Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη πρώτη σου ερώτηση, δε κατάλαβα τι ρωτάς. Εγώ απλά κάνω split screen.

Στξ δεύτερη ερώτηση σου η απάντηση είναι ναι. Βγαίνει Pop up....

 

 

 

Εκτος απο το spilt screen υπαρχει στο touch wiz και η επιλογή προβολής floating window, η εφαρμογή μικραίνει σε διαστάσεις και μπορείς να τοποθετήσεις το παραθυρο όπου θες πάνω στην οθόνη,σαν παράθυρο υπολογιστή Windows, επίσης μπορείς να ανοίξεις και αλλα τετοια παράθυρα,τελος στο μενού τους εχει την επιλογή minimized που η εφαρμογη γινεται σαν την φούσκα του μεσεντζερ του γνωστού

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτος απο το spilt screen υπαρχει στο touch wiz και η επιλογή προβολής floating window, η εφαρμογή μικραίνει σε διαστάσεις και μπορείς να τοποθετήσεις το παραθυρο όπου θες πάνω στην οθόνη,σαν παράθυρο υπολογιστή Windows, επίσης μπορείς να ανοίξεις και αλλα τετοια παράθυρα,τελος στο μενού τους εχει την επιλογή minimized που η εφαρμογη γινεται σαν την φούσκα του μεσεντζερ του γνωστού

Pop up view. Το ονομαζει η Samsung,googλισε το :) και θα το δεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας έχει τύχει να σβήσει το κινητό ενώ κοιμήθηκατε με 87% μπαταρία; έγινε σήμερα πρώτη φορά στη γυναίκα και άργησε στη δουλειά... Το ανοίγουμε 1% πάω στη χρήση μπαταρίας να δω μήπως κάποια εφαρμογή την έκανε τη δουλειά αλλά δεν είχε δεδομένα εκεί. Είχαν σβηστεί μάλλον επειδή έκλεισε. Πρώτη φορά γίνεται αυτό και είναι πολύ περίεργο
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία σε πολλές εφαρμογές μου βγάζει σφάλμα και με πετάει έξω.Τι μπορεί να φταίει?
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος να με βοηθήσει,εχει το touch wiz του a5-2017 αναδυομενα παράθυρα εφαρμογών? Δηλαδή ανοιχτή εφαρμογη απο πάνω διαγωνια δεξια-αριστερά ,κανω swipe διαγωνια ,αυτή μικραίνει και γινεται floating παράθυρο και μεσα απο το υπομενου του,μπορείς να την κανεις και φούσκα σαν του μεσετζερ? Επίσης η εισερχομενη κλήση μεσα σε εφαρμογη γινεται με pop up bar στο πάνω μέρος της οθόνης? Ή σε βγάζει απο την εφαρμογη και ανοίγει του τηλεφώνου?

 

στην σειρα Α δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.το ειχα οταν ειχα το s6 edge οποτε ισως να το εχει μονο η σειρα s

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρίσκομαι ανάμεσα στο Α5 και στο J7 (του 2017 και τα 2). Η αλήθεια είναι οτι χρείαζομαι dual sim κινητό και είχα αποφασίσει να πάρω το J7.. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μικρή του μνήμη (16gb). Για να σας προλάβω, προφανώς και θα βάλω εξωτ. κάρτα μνήμης, απλά φοβάμαι πως άμα βάλω καμιά 10αρια app το κινητό θα σέρνεται.. Και δεν μπορώ να βρω εύκολα το PRO(32gb).. Οπότε τα ερωτήματα μου είναι: Ποιο από τα 2 με συμβουλεύετε να πάρω; Και μήπως κάποιος έχει link για το PRO;; Πάντα για μαύρο χρώμα.. thnx
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέο update προχθές..............

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρίσκομαι ανάμεσα στο Α5 και στο J7 (του 2017 και τα 2). Η αλήθεια είναι οτι χρείαζομαι dual sim κινητό και είχα αποφασίσει να πάρω το J7.. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μικρή του μνήμη (16gb). Για να σας προλάβω, προφανώς και θα βάλω εξωτ. κάρτα μνήμης, απλά φοβάμαι πως άμα βάλω καμιά 10αρια app το κινητό θα σέρνεται.. Και δεν μπορώ να βρω εύκολα το PRO(32gb).. Οπότε τα ερωτήματα μου είναι: Ποιο από τα 2 με συμβουλεύετε να πάρω; Και μήπως κάποιος έχει link για το PRO;; Πάντα για μαύρο χρώμα.. thnx
Φίλε μου μαλλον θα εχεις παρει κινητο τωρα,λοιπον 44 app εκ των οποιων 15 games και αναμεσα τους asphalt modern combat nova όχι μονο δεν σερνεται ειναι το ιδιο ΓΑΜΑΤΟ γρηγορο οπως οταν το άνοιξα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f9417bb73404d4073ee328008dfa67fb.jpg

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες. Με 16gb μνήμη, σύντομα θα ψάχνεις άλλο...........

Κ η κάρτα δε σε σώζει. Λίγες εφαρμογές μεταφέρονται σε αυτή κ αυτές μόνο ένα ποσοστό τους...

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζω ακρη με καποιο Guide για root ... πραγματικα ενα μπαχαλο!

Καποιος που να το εκανε και, ΤΙ ακριβως εκανε βημα βημα;;

 

(Το παρηγγειλα και λογικα αυριο θα το 'χω!!) :D

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλε η αδερφή μου το Α5 του 17 με διπλή κάρτα από skroutz.gr.

Το έχετε πάρει παιδιά με διπλή κάρτα; ; κρατάει η μπαταρία του; ;

Ο πωλητής της είπε ότι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία το κινητό με διπλή κάρτα σιμ..και ότι δεν το φτιάχνουν το κινητό στη σαμσουνκ..δεν έχει εγγυηση.

Θα εχει όμως εγγυηση από το μαγαζί για 1 χρόνο και με επιπλέον 14 ευρώ άλλον έναν χρόνο.

Για πείτε μου τη γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

Έχει η γυναίκα μου το Α5 17 και δεν έχω δει ΠΟΤΕ με Vodafone 4G+

Είμαστε Μοναστηράκι για καφέ και δεν παίζει να μην έχει 4G+

 

Βλέπω το κινητό μιας φίλης που είναι το P9 lite 2017 και έχει 4G+

 

Θέλει κάποια συγκεκριμένη ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Έχει η γυναίκα μου το Α5 17 και δεν έχω δει ΠΟΤΕ με Vodafone 4G+

Είμαστε Μοναστηράκι για καφέ και δεν παίζει να μην έχει 4G+

 

Βλέπω το κινητό μιας φίλης που είναι το P9 lite 2017 και έχει 4G+

 

Θέλει κάποια συγκεκριμένη ενεργοποίηση;

Ναι θέλει ενεργοποίηση από την Vodafone. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, έστειλα ένα sms

στο 1285 γράφοντας 4G ΝΑΙ. Σε λίγα λεπτά ενεργοποιηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση για το κινητό σχετικά με την κάμερα του. Έχει κολλήσει το κινητο της γυναίκας μου και όταν ανοίγει την κάμερα αυτή ειναι πάντα σε landscape mode και ας το κρατάει κάθετα σε Portrait mode. Δοκιμάσαμε να αλλάξει την το κλείδωμα οθόνης για αλλαγή μεταξύ Portrait και Landscape (παίζει κανονικά η εναλλαγή μεταξύ των 2) και επαναφέραμε και εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουμε βρει κάποια λύση.

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Επισκεφτηκα αρκετα μαγαζια εδω στη Θεσ/νικη για να πετυχω φορτιστη με 2 εξοδους και δυνατοτητα fast charge σε Samsung Α520F.

 

Σχεδον ολα ειχαν ποιοτητα μαρκα μ'εκαψες προελευσης σκοτεινων και υγρων υπογειων κινεζικων κατασκευαστων! :p

Σε 1 μαγαζι πετυχα κατι που "φαινοταν" αξιολογο ... οποτε ζητησα ευγενικα, εαν μπορω να κανω μια δοκιμη με καλωδιο τους.

Να 'να καλα ο ανθρωπος, αλλα το κινητο φορτιζε στα 800mA οποτε τζιφος η δουλεια.

 

Υπαρχει καποιος, που δοκιμασμενα να βρηκε κατι απο σκρουτζομαγαζο και το Fast Charge να ειναι πραγματικο??

Η μια εξοδος σε standalone χρηση με ενδιαφερει να κανει τη δουλεια της αψογα, στη δευτερη θα μπαινει το ηλεκτρονικο τσιγαρο.

Σκοπος ειναι να εχω ΕΝΑ φορτιστη ταξιδιου ή/και σπιτιου και οχι ολοκληρο πολυπριζο.

 

Δεν δυναμαι να παραγγειλω απο εξωτερικο, δε θελω να μπλεκω με τυχον καθυστερησεις, τελωνεια, paypal κλπ.

Μονο εντος Ελλαδας καταστημα.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα a5 2017 και προσπαθω να μπω σε καποιο απο τα μενου οπως *#06# *#1234# *#0*# και δεν μπαινει σε κανενα απο αυτα τα κρυφα μενου της samsung.ξερει κανποιος τον λογο?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα a5 2017 και προσπαθω να μπω σε καποιο απο τα μενου οπως *#06# *#1234# *#0*# και δεν μπαινει σε κανενα απο αυτα τα κρυφα μενου της samsung.ξερει κανποιος τον λογο?ευχαριστω.

 

υπάρχει μια εφαρμογή phone info ή κάπως έτσι που σου δίνει πληροφορίες hwγια βάλτη να δεις τι σου λέει για τη συσκευή σου....παλιά που κυκλοφορούσαν μαϊμού samsung απο Κίνα είχα ξανακούσει κάτι τέτοιο...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

Edited by PP6210
link added
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει το νέο μοντέλο του 18 πότε ακριβώς θα κυκλοφορήσει γιατί είχαν πει για αρχές Γενάρη αλλά ακόμα τίποτα!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα a5 2017 και προσπαθω να μπω σε καποιο απο τα μενου οπως *#06# *#1234# *#0*# και δεν μπαινει σε κανενα απο αυτα τα κρυφα μενου της samsung.ξερει κανποιος τον λογο?ευχαριστω.
Εγω πιστευω οτι ειναι κλειδωμενα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι ειναι κλειδωμενα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξερω τελικα μηπως ισχύει αυτο που ειπε ο φιλος,στο j7-2017 μου μπηκαν και οι 3 κωδικοι που εγραψες

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω ένα θέμα με το κινητό της γυναίκας. Όταν ανάψει η οθόνη από μύνημα στο viber η κλήση κλπ δεν κλείνει ξανά μένει ανοιχτή και λέει συνεχώς κάτω, καθαρίστε το δακτύλικο και προσπαθήστε ξανά. Σαν να είναι λερωμένο το αποτύπωμα δηλαδή το κουμπί ΑΛΛΑ από ότι καταλαβαίνω προσπαθεί μόνο του να ανοίξει και καλά.... Φυσικά τελειώνει η μπαταρία σαν νεράκι επειδή μένει ανοιχτή η οθόνη μόνιμα... Λέτε να έχει πολλά κιλά μεικ απ επάνω και να κόλλησε; θα βγάλω το γυαλί μιας και έχει σπάσει να το καθαρίσω καλά... Αλλά εντύπωση μου κάνει..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα..επειδή δεν βρίσκω θεμα είπα να ανοίξω..με ενδιαφέρει το κινητό μαζί με την κοπέλα μου και μετά απο προτροπή φίλων εδω το βλέπω πιο σοβαρά.Με προβληματίζει ότι είναι η 2η μεγάλη αναβάθμιση μετα το nougat που θα πάρει..επειδή δεν εχω τρελές γνώσεις εχω απορία αν θα είναι όπως οταν πρωτοβγηκε η θα κάνει κολλήματα.Αξίζει να περιμένω το Α5 18'?Ξέρουμε αν ανακοινωθεί τωρα στη Βαρκελώνη;Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις η μόνη μου εμπειρία με Samsung είναι το J5 2016 που κόλλησα πραγματικά αλλα πρέπει να αλλαχτεί,έσπασε η οθόνη και προτιμώ να πάρω καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...