Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ TakeOverNet!!!

 

Αυτό μου είπαν και από το cc!

 

Βλακεία πάντως, γιατί μέχρι πριν την αλλαγή, και με τα δύο προφίλ σε έβγαζε στο κανονικό live!. Πάντως και τώρα, με το προφίλ του GPRS, με βγάζει κανονικά στο vodafone live! (και όχι στο vodafone WAP), απλά δεν υπάρχουν οι 3G επιλογές του live! TV και της Μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλα μια brandfree έκδοση λογισμικού στο τηλέφωνο μου(moto e770)και τώρα μπαίνω στο παλιό μενού του vodafone live(όχι το έγχρωμο).Γιατί?Μπορώ να βρω browser για το live?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το vodafone live! αυτό που βλέπεις. Είναι το απλό WAP portal της εταιρείας...

 

Προφανώς με την αλλαγή του λογισμικού, το κινητό σου δεν στέλνει σωστό αναγνωριστικό στη vodafone και έτσι το σύστημα θεωρεί ότι το κινητό σου δεν είναι live! και δεν του δίνει πρόσβαση σε αυτό...

 

Μάλλον πρέπει να επιστρέψεις στο παλιό λειτουργικό. Άλλωστε το συγκεκριμένο κινητό διατίθεται αποκλειστικά από την vodafone. Πώς βρήκες την απλή έκδοση του λογισμικού;

 

Πάντως όταν ένα κινητό κυκλοφορεί επισήμως και σε μη-live! έκδοση, τότε όποιο λογισμικό και να του βάλεις, στο vodafone live! μπαίνει. Στη δική σου περίπτωση φταίει ότι δεν κυκλοφορεί επισήμως μη-live! έκδοση του κινητού και γι'αυτό μάλλον και το λογισμικό που έβαλες προκαλεί αυτό το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia exw problhma me to live! tv.. 1) ston real player ti access point na valw? 2) otan paw sto live kai paw na anoi3w enan syndesmo thleorashs, pou petaei mhnyma o real player oti den mporei na to anoi3ei..

Mporei na boh8hsei kaneis? Thx

(exw 6680 non live me cu)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις τον ίδιο server που χρησιμοποιείς και για την είσοδο στο live! (τον vodafone live! prepaid). Είχαι κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Ν70 καθώς είχε έναν server "vodafone streaming" και κάθε φορά που άνοιγα κάποιο streamed video μου πετούσε το ίδιο μήνυμα, ότι η σύνδεση είναι απασχολημένη ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Thx file mou! 8a ly8ei kai to deytero problhma etsi?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Thx file mou! 8a ly8ei kai to deytero problhma etsi?

 

 

Ναι, είναι συνέχεια του 1ου ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα

επειδη ειχα πολυ καιρο να μπω με το Ν3230 στο vodafone live πηγα σημερα να το επιχειρησω και τιποτα : βγαζει μια σελιδα notepad οπου γραφει ενα σωρο απο παρατηρησεις unicode τετραγωνακια κλπ.

εκανα προσπαθεια να βαλω τις ρυθμισεις με μηνυματα αλλα τιποτα

Πηρα τηλεφωνο vodafone και αφου προσπαθησαμε με ενα παρα πολυ καλο παιδι να βρουμε λυση, μου εστειλε παλι ρυθμισεις απο Νοκια απο οτι ειπε, παλι τιποτα

απο ενα Sony V600 που εχω μπηκα και ειδα οτι εχει γινει αλλαγη προς το καλυτερο θα ελεγα στο vodafone live ομως μηπως αυτη η αλλαγη δεν μπορει να φορτωση στο Ν3230

για πειτε μου ρε παιδια αν το εχετε αντιμετωπισει το προβλημα και ποια λυση υπαρχει

(την ερωτηση την εκανα και στο θεμα Νοκια 3230 αλλα ισως εδω ειναι καλυτερα ? )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το vodafone mail έχει μείνει λίγο πίσω σε σχέση με άλλες χώρες, έτσι; Στην Αγγλία έχουν και spam filter που εδώ δεν έχει υλοποιηθεί ούτε σκοπεύουν να δώσουν άμεσα. Το vf messenger δίνεται μόνο μεσω web browser (και σε μένα σχεδόν πάντα κολλάει) ενώ υπάρχει και σαν πρόγραμμα που κάνεις εγκατάσταση (αλλά πρέπει να το βγάλει η vf της χώρας όπου είσαι, δεν μπορείς να δουλέψεις το αγγλικό)... Γιατί τόση στασιμότητα; Δεν ζητάω κάτι καινούριο, αυτά που δίνουν σε άλλες χώρες ήδη ζητάω!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς αν είναι παράνομο να αντικαθιστάς το λογισμικό;

 

Βασικά αν το κανεις χάνεις την εγγύηση, άσε που δεν νομίζω καμια επίσημη αντιπροσωπεία να δεχτεί να το κάνει!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν το κανεις χάνεις την εγγύηση, άσε που δεν νομίζω καμια επίσημη αντιπροσωπεία να δεχτεί να το κάνει!!

 

Ναι, αλλά υπάρχει κάποιος όρος στο συμβόλαιο που να απαγορεύει την αλλαγή του firmware;

one's freedom stops where others' begin

http://dop.freegr.net/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά υπάρχει κάποιος όρος στο συμβόλαιο που να απαγορεύει την αλλαγή του firmware;

 

Απ όσο γνωρίζω όχι,αλλα το συμβόλαιο δεν ασχολείται με θέματα συσκευής,έχει να κάνει αποκλειστικά με το δίκτυο/εταιρία που έχεις επιλέξει και εσένα.

 

Τα της συσκευής ορίζονται από τον επίσημο αντιπρόσωπο ο οποιος δίνει κάποιους ξεχωριστούς ορους και προϋποθέσεις για με την εγγύηση.

Ένας από αυτούς (σε γενικές γραμμές) είναι ότι εάν παρέμβεις με οποιονδήποτε, μη εξουσιοδοτημένο, τρόπο στο hardware ή στο software της συσκευής, αυτομάτως δεν μπορεί πλέον να εγγυηθεί την σωστή λειτουργία της και επιπλέον χάνεις και την εγγύηση σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απ όσο γνωρίζω όχι,αλλα το συμβόλαιο δεν ασχολείται με θέματα συσκευής,έχει να κάνει αποκλειστικά με το δίκτυο/εταιρία που έχεις επιλέξει και εσένα.

 

Τα της συσκευής ορίζονται από τον επίσημο αντιπρόσωπο ο οποιος δίνει κάποιους ξεχωριστούς ορους και προϋποθέσεις για με την εγγύηση.

Ένας από αυτούς (σε γενικές γραμμές) είναι ότι εάν παρέμβεις με οποιονδήποτε, μη εξουσιοδοτημένο, τρόπο στο hardware ή στο software της συσκευής, αυτομάτως δεν μπορεί πλέον να εγγυηθεί την σωστή λειτουργία της και επιπλέον χάνεις και την εγγύηση σου!!

 

Έκτός του ότι χάνεις την εγγύησή σου , είναι και παράνομο νομίζω καθώς απαγορεύεται οποιαδήποτε επέμβαση στο λογισμικό της συσκευής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά μια πολύ γρήγορη ερώτηση γιατί έχω ...... πάνω μου! στο κινητό της κοπελιάς μου έχει στο δεξί κουμπί το λαιβ για να μπαίνει, πάντα κατά το κλείσιμο της γραμμής όταν μιλάμε, πολλές φορές αν προλάβω να κλείσω εγώ πρώτος πατάει το κουμπί και μπαίνει στο λαιβ, πάντα το πρόσεχε, έτυχε σήμερα όμως και για 2μισι ώρες έμεινε στην π΄ρωτη οθόνη του λαιβ, αυτό έχει χρεώσει? και αν ναι πόσο ??????? δεν πατήθηκε άλλο κουμπί , απλά συνδέθηκε και έμεινε στην πρώτη οθόνη
cypherth
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια πολύ γρήγορη ερώτηση γιατί έχω ...... πάνω μου! στο κινητό της κοπελιάς μου έχει στο δεξί κουμπί το λαιβ για να μπαίνει, πάντα κατά το κλείσιμο της γραμμής όταν μιλάμε, πολλές φορές αν προλάβω να κλείσω εγώ πρώτος πατάει το κουμπί και μπαίνει στο λαιβ, πάντα το πρόσεχε, έτυχε σήμερα όμως και για 2μισι ώρες έμεινε στην π΄ρωτη οθόνη του λαιβ, αυτό έχει χρεώσει? και αν ναι πόσο ??????? δεν πατήθηκε άλλο κουμπί , απλά συνδέθηκε και έμεινε στην πρώτη οθόνη

 

Δεν υπάρχει χρονοχρέωση.Μόνο ογκοχρέωση.

Η είσοδος κοστίζει 0,34 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Αν δεν κατέβασε κάτι,δεν χρεώνεται τίποτα άλλο.

Γι αυτό...ησύχασε:) :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια πολύ γρήγορη ερώτηση γιατί έχω ...... πάνω μου! στο κινητό της κοπελιάς μου έχει στο δεξί κουμπί το λαιβ για να μπαίνει, πάντα κατά το κλείσιμο της γραμμής όταν μιλάμε, πολλές φορές αν προλάβω να κλείσω εγώ πρώτος πατάει το κουμπί και μπαίνει στο λαιβ, πάντα το πρόσεχε, έτυχε σήμερα όμως και για 2μισι ώρες έμεινε στην π΄ρωτη οθόνη του λαιβ, αυτό έχει χρεώσει? και αν ναι πόσο ??????? δεν πατήθηκε άλλο κουμπί , απλά συνδέθηκε και έμεινε στην πρώτη οθόνη

 

Η χρέωση είναι 0,41/24ωρο στην πλοήγηση.Οπότε όσο και να έμεινε χρεώθηκε τόσο ακόμα και αν μπήκε σε άλλη σελίδα του v.live!

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!!!!! αν είναι 0,41 δεν είναι τίποτα.....πώς να το ξεφορτωθώ δεν ξέρω αυτό από το κουμπί του τηλεφώνου...
cypherth
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!!!!! αν είναι 0,41 δεν είναι τίποτα.....πώς να το ξεφορτωθώ δεν ξέρω αυτό από το κουμπί του τηλεφώνου...

Να το ξεφορτωθείς δεν μπορείς. Υπάρχει ένα κολπάκι όμως που μπορείς να κάνεις... Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις, να βάλεις ότι σου κατέβει ρυθμίσεις, να ενεργοποιήσεις το προφιλ αυτό που θα φτιάξεις (ή αν θες βάλε ρυθμίσεις άλλου δικτύου όπως Cosmote/TIM και βάλ'τις ως προεπιλογή) και έτσι κάθε φορά που θα πατιέται το κουμπί θα σου πετάει μήνυμα σύνδεση απέτυχε και τέτοια... ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!!!!! αν είναι 0,41 δεν είναι τίποτα.....πώς να το ξεφορτωθώ δεν ξέρω αυτό από το κουμπί του τηλεφώνου...

 

κάλεσε την εξ/ση πελατών και ζήτα να σε βοηθήσουν να απορυθμίσεις το live. Η χρήση του κουμπιού δεν θα αλλάξει,όταν όμως θα τα το πατάτας θα προσπαθεί, αλλά δεν θα μπορεί να συνδεθεί ;)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις :)

 

welcome...any time!! :)

Link to comment
Share on other sites

Με Nokia 6280 μπορώ να μπω στο Vodafone Live! ?

Φυσικα και μπορεις! Αν δεν ειναι vodafone η συσκευη ψαξε τις ρυθμισεις για το κινητο σου εδω

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001011500&vars=0000000000#

 

 

Αν δε βρεις το δικο σου μοντελο δοκιμασε να στειλεις για καποιο αλλο μηπως και δουλεψει !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις διαπιστωσα οτι το E60 δεν συνδεεται στο vodafone live! Το ιδιο ισχυει για Ν71 και Ν80 οπως μου ειπαν στην τεχνικη υποστιρηξη. Παρ'ολα αυτα επειδη το παλικαρι που μιλησα μου τα ψιλομασαγε και δεν ηξερε προφανως καν τι ειναι symbian μηπως μπορει καποιος να μου το επιβεβαιωσει??
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...