Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα πρόσφατα το Redmi 4A Global από gearbest. Ήρθε με miui 8.2.9.0 και μου ζητάει αναβάθμιση. Απ το gearbest μου λένε να μην αναβαθμίσω γιατί θα χαθεί η εγγύηση. Πέρα απ αυτό αν κάνω OTA update υπάρχει περίπτωση να μπρικάρει το κινητό;

χαμενοι στη μεταφραση. μπαταρια >50% και αναβαθμισε αφοβα οπως ανεφερθηκε και πιο πανω

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω πιστεύω έπεσα σε άσχετο. Βέβαια στη σελίδα του κινητού στο gearbest έχει αυτό: Note: This smart phone is designed only to work with the current Android/Windows OS installed in it. Any alterations such as upgrades or flashing a newer version will void the warranty.

Και επειδή δεν ξέρω πως προμηθεύονται τα κινητά στο gearbest γι αυτό είπα να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με συνδεδεμένα ακουστικά με μικρόφωνο της Xiaomi, ο ήχος κλήσης και ξυπνητηριού (φαντάζομαι και όλοι οι υπόλοιποι) ακούγονται ταυτόχρονα και από ακουστικά και από το ηχείο της συσκευής. Έψαξα λίγο τις ρυθμίσεις, αλλά δεν βρήκα κάτι. Τι μου διαφεύγει;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι η κανονική λειτουργία τους. Αυτοί οι ήχοι να παίζουν και απο το ηχείο κι απο τα ακουστικά. Έχω ενα oukitel k6000 pro και συμβαίνει το ίδιο. Και φαντάζομαι σε ολαβτα android τηλεφωνα.Άρα δεν εχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Στην Q,και γενικα στην Wind ειναι ενεργοποιημενο.Γινεται αμεσως με την ενεργοποιηση της sim να βρει σημα 4G.Αν δεν βλεπεις σημα ειναι λογω οτι δεν εχει την 800αρα/B20.Εχω 2 xiaomi στο σπιτι.Το ενα εχει την 800αρα,το αλλο οχι.Με Wind στο σπιτι το ενα τηλεφωνο εχει σημα 4g.Αν βγω εξω πιανουν και τα 2.Για Θεσσαλονικη παντως,εχει αρκετο 4G σε B3/B7.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγοραζουμε ωστε να ειναι οκ με την β20?

Δεν ειναι απαραίτητη αλλα καλο ειναι να υπάρχει

Ψαχνω το οικονομικότερο καταστημα(ελλαδα)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εχει και εξαιρετικη αποδοση ως 4g. Στην cosmote πιανει παντου 4g ενω το παλιο μου lenovo μονο σε πολυ συγκεκριμενα σημεια. Το ιδιο και ο δεκτης του gps. Εξαιρετικο τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, το πήρα και εγώ για την γυναίκα μου και μπορώ να πω ότι αξίζει τα λεφτά ( 90€)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής που το έχω ένα δίμηνο θα έλεγα ότι είμαι απλά οκέι.

Κολλάει αρκετά όταν πηγαίνω στην αρχική οθόνη.

Κάποιες φορές ενώ δείχνει σήμα και στις δυο κάρτες, χάνεται η κλήση, όταν εγώ ταυτόχρονα απλά κάνω κάτι στο τηλ.

Η μπαταρία ούτε καν 12ώρο.

Δε θα το συνιστούσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι η κανονική λειτουργία τους. Αυτοί οι ήχοι να παίζουν και απο το ηχείο κι απο τα ακουστικά. Έχω ενα oukitel k6000 pro και συμβαίνει το ίδιο. Και φαντάζομαι σε ολαβτα android τηλεφωνα.Άρα δεν εχεις πρόβλημα.

 

Thanks! Δεν το έχω και πολύ με τα handsfree...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μηπως ξερουμε ποτε θα παρει το android 7? σε φορουμ ειδα πως θα ερθει η τελη δεκεμβρη η αρχες ιανουαριου. λογικα αρχες ιανουαριου αλλα μεχρι και σημερα 6/1 δεν εχει ερθει καποιο update. μηπως εσας σας εχει ερθει καποιο update;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μηπως ξερουμε ποτε θα παρει το android 7? σε φορουμ ειδα πως θα ερθει η τελη δεκεμβρη η αρχες ιανουαριου. λογικα αρχες ιανουαριου αλλα μεχρι και σημερα 6/1 δεν εχει ερθει καποιο update. μηπως εσας σας εχει ερθει καποιο update;

 

ειναι 7.1.2 βδομαδες τωρα (official global stable)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Πώς με update; Γιατί το δικό μου έχει την 8.5.7.0

 

Το ίδιο και σε εμένα. Για αυτό μου φαίνεται παράξενο, επειδή πριν μια εβδομάδα μου είχε έρθει update για το 8.5.7.0 και νόμιζα πως θα έκανε upgrade σε nougat, αλλά μάταια. Ακόμα 6.0.1 είναι.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχετε μπερδεψει την εκδοση android με την εκδοση miui?

πχ εχω εδω ενα redmi 4a με android 7.1.2 και miui 8.5.10.0 official global stable

(nightly update - οι περισσοτεροι πανε μεχρι 8.5.7.0 προς το παρον)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω(δεν ξέρω αν αληθεύει), δώσανε σε κάποια φάση την αναβάθμιση σε 8.5.10 αλλά επειδή σε κάποιους είχε πολλά προβλήματα την κατέβασαν!

Και η dev ειναι ακόμα σε αντροιντ 6 η πήρε την 7?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχτές το δικο μας έκλεισε και δεν ξανά άνοιγε, τελικά ξανά άνοιξε με πάτημα όλα τα κουμπιά και μετά στο μενού reboot και όλα μια χαρά, ούτε ότι φορτίζει δεν έδειχνε και λέμε πάει για το servise
Link to comment
Share on other sites

Εχτές το δικο μας έκλεισε και δεν ξανά άνοιγε, τελικά ξανά άνοιξε με πάτημα όλα τα κουμπιά και μετά στο μενού reboot και όλα μια χαρά, ούτε ότι φορτίζει δεν έδειχνε και λέμε πάει για το servise

 

Χρονια πολλα Γιαννη.

Αλλα βρε φιλε, βαλε και καμμια τελεια μπας και καταλαβουμε αν ανοιξε η δεν ξανανοιξε! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...