Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υποστηριζει αλλα ειναι κρυμμενο το μενου.μπορεις σε ενα υπολογιστη να κανεις φορματ τα partition της καρτας με καποιο προγραμμα ωστε να φαινεται σαν κατεστραμμενη και οταν τη βαλεις στο κινητο θα σου ζητησει να της κανεις διαμορφωση και θα επιλεξεις σαν εσωτερικη μνημη.αλλα χρειαζεσαι πολυ γρηγορη καρτα για να δουλευουν σωστα οι εφαρμογες

 

Που είναι κρυμμένο?? Είναι η κάρτα μου, όπως την είχα απο το προηγούμενο κινητό κ την έβαλα σε αυτό.

 

Αυτό με το φορμάτ δε το πιάνω. Πρέπει να γίνει φορμάτ η κάρτα ντε κ καλά?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που είναι κρυμμένο?? Είναι η κάρτα μου, όπως την είχα απο το προηγούμενο κινητό κ την έβαλα σε αυτό.

 

Αυτό με το φορμάτ δε το πιάνω. Πρέπει να γίνει φορμάτ η κάρτα ντε κ καλά?

 

ο σκοπος ειναι να φανει η καρτα σαν κατεστραμμενη και να σου ζητησει οταν τη βαλεις στο κινητο να της κανεις διαμορφωση.τοτε εμφανιζεται αυτο το μενου.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ο σκοπος ειναι να φανει η καρτα σαν κατεστραμμενη και να σου ζητησει οταν τη βαλεις στο κινητο να της κανεις διαμορφωση.τοτε εμφανιζεται αυτο το μενου.

 

Τι λες τώρα.......... ήμαρτον. Πρέπει να τη αδειάσω όλη πρώτα κ μετά πως να την κάνω φορμάτ να φανεί κατεστραμμένη? Σε τι φορμάτ να την κάνω?

Κ σε αυτό το μενου μετά θα μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα.......... ήμαρτον. Πρέπει να τη αδειάσω όλη πρώτα κ μετά πως να την κάνω φορμάτ να φανεί κατεστραμμένη? Σε τι φορμάτ να την κάνω?

Κ σε αυτό το μενου μετά θα μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές??

 

το ξερω ακουγεται μπερδεμα αλλα,στο xda καποιοι με α5 2017 εβαλαν την καρτα στο τηλεφωνο,πηγαν διαχειριση συσκευης-αποθηκευση-ρυθμισεις αποθηκευσης-καρτα sd-μορφοποιηση και αφου εγινε η μορφοποιηση τους ρωτησε αν θελουν να χρησιμοποιησουν την καρτα σαν εσωτερικη μνημη.πατησαν ναι και μετα μπορεσαν να εγκαταστησουν εφαρμογες εκει.αν θελεις δοκιμασε το,εννοειαται στη μορφοποιηση σβηνονται ολα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά εάν την βγάλεις τη κάρτα και τη βάλεις αλλού (κινητό, ταμπλετ, υπολογιστή κλπ) δεν θα στην αναγνωρίζει και θα θέλει πάλι μορφοποίηση!!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Η συσκευή φίλου του έβγαλε χωρίς λόγο ότι στην θύρα φόρτισης υπάρχει υγρασία και η συσκευή δεν φορτίζει....

Μου είπε ότι δεν το έχει βάλει καθόλου στο νερό και δεν υπάρχει υγρασία ούτε στην συσκευή ούτε στο καλώδιο...

Μήπως είχε και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να βοηθήσει;

 

Κανω bump γιατι το ιδιο συμβαινει συχνα με το Α5 17 της κοπελας μου.....

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά εάν την βγάλεις τη κάρτα και τη βάλεις αλλού (κινητό, ταμπλετ, υπολογιστή κλπ) δεν θα στην αναγνωρίζει και θα θέλει πάλι μορφοποίηση!!!!

 

Tελικά γίνεται , με τη σωστή εφαρμογούλα....... Χωρίς πολλά πολλά κόλπα. :)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Έχει η γυναίκα μου το εν λόγω τηλέφωνο και εχθές ξαφνικά δεν συνδεόταν στο WiFi ενώ σαν τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά. Πάτησε "απενεργοποίηση για να το σβήσει αλλά η οθόνη άσπρισε και κόλλησε εκεί. Αφού έμεινε από μπαταρία, το φόρτισε, το άνοιξε και όλα καλά, μπήκε στο WiFi κλπ. Πριν από λίγο που θέλησε να ξαναμπεί στο WiFi πάπαλα, τα ίδια. Δοκίμασε να κάνει "επανεκκίνηση" αυτή την φορά αλλά και πάλι έγινε άσπρη στην αρχή και μαύρη μετά και τίποτα.

Αύριο θα το πάω στην Samsung.

Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε οποιαδήποτε Samsung συσκευή? Τι μπορεί να φταίει?

 

Επανέρχομαι με το θέμα μια που απ' ότι είδα δεν έχει τύχει σε κανέναν άλλο.

Από τον Απρίλιο το έχει ξανακάνει δύο φορές, μια πριν και μια μετά την αναβάθμιση. Στο σερβις της Samsung δεν είχαν βρει κάτι.

Μου κάνει εντύπωση που το παρουσιάζει σε άσχετες φάσεις και όχι συχνά.

Όχι τίποτα άλλο αλλά πως να ζητήσεις αντικατάσταση όταν γενικά δουλεύει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

περιμενε την αναβαθμιση σε 7.0 και αν τα ξανα κανει θα το πας service γιατι και εμενα μου τα εκανε το sony ericsson k810 εκει που μιλαγα ασπριζε και τελικα ειχα παει στο service δεν ειχαν βρει κατι και μετα το πηγα στον γερμανο και μου δοσανε τοτε πιστοτικο μετα απο εναν μηνα και ειπαν ειχε θεμα η πλακετα με την αποδιξη σου μπορεις να πας και σε εναν γερμανο να τους πεις τι σου κανει να παρεις αλη μια γνωμη
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανα τζαμάκι που να πιάνει όλη την οθόνη βρήκατε? Αυτό που πήρα μου αφήνει αρκετό κενό δεξιά κ αριστερά.............

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 2 βδομάδες,πολύ καλό σαν σύνολο το μόνο που με χάλασε λίγο είναι η έλλειψη σταθεροποίησης στη κάμερα που πραγματικά αν υπήρχε θα ήταν εξαιρετική και τέλος το δακτυλικό αποτύπωμα που δεν είναι τόσο ακριβές και γρήγορο. Στο iPhone 5s που είχα 3 Χρόνια ήταν πολύ πιο σωστό

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής. Πρώτες εντυπώσεις ιδιαίτερα θετικές.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ThanosKaraitsis όταν τελειώσει με την Nougat για τα A3 2016 & A5 2016 θα ξεκινήσει για την επόμενη σειρά του 2017

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

VaL_Phoenix

Έχεις δύο επιλογές η μεμβράνη original η τσαμακι Full Cover Glass Screen Protector -Black http://www.mobilefun.co.uk/olixar-samsung-galaxy-a5-2017-full-cover-glass-screen-protector-black-62887

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Κάτοχος α5 2016, έχω τη δυνατότητα με 100€ μέσω επιδότησης να αποκτήσω το μοντέλο του '17.

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους, αν αξίζει αυτή η αναβάθμιση. Να σημειώσω πως βλέπω με αρνητικό μάτι το θεμα του σταθεροποιητή στις φωτογραφίες , που διαβάζω οτι δεν υπάρχει πλέον. Ειναι διαπιστωμένη λοιπόν "υποβάθμιση" στη φωτογραφική;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνεις κανα Huawei p9 (όχι το lite) αν ψήνεσαι τόσο για φωτογραφίες!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση αλλα ειναι εταιρική και η εταιρεία θέλει Samsung.

 

Τελικά το παρήγγειλα :D

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι απο σημερα στα χερια μου, σε gold. Γραφω τωρα απο το 2016, αφου τη σεταρα (με nfc & wifi direct) αλλα θελω ακομα ν περασω καποιες φωτο οποτε θα το εχω απ αυριο φουλ.

 

Πρωτες εντυπωσεις; σαφως προτιμουσα το σχεδιασμο του 16. Εβγαλα απο το συρταρι το s3 και οι ομοιοτητες στο σχεδιο σε χαλανε. +το μεγαλο bezel στην πανω πλευρα.

 

Εβγαλα φωτο μονο μεσα στο σπιτι και δε παρατηρησα προβλημα κουνηματος. Επαιξα με το focus και ειδα οτι λειτουργει οπως πρεπει, φλας παραμενει ικανοποιητικοτατο.

Τη σοβαρη διαφορα την ειδα στην μπροστινη καμερα και ειναι ενα μεγαλο ατου σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο.

 

Θα γραψω αναλυτικοτερα τις επομενες μερες.

 

(Και τελικα το απεκτησα εντελως δωρεαν οποτε ηταν win win :D)

 

Ερωτηση: εχουν καταργησει την εξυπνη διαχειριση της samsung? Καποια προταση σε app για αντιστοιχη εκκαθαριση μνημης;

 

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι απο σημερα στα χερια μου, σε gold. Γραφω τωρα απο το 2016, αφου τη σεταρα (με nfc & wifi direct) αλλα θελω ακομα ν περασω καποιες φωτο οποτε θα το εχω απ αυριο φουλ.

 

Πρωτες εντυπωσεις; σαφως προτιμουσα το σχεδιασμο του 16. Εβγαλα απο το συρταρι το s3 και οι ομοιοτητες στο σχεδιο σε χαλανε. +το μεγαλο bezel στην πανω πλευρα.

 

Εβγαλα φωτο μονο μεσα στο σπιτι και δε παρατηρησα προβλημα κουνηματος. Επαιξα με το focus και ειδα οτι λειτουργει οπως πρεπει, φλας παραμενει ικανοποιητικοτατο.

Τη σοβαρη διαφορα την ειδα στην μπροστινη καμερα και ειναι ενα μεγαλο ατου σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο.

 

Θα γραψω αναλυτικοτερα τις επομενες μερες.

 

(Και τελικα το απεκτησα εντελως δωρεαν οποτε ηταν win win :D)

 

Ερωτηση: εχουν καταργησει την εξυπνη διαχειριση της samsung? Καποια προταση σε app για αντιστοιχη εκκαθαριση μνημης;

 

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο το έχω και γω 3 μήνες τώρα, η φωτο σε επαρκή φωτισμό είναι πολύ καλή τα δύσκολα έρχονται όταν πέσει το φώς. Βάζοντας widget Υπάρχει ένα της Samsung "διαχείριση συσκευής " που έχει και βελτιστοποίηση μνήμης, δες αν σου κάνει.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το έχω και γω 3 μήνες τώρα, η φωτο σε επαρκή φωτισμό είναι πολύ καλή τα δύσκολα έρχονται όταν πέσει το φώς. Βάζοντας widget Υπάρχει ένα της Samsung "διαχείριση συσκευής " που έχει και βελτιστοποίηση μνήμης, δες αν σου κάνει.

Πρώην κάτοχος κ εγώ της συσκευής και συμφωνώ απόλυτα με αυτό το ποστ σου.

Πλέον προτιμώ καθαρά το j5 2017 λόγω της ατέλειωτης μπαταρίας του και της 5.5 οθόνης καθώς στα άλλα σχεδόν είναι ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

 

5.2" δειχνει και για τα δυο το gsmarena

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

 

5.2" δειχνει και για τα δυο το gsmarena

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το j7 θα εννοούσε, μπερδεύτηκε μάλλον

Link to comment
Share on other sites

το j7 θα εννοούσε, μπερδεύτηκε μάλλον

Για αυτό έλεγα, πολύ σωστά με διόρθωσες!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...