Jump to content

[OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα σημερα αυτο εδω http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_251148.html ,το εβαλα σε καλωδιο usb αλλα το dash δεν δουλευει, δεν θα επρεπε; με το γνησιο φορτιστη το κουμπωσα ,φταιει το καλωδιο usb η αυτο το μαραφετι ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 662
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο με μαμα καλώδιο έχεις dash..

Τα απλά δίνουν 2.4 με 3Α max ανάλογα τη ποιότητα του καλωδίου.

 

Μαλιστα ,ευχαριστω , αρα και οι no name ανταπτορες μας κανουν δουλεια δηλαδη ,πηρα δυο ,ενα για τ αυτοκινητο και ενα για το power bank, αν το συνδεσω με φορτιστη QC3.0 Blitzwolf θα εχω θεμα; αυτον εδω εχω https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html ,μη παει χαμενος ,λετε να επιβαρυνω την μπαταρια; καλωδιο usb εχω ενα Anker ποιοτικοτατο

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ,ευχαριστω , αρα και οι no name ανταπτορες μας κανουν δουλεια δηλαδη ,πηρα δυο ,ενα για τ αυτοκινητο και ενα για το power bank, αν το συνδεσω με φορτιστη QC3.0 Blitzwolf θα εχω θεμα; αυτον εδω εχω https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html ,μη παει χαμενος ,λετε να επιβαρυνω την μπαταρια; καλωδιο usb εχω ενα Anker ποιοτικοτατο

Κανένα θέμα δεν θα έχεις, πέρα από την πιο "αργή" φόρτιση (σε σχέση με τον dash charger)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μολις το δοκιμασα για να μου φυγει και η απορια ,εχω ενα tester που μου δειχνει με ποσα mAh φορτιζει το κινητο ,λοιπον

α. με το δικο του καλωδιο - φορτιστη και το τηλ στο 50% εχουμε 5v με 1,50Αh φορτιση

β. με το δικο του καλωδιο και φορτιστη QC3 εχουμε παλι το ιδιο αποτελεσμα, dash δεν γραφει ,το συνδεσα-αποσυνδεσα δυο τρεις φορες ,την μια εχει 1,50 Αh φορτιση και την αλλη 0.80 , την στιγμη που εχει 0.80Ah φορτιση το βγαζω απο την πριζα το συνδεω και εχει 1.50Ah ,δεν ξερω για πιο λογο δεν εχει συνεχεια 1.50

γ. με τον δικο του φορτιστη και ξενο καλωδιο usb ειμαστε στο 0.70 Ah

δ. με φορτιστη QC3 και ξενο καλωδιο το αποτελεσμα ειναι παλι στο 0.70Ah ,οσες φορες το συνδεσα - αποσυνδεσα το ιδιο αποτελεσμα

 

Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι τον σημαντικοτερο ρολο παιζει το καλωδιο ,θα ψαξω να βρω και εναν 2ο φορτιστη που εχω απο το samsung s7 edge για να δω τι γινετε και με αυτον, αυτος ειναι QC2

Επισης περιεργο μου φαινετε που στο 50% την μπαταριας το s7 edge ειχε 1.80 Ah ενω τωρα εχουμε 1.50 , εννοειτε πως το 1+3Τ φορτιζει πολυ πιο γρηγορα , θα κανω και μια δοκιμη οταν θα ειναι η μπαταρια στο 20%

Αυτα λοιπον ,καλυτερα να επενδυσουμε σε καλωδιο μιας και φορτιστης υπαρχει ,πιστευω πανω κατω ιδιο χρονο θα κανει φορτιστης QC3-QC2-Dash με το γνησιο καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δε μετράει σωστά.

 

3400 μπαταρία με 1500 mAh θα έκανε πάνω από 2 ώρες για να φορτίσει πλήρως.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δε μετράει σωστά.

 

3400 μπαταρία με 1500 mAh θα έκανε πάνω από 2 ώρες για να φορτίσει πλήρως.

 

δεν αντιλεγω ,ας πουμε οτι μετραει λαθος, σημασια εχει οτι εστω και λαθος με τον QC3 εχει τα ιδια αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή Ampere απο playstore, μετράει σωστά..

 

Ναι;;; δεν το γνωριζα φιλε, θα το δοκιμασω αυριο που θα θελει παλι φορτισμα και θα σας πω τι γινετε, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω ,ας πουμε οτι μετραει λαθος, σημασια εχει οτι εστω και λαθος με τον QC3 εχει τα ιδια αποτελεσματα

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Δε σημαίνει ότι κάνει το ίδιο λάθος κάθε φορά.

 

Και ο καλύτερος τρόπος για να το καταλάβεις είναι ο συνολικός χρόνος φόρτισης, με τον dash charger κάνει λιγότερο χρόνο.

 

Επίσης θα πρέπει να δεις αν καθυστερεί τη φόρτιση το μηχάνημα μέτρησης, αν έχει δυνατότητα δηλαδή να διαχειριστεί 4 A.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Δε σημαίνει ότι κάνει το ίδιο λάθος κάθε φορά.

 

Και ο καλύτερος τρόπος για να το καταλάβεις είναι ο συνολικός χρόνος φόρτισης, με τον dash charger κάνει λιγότερο χρόνο.

 

Επίσης θα πρέπει να δεις αν καθυστερεί τη φόρτιση το μηχάνημα μέτρησης, αν έχει δυνατότητα δηλαδή να διαχειριστεί 4 A.

 

αυτο εδω εχω φιλε https://www.aliexpress.com/item/USB-5V-9V-12V-20V-QC-2-0-3-0-OLED-Current-Voltage-Charger-Capacity-Tester/32571512709.html?spm=2114.13010608.0.0.2U3W8D ,τωρα αν ειναι καλο η οχι δεν ξερω, εγω κοιτουσα τον αριθμο κατω απο το 12.0 που βλεπεις στην φωτο

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω εχω φιλε https://www.aliexpress.com/item/USB-5V-9V-12V-20V-QC-2-0-3-0-OLED-Current-Voltage-Charger-Capacity-Tester/32571512709.html?spm=2114.13010608.0.0.2U3W8D ,τωρα αν ειναι καλο η οχι δεν ξερω, εγω κοιτουσα τον αριθμο κατω απο το 12.0 που βλεπεις στην φωτο

 

 

Στην περιγραφή δε λέει τίποτα για τα χαρακτηριστικά του και αν υπολογίσεις και την τιμή που είναι εξαιρετικά χαμηλή, θα έλεγα ότι είναι αναξιόπιστο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει μία θήκη από τη oneplus. Έρχεται με pl post. Έχει κανείς εμπειρία για να ξέρω περίπου πότε θα παραλάβω?

 

Ξαναρωτάω εδώ καθώς στο θέμα με τις αποστολές δεν έλαβα κάποια απάντηση. Να προσθέσω ότι ζήτησα tracking number και μου έδωσαν ένα μαζί με το link των ΕΛΤΑ! Από 7/5 στη 1πμ, το βλέπω στην Πολωνία έτοιμο να φύγει! Καμία νεώτερη ενημέρωση!

 

Sent from me

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα! Αυτοί μου είπαν για τα ΕΛΤΑ!

 

Sent from me

 

έχω αγοράσει εγώ με post pl και μου ήρθε με ελτα μετά απο 6 εράσιμες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μολις το δοκιμασα για να μου φυγει και η απορια ,εχω ενα tester που μου δειχνει με ποσα mAh φορτιζει το κινητο ,λοιπον

Αυτα λοιπον ,καλυτερα να επενδυσουμε σε καλωδιο μιας και φορτιστης υπαρχει ,πιστευω πανω κατω ιδιο χρονο θα κανει φορτιστης QC3-QC2-Dash με το γνησιο καλωδιο

 

Εκανες ολοκληρη διαδικασια και το συμπερασμα σου ειναι λαθος.

Τα tester δεν δουλευουν σωστα με τον dash charger της oneplus.

 

Ειδες ποτε να σου βγαζει 'dash charge' με το μαμα φορτιστη-καλωδιο; οχι γιατι δεν ειναι συμβατο το τεστερ και δινει λιγοτερο ρευμα απο αυτο που πρεπει.

 

Dash charge εχεις μονο με μαμα φορτιστη-καλωδιο

 

Αν αλλαξεις καλωδιο, δεν εχεις dash charge.

Aν βαλεις tester δεν εχεις dash charge.

 

Αν θελεις να τεσταρεις καλωδια-φορτιστες, θα τεσταρεις με άλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς αν θα ξαναβγάλει το curved screen protector η oneplus?

Βλέπω ότι αφαιρέθηκε ως προϊόν.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Με ΕΛΤΑ ήρθαν κι εμένα κάτι θήκες. Ακόμα και το απλο tempered πάλι out of stock μέσα σε ένα μηνα το έχω δει να εξαντλείται 2 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Orzly 2.5D Pro-Fit V2.Απο αποψη ποιοτητας και ομορφιας το θεωρω αψογο.Οτι αλλο και αν ειχα δοκιμασει ( εκτος του official) δεν εκανε με τιποτα,γεμιζε φουσκες και αφηνε κενα.Επισης με την θηκη του 3Τ που ηταν μεσα στο κουτι χωραει κανονικα χωρις να βρισκει και να το σηκωνει.:D
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό το γυαλάκι μετά που μου έσπασε το original

 

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_616171.html

 

Βάζω βγάζω θήκες και δεν ξεκολάει! Αλλά η δαχτυλιά πάει σύννεφο. Καθάρισμα συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό το γυαλάκι μετά που μου έσπασε το original

 

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_616171.html

 

Βάζω βγάζω θήκες και δεν ξεκολάει! Αλλά η δαχτυλιά πάει σύννεφο. Καθάρισμα συνέχεια.

 

σαν εφαρμογή πως είναι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Orzly 2.5D Pro-Fit V2.Απο αποψη ποιοτητας και ομορφιας το θεωρω αψογο.Οτι αλλο και αν ειχα δοκιμασει ( εκτος του official) δεν εκανε με τιποτα,γεμιζε φουσκες και αφηνε κενα.Επισης με την θηκη του 3Τ που ηταν μεσα στο κουτι χωραει κανονικα χωρις να βρισκει και να το σηκωνει.:D

 

Από που την πήρες;

 

Βλέπω υπάρχει εδώ http://www.shop-now.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=335 στα 20€ το διπλό πακέτο

 

και στα 12-13€ από το ίδιο κατάστημα στο ebay http://www.ebay.com/itm/Orzly-2-5D-Pro-Fit-Tempered-Glass-for-Oneplus-3-3T-Black-Twin-Pack-Version-2-/262981746779?hash=item3d3aef005b:g:4RQAAOSwOgdYyldQ

 

Από τον τίτλο φαίνεται να είναι το ίδιο και στο ebay το πουλάει 10€ λιγότερα...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

σαν εφαρμογή πως είναι ?

 

Μια χαρά είναι για τα λεφτά της. Ούτε ιριδίζει σαν την orzly ούτε ανασηκώνεται όπως άλλες.

Το μόνο θέμα της για μένα οι δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...