Jump to content

[OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα το Orzly 2.5D Pro-Fit V2.Απο αποψη ποιοτητας και ομορφιας το θεωρω αψογο.Οτι αλλο και αν ειχα δοκιμασει ( εκτος του official) δεν εκανε με τιποτα,γεμιζε φουσκες και αφηνε κενα.Επισης με την θηκη του 3Τ που ηταν μεσα στο κουτι χωραει κανονικα χωρις να βρισκει και να το σηκωνει.:D

Για πες άποψη. Κολλάει καλά στην οθόνη η μόνο γύρο γύρο; έχει τελίτσες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 662
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πες άποψη. Κολλάει καλά στην οθόνη η μόνο γύρο γύρο; έχει τελίτσες;

 

Νομιζω πως δεν εχει κολλησει παντου και το καταλαβαινω σε μερικα σημεια γιατι ακουγεται ενα μικρο "τακ" σα να κολλαει και να ξεκολλαει κατα την αφη.

Τελιτσες εχει αλλα δεν ειναι ενοχλητικες αφου με αναμμενη οθονη δεν φαινεται κατι.

Link to comment
Share on other sites

που θα βρουμε φορτιστη και καλωδιο dash σαν το γνησιο; δοκιμασε κανεις κατι;

 

για καλώδιο κάνε αναζήτηση στο τοπικ ,έχουμε αγοράσει 2-3 άτομα καλά καλώδια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για καλώδιο κάνε αναζήτηση στο τοπικ ,έχουμε αγοράσει 2-3 άτομα καλά καλώδια

 

καλωδιο το οποιο υποστηριζει το dash, υπαρχει κατι τετοιο εκτος απο γνησιο;

Link to comment
Share on other sites

καλωδιο το οποιο υποστηριζει το dash, υπαρχει κατι τετοιο εκτος απο γνησιο;

 

ναι κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά

 

Οκ φιλε, αν καποιος πηρε και εκανε δουλεια ας μου πει, παρελαβα σημερα αυτο εδω http://www.ebay.com/itm/152504166429?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT αλλα dash δεν βλεπω ,μ αρεσει στα σχολια που εχει οτι δουλευει ,οτι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ψαχνει tempered glass, μονο nillkin h+ pro.

Oλα τα fullscreen ειναι αθλια, ειτε θα εχουν dot matrix (τελιτσες), ειτε rainbow effect, ή και τα 2.

Και σιγουρα θα κοβουν ενα μερος στο πλαι της οθονης.

Και φυσικα μιλαμε για πολυ χοντρα γυαλια, που θα γεμιζουν δαχτυλιες ευκολα, και κανουν την οθονη πιο ασχημη (φαινεται οτι εχει πολυ γυαλι απο πανω)

 

Το nillkin εχει λιγο halo effect στο πλαι και δεν πιανει ολη την οθονη αλλα ειναι λεπτο, ειναι το καλυτερο στην αφή και δεν εχει ουτε rainbow ουτε dot matrix.

 

Eβγαλα το fullscreen, εβαλα το Nillkin και πηρε +200 το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γιατί πολλά εχουν γραφτεί, να ρωτήσω περιμένω την original tempered curved για oneplus 3t θα μπορώ να βάλω τη spiegen rugged armor ή θα πετάει το τζαμάκι?

επίσης που μπορώ να βρω αντάπτορα αυτοκινήτου για dash charge, είναι εξαντλημένο στην oneplus? με απλό καλώδιο και έναν dash charge αντάπτορα θα γίνεται γρήγορη φόρτιση ή θέλει άλλον αντάπτορα?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ψαχνει tempered glass, μονο nillkin h+ pro.

Oλα τα fullscreen ειναι αθλια, ειτε θα εχουν dot matrix (τελιτσες), ειτε rainbow effect, ή και τα 2.

Και σιγουρα θα κοβουν ενα μερος στο πλαι της οθονης.

Και φυσικα μιλαμε για πολυ χοντρα γυαλια, που θα γεμιζουν δαχτυλιες ευκολα, και κανουν την οθονη πιο ασχημη (φαινεται οτι εχει πολυ γυαλι απο πανω)

 

Το nillkin εχει λιγο halo effect στο πλαι και δεν πιανει ολη την οθονη αλλα ειναι λεπτο, ειναι το καλυτερο στην αφή και δεν εχει ουτε rainbow ουτε dot matrix.

 

Eβγαλα το fullscreen, εβαλα το Nillkin και πηρε +200 το κινητο.

Κάποιο link για να δουμε για ποιο μιλας;

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ψαχνει tempered glass, μονο nillkin h+ pro.

Oλα τα fullscreen ειναι αθλια, ειτε θα εχουν dot matrix (τελιτσες), ειτε rainbow effect, ή και τα 2.

Και σιγουρα θα κοβουν ενα μερος στο πλαι της οθονης.

Και φυσικα μιλαμε για πολυ χοντρα γυαλια, που θα γεμιζουν δαχτυλιες ευκολα, και κανουν την οθονη πιο ασχημη (φαινεται οτι εχει πολυ γυαλι απο πανω)

Το nillkin εχει λιγο halo effect στο πλαι και δεν πιανει ολη την οθονη αλλα ειναι λεπτο, ειναι το καλυτερο στην αφή και δεν εχει ουτε rainbow ουτε dot matrix.

Eβγαλα το fullscreen, εβαλα το Nillkin και πηρε +200 το κινητο.

Θα συμφωνήσω απόλυτα!

Το έχω από την 1η στιγμή (σχεδόν 10 μήνες) και πράγματι ειναι κορυφαίο - χαλάλι τα περίπου 1-2 χιλιοστά "halo" που μένουν αριστερα και δεξιά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα!

Το έχω από την 1η στιγμή (σχεδόν 10 μήνες) και πράγματι ειναι κορυφαίο - χαλάλι τα περίπου 1-2 χιλιοστά "halo" που μένουν αριστερα και δεξιά...

 

sorry αλλά εγώ τα ακούω πολλά (και τα βλέπω σε φωτό) τα 1-2 mm halo + το κενό περιμετρικά που αφήνει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα!

Το έχω από την 1η στιγμή (σχεδόν 10 μήνες) και πράγματι ειναι κορυφαίο - χαλάλι τα περίπου 1-2 χιλιοστά "halo" που μένουν αριστερα και δεξιά...

 

sorry αλλά εγώ τα ακούω πολλά (και τα βλέπω σε φωτό) τα 1-2 mm halo + το κενό περιμετρικά που αφήνει

 

Kαι τι προτεινεις;

 

Aφου και full screen να παρεις, κοβει απο την οθονη στο πλαι.Τι γιαννης τι γιαννακης.

Με fullscreen θα εχεις και το λιγοτερο rainbow effect, και 45 φορες χειροτερη αισθηση στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά δεν μπορείς να γκουγκλαρεις "nillkin h+ pro oneplus 3"?

 

Όλο τρόπους είσαι.

 

Αν μιλάμε για το ίδιο τζαμάκι που λες έχω πάρει 2. 1 ώρα το άφησα και το πέταξα.

Link to comment
Share on other sites

Όλο τρόπους είσαι.

 

Αν μιλάμε για το ίδιο τζαμάκι που λες έχω πάρει 2. 1 ώρα το άφησα και το πέταξα.

 

Και τι εχεις ρε bro, εσυ με "τους τροπους"?

Link to comment
Share on other sites

Kαι τι προτεινεις;

 

Aφου και full screen να παρεις, κοβει απο την οθονη στο πλαι.Τι γιαννης τι γιαννακης.

Με fullscreen θα εχεις και το λιγοτερο rainbow effect, και 45 φορες χειροτερη αισθηση στο χερι.

 

το έχω αναφέρει ( εχω ποστάρει και φωτό) ξανά ότι εγώ με orzly v2 είμαι μία χαρά και το μόνο που είναι κάπως σε αυτό, είναι οι τελείες με σβηστή οθόνη και υπό περίεργες γωνίες.

Ομώς μέσα σε διάστημα 3 μηνών έχω σπάσει 2 χωρίς ουσιαστικά να μου πέσει από τα χέρια η συσκευή !! Και για αυτό δεν τα ξαναπέρνω, πολλά τα χρήματα και ΄΄μη μου άπτου΄΄ !

Παράγγειλα λοιπόν 2 https://www.aliexpress.com/item/9H-Full-Cover-Colorful-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Oneplus-3-5-5-inch-For-4G/32696020978.html?spm=2114.13010608.0.0.sZYwaY για να τα δοκιμάσω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το έχω αναφέρει ( εχω ποστάρει και φωτό) ξανά ότι εγώ με orzly v2 είμαι μία χαρά και το μόνο που είναι κάπως σε αυτό, είναι οι τελείες με σβηστή οθόνη και υπό περίεργες γωνίες.

 

Εσενα μπορει να μην σε πειραζει ,αλλα κάθε αλλο απο "μια χαρα" ειναι το orzly.

 

Εχει και dot matrix (τελιτσες), εχει και rainbow effect στο κεντρο, κοβει και λιγο απο το πλαι και φυσικα εχει πολυ χειροτερη ασιθηση στο χερι.

Τα λεει ολα και ο τυπος εδω:

 

 

Πως λοιπον ειναι "μια χαρα";

Δεν μπορω να φανταστω πως θα ηταν χειροτερο. Εδικα για την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Εσενα μπορει να μην σε πειραζει ,αλλα κάθε αλλο απο "μια χαρα" ειναι το orzly.

 

Εχει και dot matrix (τελιτσες), εχει και rainbow effect στο κεντρο, κοβει και λιγο απο το πλαι και φυσικα εχει πολυ χειροτερη ασιθηση στο χερι.

Τα λεει ολα και ο τυπος εδω:

 

 

Πως λοιπον ειναι "μια χαρα";

Δεν μπορω να φανταστω πως θα ηταν χειροτερο. Εδικα για την τιμη του.

 

rainbow effect δεν έχει, δύο όπως σου είπα έχω βάλει , από το πλάι δεν κόβει ( φαντάσου να ήταν και κανά 1-2 mm πιο στενό όπως αυτό που προτείνεις τι θα έγραφες :) ) έναντι της οθόνης, ούτε κόλλες φαίνονται κλπ ,τώρα για την αίσθηση δεν μπορώ να έχω άποψη μιας και δεν έχω δοκιμάσει άλλο , κάτι όμως που να μου έκανε εντύπωση δεν διαπίστωσα, ούτε ΄΄πάτημα΄΄ χάνω, ούτε έχει περίεργη υφή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

rainbow effect δεν έχει, δύο όπως σου είπα έχω βάλει , από το πλάι δεν κόβει ( φαντάσου να ήταν και κανά 1-2 mm πιο στενό όπως αυτό που προτείνεις τι θα έγραφες :) ) έναντι της οθόνης, ούτε κόλλες φαίνονται κλπ ,τώρα για την αίσθηση δεν μπορώ να έχω άποψη μιας και δεν έχω δοκιμάσει άλλο , κάτι όμως που να μου έκανε εντύπωση δεν διαπίστωσα, ούτε ΄΄πάτημα΄΄ χάνω, ούτε έχει περίεργη υφή

 

Γιατι επιμενεις, δεν μπορω να καταλαβω.

Και dot matrix εχει, και rainbow εχει και κοβει λιγο απο τις ακρες, και χειροτερο ειναι στο χερι απο το νιλκιν, και δαχτυλιες μαζευει πιο ευκολα.

 

Απο το νημα στο xda:

 

V2 here, rainbow effect is pretty noticeable the day after instalaltion. Dot matrix doesn't particularly bother me although it was a lot less noticeable on the OnePlus One's screen protector. I wish they'd just do away with the stupid black/white rim and just make it a full sheet of glass with adhesive covering the entire back.

 

Οποιος ξερει Αγγλικα μπαινει και διαβαζει και τα υπολοιπα.

 

Eγω απλα προτεινα το καλυτερο nillkin που:

1) Δεν εχει rainbow

2) Δεν εχει dot matrix

3) Εχει πολυ καλυτερη αισθηση στο χερι

4) Το μοναδικο του μειονεκτημα (halo effect) ειναι ασημαντο γιατι στα full screen εκει εχεις τα μαυρα bezel του προτεκτορ!!!!

 

Οποιος θελει ψαχνει, βρισκει, κρινει και συγκρινει. Εγω τα φωτα μου τα εδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι επιμενεις, δεν μπορω να καταλαβω.

Και dot matrix εχει, και rainbow εχει και κοβει λιγο απο τις ακρες, και χειροτερο ειναι στο χερι απο το νιλκιν, και δαχτυλιες μαζευει πιο ευκολα.

 

Απο το νημα στο xda:

 

 

 

Οποιος ξερει Αγγλικα μπαινει και διαβαζει και τα υπολοιπα.

 

Eγω απλα προτεινα το καλυτερο nillkin που:

1) Δεν εχει rainbow

2) Δεν εχει dot matrix

3) Εχει πολυ καλυτερη αισθηση στο χερι

4) Το μοναδικο του μειονεκτημα (halo effect) ειναι ασημαντο γιατι στα full screen εκει εχεις τα μαυρα bezel του προτεκτορ!!!!

 

Οποιος θελει ψαχνει, βρισκει, κρινει και συγκρινει. Εγω τα φωτα μου τα εδωσα.

 

Εντάξει τότε, θα αφήσω εσένα να επιμένεις τότε που καταλαβαίνεις :)

 

Στα άλλα νέα .......

https://www.zerolemon.com/product/7500mah-battery-case-oneplus-33t/ διαθέσιμο από 23-5-17

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τότε, θα αφήσω εσένα να επιμένεις τότε που καταλαβαίνεις :)

 

Στα άλλα νέα .......

https://www.zerolemon.com/product/7500mah-battery-case-oneplus-33t/ διαθέσιμο από 23-5-17

Έχω αρκετό καιρό που ψάχνω μια θήκη μπαταρία για το κινητό μας και τώρα βλέπω της zerolemon,από την οποία εγώ έχω κακή εμπειρία με μια θήκη που είχα πάρει για το galaxy note 2 που είχα!

Με την δική μου χρηση,έβγαζα τουλάχιστον 15 ώρες οθόνη με το note 2(ήταν 9500 mah),αλλά έπεσα σε κακή μπαταρια,έβγαλε προβλήματα μετα!Ηλπιζα να δω κάτι από π.χ. anker όπου για άλλο κινητό δουλεύε εξαιρετικά,αλλά μάλλον θα δώσω ξανά μια ευκαιρία στην zerolemon!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί κανένα καλώδιο συμβατό με dash charge?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7196132#post7196132

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Κανείς Quote σε μήνυμα που λέει κυριολεκτικά "κάνε αναζήτηση στο νήμα;"

 

Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Aξεσουάρ (Θήκες, καλώδια φορτιστές κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...