Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά αυτό το site είναι απαράδεκτο.Έχω περιηγηθεί και σε άλλα sites της Honda άλλων χωρών και δεν έχουν καμμία σχέση με το δικό μας το οποίο δεν ενημερώνεται καθόλου.Έστειλα mail γι' αυτό το θέμα στον γενικό αντιπρόσωπο της Ελλάδος(ξέρουμε όλοι ποιός είναι) άλλα φωνή βοώντος...!Κατα τ' άλλα έχω το ΤypeS εδώ και 4 μήνες περίπου με 4600km κι έχω να πώ οτι δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα,ούτε με αναρτήσεις ούτε με τζάμια που τρίζουν.Ξυρίζει στον δρόμο και φυσικά απο εμφάνιση μαγνητίζει.Έτυχαν περιπτώσεις να με σταματούν στον δρόμο για να το δούν!Καλά χιλιόμετρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Μπορεί να σας ενδιαφέρει αυτό το link http://www.honda-access.com/268/en/index.jsp

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περιμένω πως και πως να μου ερθει το hondaki και μενα. Είναι εκπληκτικό αυτό που συμβαίνει με αυτό το αυτοκίνητο.Έχει ήδη σχεδόν 1,5 χρόνο στη κυκλοφορία και παρολ'αυτά δίνει την εντύπωση ότι είναι είναι φρέσκο. Πραγματικά κάτι εντελώς διαφορετικό και αυτό είναι που τραβαέι γενικά(φυσικξά και η ποιότητα κατασκευής.)

Αν ξέρει κανείς θα ήθελα να μου επι πόσο κοστίζει το bluetooth καθώς και αν υπάρχει τελικά διαφορά ανάμεσα στα μεταλλικά χρώματα και τα περλέ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

περιμένω πως και πως να μου ερθει το hondaki και μενα. Είναι εκπληκτικό αυτό που συμβαίνει με αυτό το αυτοκίνητο.Έχει ήδη σχεδόν 1,5 χρόνο στη κυκλοφορία και παρολ'αυτά δίνει την εντύπωση ότι είναι είναι φρέσκο. Πραγματικά κάτι εντελώς διαφορετικό και αυτό είναι που τραβαέι γενικά(φυσικξά και η ποιότητα κατασκευής.)

Αν ξέρει κανείς θα ήθελα να μου επι πόσο κοστίζει το bluetooth καθώς και αν υπάρχει τελικά διαφορά ανάμεσα στα μεταλλικά χρώματα και τα περλέ.

 

Ευχαριστώ

 

Σχετικά με το bluetooth εμένα εκεί που το παράγγειλα μου σύστησε ο πωλητής να μήν το βάλω γιατί είπε οτι μερικά αντιμετώπισαν κάποιο ηλεκτρονικό πρόβλημα και το bluetooth είναι κάτι απλό δέν εχει σχέση με χειριστήρια στο τιμονι η κάτι τέτοιο οπότε δέν το εψαξα παραπάνω... Εγω παιδιά προτίμισα σαν δώρο αισθητήρες παρκαρίσματος που μπένουν απο οτι είπε πάνω απο τον καθρέυτη και λένε και απόσταση και 2 service χωρίς καμία χρέωση απο ότι μου είπαν βέβαια τίποτα δεν ήταν γραμένο στην παραγγελία! 2/1/08 το περιμένω και εγω φίλε ελπίζω να αξίζει τα λευτά του όντος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά για τεχνικές λεπτομέρειες παραθέτω τα παρακάτω που τα έχω πάρει απο ελληνικό site: ''Clifford Matrix Responder: Η απόλυτη ασφάλεια στα αμφίδρομα συστήματα

Τα συστήματα Responder κατατάσσονται στα κορυφαία αμφίδρομα συστήματα ασφάλειας σε όλο τον κόσμο. Η ειδοποίηση για κλοπή αλλά και οι ενδείξεις κατάστασης γίνονται σχεδόν ακαριαία με απλά κατανοητά μηνύματα και εικονίδια. Στην περίπτωση που ο συναγερμός είναι εκτός του δικτύου κάλυψης το σύστημα ειδοποιεί τον χρήστη μέσω δόνησης ή ηχητικού σήματος. Επιπλέον, τα μοντέλα RSX 3.5 και RSX 1.5 μπορούν να ενεργοποιήσουν τον κινητήρα του οχήματος με το πάτημα ενός πλήκτρου, να στείλουν ενημέρωση ότι ξεκίνησε καλώς, όλα αυτά από απόσταση ενός χιλιομέτρου!

Clifford Matrix RSX 3.5

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Ξέρει κανείς πόσο πάει περίπου ο παραπάνω συναγερμός και ποιοι άλλοι θεωρούνται αντίστοιχοι?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Ξέρει κανείς πόσο πάει περίπου ο παραπάνω συναγερμός και ποιοι άλλοι θεωρούνται αντίστοιχοι?

Χρόνια πολλά και σε εσένα!

Αυτός ο συναγερμός ξεκινάει από 350 euro ανάλογα απο που θα τον αγαράσεις. Αλλά καλό είναι μαζί με αυτό να αγοράσεις και το διπλοζωνικό ρανταρ το οποίο καλύπτει και την εξωτερική περιοχη του αυτοκινήτου σε περίπτωση που κάποιος πλησιάζει το αυτοκίνητο και αυτό κοστίζει γύρω στα 50 euro και έχει κωδικό "Directed 508D Dual Zone Disturbance Radar Sensor". Υπάρχουν και άλλα παρόμοια μοντέλα με τον παραπάνω συναγερμό από άλλες εταίρειες όπως από την Cobra, Viper, gemini και άλλές πολλές. Αλλά γενικά η Clifford σε αυτό τον τομέα συναγερμών θεωρείται πρωτοπορος και μια απο τις κορυφαίες εταιρείες στην ασφάλεια αυτοκινήτων και μηχανών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς σας φιμέ τζάμια...

Με προβληματίζει το τζάμι κάτω απο την αεροτομή που είναι πλαστικό!Αν έβαλε κανείς σας και εκεί πείτε μου αν εχει κάποιο πρόβλημα με αυτό.Ειχα παλαιότερα ενα smart και είχα βάλει σε 2 πλαστικά τζαμάκια που έιχε και με τιν πρώτη ζεστη γέμισαν φουσκάλες!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και σε εσένα!

Αυτός ο συναγερμός ξεκινάει από 350 euro ανάλογα απο που θα τον αγαράσεις. Αλλά καλό είναι μαζί με αυτό να αγοράσεις και το διπλοζωνικό ρανταρ το οποίο καλύπτει και την εξωτερική περιοχη του αυτοκινήτου σε περίπτωση που κάποιος πλησιάζει το αυτοκίνητο και αυτό κοστίζει γύρω στα 50 euro και έχει κωδικό "Directed 508D Dual Zone Disturbance Radar Sensor". Υπάρχουν και άλλα παρόμοια μοντέλα με τον παραπάνω συναγερμό από άλλες εταίρειες όπως από την Cobra, Viper, gemini και άλλές πολλές. Αλλά γενικά η Clifford σε αυτό τον τομέα συναγερμών θεωρείται πρωτοπορος και μια απο τις κορυφαίες εταιρείες στην ασφάλεια αυτοκινήτων και μηχανών.

 

Γεια σου φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντηση.

Πήγα και ρώτησα σήμερα για τον Matrix 12.5 και μου είπαν τιμή στα 400€ μαζί με το διπλοζωνικό ρανταρ, οπότε έιμαι στα χρήματα που μου είπες.

Πάντως επειδή ρώτησα και για τον Hornet 745, που τον βρίσκω περίπου στα 300€ χωρίς το διπλοζωνικό, οι μόνες διαφορές τους είναι ότι έχει πιο πολλές ενδείξεις η οθονούλα του μπρελόκ του Matrix.

Κατά τα άλλα και αν δε βάλεις σε κανένα σύστημα από τα 2 το διπλοζωνικό ρανταρ, είναι ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Σωστα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς σας φιμέ τζάμια...

Με προβληματίζει το τζάμι κάτω απο την αεροτομή που είναι πλαστικό!Αν έβαλε κανείς σας και εκεί πείτε μου αν εχει κάποιο πρόβλημα με αυτό.Ειχα παλαιότερα ενα smart και είχα βάλει σε 2 πλαστικά τζαμάκια που έιχε και με τιν πρώτη ζεστη γέμισαν φουσκάλες!

 

φιμε τζαμια εχω βαλει μαζι με αλλα εξτρα,αλλα μεχρι στιγμης στο πλαστικο!!! που λες (δεν ειναι τζαμι?)δεν εχω δει σε κανενα civic να ειναι φιμε μονο το πισω τζαμι ειναι,το κατω κατω κομματι οχι

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ρωτησει 2 ειδικους και μου ειπαν οτι μπαινει φιμε μεμβρανη στο πλαστικο τζαμι πισω κανονικα χωρις προβλημα..

Απλως θα πρεπει να υπαρχει ενα κενο 2 χιλιοστων γυρω-γυρω (το οποιο βεβαια δεν φαινεται) γιατι κανει "κουρμπα" το πλαστικο τζαμακι και δεν μπορει να κολλησει καλα η μεμβρανη..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντηση.

Πήγα και ρώτησα σήμερα για τον Matrix 12.5 και μου είπαν τιμή στα 400€ μαζί με το διπλοζωνικό ρανταρ, οπότε έιμαι στα χρήματα που μου είπες.

Πάντως επειδή ρώτησα και για τον Hornet 745, που τον βρίσκω περίπου στα 300€ χωρίς το διπλοζωνικό, οι μόνες διαφορές τους είναι ότι έχει πιο πολλές ενδείξεις η οθονούλα του μπρελόκ του Matrix.

Κατά τα άλλα και αν δε βάλεις σε κανένα σύστημα από τα 2 το διπλοζωνικό ρανταρ, είναι ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Σωστα?

Κοίτα απο ότι είδα είναι σχεδόν οι ίδιοι απλά ο clifford έχει λίγα πράγματα παραπάνω τα οποία πιθανόν να μην τα χρησιμοποιήσεις ποτέ. Το μόνο παραπάνω που είναι αρκετά χρήσιμο και δεν το είδα στον Hornet είναι η εγγύηση εφ'όρου ζωής που έχει ο clifford. Πάντως οτι και να αποφασίσεις να προσέξεις να μην κάνεις πράγματα τα οποία αν σου δημιουργήσουν πρόβλημα στο αμάξι θα σου πουν οτι είναι εκτός εγγύησης λόγω του after market συναγερμού. Εγώ πάντως που έχω τον Clifford είμαι πολύ ευχαριστημένος και συνεργάζεται και πολυ καλά και με τον συναγερμό του αυτοκινήτου τον εργοστασιακό. Εγώ πάντως το μόνο που κάνει ο συναγερμός πέρα από το διζωνικό ραντάρ είναι το άνοιγμα και το κλείσιμο στις πόρτες τίποτα παραπάνω και όταν θα κάνω το πρώτο sevice θα πω στον ηλεκτρολόγο στην αντιπροσωπεία να μου τον συνδέσει στην μίζα έτσι ώστε όταν χτυπάει να μην μπορεί να πάρει μπροστά και θα το κάνω στην αντιπροσωπεία για λόγους εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω το 1.8 εδώ και 6 μήνες.Όλα καλά κανένα πρόβλημα,λίγο η σκληρή ανάρτηση μου σπάει τα νέυρα.Ήρθε η ώρα να πάω για σέρβις(λάδια,φίλτρο).Πήρα τηλ. στο κάταστημα της βουλιαγμένης στην γλυφάδα και μου είπε 75ευρώ για λάδι shell και΄ότι μου κάνει δώρο την εργασία.Ξέρει κανένας να μου πεί για κάτι πιο οικονομικό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου εγκατέστησαν έναν αισθητήρα παρκαρίσματος στην αντιπροσωπεία με συνδεσμολογία που δε του επιτρέπει να δουλεύει μαζί με τη θέρμανση του πίσω τζαμιού και το ανάποδο. Είναι λογικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω το 1.8 εδώ και 6 μήνες.Όλα καλά κανένα πρόβλημα,λίγο η σκληρή ανάρτηση μου σπάει τα νέυρα.Ήρθε η ώρα να πάω για σέρβις(λάδια,φίλτρο).Πήρα τηλ. στο κάταστημα της βουλιαγμένης στην γλυφάδα και μου είπε 75ευρώ για λάδι shell και΄ότι μου κάνει δώρο την εργασία.Ξέρει κανένας να μου πεί για κάτι πιο οικονομικό.

 

 

75 ευρω θα σου βαλουνε λαδια 5-40 αν τους πεις λαδια 10-40 και φιλτρο παει στα 55 ευρω:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου εγκατέστησαν έναν αισθητήρα παρκαρίσματος στην αντιπροσωπεία με συνδεσμολογία που δε του επιτρέπει να δουλεύει μαζί με τη θέρμανση του πίσω τζαμιού και το ανάποδο. Είναι λογικό;

 

οχι βεβαια

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ρωτησει 2 ειδικους και μου ειπαν οτι μπαινει φιμε μεμβρανη στο πλαστικο τζαμι πισω κανονικα χωρις προβλημα..

Απλως θα πρεπει να υπαρχει ενα κενο 2 χιλιοστων γυρω-γυρω (το οποιο βεβαια δεν φαινεται) γιατι κανει "κουρμπα" το πλαστικο τζαμακι και δεν μπορει να κολλησει καλα η μεμβρανη..

 

αυτα εκτος αντιπροσωπειας ετσι?γιατι στην αντιπροσωπεια δεν βαζουνε στο συγκεκριμενο σημειο φιμε μεμβρανη.Το οτι θα μπαινει σιγουρα θα μπαινει αλλα το θεμα ειναι να μην τρεχεις καθε τρεις και λιγο με φουσκες

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

lazman.5-40 den forame kanonika?

 

οτι θες βαζεις φιλε μου δες το βιβλιο του κατασκευαστη και ασε τη λενε μερικοι προφεσορες στα συνεργεια.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντηση.

Πήγα και ρώτησα σήμερα για τον Matrix 12.5 και μου είπαν τιμή στα 400€ μαζί με το διπλοζωνικό ρανταρ, οπότε έιμαι στα χρήματα που μου είπες.

Πάντως επειδή ρώτησα και για τον Hornet 745, που τον βρίσκω περίπου στα 300€ χωρίς το διπλοζωνικό, οι μόνες διαφορές τους είναι ότι έχει πιο πολλές ενδείξεις η οθονούλα του μπρελόκ του Matrix.

Κατά τα άλλα και αν δε βάλεις σε κανένα σύστημα από τα 2 το διπλοζωνικό ρανταρ, είναι ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Σωστα?

 

Φίλε επειδή θέλω να βαλω τον συγκεκριμενο συναγερμο μεσα στην εβδομαδα στο αμαξι μου (OPEL ASTRA GTC) θελω αν γινεται να μου πεις που τον βρηκες 400ευρώ??????

Γιατι εμενα μου ειπαν 500 με τοποθετηση......

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή θέλω να βαλω τον συγκεκριμενο συναγερμο μεσα στην εβδομαδα στο αμαξι μου (OPEL ASTRA GTC) θελω αν γινεται να μου πεις που τον βρηκες 400ευρώ??????

Γιατι εμενα μου ειπαν 500 με τοποθετηση......

Κοίτα φίλε μου για να τον αγοράσεις μόνο το ποιο φτηνό που μπορείς να βρεις εδώ στην Αθήνα είναι τα παρακάτω σημεία:

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=42_237&products_id=1047

http://www.koutras-caraudio.gr/detailcat.asp?categ_id=16

 

Αλλά απο την στιγμή που θα τον αγοράσεις πρέπει να ψάξεις να βρεις ποιος μπορεί να στον τοποθετήσεις και να παζαρέψεις το ποσό της εγκατάστασης. Φυσικά αν προσθέσεις και το διζωνικό ραντάρ θα πρέπει να υπολογίζεις 50 ευρώ παραπάνω. Το θέμα είναι οτι τα παραπάνω μαγαζιά στον πουλάνε χωρίς να είναι απαραίτητη η εγκατάσταση του συναγερμού σε αυτούς ενώ οι υπόλοιποι στην τιμή του συναγερμού έχουν βάλει και το καπέλο της εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου εγκατέστησαν έναν αισθητήρα παρκαρίσματος στην αντιπροσωπεία με συνδεσμολογία που δε του επιτρέπει να δουλεύει μαζί με τη θέρμανση του πίσω τζαμιού και το ανάποδο. Είναι λογικό;

Αυτό που μας αναφέρεις σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό. Επίσης μαζί με την θέρμανση του πίσω τζαμιού λειτουργεί και η θέρμανση των εξωτερικών πλαινών καθρεπτών. Δεν μας λές όμως αν αυτό στο είπαν απο την αντιπροσωπεία ή το ανακάλυψες μόνος σου οτι δεν λειτουργουν ταυτόχρονα θέρμανση και αισθητήρας παρκαρίσματος???? Καλό θα ήταν άμα θες να μας πεις το μοντέλο του αισθητήρα και σε ποια αντιπροσωπεία τον τοποθέτησες για να ξέρουμε να προσέχουμε απο τους πιθανούς άσχετους.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. στο 1350 το πενταπορτο μπορω να βαλω την καταληξη της ε

ξατμισης του 1800 τις 2 τριγωνικες τις φανταστικες και πανεμορφες?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. στο 1350 το πενταπορτο μπορω να βαλω την καταληξη της ε

ξατμισης του 1800 τις 2 τριγωνικες τις φανταστικες και πανεμορφες?

 

Πιθανόν αλλά μάλλον θα στοιχείσει αρκετά.

 

Ρε παιδιά αυτά τα "δακτυλίδια" γύρο από τις δισκόπλακες στο Type-S τι είναι? Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί σε άλλα το έχω δεί και σε άλλα όχι (το έχω δεί και σε αντιπρ. και στον δρόμο αρκετές φορές οπότε αποκλείεται να είναι aftermarket)...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν αλλά μάλλον θα στοιχείσει αρκετά.

 

Ρε παιδιά αυτά τα "δακτυλίδια" γύρο από τις δισκόπλακες στο Type-S τι είναι? Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί σε άλλα το έχω δεί και σε άλλα όχι (το έχω δεί και σε αντιπρ. και στον δρόμο αρκετές φορές οπότε αποκλείεται να είναι aftermarket)...

 

 

 

Ειναι απλα διακοσμητικα.. Στην αρχη ερχοντουσαν τα αμαξια χωρις αυτα, στην συνεχεια τα ειχαν και μετα απο καποιες παρτιδες δεν τα ξαναεβαζαν.. Ρωτησα και εγω στον αντιπροσωπο και τον μηχανικο μου (ειναι και πολυ φιλος μου)..

Αλλα το γιατι τα εβαλαν και μετα τα αφαιρεσαν, δεν γνωριζουμε μου ειπαν, ειναι θεμα εργοστασιου...

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε μου για να τον αγοράσεις μόνο το ποιο φτηνό που μπορείς να βρεις εδώ στην Αθήνα είναι τα παρακάτω σημεία:

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=42_237&products_id=1047

http://www.koutras-caraudio.gr/detailcat.asp?categ_id=16

 

Αλλά απο την στιγμή που θα τον αγοράσεις πρέπει να ψάξεις να βρεις ποιος μπορεί να στον τοποθετήσεις και να παζαρέψεις το ποσό της εγκατάστασης. Φυσικά αν προσθέσεις και το διζωνικό ραντάρ θα πρέπει να υπολογίζεις 50 ευρώ παραπάνω. Το θέμα είναι οτι τα παραπάνω μαγαζιά στον πουλάνε χωρίς να είναι απαραίτητη η εγκατάσταση του συναγερμού σε αυτούς ενώ οι υπόλοιποι στην τιμή του συναγερμού έχουν βάλει και το καπέλο της εγκατάστασης.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την πληροφορια...Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω καθολου απο εγκατασταση οποτε προφανως παω για κατι πιο ολοκληρωμενο...με την εγκατασταση μεσα...Βρηκα στην "Ηχοκινηση" τον CLIFFORD MATRIX 12.5=490 ευρω με το διπλοζωνικο ρανταρ...ειπε και καλα οτι απο 520-530 μου τον αφηνει 490!Βλακειες...παντως μου ακουστηκε καλη τιμη..οποτε θα το κανω μεχρι τελος εβδομαδας...

Μου ειπε επισης τον αντιστοιχο PYTHON 440...και με ψιλομπερδεψε...αν και μαλλον θα προτιμησω CLIFFORD...

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...