνομα του πάνω που φεύγουν κάτω από τα πεντάλ και εμποδίζουν να τερματίσει ο συμπλέκτης με ότι σημαίνει αυτό για το κιβώτιο αργότερα. Τους ρωτάω αν έχουν άλλου τύπου πατάκια και μου λέει ο τύπος στα ανταλλακτικά ότι αυτά της HONDA κάνουν 70 ευρώ.

Απορία, τα πατάκια τα αγοράζεις ξεχωριστά??

Πωλείται το αυτοκίνητο χωρίς πατάκια (ή τα αφαιρούν) και ο αντιπρόσωπος βάζει τα δικά του, ενώ τα αυθεντικά τα πουλάει έξτρα?

Τί έχετε ρε παιδιά οι υπόλοιποι, γιατί θα με τρελλάνει αυτός ο Κουλουρής.

Link to comment
Share on other sites

O Κουλουρής μου έβαλε και κάτι πατάκια με το όνομα του πάνω που φεύγουν κάτω από τα πεντάλ και εμποδίζουν να τερματίσει ο συμπλέκτης με ότι σημαίνει αυτό για το κιβώτιο αργότερα. Τους ρωτάω αν έχουν άλλου τύπου πατάκια και μου λέει ο τύπος στα ανταλλακτικά ότι αυτά της HONDA κάνουν 70 ευρώ.

Απορία, τα πατάκια τα αγοράζεις ξεχωριστά??

Πωλείται το αυτοκίνητο χωρίς πατάκια (ή τα αφαιρούν) και ο αντιπρόσωπος βάζει τα δικά του, ενώ τα αυθεντικά τα πουλάει έξτρα?

Τί έχετε ρε παιδιά οι υπόλοιποι, γιατί θα με τρελλάνει αυτός ο Κουλουρής.

 

Εμένα έχει αυτά που γράφουν "civic" στα πλάγια και μάλιστα έχει και δύο τρυπες οι οποίες είναι προς την μερία του καθίσματος του οδηγού οι οποίες πιάνουν σε ένα πιαστράκι που βρίσκεται στην βάση του καθίσματος και δεν πάει "βόλτα" το πατάκι! Αλλά και τα άλλα δεν γλιστράνε καθόλου αντίθετα μπορώ να πω οτι κολλάνε πάνω στην μοκέτα του αυτοκινήτου.

 

Αν σκεφτείς οτι όταν πήγα να δω το καινούργιο το Golf μου είπαν στην karenta οτι τα πατάκια πάνε extra και κοστίζουν 140euro τα 70euro που κοστίζουν της είναι φτηνά!

 

Πραγματικά όμως δεν μπορώ να πιστέψω οτι μεγάλες αυτοκινητοβιομηχανίες σαν την VW την Honda και άλλες τσιγκουνεύονται και στέλνουν τα αυτοκίντα στην Ελλάδα χωρίς πατάκια και χωρις πυροσβεστήρα και τρίγωνο ενώ αν αγοράσεις αντίστοιχα αυτοκίνητα απο το εξωτερικό αυτά δεν αναγκάζονται οι πωλήτες να στα κάνου "δώρο" αλλά τα έχει το αμάξι απο το εργοστάσιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε κανονικά πατάκια από μαμά.

Αν μου ζητούσαν έστω και 1€ για πατάκια θα τους είχε πάρει και θα τούς είχε σηκώσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Νέος κάτοχος civic(2 μήνες) και αρκετά ευτυχισμένος.Ελάχιστα προβλήματα αλλά αδικαιολόγητα.1.ΤΡΙΚΣΙΜΟ σε πολλά σημεία του ταμπλω.2.Δυσκολία στο άνοιγμα της τάπας βενζίνης.3.μερικές φορές (τουλάχιστον τρείς που θυμάμαι)δεν ξεκλείδωνε τις πόρτες.Επειδή δεν έχω διαβάσει εδώ κάτι παρόμοιο μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον και μπορεί να βοηθήσει?Οσο αφορά την αισιοδοξία του κοντέρ αυτή είναι 6% από προσωπική εμπειρία που είχα-101km/h με cruise control και το ραντάρ με "έπιασε" με 95km/h!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Νέος κάτοχος civic(2 μήνες) και αρκετά ευτυχισμένος.Ελάχιστα προβλήματα αλλά αδικαιολόγητα.1.ΤΡΙΚΣΙΜΟ σε πολλά σημεία του ταμπλω.2.Δυσκολία στο άνοιγμα της τάπας βενζίνης.3.μερικές φορές (τουλάχιστον τρείς που θυμάμαι)δεν ξεκλείδωνε τις πόρτες.Επειδή δεν έχω διαβάσει εδώ κάτι παρόμοιο μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον και μπορεί να βοηθήσει?Οσο αφορά την αισιοδοξία του κοντέρ αυτή είναι 6% από προσωπική εμπειρία που είχα-101km/h με cruise control και το ραντάρ με "έπιασε" με 95km/h!!!

 

εχεις δικιο φιλε, η ταχυτητα που δειχνει το κοντερ ειναι 6-7 χιλιομετρα περισσοτερο.

το εχω μετρησει με gps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Νέος κάτοχος civic(2 μήνες) και αρκετά ευτυχισμένος.Ελάχιστα προβλήματα αλλά αδικαιολόγητα.1.ΤΡΙΚΣΙΜΟ σε πολλά σημεία του ταμπλω.2.Δυσκολία στο άνοιγμα της τάπας βενζίνης.3.μερικές φορές (τουλάχιστον τρείς που θυμάμαι)δεν ξεκλείδωνε τις πόρτες.Επειδή δεν έχω διαβάσει εδώ κάτι παρόμοιο μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον και μπορεί να βοηθήσει?Οσο αφορά την αισιοδοξία του κοντέρ αυτή είναι 6% από προσωπική εμπειρία που είχα-101km/h με cruise control και το ραντάρ με "έπιασε" με 95km/h!!!
Αυτό με το ξεκλείδωμα στις πόρτες μου έχει συμβεί και σε μένα κανά δυο φορές μήπως από το πολύ κρύο? τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ξεκλείδωμα στις πόρτες μου έχει συμβεί και σε μένα κανά δυο φορές μήπως από το πολύ κρύο? τι να πω..

Δεν ξέρω και εγώ,τι να πω φίλε,πάντως αυτό που θυμάμαι είναι ότι και τις 3 φορές ήταν νύχτα με πάρα πολύ υγρασία και αρκετό κρύο.Την τελευταία φορά έφτασα στο σημείο να κοιτάξω τον αριθμό κυκλοφορίας για να βεβαιωθώ ότι προσπαθώ να ανοίξω το δικό μου αυτοκίνητο......................................

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο κρύο παγώνουν οι κλειδαριές και γίνεται εύκολα αυτό που λέτε ποιο πάνω. και στο δικό μου civic ('95)το έχω πάθει αυτό με πάρα πολύ κρύο, αυτό με το κεντρικό κλείδωμα ε με το κλειδί άνοιξε αμέσως
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο κρύο παγώνουν οι κλειδαριές και γίνεται εύκολα αυτό που λέτε ποιο πάνω. και στο δικό μου civic ('95)το έχω πάθει αυτό με πάρα πολύ κρύο, αυτό με το κεντρικό κλείδωμα ε με το κλειδί άνοιξε αμέσως

Δηλαδή άμα είμασταν καμμία Γερμανία ή καμμιά Αγγλία τι θα κάναμε??? Ειδικά στην Αγγλία το civic πουλάει τρελά αλλά εκεί μάλλον κυκλοφορούν και έχουν μαζί τους και κανα πιστολάκι για τα μαλλια για να το ζεσταίνουν :p:p!!!

Το μόνο που έχω δει σε άλλα forum είναι οτι στο κρύο έχουν πρόβλημα τα λάστιχα στις πόρτες τα οποία μπορούν να σχιστουν άμα έχει κολλήσει απο το κρύο η πόρτα πάνω τους για τις κλειδαρίες δεν έχω δει τίποτα περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εκανα το πρωτο service στη Ναύπακτο εβαλαν λαδι 10-40 με 44€ , φιλτρο 11€ και νερο παμπριζ 3€ μαζι με εργασια συνολο 80€. και δεν μπορεσαν να με βοηθησουν με τον ηχο που ακουγετε απ'τα αμορτισερ πρεπει να το αφησω εκει ενα βραδυ ωστε το πρωι να το ξεκινησουμε για να μπορεσουν να εντοπισουν το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια για δειτε αυτο...

 

http://www.cityauto.gr/article.cityauto.gr?aid=2051

 

Marzois "φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες"..........αυτοί είναι ικανοί να μας ζητήσουν να κανουμε service κάθε 5000 χιλιόμετρα για να βγάλουν τα έξοδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marzois "φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες"..........αυτοί είναι ικανοί να μας ζητήσουν να κανουμε service κάθε 5000 χιλιόμετρα για να βγάλουν τα έξοδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αυτο σκεφτικα και εγω φιλε...

Link to comment
Share on other sites

ξεκολληστε.......για ορισμενα μερη θα ισχυσει αυτη η επεκταση απο την 7ετια....

 

για την επιδιορθωση της ταπας της βενζινης πηγε κανενας η τζαμπα το εγραψα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...