Jump to content

Τι θα κάνατε αν κερδίζατε 1.000.000 ευρώ;


Voldemort
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα έφτιαχνα μια μηχανή του χρόνου και θα άλλαζα αρκετά πράγματα...:ninja: :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

egw tha ekana gia panta diakopes mexri na varethw:D kai apo ekei kai pera tha eftiaxna ena spiti mesa sthn politelia gia na zw me thn oikogenia poy skopeyw na kanw:!: omws to kako einai oti pote then tha ta exw:O :cry:

http://www.dizpins.com/pinventory/images/dlalphabetpics/wdw_vondrake.jpg

GREEK TORRENTS-http://www.greek-tracker.com/

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι με αυτές τις προσδοκίες που έχουν αναφερθεί ο τίτλος πρέπει να γίνει : Τι θα κάνατε αν κερδίζατε 1.000.000.000 ευρώ..
Link to comment
Share on other sites

Ή και τρις ευρώ... Προσωπικά και επειδή το έχω ήδη σκεφτεί (άσχετο που δεν κάνω τίποτα για να τα κερδίσω), θα πήγαινα ως εξής: 250,000 κατάθεση, 250,000 επενδύσεις μακροπρόθεσμες, 400,000 σπίτια (2 - μη φανταστείτε τίποτα παλάτια, και με 4άρι ικανοποιούμαι), Λονδίνο, Φλωρεντία (Αθήνα και Λεμεσό ήδη έχουμε :p ) και 100,000 για τρέχοντα έξοδα.., Δηλαδή αμαξάκι, ρούχα, gadgets κλπ, κλπ. Ένα δεκάρικο (χιλιάδες να μην ξεχνιόμαστε) θα πήγαινε σε δώρα για συγγενείς και φίλους.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Eνα οικοπεδακι στα νοτια προαστια θα αγοραζα και θα εχτιζα ενα σπιτι!

Ενα M3 ή ένα boxster και ειμαστε οκ!

Αμα περισσεψει τιποτα,βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

θα αγόραζα ένα εξωχικό στη Κρήτη γιατι είναι το απωθημένο μου ένα εξωχικό ρε παιδιά!!!!, και όσο πιο πολλά σπίτια εδώ για να τα νοικιάζω και να μην ξαναχρειαστεί να δουλέψω ποτέ ξανά στη ζωή μου. θα κάάάάάάάθομαι και το χρήμα θα έέέέέέέέρχεται...... Αχ!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα έκανα λογικά βήματα και ιδιαίτερα να εξασφαλίσω τα παιδιά μου. Δεν ξέρω ακριβώς

 

Αυτό που ξέρω όμως σίγουρα είναι ότι θα έκανα αποχαιρετιστήριο "drink" στην δουλειά μου, μιας και συνηθίζεται, με το ακριβότερο κέτερινκ που θα μπορούσα να βρώ και μενού, φασολάδα και ρέγγες σε αφθονία

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

tha ekana dwro se ola ta meri tou myphone ena taxidi 7 imerwn sto pio exwtiko meros tou kosmou!!!!!!!!!!

kai meta oute pou tha xanamathenate nea mou....

ennoeitai oti sto taxidi kaneis de tha eixe kinito...

xexexe!:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς θα ξεχρέωνα κάτι μικροδανειάκια της μητέρας μου.

Θ'αγόραζα ένα σπίτι (μονοκατοικία) δεν το θέλω τεράστιο ,αρκούμαι και με λιγότερα,σε μια ήσυχη περιοχή και ότι μου έμενε θα προσπαθούσα με κάποιον τρόπο να τα αυξήσω.Λέτε να μου έφταναν να έπαιρνα και κανα σπιτάκι και να το νοικίαζα;;;:D αν ναι,καλώς..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

θα αγόραζα ένα εξωχικό στη Κρήτη γιατι είναι το απωθημένο μου ένα εξωχικό ρε παιδιά!!!!, και όσο πιο πολλά σπίτια εδώ για να τα νοικιάζω και να μην ξαναχρειαστεί να δουλέψω ποτέ ξανά στη ζωή μου. θα κάάάάάάάθομαι και το χρήμα θα έέέέέέέέρχεται...... Αχ!
μ αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι!!!:lol: :lol:

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Εάν κέρδιζα 1.000.000 ευρώ δεν θα έκανα απολύτος τίποτα !

Δεν ασχολούμαι με τέτοια μικροποσά :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ενα καλο σπιτι με γκαραζ και στην συνεχεια ενα καλο αυτοκινητο...

Κατι σε Porsche 911 Gemballa Biturbo στα 600 αλογα και ενα καλο διαμερισμα στην Καλαμαρια! Τα υπολοιπα μακροχρονιες επενδυσεις... (οχι παντως σπιτια διοτι πλεον το ενοικιο τεινει να εκλειψει.. ο κοσμος επιλεγει να πληρωνεις τα στεγαστικα των τραπεζων και να του μενει και το σπιτι στο τελος!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για αρχη ενα καλο σπιτι με γκαραζ και στην συνεχεια ενα καλο αυτοκινητο...

Κατι σε Porsche 911 Gemballa Biturbo στα 600 αλογα και ενα καλο διαμερισμα στην Καλαμαρια! Τα υπολοιπα μακροχρονιες επενδυσεις... (οχι παντως σπιτια διοτι πλεον το ενοικιο τεινει να εκλειψει.. ο κοσμος επιλεγει να πληρωνεις τα στεγαστικα των τραπεζων και να του μενει και το σπιτι στο τελος!!)

m aresei pou exeis dialexei hdh pio autokinito tha agoraseis !!:) ala ki ego mia ap ta idia !! autokinito ,spiti ktl !!

Link to comment
Share on other sites

θα επερνα καμια 10 μηχανες, ενα σπιτι, και τα υπολοιπα επενδυσεις
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Εάν κέρδιζα 1.000.000 ευρώ δεν θα έκανα απολύτος τίποτα !

Δεν ασχολούμαι με τέτοια μικροποσά :happy:

 

Θεός!!!!

:lol: :lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γεία χαρά...

Είναι πολλά αυτά που σκέφτομαι...:p

Για αυτό θα αρκεστώ στα ποιό επίκεντρα...:happy:

Θα έπαιρνα αρχικά 1-2 "ναούς" ( Η/Υ ) και στη συνέχεια το μωρό μου και θα πηγαίναμε παντού...:) :happy: :p :lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να βοηθουσαμε και ολους οσους ζουν στα ορια της φτωχειας!ετσι κ αλλιως τα πολλα λεφτα δεν τα παιρνει κανεις στον ταφο του για την επομενη ζωη :P
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να βοηθουσαμε και ολους οσους ζουν στα ορια της φτωχειας!ετσι κ αλλιως τα πολλα λεφτα δεν τα παιρνει κανεις στον ταφο του για την επομενη ζωη :P

Oxi alla ta pairnun ta paidia tu.

Kala esy an kerdiseis tha thymitheis k emas e?? :)

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειχα αυτα τα λεφτα τοτε θα ειχε καταστραφει ολη μου η ζωη.Ξερετε το χρημα αλλαζει τον ανθρωπο.Εστω και με αυτα τα λιγα χρηματα που βγαζω πιστευω πως ζω μια νορμαλ ζωη με ανθρωπους γυρω μου που με αγαπανε για αυτο που ειμαι και οχι για αυτα που εχω.Αλλωστε το να ζησεις με τα λιγα σε κανει και να τα αγαπησεις και να τα εκτιμησεις.Παιδια καλο Πασχα και να εισαστε καλα!:happy:
Στον μεσαίωνα έκαιγαν βιβλία,σήμερα καίνε μυαλά. :X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...