Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον jimmis11

 

Αλήθεια τελικά η Vodafone θέλει να γνωρίσουν όλοι οι έλληνες την περίφημη υπηρεσία του V-LIVE όπως μας το παρουσιάζει στην διαφημισή της ή όχι;

Αν λοιπόν θέλει να το γνωρίσουν όλοι οι συνδρομητές της ...τουλάχιστον, τότε καλά θα κάνει να προσθέσει, όλες τις συσκευές που έχουν τις δυνατότητες να πλοηγηθούν στο μενού της (μεγάλη έγχρωμη οθόνη, GPRS, mms κλπ), στα συστήματα της, ώστε να αναγνωρίζονται σαν V-LIVE, μέσα από δεκάδες συσκευές που κυκλοφορούν εδώ και μήνες και εξακολουθούν να βγαίνουν στην αγορά και όχι μόνο σε αυτές τις 6-7 που θέλει η ίδια να προωθήσει και διαθέτει μέχρι στιγμής!!!

 

 

Οσονουπω...

 

Τ68 live? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θα γίνει με το content του Ελληνικού live! ?

Μουσικά videos... Video News... Πότε θα δούμε?

Vodafone Στρουμφοχωριό ακούει? :rolleyes:

 

"Κλείστε" συμφωνίες, με τους παροχείς των παραπάνω... και άλλων μελλοντικών υπηρεσιών (over UMTS... ξέρετε εσείς), γιατί ο ανταγωνισμός θα σας προλάβει (μέσω αποκλειστικών συμβολαίων)... να δω μετά που θα βρείτε 'περιεχόμενο' και 'info'.

 

Στην Ελλάδα είναι λίγες οι αξιόπιστες 'πηγές' ενημέρωσης ('Χάθηκα!', Video Clips etc.).

Vodafone Στρουμφοχωριό... ακούει? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jimmis11

 

Αλήθεια τελικά η Vodafone θέλει να γνωρίσουν όλοι οι έλληνες την περίφημη υπηρεσία του V-LIVE όπως μας το παρουσιάζει στην διαφημισή της ή όχι;

Αν λοιπόν θέλει να το γνωρίσουν όλοι οι συνδρομητές της ...τουλάχιστον, τότε καλά θα κάνει να προσθέσει, όλες τις συσκευές που έχουν τις δυνατότητες να πλοηγηθούν στο μενού της (μεγάλη έγχρωμη οθόνη, GPRS, mms κλπ), στα συστήματα της, ώστε να αναγνωρίζονται σαν V-LIVE, μέσα από δεκάδες συσκευές που κυκλοφορούν εδώ και μήνες και εξακολουθούν να βγαίνουν στην αγορά και όχι μόνο σε αυτές τις 6-7 που θέλει η ίδια να προωθήσει και διαθέτει μέχρι στιγμής!!!

Φίλε μου, δεν έχεις απόλυτο δίκιο. Πολύ μεγάλο μέρος του live δεν μπορεί να εμφανιστεί σωστά, παρά μόνο στα συγκεκριμένα κινητά. Για παράδειγμα, τα γκολ του champions league πώς να τα δεις σε Τ68? Και τα Java games πως να τα παίξεις σε μη συμβατή συσκευή ?

 

Στρατηγικά η Vodafone επέλεξε να λανσάρει ένα τέτοιο πρωτοποριακό μενού, σε συκευές που το υποστήριζαν 100%. Αν σου έβαζαν μια 3λιτρη μηχανή Porshe σε ένα κατσαριδάκι (μη συμβατή συσκευή), θα σκοτωνόσουν και θα έβριζες την μηχανή (live). Και αυτό ήθελαν να αποφύγουν στην αρχή...

 

Τώρα, σιγά σιγά θα ανανεώνεται το παρεχόμενο περιεχόμενο και για τις παλιότερες συσκευές, ποτέ όμως κάτω από το λογότυπο του live.

 

Για τσέκαρε σήμερα με ένα έγχρωμο αλλά παλιότερο κινητό... Θα δεις περιεχόμενο που δεν υπηρχε ... χθες. Πχ backgrounds, screensavers, etc.

Carpe Diem !
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ (γιατί δεν μπορούσαν να κάνω edit.

 

Το ότι η μία και μοναδική έγχρωμη σελίδα της Cosmote (έχει αλλάξει αυτό άραγε) εμφανίζεται και σε άλλα κινητά, δεν σημαίνει τίποτε, όπως καταλαβαίνεις ...

Carpe Diem !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον 3gpp

 

Φίλε μου, δεν έχεις απόλυτο δίκιο. Πολύ μεγάλο μέρος του live δεν μπορεί να εμφανιστεί σωστά, παρά μόνο στα συγκεκριμένα κινητά. Για παράδειγμα, τα γκολ του champions league πώς να τα δεις σε Τ68? Και τα Java games πως να τα παίξεις σε μη συμβατή συσκευή ?

 

Στρατηγικά η Vodafone επέλεξε να λανσάρει ένα τέτοιο πρωτοποριακό μενού, σε συκευές που το υποστήριζαν 100%. Αν σου έβαζαν μια 3λιτρη μηχανή Porshe σε ένα κατσαριδάκι (μη συμβατή συσκευή), θα σκοτωνόσουν και θα έβριζες την μηχανή (live). Και αυτό ήθελαν να αποφύγουν στην αρχή...

 

Τώρα, σιγά σιγά θα ανανεώνεται το παρεχόμενο περιεχόμενο και για τις παλιότερες συσκευές, ποτέ όμως κάτω από το λογότυπο του live.

 

Για τσέκαρε σήμερα με ένα έγχρωμο αλλά παλιότερο κινητό... Θα δεις περιεχόμενο που δεν υπηρχε ... χθες. Πχ backgrounds, screensavers, etc.

 

Δεν θα διαφωνήσω απόλυτα μαζί σου, όμως θέλω να σου υπενθυμήσω πως από τις πρώτες συσκευές, αν όχι η πρώτη, που προώθησε η Vodafone σαν V-LIVE ήταν το GD87, θα ξέρεις βέβαια πως όυτε Video μπορεί να "παίξει" ούτε Java παιχνίδια μπορεί να κατεβάσει, ούτε καν screensavers!.

Τότε στόχος της ήταν ένα πλήρες ενημερωτικό μενού,ενώ τώρα ένα Surf & fun wap site;

Σήμερα λοιπόν μέσα από μια πληθώρα συσκευών με αναρίθμητες δυνατότητες θεωρώ άδικο κινητά τα οποία έχουν μεταξύ άλλων ενσωματωμένη κάμερα, 16 ή 32κάναλους ήχους κλήσης, mms κλπ. να μη μπορούν να χρησημοποιήσουν το συγκεκριμένο μενού.

Προσφέρει ήχους κλήσης, προσωπικό mms album μα πως να τα χρησιμοποιήσεις όταν μόνο μέσω του V-LIVE μπορείς να τα κατεβάσεις στο κινητό σου;

Αν θέλει θα μπορούσε να δώσει τη δυνατότητα να κατεβάσει κάποιος ήχους, wallpapers και ότι άλλο θέλει μέσω mms όπως το προσφέρει η Cosmote για παράδειγμα.

Είναι λοιπόν σαν να σου λέει οτι αν θέλεις να έχεις πρόσβαση στο V-LIVE αγόρασε μια από τις συσκευές που "ΕΓΩ", σαν εταιρία σου προτείνω, 6-7 δηλαδή.

Το βρίσκω κάπως αυταρχικό.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μερικες ερωτησεις και πιστευω οτι εδω ειναι το καταλληλο thread...

 

Θα ηθελα να μαθω:

1. Οι συσκευες vodafone-live δουλευουν κανονικα σε ολα τα δικτυα ή μονο στη voda?? δηλαδη αν κανω μια νεα συνδεση με κινητο vodafone-live μπορω αμεσως μετα να το χρησιμοποιησω με μια καρτα sim cote ή stet??

 

2. Οι συσκευες vodafone-live σε συγκριση με τις ιδιες απλες εχουν καμια αλλη λειτουργικη διαφορα περα απο το μενου 'live'??

 

και μια λιγοτερο σχετικη....

3. Η δωρεαν μηνιαια συνδεση στο internet ειναι εφικτη με το vodafone 60 ή μονο με ακριβοτερα προγραμματα?

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kakofonixx

 

παιδια θελω να κανω μερικες ερωτησεις και πιστευω οτι εδω ειναι το καταλληλο thread...

 

Θα ηθελα να μαθω:

1. Οι συσκευες vodafone-live δουλευουν κανονικα σε ολα τα δικτυα ή μονο στη voda?? δηλαδη αν κανω μια νεα συνδεση με κινητο vodafone-live μπορω αμεσως μετα να το χρησιμοποιησω με μια καρτα sim cote ή stet??

 

2. Οι συσκευες vodafone-live σε συγκριση με τις ιδιες απλες εχουν καμια αλλη λειτουργικη διαφορα περα απο το μενου 'live'??

 

και μια λιγοτερο σχετικη....

3. Η δωρεαν μηνιαια συνδεση στο internet ειναι εφικτη με το vodafone 60 ή μονο με ακριβοτερα προγραμματα?

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων :lol:

 

 

1. Doulevoun kanonika me opoiodhpote diktio

2. H ka8e syskeyh exei ta xarakthristika tis.. Kati allo apokleistiko se sxesh me alles syskeyes ektos apo to menu, den exoun...

3. Mporeis, an o logariasmos sou xwris ton FPA ksepernaei ta 17 euro to mina..

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον qrious

 

energopiisa simera to vodafone live sto kinito mou sharp gx20 k exw ton proto mina dorean. mporo na sindeso to pc me to kinito gia mpeno internet tsaba gia ena mina??

 

 

OXI!

 

Ένα μήνα... Free πλοήγηση στο menu του Vodafone live! ... δηλαδή στο wap over GPRS .

 

PC + Internet χρειάζεται η υπηρεσία internet over GPRS.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο 13830 από το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mηπως ξερετε ποια παιχνιδια του voda live! εκμεταλλευονται στο επακρο τις δυνατοτητες του sharp gx 20??
Link to comment
Share on other sites

Loipon..exw dyo paratiriseis/erwtiseis.A)to voda live! den einai katholou akrivo..antitheta..imoun 30 lepta mesa kai abaina pantou kai xrewthika 0.37 eyrw...me cu kai..B)giati sto v-live! giati otan epilegoume ena ringtone me to GX-20-GX-10(i) boroume na to akousoume dwrean prin to paraggiloume enw me to 3650 to paraggelneis xwris na ksereis an aksizei h oxi..Xrewnesai kai 3 eyrw tzaaba!!!Please apantiste mou!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kakofonixx

 

παιδια θελω να κανω μερικες ερωτησεις και πιστευω οτι εδω ειναι το καταλληλο thread...

 

Θα ηθελα να μαθω:

1. Οι συσκευες vodafone-live δουλευουν κανονικα σε ολα τα δικτυα ή μονο στη voda?? δηλαδη αν κανω μια νεα συνδεση με κινητο vodafone-live μπορω αμεσως μετα να το χρησιμοποιησω με μια καρτα sim cote ή stet??

 

 

 

Δουλεύουν αλλά θα σε παιδέψουν με τις ρυθμίσεις WAP ,GPRS για να λειτουργήσουν σωστά (και γρήγορα) με τις άλλες εταιρίες.

Το software Live λειτουργεί γρηγορότερα σε WAP,GPRS με Vodafone από την ίδια σε απλή συσκευή ,λόγω δέσμευσης μνήμης (από εικονίδια κλπ)για αυτό τον σκοπό. Αντίθετα με το Live software στις άλλες εταιρίες κινητής ίσως να "σέρνετε" το wap για αυτό τον λόγο γιατί θα έχεις λιγότερη διαθέσιμη μνήμη διαχείρισης.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση για να δω αν κατάλαβα καλά το θέμα του Live.Για να έχω wap over gprs με χρέωση 0,01cent/kb πρέπει να κάνω εγγραφή στο Live και να βρω τις ρυθμίσεις παίρνοντας τηλ στην υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών και λέγοντας τους ότι έχω συσκευή Live (πχ Nokia 7650) και να τις περάσω στο Siemens S55 που έχω, χειροκίνητα.Σωστά όλα αυτά;Βασικά δεν με ενδιαφέρει το Live παρά μόνο η χρέωση στο wap over gprs γιατί προς το παρόν χρεώνομαι με 2,5cent/kb και είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά.Ευχαριστώ :)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον zalaros

 

Ρε παιδιά μία ερώτηση για να δω αν κατάλαβα καλά το θέμα του Live.Για να έχω wap over gprs με χρέωση 0,01cent/kb πρέπει να κάνω εγγραφή στο Live και να βρω τις ρυθμίσεις παίρνοντας τηλ στην υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών και λέγοντας τους ότι έχω συσκευή Live (πχ Nokia 7650) και να τις περάσω στο Siemens S55 που έχω, χειροκίνητα.Σωστά όλα αυτά;Βασικά δεν με ενδιαφέρει το Live παρά μόνο η χρέωση στο wap over gprs γιατί προς το παρόν χρεώνομαι με 2,5cent/kb και είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά.Ευχαριστώ :)

 

Πάρε κ πες τους ότι έχεις τίποτα 7650 κ ζήτα να σου ενεργοποιήσουν live!... Τις ρυθμ΄'ισεις για gprs τις βρίσκεις στο http://www.vodafone.gr και τις περνάσς χειροκίνητα χαλαρά.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την antonis_wrx

Αρχικό Μήνυμα από τον zalaros

 

Ρε παιδιά μία ερώτηση για να δω αν κατάλαβα καλά το θέμα του Live.Για να έχω wap over gprs με χρέωση 0,01cent/kb πρέπει να κάνω εγγραφή στο Live και να βρω τις ρυθμίσεις παίρνοντας τηλ στην υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών και λέγοντας τους ότι έχω συσκευή Live (πχ Nokia 7650) και να τις περάσω στο Siemens S55 που έχω, χειροκίνητα.Σωστά όλα αυτά;Βασικά δεν με ενδιαφέρει το Live παρά μόνο η χρέωση στο wap over gprs γιατί προς το παρόν χρεώνομαι με 2,5cent/kb και είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά.Ευχαριστώ :)

 

Πάρε κ πες τους ότι έχεις τίποτα 7650 κ ζήτα να σου ενεργοποιήσουν live!... Τις ρυθμ΄'ισεις για gprs τις βρίσκεις στο http://www.vodafone.gr και τις περνάσς χειροκίνητα χαλαρά.

 

kai mia akoma aplh erwthsh,exw kanei egrafh sto live edw kai 2 meres kai exw dwrean wap over gprs gia ena mhna.An gyrisw to alacarte se pagio h eggrafi paramenei 'h prepei na ksanakanw eggrafi?an prepei na ksanakanw eggrafi me symferei na aksiopoihsw ton ena mhna wste na exw meta enan mhna akoma dwrean.gia afto kai rwtaw mhpws xerei kaneis na mou apanthsei.phra thl sthn vodafone alla koukourikou den xeroun tipota.an gnwrizei kaneis as m ou pei.thanx :)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω...

Εχω συνδεση στο προγραμμα 120 τη Voda.

Για ποσο διαστημα εχω δωρεαν πλοηγηση στο ςαπ του κινιτου μου?

please απαντήστε μου σίγουρα!!..

thanx εκ των προτέρων!...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Sharp GX20 Video

 

Παιδια να σας ρωτησω...

Εχω συνδεση στο προγραμμα 120 τη Voda.

Για ποσο διαστημα εχω δωρεαν πλοηγηση στο ςαπ του κινιτου μου?

please απαντήστε μου σίγουρα!!..

thanx εκ των προτέρων!...

 

Ανάλογα πότε έκανες την σύνδεση.Τώρα ίσως και να μην έχεις! :)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (PtG@nokia7650: SonyEricssonZ600/R301 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Gka

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Sharp GX20 Video

 

Παιδια να σας ρωτησω...

Εχω συνδεση στο προγραμμα 120 τη Voda.

Για ποσο διαστημα εχω δωρεαν πλοηγηση στο ςαπ του κινιτου μου?

please απαντήστε μου σίγουρα!!..

thanx εκ των προτέρων!...

 

Ανάλογα πότε έκανες την σύνδεση.Τώρα ίσως και να μην έχεις! :)

 

Dorean ploigisi sto vodafone live exeis gia ena mina apo ti mera tis energopoiisis! An den thymasai pote to energopoiises pare sto 13830!

 

Μετά τον δωρεάν μήνα, η πλοήγηση κοστίζει 0,01 ευρώ/kb (σε όποια σελίδα wap και αν μπεις)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ;

ΣΚΕΦΘΗΤΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΠΩΣ ΕΓΩ Π.Χ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΤΟΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΓΡΑΨΙΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΤΕ.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Oσοι γράφουν από wap δεν μπορούν να γράψουν Ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ WAP?

(ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ)

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...