Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Nubia είναι πολύ καλά τηλέφωνα η γυναίκα μου είναι κολλημένη εδώ και χρόνια δεν κολλάνε με τίποτα από φωτογραφίες το meizu είναι ένα κλικ καλύτερο. Πόσο το βρήκες και από πού το z17 lite;Για xiaomi συμφωνώ απόλυτα.

 

Δες στο Κιmovil το εχει προσφορα το Geekmaxi 176 δολλαρια απο Γερμανια συν -5 ευρω για αποστολη με κουριερ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην ομάδα.Αν καποιος ενδιαφερεται.διαθέτω προς πώληση ένα. meizu pro 6 plus grey χωρίς ίχνος χρησης,μαζί με 2 θήκες και 2 τζάμια προστασίας.. δυστυχώς θα το αποχωριστώ λόγω αγοράς mi mix 2.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση περι εφαρμογών. Με το που το πήρα έκανα την αναβάθμιση. Μετά έκανα τα γνωστά , φόρτωσα google play και με το που έβαλα τη 1η εφαρμογή μου έβγαλε αύτοματα το εργαλείο μετεγκαταστασης. Με λίγα λόγια σύζευξα το παλιό κινητό (honor 6)με το pro 6 plus και μετέφερε τα πάντα (κυριολεκτικά ομως σαν να μην αλλαξα τηλεφωνο )Η ερώτηση είναι η εξής :Παρατηρησα πως μετέφερε και κάτι αχρηστες εφαρμογές πχ εφαρμογες huawei , αλλά δεν ειμαι απολυτα βέβαιος ποιες πραγματικά δε χρειάζονται . Να αρχισω να σβήνω οτι με αφήνει;Ο μόνος προβληματισμός είναι αν θα δουλευουν σωστά οι εφαρμογές που κατεβασα μεσω google play.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει Android 7.0?Η πρέπει να κάνω root και τέτοια?Επειδή το σκέφτομαι αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά και θα το κρατήσω 1-2 χρόνια...επόμενη σκέψη είναι το Meizu 15 αλλά είναι ακόμα ανεβασμένη η τιμή.Προς το παρόν το M6 Note που έχω είναι πολύ τίμιο και επειδή έμεινα ευχαριστημένος ήθελα να ανέβω λίγο κατηγορία.
Link to comment
Share on other sites

Android 7 φοράει η κινεζική ρομ στην global ακόμα τίποτα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.Οπως και ο φιλος aplerix εκανα παραγγελια το pro 6 plus απο lightinthebox.167 ευρω πληρωσα με την ασφαλεια τελωνειου(πληρωμη με Paypal χωρις shipping insurance).Οπως και του φιλου και εμενα περασε τελωνειο το κινητο στα 57,39 ευρω.Ανοιξα ticket στο lightinthebox και μεσα σε 12 ωρες μου εστειλε μνμ η paypal οτι 57,39 ευρω μπηκαν στο λογαριασμο μου.Το κινητο το εστειλα στην κοπελα μου δωρο.Δεν εχει ιδεα απο κινητα αλλα ενα Update στην Flyme 6.3.0.0G θα τις πω να το κανει.Αποτι διαβαζω η κινεζικη rom εχει NFC και face unlock...αποτι διαβαζω δεν ειναι δυσκολο να την περασεις.μπορει καποιος να μου πει πως ακριβως?Απο εδω κατεβαζω?https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3,Eιναι καλυτερη της global Η εχει Bugs?.Με Playstore τι γινεται?Μετα μπορω να κανω roll back στην Global?Ευχαριστω και sorry για τις πολλες ερωτησεις Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο ότι η συσκευή είναι πολύ καλή, την έχω 2 μέρες κι είμαι πολυ ευχαριστημένος.

Στην κάμερα όμως θα ήθελα κάποιες ρυθμίσεις ή αλλιώς πειράγματα.

1. Υπάρχει λόγω αποθορυβοποίησης απαλό θόλωμα κυρίως στις χαμηλού φωτισμού λήψεις,

υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί;

2 . Στην manual λειτουργία εστίαση με tap φαίνεται να δουλεύει αλλά δεν εστιάζει.

3. Κλείδωμα έκθεσης υπάρχει;

Αν υπάρχει κάποιος που βρήκε λύσεις στα παραπάνω παρακαλώ να δώσει τα φώτα του, άλλες

εφαρμογές που δοκίμασα (bacon, fv-5, freedcam κ.α.).

Edited by POIL
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.Οπως και ο φιλος aplerix εκανα παραγγελια το pro 6 plus απο lightinthebox.167 ευρω πληρωσα με την ασφαλεια τελωνειου(πληρωμη με Paypal χωρις shipping insurance).Οπως και του φιλου και εμενα περασε τελωνειο το κινητο στα 57,39 ευρω.Ανοιξα ticket στο lightinthebox και μεσα σε 12 ωρες μου εστειλε μνμ η paypal οτι 57,39 ευρω μπηκαν στο λογαριασμο μου.Το κινητο το εστειλα στην κοπελα μου δωρο.Δεν εχει ιδεα απο κινητα αλλα ενα Update στην Flyme 6.3.0.0G θα τις πω να το κανει.Αποτι διαβαζω η κινεζικη rom εχει NFC και face unlock...αποτι διαβαζω δεν ειναι δυσκολο να την περασεις.μπορει καποιος να μου πει πως ακριβως?Απο εδω κατεβαζω?https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3,Eιναι καλυτερη της global Η εχει Bugs?.Με Playstore τι γινεται?Μετα μπορω να κανω roll back στην Global?Ευχαριστω και sorry για τις πολλες ερωτησεις
Κατά την γνώμη μου μείνε στην global, αν είναι για κοπέλα μην ασχοληθείς θα μπλέξεις με τα Google services με την γλώσσα, η global μια χαρά πάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μπήκαν στο ακέραιο τα λεφτά που πλήρωσα στο τελωνείο. Συνεπώς η αγορά του κινητού κόστισε συνολικά περίπου 170-175 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς, με έξοδα αποστολής , ασφάλεια αποστολής (άχρηστη αν πληρώσεις με PayPal) και ασφάλεια τελωνείου .

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα λεφτα του τελωνειου τα πληρωνεις στην παραλαβη στο ταχυδρομειο ?

Αυτους πως τους συμφερει να δινουν τοσα πολλα λεφτα πισω ?

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα του τελωνειου τα πληρωνεις στην παραλαβη στο ταχυδρομειο ?

Αυτους πως τους συμφερει να δινουν τοσα πολλα λεφτα πισω ?

 

Πληρωσα στο ταχυδρομειο τα χρηματα του τελωνειου.Το ταχυδρομειο μου εκοψε αποδειξη πληρωμης (έγραφε στην αποδειξη το tracking number).Τραβηξα μια φωτο της αποδειξης ανοιξα ticket στο lightinthebox με θεμα τελωνειακοι δασμοι επισυναπτωνταςτην αποδειξη και μεσα σε 12 ωρες μου επεστρεψαν τα χρηματα στην paypal η mastercard.Λογικα σε πολλες χωρες γλιτωνουν το τελωνειο οπως μεχρι προσφατως στην Ελλαδα και τους μενουn τα χρηματα του duty and tax insurance.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά την γνώμη μου μείνε στην global, αν είναι για κοπέλα μην ασχοληθείς θα μπλέξεις με τα Google services με την γλώσσα, η global μια χαρά πάει.

 

Ty φιλε...θα της πω να κανει update την 6.3.0.0g και θα μεινουμε.Ελπιζω η 7 να μην αργησει σε global

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την καθαρότητα του μεγαφώνου κατα τη διάρκεια της τηλεφωνικής συνομιλίας. Κάνει διακοπές και ο ήχος είναι αλοιωμένος ανα διαστήματα. Εκτός από το αλλάξω κάρτα SIM υπάρχει άλλη λύση? Έχω COSMOTE και είμαι από επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από εξωτερικό, έχει ανακαλύψει κανείς θήκες για το εν λόγω μοντέλο μας εδώ Ελλάδα;

Και όταν λέω θήκες δεν εννοώ βιβλίο η σιλικόνης αλλά λεπτη σκληρή.

Link to comment
Share on other sites

Σε χαμηλο η μετριο φωτισμο βγαζει μετριεσ φωτο και πολυ κουνημενες...ισχυει?Γτ διαβαζω οτι βγαζει φοβερες φωτογραφιες κατι που για εμενα δεν ισχυει(σε σχεση με το le max 2 εμφανως χειροτερες).¨Εκανα εκκαθάριση cache στην καμερα αλλα εξακολουθει να συμβαινει...εχετε κανει καποιες ρυθμισεις?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καθαρός φακός και σταθερό χέρι:)

 

26272456927_016126e730_c.jpgP80331-212837 by ssoklis, on Flickr

 

39356057690_5fb6cca424_c.jpgP80331-205713 by ssoklis, on Flickr

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καθαρός φακός και σταθερό χέρι:)

 

26272456927_016126e730_c.jpgP80331-212837 by ssoklis, on Flickr

 

39356057690_5fb6cca424_c.jpgP80331-205713 by ssoklis, on Flickr

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.οντως φαίνονται πολύ ωραίες...μήπως έκαες αλλαγές στης ρυθμίσεις; Ευχαριστώ !!!!

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.οντως φαίνονται πολύ ωραίες...μήπως έκαες αλλαγές στης ρυθμίσεις; Ευχαριστώ !!!!
Όχι, καμία ρύθμιση. Στο auto είναι.

Όπως σου είπα θέλει σταθερό χέρι. Ρίχνει πολύ το shutter speed (στην δεύτερη έχει πέσει στο 1/7) παρ' όλο που έχει ois, οπότε είναι πολύ εύκολο να βγουν κουνημένες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το γκρι που το βρίσκουμε?
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Το γκρι που το βρίσκουμε?

 

Δεν εχει πολλα σε στοκ...εχτες ειχε το alie στα 138 ευρω σε γκρι την κινεζικη version ,,,το πηρα αλλα το εστειλα Αγγλια σε ενα φιλο μου να μου το φερει γτ Ελλαδα θα περναγε τελωνειο. https://www.aliexpress.com/item/-/32794683764.html?dp=e247d59456236d0bf2beccbddab41528&af=329643&cv=47843&afref=https%253A%252F%252Fwww.kimovil.com%252Fto%252FWRBD4X&mall_affr=pr3&aff_platform=aaf&cpt=1527925793885&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=32d5f0799fa141d5a400897e1c887c02-1527925793885-04237-VnYZvQVf&terminal_id=b28c2d4bf05545809acf3d8ab67ddd38

Σε ευρωπαικη αποθηκη αλλα αρκετα ακριβο το εχει εδω

https://www.coolicool.com/stock-in-europe-official-global-version-meizu-pro-6-plus-3d-press-4gb-ram-64gb-rom-samsung-exynos-m1-g-48900?SSAID=986533&currency=EUR

YΥπαρχει και εδω σε ευρωπαικη νομιζω https://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-offizielle-globale-version-meizu-pro-6-plus-3d-press-4gb-ram-64gb-rom-samsu-g-310632

Απο κινα και μαλλον τελωνειο εδω,ρωτησε αν εχει duty and taxies insurance https://en.efox-shop.com/offizielle-globale-version-meizu-pro-6-plus-3d-press-4gb-ram-64gb-rom-samsung-exynos-m1-exynos-8890-g-310444

Μονο προσοχη μονο αγορα με paypal για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

οι τιμες αυτες ειναι αστειες!!!

 

τι εννοείς ;;

takis19821982

δεν υπάρχει λόγος κάποιος να πάρει το κινέζικο , εγώ από banggood το πήρα 185€ σε χρυσό που είναι πολύ πιο όμορφο από το γκρι , ασε που με την θήκη οτι χρώμα και να πάρεις δεν θα φαίνεται

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες αυτες ειναι αστειες!!!

 

Τι εννοείς;Πρέπει να γελάσουμε;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι εννοείς ;;

takis19821982

δεν υπάρχει λόγος κάποιος να πάρει το κινέζικο , εγώ από banggood το πήρα 185€ σε χρυσό που είναι πολύ πιο όμορφο από το γκρι , ασε που με την θήκη οτι χρώμα και να πάρεις δεν θα φαίνεται

 

Ο φίλος ρώτησε για γκρι meizu pro 6 plus.Αν ρωτούσε για λευκό θα του πρότεινα η bangood η lightinthe box.Κσι εγώ από lightinthe box το πήρα λευκό με ασφάλεια τελωνείου στα 167 ευρω

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω και τα δύο χρώματα.

Και τα δύο είναι όμορφα.

Συνολικά βγήκαν στα 347€.

Από αυτά που έχω διαβάσει το Κινέζικο μάλλον είναι πιο μπροστά από άποψη σοφτγουεαρ.

Στο ένα είμαι με γκλομπαλ 6.3.0.0G και στο άλλο με Κινέζικη 6.3.0.2Α

Αν μπορούσα να πάρω την Κινέζικη έκδοση στα 138€ φυσικά και θα το έκανα άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω και τα δύο χρώματα.

Και τα δύο είναι όμορφα.

Συνολικά βγήκαν στα 347€.

Από αυτά που έχω διαβάσει το Κινέζικο μάλλον είναι πιο μπροστά από άποψη σοφτγουεαρ.

Στο ένα είμαι με γκλομπαλ 6.3.0.0G και στο άλλο με Κινέζικη 6.3.0.2Α

Αν μπορούσα να πάρω την Κινέζικη έκδοση στα 138€ φυσικά και θα το έκανα άμεσα.

 

Υπάρχει και οδηγός στο xpda πως από China πας σε global rom.Για όσους έχουν κάποια σχέση με αυτά δεν είναι κάτι δύσκολο.Κσι εγώ που δεν ήθελα να πάρω κινητό το αγόρασα στα 138 ευρώ γτ θεώρησα ότι είναι μεγάλη ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...