Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντός η κίνηση που έκαναν 128gb μνήμη και 3400 μπαταρία ήταν αυτό που με έκανε να γυρίσω σε op μιας και ήμουν οπαδός της αφού είχα και το 1και το 2.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόνο το 128 είναι σοβαρή κίνηση. για τα 3400 κοροϊδεύουν τον κόσμο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Από τα πρώτα τεστ στη μπαταρία φαίνεται ότι δεν κοροϊδεύει καθόλου τον κόσμο είναι ακόμα καλύτερη η αυτονομία στο oneplus 3T από την ήδη για μένα φοβερή αυτονομία του oneplus3

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν βγάλει περισσότερο από όσο βγάζω τώρα οκ ναι, αν όχι κοροϊδεύουν τον κόσμο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ότι νάναι, εγώ το παράγγειλα 1 δευτερόλεπτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! νωρίτερα και είναι καθοδόν.

Στείλε τους ένα μήνυμα, δεν χάνεις τίποτα

 

Προφανώς και τους έστειλα και χθες και σήμερα, προφανως και μου απάντησαν "Ναι ναι, κάποια στιγμή θα το παρετε".

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Τα μαθήματα γεωγραφίας συνεχίζονται, είμαστε Ουγγαρία απόψε το βράδυ, για να δούμε που θα μας βρει το πρωί :)

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 3T vs Google Pixel XL

 

 

Κι από μερα σε μερα θα παρει nugat το OP3T. Αναμενεται να ανοιξει κι άλλο η ψαλιδα...

 

oneplus 3t vs iphone 7 plus

Ναι, υπαρχει ταχυτερο android phone από ios...

Καλά τα τεστ αλλά δυστυχώς κανένα Android δεν περνάει τα τελευταία ios συσκευές

Έδω τα ios τρέχουν με τα μισά RAM και ακόμα είναι καλύτερα πάλι στα single kai Multi core tasking!!

Παντός το μοναδικό Android που πλησιάζει τα ios είναι τα Oneplus

Μακάρι να δούμε κάμερα της προκοπής γιατί στο Op3 ήταν της πλάκας

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τα μαθήματα γεωγραφίας συνεχίζονται, είμαστε Ουγγαρία απόψε το βράδυ, για να δούμε που θα μας βρει το πρωί :)

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρέα έρχονται τα δικά μας...

Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARΥ

 

Για να δούμε που αλλού θα σταματήσει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρέα έρχονται τα δικά μας...

Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARΥ

 

Για να δούμε που αλλού θα σταματήσει...:lol:

 

Πουθενά αλλού παίδες. Απο Βουδαπέστη θα το δείτε κατευθείαν Αθήνα Πέμπτη βράδυ η Παρασκευή πρωί που θα βγει για παράδοση (για τους Αθηναίους) .Δεν υπάρχει αλλο tracking point

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά τα τεστ αλλά δυστυχώς κανένα Android δεν περνάει τα τελευταία ios συσκευές

Έδω τα ios τρέχουν με τα μισά RAM και ακόμα είναι καλύτερα πάλι στα single kai Multi core tasking!!

Παντός το μοναδικό Android που πλησιάζει τα ios είναι τα Oneplus

Μακάρι να δούμε κάμερα της προκοπής γιατί στο Op3 ήταν της πλάκας

Με τα μισά ΡΑΜ μπορεί να τρέχουν ,αλλά οι άλλοι τρέχουν και σχεδόν με το 1/3 της τιμής. Μάλιστα αποδίδει το ίδιο, σύμφωνα με τα συγκριτικά και κατα περιπτώσεις καλύτερα. Αστείες καταστάσεις για το μήλο των 1200...

Η κάμερα είναι ακριβώς η ίδια (η rear)

Σε όποιον δεν έκανε στο op3, δε θα κάνει και Τώρα ...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Απο πολωνια έφυγε αυριο εδω στην πατρα γιορτάζει ο πολιούχος και δεν δουλεύει τίποτα

 

Τοτε Πέμπτη θα είσαι ο πρώτος που θα παραλάβει, αναμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Full αναλυτικό review από AnandTech.

http://www.anandtech.com/show/10836/the-oneplus-3t-mini-review

 

Επιβεβαιώνεται και από αυτούς η βελτίωση στην αυτονομία σε σχέση με το παλιό μοντέλο περίπου 1 ώρα κέρδος.

 

Μαζί με την επιλογή για 128gb χωρητικότητα οι 2 πιο βασικοι παράγοντες όπου υπερισχύει σε σχέση με τον προκάτοχο.

 

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η οθόνη τσίμπησε ελαφρως παραπάνω σε πιστότητα χρωμάτων όπως επίσης η 128αρα UFS storage έχει πολύ παραπάνω επιδόσεις σε ανάγνωση/εγγραφή.

 

Στο μοναδικό αρνητικο σε σχέση με τον προκάτοχο το throttling στην GPU όπως αναφέρει χαρακτηριστικά το review.

 

"GFXBench demonstrates that the throttling behavior for the GPU has been changed either with the OnePlus 3T or in a newer version of OxygenOS than was available when I reviewed the OnePlus 3. I plan to re-run this test on the OnePlus 3 when OxygenOS 3.5.1 is made available for it to see if the behavior has changed. Essentially, the phone now exhibits more throttling during the test. The OnePlus 3 dropped down to a nearly constant 30fps in the Manhattan battery test, which meant if it were a real game you'd have a playable frame rate. The OnePlus 3T doesn't do as well. It drops from its peak of 33fps down to 26fps within the first twenty minutes, and slightly past forty minutes into the test it begins to oscillate rapidly between 22fps and 25-26fps.

 

This behavior leads to a substantial increase in battery life, but comes at the cost of performance. If this were a real game, the performance would not be sufficient on the OnePlus 3T during its 3.5 hours of battery life, while the OnePlus 3 will have lasted only 2.15 hours but maintained a sufficient frame rate for the entirety of the session."

 

Προσωπικά θα αναμένω σε ένα εξάμηνο το 4 και ελπίζοντας να δούμε περαιτέρω ακόμα πιο ουσιαστικές βελτιώσεις/προσθήκες σε επιπλέουν παράγοντες που επιδέχονται βελτίωση όπως η ανάλυση της οθόνης,βελτίωση στον ήχο/ηχεία,αναβάθμιση της USB C σε 3/3.1 και σαφώς στην κάμερα με νέο πιο σύγχρονο φακό όπως και καλύτερη δουλειά στο software τα της κάμερας που πάσχουν οι Κινέζοι σε σχέση με τους ανταγωνιστές.

 

Επίσης να φύγει η αντιαισθητική καμπούρα της κάμερας πίσω που θυμίζει το άσχημα εξόγκωμα της s6 σειράς που ήταν/είναι παραφωνία.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για OnePlus 3t αλλα αυτά τα κινεζικα τα έχω φοβηθεί.. Τωρα βγήκε φήμη ότι το lag στην touch screen ειναι ότι πιο αργό υπάρχει

 

Και πλέον το s7 edge ειναι μόνο 100€ πιο ακριβό και δεν ξέρω τι να κάνω..

 

 

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ότι κάνανε τεστ στο κάθε ριβιου και βγάζει 1 ώρα σοτ δεν λέει τίποτα. εδώ με μια αλλαγή Governor profile και έχω διπλάσια μπαταρία.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά αλλού παίδες. Απο Βουδαπέστη θα το δείτε κατευθείαν Αθήνα Πέμπτη βράδυ η Παρασκευή πρωί που θα βγει για παράδοση (για τους Αθηναίους) .Δεν υπάρχει αλλο tracking point

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τα μισά ΡΑΜ μπορεί να τρέχουν ,αλλά οι άλλοι τρέχουν και σχεδόν με το 1/3 της τιμής. Μάλιστα αποδίδει το ίδιο, σύμφωνα με τα συγκριτικά και κατα περιπτώσεις καλύτερα. Αστείες καταστάσεις για το μήλο των 1200...

Η κάμερα είναι ακριβώς η ίδια (η rear)

Σε όποιον δεν έκανε στο op3, δε θα κάνει και Τώρα ...

Mα τι πράγματα είναι αυτά ??? Μία Ρουμανία, μία Βουλγαρία δεν μπορεί να έχει ως Point ?????:)

Σοβαρά τώρα....και σχετικά με την κάμερα, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι ψάχνουν μερικοί , η κάμερα του σύμφωνα με τα review που έχω δει είναι άνω του μέσου όρου και πολύ κοντά στις τοπ, τι άλλο θα έπρεπε λοιπόν να κάνουν ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Το δικό μου θεωρητικά φτάνει σήμερα με priority DHL.

 

Το 128 μαζί με το πακέτο των αξεσουάρ ( ελπίζω να μη το μετανιώσω με την ποιότητα της θήκης, tempered glass και ακουστικών).

Η παραγγελία έγινε 1 ώρα περίπου μετά το άνοιγμα.

 

Καλές παραλαβές σε όλους!

 

Υγ. Η μετάβαση γίνεται από ένα Galaxy S3 που αργοπεθαίνει εδώ και καιρό :)

Link to comment
Share on other sites

Mα τι πράγματα είναι αυτά ??? Μία Ρουμανία, μία Βουλγαρία δεν μπορεί να έχει ως Point ?????:)

Σοβαρά τώρα....και σχετικά με την κάμερα, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι ψάχνουν μερικοί , η κάμερα του σύμφωνα με τα review που έχω δει είναι άνω του μέσου όρου και πολύ κοντά στις τοπ, τι άλλο θα έπρεπε λοιπόν να κάνουν ?

 

Θα έδινα ένα 50αρι παραπάνω για καλύτερη κάμερα άνετα (τι 450 τι 500 για καλύτερη κάμερα)

Τότε θα ήταν flagship killer κανονικά...

Τα έχει όλα το κινητο και συμφέρει

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για OnePlus 3t αλλα αυτά τα κινεζικα τα έχω φοβηθεί.. Τωρα βγήκε φήμη ότι το lag στην touch screen ειναι ότι πιο αργό υπάρχει

 

Και πλέον το s7 edge ειναι μόνο 100€ πιο ακριβό και δεν ξέρω τι να κάνω..

 

 

 

Sent from mTalk

 

Που είδες γι' αυτή τη φήμη για την touch screen μπορείς να δώσεις κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

http://pocketnow.com/2016/11/29/oneplus-3-touch-latency-is-worst-a-dev-has-ever-seen

 

https://twitter.com/getpeid/status/803803066369646592

 

Που είδες γι' αυτή τη φήμη για την touch screen μπορείς να δώσεις κάποιο link?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Που είδες γι' αυτή τη φήμη για την touch screen μπορείς να δώσεις κάποιο link?

 

https://mobile.twitter.com/getpeid/status/803803066369646592 - απο τα χεράκια του ίδιου του Carl Pei‏.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα

 

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα

 

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

priority ήταν η αποστολή ?

Καλορίζικο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...