Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκοπεύω να παραγγείλω από σκρουτζομάγαζο το 2/32 , απλά δεν ξέρω ποιο κατάστημα να επιλέξω.

Αν πήρε κάποιος από σας και έχει σίγουρα την B20 και ευρωπαϊκό γνήσιο φορτιστή , ας μου στείλει π.μ. με το κατάστημα.

Ευχαριστώ.

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

Έχεις pm ...δεν ξέρω αν μπορώ να το γραψω εδώ.[/url]

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Και μια που πρωτη φορα πιανω xiaomi στα χερια μου, αν και διαβασα ολο το νημα (ετσι για γενικη γνωση), δεν πηρε το ματι μου πληροφοριες για root, ουτε στο miui.gr ουτε στο miui.com. Ξερει κανεις πως γινεται? Μια ματια που Γκουγκλαρισα διαβασα για Kingroot αλλα δεν εκατσα να ασχοληθω..Καμια πληροφορια παιδες?

 

 

Ριξε μια ματια εδω ...https://forum.xda-developers.com/general/general/xiaomi-redmi-4a-chat-root-sd-425-2gb-t3511933

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα υπ οψη μου αυτη την επιλογη, τετοιo κακο μακρυα απο μας..:lol:, γι αυτο δεν μιλαει κανεις εδω, ειναι ολοκληρη διαδικασια..

Δοκιμασα με Kingroot αλλα ακυρον..

Παντως ο κλειδωμενος bootloader των Xiaomi ειναι για μενα σοβαρος λογος να μην τα ξαναπροτιμησω..

Παρεπιπτοντως, καποιος αποτελεσματικος ad blocker για το εργαλειο μας παιδια παιζει? (για χωρις root, εννοειται)

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα υπ οψη μου αυτη την επιλογη, τετοιo κακο μακρυα απο μας..:lol:, γι αυτο δεν μιλαει κανεις εδω, ειναι ολοκληρη διαδικασια..

Δοκιμασα με Kingroot αλλα ακυρον..

Παντως ο κλειδωμενος bootloader των Xiaomi ειναι για μενα σοβαρος λογος να μην τα ξαναπροτιμησω..

Παρεπιπτοντως, καποιος αποτελεσματικος ad blocker για το εργαλειο μας παιδια παιζει? (για χωρις root, εννοειται)

Thanks

 

Ποια συσκευή έρχεται με ξεκλείδωτο bootloader?

Για root αφού έχεις TWRP φλασαρεις το su zip και είσαι έτοιμος.

 

Sent from MI 5

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα πολλα κινητα στο περελθον αλλα στο Jiagu και στο ΖΤΕ που ειχα ηταν ξεκλειδωτος. Οσον αφορα τα xiaomi, απο τα λιγα που διαβασα, πριν εγκαταστησω την custom recovery πρεπει να στειλω mail στην εταιρεια να δωσει το οκ, μετα να περασω στο PC drivers και Μι tool και μετα να συνεχισω με TWRT και root, σωστα? Ε, δεν ειναι και η πιο απλη διαδικασια.. Καποιος απο εδω μεσα τα εχει κανει αυτα? Γιατι ρωτησα αλλα δεν ειδα ανταποκριση.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο εύκολη διαδικασία από ότι ακούγεται.

Φυσικά για όποιον θέλει να ασχοληθεί αλλιώς δεν ασχολείσαι.

 

Sent from MI 5

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οπως λες και εσυ "No root, no phone". Αμα εχεις συνηθισει με root (οπως κι εγω) ειναι δυσκολο να το ξεγραψεις. Και αυτοι που λειτουργουν μηχανακια χωρις root, απλα δεν φανταζονται τις ευκολιες που προσφερει. Θα οπλιστω λοιπον με κουραγιο, να το ξεκινησω, τις κρυες μερες του χειμωνα που ερχονται..:wacko:

 

Υ.Γ. Αληθευει οτι μετα απο ολη αυτη την διαδικασια δεν θα λαμβανω ενημερωσεις της ROM?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αληθευει οτι μετα απο ολη αυτη την διαδικασια δεν θα λαμβανω ενημερωσεις της ROM?

 

 

Από τη στιγμή που θα είσαι ρουτ, δε θα λαμβάνεις ενημερώσεις.

Η λογική εξέλιξη εφόσον θες να είσαι εσύ το αφεντικό της συσκευής σου και όχι η Xiaomi.

Που το παράξενο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε συντοπιτη, δεν γινεται να ειμαι εγω το αφεντικο και η Xiaomi να μου στελνει ενημερωσεις? (Κατι σαν υπαλληλος μου δηλαδη..) :lol::lol::lol:

Αυτο ειναι μαλλον το αρνητικο σημειο..

Ακομα το κινητακι δεν το εχω σκαλισει αρκετα (το πηρα για δευτερο, αν και ειναι καλυτερο απο το πρωτο μου), οποτε, ποιο κουμπακι παταμε για να βλεπουμε τις ανοιχτες εφαρμογες που τρεχουν στο backround?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συντοπιτη, δεν γινεται να ειμαι εγω το αφεντικο και η Xiaomi να μου στελνει ενημερωσεις? (Κατι σαν υπαλληλος μου δηλαδη..) :lol::lol::lol:

Αυτο ειναι μαλλον το αρνητικο σημειο..

 

Παίρνεις κανονικά ενημερώσεις (εφόσον έχεις official rom). Το root δεν τις εμποδίζει. Απλά μετά από κάθε ενημέρωση θα χάνεται το root και θα πρέπει να το ξαναπερνάς.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, δεν ειχα ποτε κινητο που να παιρνει ενημερωσεις και δεν γνωριζω το θεμα. Ολα τα ειχα ρουτ και αλλαζα ρομ εξ ολοκληρου.

Ετσι πως το λες καλυτερο μου ακουγεται (γιατι πραγματικα χωρις ρουτ δυσκολευομαι..)

Εδω τι λεει ο κοσμος, τα ρουταρει? Οχι ιδιαιτερα απ οτι διαβασα (δυο φορες) ολο το νημα, σωστα?:(

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Στης γυναίκας μου το redmi 4a της βγάζει ένα εικονίδιο στην μπάρα ειδοποίησεων. Αν το κάνει επανεκκίνηση φεύγει αλλά μετά ξαναεμφανίζεται.Δείτε και στην εικόνα, είναι αυτό το παράξενο κυκλικό σύμβολο δίπλα από το WiFi. Ξέρει κανείς τι σημαίνει;

http://imgur.com/a/Pt93N

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι το GPS. Οκ. Τώρα που ξέρω θα ψάξω να δω κ ποια εφαρμογή το τρέχει. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σκεφτομαι να αγορασω το xiaomi redmi 4a για ενα φιλο απο aliexpress,το βρηκα πολυ καλη τιμη 80 με 85 ευρω.εχει κανεις εικονα τι γινεται με το τελωνειο;γιατι τελευταια διαπυστωσα οτι εχουν σφηξει τα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 100 κοστίζει ελλαδα. Νομιζω αξιζει η διαφορά τιμής ωστε να το παρεις απο ελλαδα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα τι λεει; Διαβαζω αντιφατικα σχολια.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω το nova launcher; τον έχω αγορασμένο και τον έχω συνηθίσει.τον βάζω σε όλα μου τα τηλέφωνα και θέλω να αγοράσω αυτό το τηλέφωνο και να βάλω αυτό το launcher.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω το nova launcher; τον έχω αγορασμένο και τον έχω συνηθίσει.τον βάζω σε όλα μου τα τηλέφωνα και θέλω να αγοράσω αυτό το τηλέφωνο και να βάλω αυτό το launcher.

 

 

 

Φυσικά και μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία.γιατί μου αρέσει ο nova launcher.Οποτε το χτυπάω το τηλεφωνάκι άφοβα.Λεω να το πάρω απο ελλάδα ( infoquest ) για να εχω και εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...