Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest technology

Έχω cu και έχω και T610 (όχι Live).

Να ενεργοποιήσω το Live ή να ενεργοποιήσω το MMS και το GPRS WAP;

Βασικά δεν έχω δεί πως είναι το Live σε όχι Live Τ610...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον technology

 

Έχω cu και έχω και T610 (όχι Live).

Να ενεργοποιήσω το Live ή να ενεργοποιήσω το MMS και το GPRS WAP;

Βασικά δεν έχω δεί πως είναι το Live σε όχι Live Τ610...

 

Εγώ σου προτείνω να το ενεργοποιήσεις αφού το live είναι το ίδιο με το gprs με αρχική σελίδα το μενού με τα εικονίδια της vodafone.Αν θέλεις μπορείς να ενεργοποιήσεις gprs αλλά δεν θα έχεις τον 1 μήνα δωρεάν και μετά την προνομιακή χρέωση 1cent/kb,θα έχεις χρέωση 2,5cent/kb.Τώρα τα mms είναι ξεχωριστό θέμα από το αν θα ενεργοποιήσεις vf live ή όχι.Είτε στην μία περίπτωση είτε στην άλλη πάντως είναι ακριβώς το ίδιο.Απλώς αν ενεργοποιήσεις vf live ενεργοποιούνται και τα mms αλλιώς θα πρέπει να τους πεις εσύ να τα ενεργοποιήσουν.Η επιλογή είναι δική σου ;) .
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον technology

 

Με λίγα λόγια δηλαδή αν ενεργοποιήσω το live έχω και mms και gprs wap με μόνη αλλαγή στο κινητό μου την αρχική σελίδα στο wap.

Σωστά;

 

Ακριβώς! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον technology

 

Με λίγα λόγια δηλαδή αν ενεργοποιήσω το live έχω και mms και gprs wap με μόνη αλλαγή στο κινητό μου την αρχική σελίδα στο wap.

Σωστά;

 

 

Δεν το δέχεται έτσι τουλάχιστον σε μένα για ΜΜS....

 

Iσως φταίει η "παλαιά" SIM, είτε η μη Live συσκευή ....αλλά δεν θα είχαν καταργηθεί οι ξεχωριστές ΜΜS ρυθμίσεις από την Vodafone, αν ήταν ίδιες με του Live ?

 

Μπορεί μόνο στις Live προ-ρυθμισμένες (μενού) συσκευές T610 να ισχύει....και είναι λογικό, αφού η Voda θέλει να βάλει σε πειρασμό να "παίξεις" και με Live ΜΜS ....για να εισπράτει.!

 

Μια δοκιμή δεν βλάπτει πάντως, τουλάχιστον σε νέες συνδέσεις (SIM)Vodafone....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Δεν το δέχεται έτσι τουλάχιστον σε μένα για ΜΜS....

 

Iσως φταίει η "παλαιά" SIM, είτε η μη Live συσκευή ....αλλά δεν θα είχαν καταργηθεί οι ξεχωριστές ΜΜS ρυθμίσεις από την Vodafone, αν ήταν ίδιες με του Live ?

 

Μπορεί μόνο στις Live προ-ρυθμισμένες (μενού) συσκευές T610 να ισχύει....και είναι λογικό, αφού η Voda θέλει να βάλει σε πειρασμό να "παίξεις" και με Live ΜΜS ....για να εισπράτει.!

 

Μια δοκιμή δεν βλάπτει πάντως, τουλάχιστον σε νέες συνδέσεις (SIM)Vodafone....

 

Για να ξεκαθαριστεί το θέμα εγώ έχω t610 vodafone live και cu και έχω ενργοποιήσει το vodafone live, στέλνω τα mms μέσω του μενού της συσκευής κανονικότατα και συνδέομαι στο gprs μέσω του vodafone live.Εσύ δεν στέλνεις κανονικά mms μέσω του μενού (μηνύματα-->εικόνα-->σύνταξη νέου...)?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα νέο από το Vodafone Messenger ή ακόμα τίποτα?Αυτό το σύντομα κοντά σας θα το βλέπουμε μάλλον για πολύ καιρό ακόμα... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον argi_7

 

mporei na ginei diakoph toy vf live dhl na parei thl kai na peis den thelo na eimai melos sto live kai kti tetoio telos panton

 

Ναι γίνεται αυτό. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Για να ξεκαθαριστεί το θέμα εγώ έχω t610 vodafone live και cu και έχω ενργοποιήσει το vodafone live, στέλνω τα mms μέσω του μενού της συσκευής κανονικότατα και συνδέομαι στο gprs μέσω του vodafone live.Εσύ δεν στέλνεις κανονικά mms μέσω του μενού (μηνύματα-->εικόνα-->σύνταξη νέου...)?

 

 

Προτού βγάλω το software Live από τo δικό μου T610 , πάλι υπήρχαν ξεχωριστές προρυθμίσεις για ΜΜS ενεργοποιημένες σην συσκευή μου (με σύνδεση με συμβόλαιο)...

 

Τώρα με το κανονικό software....πάλι θέλει να βάλεις ξεχωριστές ρυθμίσεις για ΜΜS...αντί Live

 

Δεν ξέρω όπως είπα μήπως οφείλεται και στην SIM....(πάντως έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές -με συμβόλαιο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον argi_7

 

ara an jana ginomoyn metra th diakoph melos tha eixa ton ena mina doro etsi??

 

Δεν ξέρω αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις στο 1251 ή στο 13830.Ίσως η προσφορά να ισχύει μόνο για νέες ενεργοποιήσεις. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Προτού βγάλω το software Live από τo δικό μου T610 , πάλι υπήρχαν ξεχωριστές προρυθμίσεις για ΜΜS ενεργοποιημένες σην συσκευή μου (με σύνδεση με συμβόλαιο)...

 

Τώρα με το κανονικό software....πάλι θέλει να βάλεις ξεχωριστές ρυθμίσεις για ΜΜS...αντί Live

 

Δεν ξέρω όπως είπα μήπως οφείλεται και στην SIM....(πάντως έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές -με συμβόλαιο)

 

Αν πάρεις τηλέφωνο και σου στείλουν τις ρυθμίσεις για mms μάλλον θα μπορείς να στέλνεις κανονικά mms.Οι ρυθμίσεις για τα mms δεν έχουν σχέση με αυτές του vodafone live! ;)
Link to comment
Share on other sites

peira kai moy eipan oti afoy akeirono thn proth syndromh kai energopoio thn deyterh h eggrafh moy arxizei apo shmera poy ekana thn eggrafh kai etsi tha exo ton mhna tsampa
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Αν πάρεις τηλέφωνο και σου στείλουν τις ρυθμίσεις για mms μάλλον θα μπορείς να στέλνεις κανονικά mms.Οι ρυθμίσεις για τα mms δεν έχουν σχέση με αυτές του vodafone live! ;)

 

 

Aυτό εννοούσα και γω ,διότι έχω-ξανά ενεργοποιήσει το Live (χωρίς το Voda software) και δεν δέχεται να στείλεις απλό MMS (από το μενού)

με τις ρυθμίσεις Live ,παρά μόνο από τις ξεχωριστές ρυθμίσεις για MMS...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Οι ρυθμίσεις στα vodafone-live customized κινητά είναι περασμένες.Τις ενεργοποιείς από το μενου του τηλεφώνου.Αν είναι και η υπηρεσία ενεργοποιημένη στην γραμμή σου από την vodafone δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο είναι όλα έτοιμα! :)

 

 

Oson afora ayto.......htan ontws mia xara perasmeno to Live alla tou ebgaze problima kai oti to sfalma elege ofeilotan sto GPRS h' kati tetoio!Nomizw oti twra exei ftiaksei!Pws??????Mono h Vodafone to kserei!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν μπορεί να γίνει καμιά σύγκριση με τις Ελληνικές υπηρεσίες του Live ,απλά ενδεικτικό είναι (αλλά είναι και τι ζητά πχ εδώ η Αγγλική αγορά περισσότερο....όπου άλλα πιθανόν να ζητούν οι καταναλωτές σε άλλη χώρα) -Το περιεχόμενο του Ελληνικού Live είναι φτωχότατο...με την ίδια χρέωση με τους υπόλοιπους Ευρωπαίους...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vodafone Group said Wednesday that one year after Vodafone live! was launched, the service now has over 3 million customers.

 

Vodafone has continued the rollout of Vodafone live! with a further five countries launching the service since the beginning of 2003. In Europe, Vodafone Germany now has over 1 million Vodafone live! customers, with over 710,000 in the U.K. and more than 430,000 in Italy.

 

Vodafone live! is now entering a new phase of its development, with Vodafone beginning to roll out the service under licence across its non-controlled markets .

 

Wednesday, SFR will commercially launch Vodafone live! in France as part of a wider co-operation with Vodafone on products and services, and Swisscom Mobile is scheduled to launch its version of the service later this year.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Aπό που το αντέγραψες ? -Πολύ ενδιαφέρον -Δώσε link να το παρακολουθούμε....

 

 

Einai edited press release...

Den iparxei kapoio site na "parakoloutheis" kati.

 

To press release to elava se e-mail... tha mporouses -isos- na to vreis kai sto site tou Voda Group...

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Messenger? Ήρθε και στην Ελλάδα? Υπάρχει τρόπος πρόσβασης για τους αυτόυς που δεν έχουν live!?
Link to comment
Share on other sites

Vodafone live!

 

Ποιος ξέρει να μας πει... σε τι διαφέρει η "έκδοση" του live! για το Sharp GX20, από το Panasonic GD87?

 

Πιο "γρήγορη" πλοήγηση και διαφορετικά εικονίδια! :)

 

Μήπως "βλέπουμε" το νέο live! - αυτό που θα "δούμε" στο Vodafone live! on 3G ... και θα "ανταγωνιστεί" το i-mode στην Ευρώπη???

 

Επίσης... αυτό το " Ότι Νέο " στο (έγχρωμο) Vodafone live! "βγάζει μάτι"! Αναφορικό είναι το " Ότι " ... Βάλτε ένα κόμμα! " Ό,τι Νέο "!

 

 

---------------

Vodafone and the speech mark symbol are trademarks or registered trademarks of Vodafone Group Plc.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τελικά η Vodafone θέλει να γνωρίσουν όλοι οι έλληνες την περίφημη υπηρεσία του V-LIVE όπως μας το παρουσιάζει στην διαφημισή της ή όχι;

Αν λοιπόν θέλει να το γνωρίσουν όλοι οι συνδρομητές της ...τουλάχιστον, τότε καλά θα κάνει να προσθέσει, όλες τις συσκευές που έχουν τις δυνατότητες να πλοηγηθούν στο μενού της (μεγάλη έγχρωμη οθόνη, GPRS, mms κλπ), στα συστήματα της, ώστε να αναγνωρίζονται σαν V-LIVE, μέσα από δεκάδες συσκευές που κυκλοφορούν εδώ και μήνες και εξακολουθούν να βγαίνουν στην αγορά και όχι μόνο σε αυτές τις 6-7 που θέλει η ίδια να προωθήσει και διαθέτει μέχρι στιγμής!!!

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...