Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εσύ πιστεύεις ότι θα το πάρεις το Δεκέμβριο; Πότε το παράγγειλες; Το έχω παραγγείλει από Ιούνιο και περιμένω. Προσωπικάεπειδή το έχω ξανασκεφτεί δε χρειάζεται να έρθει και στην ώρα του αφού ότι παιδικές ασθένειες εμφανίσει θα της έχουν επιλύσει όσο περνάει ο καιρός.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα στην ανακληση του τιμονιου δεν βρηκανε κατι σε μενα.μου ειπανε πως βαλανε το αμαξι στον εγκεφαλο και ολα ηταν οκ.οταν ρωτησα γιατι με καλεσανε μου ειπαν δειγματοληπτικος ελεγχος.

 

οσον αφορα το αμαξι που θα παρει ο φιλος τον δεκεμβριο δεν ειναι καθολου απιθανο αφου εχω δει στην πολη μου να παραδιδονται αμαξια αυτο τον καιρο.ειναι αναλογα πιστευω την ζητηση σε χρωμα και εξοπλισμο.

ειδικα 1.400 ειναι πιο ευκολο να βρεις απο 1.800 κυβικα,αφου το μεγαλυτερο κομματι παει στα 1.800(ευτυχως δηλαδη αφου 1.400 δεν λεει για μενα)

Link to comment
Share on other sites

Σού εύχομαι να πάνε όλα καλά! Αξίζει να περιμένουμε πάντως! Προσωπικά σκέφτομαι αν το θέμα τραβήξει και άλλο ότι θα πάω σε Golf 1,4 140PS DSG αν και θέλω να το αποφύγω γιατί καταναλώνει περισσότερο καύσιμο από το 1,8 Civic!!!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το πάρεις μέσα στο Δεκέμβρη όπως λες αν και το βλέπω δύσκολο. Στην επικοινωνία που είχα με το κέντρο διανομής (Σαρακάκης να μας φυλάει ο θεός!) μου είπαν ότι στην καραβιά του μήνα (δλδ 24-27 Νοεμβρίου) περίμένουν αυτοκίνητα που παραγγέλθηκαν 5-6 μήνες πριν. Αν πράγματι ισχύουν αυτά που σου είπαν λογικά υπολογίζοντας 7-8 ημέρες το τελωνείο, 4-5 Δεκεμβρίου θα πρέπει να το πάρεις. Εγω το παρήγγειλα σε μάυρο από 23 Ιουνίου και το περιμένω ακόμα και όπως μου είπαν πάλι από το κέντρο 90% δεν θα το πάρω τωρα. Τα άσχημα νέα έιναι ότι καραβι δυστυχώς Δεκέμβρη δεν έχει και το επόμενο θα έρθει 23-27 Γενάρη, οπότε μιλάμε για Φλεβάρη παράδοση. Ο κύριος με τον οποίο μίλησα και ισχυρίστηκε πως ήταν διευθυντής πωλήσεων για την επαρχία(δεν το αμφισβητώ) με διαβεβαίωσε ότι το Φλεβάρη το δικό μου θα είναι σίγουρα μέσα στην παρτίδα(ακουσον ακουσον 7 μήνες μετά!-Ούτε Ferrari να έπαιρνα). Δυστυχώς το πρόβλημα όλο βρίσκεται στο γεγονός ότι και η κουτσή Μαρία το χει παραγγείλει σε μαυρο(60% των συνολικών παραγγελιών) και το εργοστάσιο δεν μπορεί να καλύψει τη ζήτηση. Υποτίθεται ότι η απάντηση που πήρα και τη μεταφέρω σε όλους σας βγήκε από τα πλέον επίσημα χείλη. Η δικιά μου υπομονή πάντως αρχίζει και μετατρέπεται σε οργή. Έχω μείνει χωρίς αυτοκίνητο για 5 μήνες και να δούμε για πόσο ακόμα. Κουράγιο στους ομοιοπαθείς...φαντάζομαι δεν είστε λίγοι.

 

***Προς αποφυγή παρεξηγήσεων :όλα τα παραπάνω αφορούν το 1.8 σπορτ και μάλιστα σε μαύρο χρώμα και για επαρχία.Δεν έχω ιδεά για τα υπόλοιπα χρώματα και για την Αθήνα τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγω ένας απον τους πολλούς που περιμένουν.

Παρείγγειλα το executive σε metal grey στις 2 Ιουνίου και προχθες με ειδοποιησαν οτι στις 5 Δεκεμβρίου θα ειναι στην Ελλαδα το καράβι που ειναι μεσα το δικό μου.Πιστευω πως αξιζε η υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά και καλοτάξιδο!

Εγώ δυστυχώς ακόμα το περιμένω και απ' οτι υποψιάζομαι θα το περιμένω για πολύ ακόμα. Θυμίζω ότι το παράγκειλα αρχές Σεπτεμβρίου σε galaxy grey.

Και με πέρνουν πρίν καμιά βδομάδα για να μου πούν τα ευχάριστα (για δεκέμβρη, μην φανταστείτε) και η πρώτη ερώτηση που μου έκαναν ήταν: ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΕΙ???

Όπως καταλαβαίνετε έμεινα.

Τέλος πάντων εμένα όλη αυτή η αναμονή και το αόριστο με έχουν κουράσει και έχω ξενερώσει με το όλο θέμα.

Πιο πολύ δεν με ξενερώνει το ότι έχω μείνει χωρίς αμάξι τόσο καιρό, ούτε το ότι θα περιμένω "λίγο" παραπάνω σε σχέση με άλλες περιπτώσεις αλλά με το ότι η ημερομηνία παράδωσης θα πέσει πολύ κοντά στην κυκλοφορία του 3θυρου που αυτό ήταν η αρχική μου επιλογή και κατέλληξα στο 5θυρο γιατί θα έκανε 7 - 9 μήνες για να έρθει στην χώρα μας. Τώρα το πότε θα ήταν κι αυτό ετοιμοπαράδωτο...

Αυτά από μένα.....................................................................................

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλώς είπα αυτό που είπε ο Clarkson στο Top Gear... Αν είχα μόνο το κομμάτι που το έλεγε αυτό θα το ανέβαζα, αλλά έχω ολόκληρο το επεισόδιο και πρέπει να κόψω, να συμπιέσω κτλ... Χάσιμο χρόνου για μένα...

Και εγώ όταν βάλω νιτρο, turbo, supercharger και ότι άλλο βάζουν οι διάφοροι "βελτιωτές" σίγουρα θα κάνω δημιουργήσω μεγάλα προβλήματα στον κινητήρα! To λέω αυτό γιατί αν υπήρχαν προβλήματα σε κινητήρες θα ήταν (κατά 99%) για αυτούς τους λόγους. Το υπόλοιπο 1% πάει σε απερισκεψία-κακομεταχείριση από τον οδηγό :ninja:

 

Ναι ετσι ειναι, οσο δουλευει νορμαλ ενα honda δεν σπαει, ειναι απλο.

Σε μια εκπομπη του discovery, βγαζουν τα δεκα καλυτερα απο καθε ειδος μηχανοκινησης, στο επεισοδιο με τις δεκα καλυτερα δικυκλα, πρωτο βγηκε το super cub γιατι εχει πουλησει τρελα και κυριως γιατι δεν χαλαει με τπτ, το εβαλαν μαγειρικο λιπος για λαδι και δουλεψε, το φορτωσαν 5 φορες το βαρος του και κινηθηκε, το χτυπουσαν στα κρασπεδα και ακομα συνεχιζε, μεχρι που το ριξαν απο μια 10οροφη πολυκατοικια και παλι δουλευε.

 

Αυτο με τον clarkson ειναι αληθεια, στο επεισοδιο με το s2000 vs z4 λεει οτι στην honda δεν χρειαστηκε να αντικαταστησουν ουτε ενα vtec κινητηρα που αστοχησε.

Link to comment
Share on other sites

φιλε chaos μην σκας για το 3θυρο.εχει πολυ δρομο μεχρι να ερθει.οπως και το ταπερ το νεο.και οοοοοοοταν ερθουν ωσπου να ρολαρει το συστημα παραδοσης θα περασει καιρος.......

 

απο οτι βλεπω ο δεκεμβρης προβλεπεται ζεστος μηνας....!

 

εγω απο το πασχα που το χω ειμαι ηδη στα 15.000χλμ and counting:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγω ένας απον τους πολλούς που περιμένουν.

Παρείγγειλα το executive σε metal grey στις 2 Ιουνίου και προχθες με ειδοποιησαν οτι στις 5 Δεκεμβρίου θα ειναι στην Ελλαδα το καράβι που ειναι μεσα το δικό μου.Πιστευω πως αξιζε η υπομονη...

 

Λες ρε φίλε να τελειώσει το μαρτύριο μας; Έδωσα παραγγελία 5 Ιουνίου. Άντε και στα δικά μας:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το ξαναπω για άλλη μια φορά.Καλη η αξιοπιστία της, σκυλια τα αυτοκινητά της αλλα πολύ πίσω ρε παιδιά σε εξυπηρέτηση. Λυπάμαι ήδη και τα λεφτά που θα τους δίνω για τα service. Ακου να παίρνεις στο κέντρο διανομής και να μην ξέρουν πότε ακριβώς θα έρθει. Ντενεκέδες μ'ολη τη σημασία της λέξης. Πως δε με παρέπεμψαν σε καμιά χαρτορίχτρα για το χρόνο παράδοσης .Μόνο αυτό δεν ακουσα....
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω ρε παιδιά, θα δούμε...

Ο υπολογιστής ταξιδίου είναι καλός?

Είδα της 159 και έμεινα.

Πολλές και χρήσιμες λειτουργίες (ειδικά για μένα που κάνω 2 φορές την εβδομάδα ταξίδια).

Link to comment
Share on other sites

Παιδία να ρωτήσω αν έχει βάλει κάποιος το μηχανάκι e-pass για την Αττική Οδό, σε πιο σημείο ακριβώς μπαίνει στο αυτοκίνητο, έχω δει δίπλα από τον καθρέπτη ένα πλέγμα. Αυτό είναι το σημείο που πρέπει να το κολλήσω ή μπορώ και οπουδήποτε αλλού ?
:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Στο διαφημιστικό φυλλάδιο δείχνει οτι έχει πλοήγηση navigation βέβαια στην Ελάδα δεν ισχύει κάτι τέτοιο, ξέρει κανείς εφόσον υπάρχει ο χώρος εαν μπορούμε να βάλουμε αργότερα ?
Link to comment
Share on other sites

chaos:η φοβερη και τρομερη οθονη εχει παρα πολλες ενδειξεις και ειναι ενα απο τα must του αυτοκινητου.οταν την δεις θα παθεις πραγματικο σοκ...

 

recgeo:το navigation ειναι μονο για 4-5 χωρες της ευρωπης.ελλαδα δεν ισχυει και ισως ποτε να μην το δουμε.αν μπαινει μετα λιγο δυσκολο νομιζω γιατι θελει ξηλωμα ολο το ταμπλο, να φυγει η οθονη του ραδιοσιντι και επισης θελει ξηλωμα και η προσοψη με τα κουμπια καθως στα αμαξια με navigation,αν προσεξατε, η προσοψη ειναι διαφορετικη...οποτε μαλλον γιοκ.....

 

στο kalogeropoulos.gr εχουν βγαλει προσοψη για οθονη αλλα ειναι για το σενταν

Link to comment
Share on other sites

Παντός εχθές που με πήρανε τηλέφωνο από τα γραφεία της Αττικής οδούς μεταξύ των άλλων μου είπανε να κοιτάξω το μπαμπριζ και αν βρω κάποιο πλέγμα να το κολλήσω εκεί. Εγώ βρήκα αυτό το πλέγμα δίπλα στο καθρέπτη αλλά θέλω να το επιβεβαιώσω ότι κάνει αυτό το σημείο !
:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους απο Κόρινθο,

 

Εχω παραγγείλει κι εγω το civic το 5θυρο το sport σε μαύρο χρώμα & θα το εχω μέσα στον Δεκέμβριο.

 

Η αντιπροσωπεία θα μου κάνει δώρο το parkin rantar, οσο για το ερώτημα που έθεσε ο bouhoy2 σχετικά με την ανάκληση το ρώτησα και μου είπαν οτι κάποια φύσα δεν έχει κουμπώσει γιαυτο δεν δίνει εντολή

 

Φίλε καλησπέρα.

 

Κι εγώ από Κόρινθο είμαι και ήθελα να σε ρωτήσω πως είναι η εδώ αντιπροσωπία. Θα αγοράσω το 3θυρο απότε με βλέπω να περιμένω για πολύ ακόμα απ' ό,τι διαβάζω εδω...

 

Βezbozny.

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή e-pass την κολάς όπυ θέλεις εσύ στο τζάμι.

Εγώ την είχα αριστερά και δεξιά μεριά του κεντρικού καθρέπτη (είχα και της Εθνικής οδού).

Απλά να μήν την βάλεις μακριά γιατί μπορεί να μην δουλεύει σωστά.

 

Έχουμε τίποτα νεότερο για το θέμα του ηχοσυστήματος στο αυτ/το, δηλαδή αν μπαίνει τελικά άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα.

 

Κι εγώ από Κόρινθο είμαι και ήθελα να σε ρωτήσω πως είναι η εδώ αντιπροσωπία. Θα αγοράσω το 3θυρο απότε με βλέπω να περιμένω για πολύ ακόμα απ' ό,τι διαβάζω εδω...

 

Βezbozny.

 

Καλημέρα,

 

Να σου πω πως δουλεύει η αντιπροσωπία της Κορίνθου εδω και αρκετούς μήνες πρίν έχουν κάνει κάποιες ψεύτικες παραγγελίες για να μπουν σε σειρά προτεραιότητας οπότε έχουν αυτοκίνητα, θα πρέπει όμως να συμβιβαστείς με το χρώμα ανάλογα με τις παραγελίες που έχουν κάνει.

 

Ο Χρήστος (πωλητής) είναι πολυ εξυπηρετικός και θα σε βοηθήσει αρκετά.

 

Ζήτα να σου κάνουν κάποιο δώρο π.χ. parking rantar

 

αυτά.... το τηλ. της αντιπροσωπίας είναι: 27410 74154

Link to comment
Share on other sites

 

Έχουμε τίποτα νεότερο για το θέμα του ηχοσυστήματος στο αυτ/το, δηλαδή αν μπαίνει τελικά άλλο???

 

 

Δεν έχω ακούσει-διαβάσει κάτι. Το ηχοσύστημα είναι πολύ καλό για εργοστασιακό. Εάν παραλήψεις κάποιες παραξενιές βέβαια, που νομίζω έχω αναφέρει θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος. Για κατι περισσότερο ένα subwoofer φτάνει, όπως μου είπε φίλος-επαγγελματίας του είδους.

GOD FORGIVES, I DO NOT............
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή e-pass την κολάς όπυ θέλεις εσύ στο τζάμι.

Εγώ την είχα αριστερά και δεξιά μεριά του κεντρικού καθρέπτη (είχα και της Εθνικής οδού).

Απλά να μήν την βάλεις μακριά γιατί μπορεί να μην δουλεύει σωστά.

 

Έχουμε τίποτα νεότερο για το θέμα του ηχοσυστήματος στο αυτ/το, δηλαδή αν μπαίνει τελικά άλλο???

 

Και γιατί δεν την έχετε στο ντουλαπάκι σας και όταν την χρειαστείτε να την βάλετε στο ταμπλό μέχρι να περάσετε; :confused: Εγώ δεν θα την έβαζα επί μονίμου βάσεως ειδικά σε καινούργιο αυτοκίνητο..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, και εγώ δεν θα το κόλλαγα στο μπαπριζ αλλά νομίζω ότι το τζαμί που έχει το civic δεν αφήνει να ανιχνευτεί η συσκευή, και γι αυτό το λόγο έχουν βάλει ειδική θέση που είναι ένα μαύρο πλέγμα δίπλα στον καθρέπτη.
:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Nickval: Με ενδιαφέρει να βάλω οθόνη με Navi, dvd, tv e.t.c. οπότε καταλαβαίνεις δεν με καλύπτει καθόλου το εργοστασιακό όσο ποιοτικό κι αν είναι. Θα μου πείς γιατί δεν πέρνω φορητό Navi που είναι και πιο εύχρηστο?

Δεν μ'αρέσει καθόλου, ειδικά η άθλια βάση με την βεντούζα που κολάει στο παρμπριζ άσε που το παραπάνω σύστημα που ανάφερα παραπάνω κάνει παπάδες σε σχέση με οποιοδήποτε φορητό.

 

 

Βασίληε & Makis_p: Σωστή η παρατήρησή αλλά αν την συσκευή την κρατάς λάθος (ανάποδα ή αντίστροφα) δεν διαβάζεται από το ματάκι και για να ξεκινήσεις πάλι την διαδκασία πρέπει να κάνεις αρκετά μέτρα όπισθεν και πάλι απ'την αρχή, πράγμα που είναι και επικύνδινο και βλακώδες χρονοβόρο (Φανταστείτε τι θα γίνει με όλους αυτούς που θα περιμένουν στην ουρά από πίσω σας και θα πρέπει όλοι μαζί να κάνεται όπισθεν και πάλι απ'την αρχη, για να μην αναφέρω τα βρισίδια που έχετε να φάτε).

Όλα τα παραπάνω τα λέω από πείρα γιατί έχω πετύχει Π Ο Λ Λ Ο Υ Σ που δεν θέλανε να χαλάσουν το κάλος του παρμπριζ τους...

Βέβαια η τελική απόφαση είναι στην κρίση του καθενός. Εγώ απλά είπα την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...