Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με τον αισθητήρα των αποτυπωμάτων μου το κάνει και σε μένα. Πολλές φορές δεν πιάνει με την πρώτη και άλλες φορές αναγκάζομαι και χρησιμοποιώ άλλο δάχτυλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με τον αισθητήρα των αποτυπωμάτων μου το κάνει και σε μένα. Πολλές φορές δεν πιάνει με την πρώτη και άλλες φορές αναγκάζομαι και χρησιμοποιώ άλλο δάχτυλο.

 

Και το δικο μου το κανει αυτο:mad:

:)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βάζετε το δάχτυλο υπό γωνία; Θέλει ακριβώς κάθετα, όχι διαγώνια.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βάζετε το δάχτυλο υπό γωνία; Θέλει ακριβώς κάθετα, όχι διαγώνια.

 

Μπορεί να φταίει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το ίδιο δάχτυλο 2 φορά. Σε διαφορετική γωνία. Βελτιώνει πολύ την αναγνώριση.

Εννοώ στην προσθήκη δακτυλικού αποτυπώματος.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπόιος θέλει λίγο customize ας ρίξει μία ματιά εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/themes/theme-modernui-theme-t3567204

μόλις το έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κάτι παίζει με την συσκευή του gmo, ούτε εγώ έχω συναντήσει αυτά που αναφέρει.

Ας μας πει και με ποια εκδοση είναι

Lol μια χαρά είναι η δική μου! Φτυστη την!

 

Sent from One Plus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με το Panorama mode? Σήμερα πήγα να το χρησιμοποιήσω πρώτη φορά και ότι και να κάνω, όσο σταθερό και να είναι το χέρι μου, οι φωτογραφίες βγαίνουν σαν να έχω Parkinson. Το stitching είναι απλά για πέταμα. Από ότι διαβάζω το πρόβλημα το έχει αρκετός κόσμος και από προηγούμενες εκδόσεις, και δεν έχει δοθεί λύση.

 

(Γνωρίζω για την Google Camera, όντως δουλεύει καλύτερα, αλλά είναι απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο τεράστιο bug στην stock εφαρμογή.)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...

Μου λειπει το αψογο βιντεο του iPhone, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας!

Στις φωτο εχει λιγοτερο θορυβο και καλυτερο hdr το iPhone, αλλά πιστοτερα χρωματα και καλυτερη λεπτομερεια το 3Τ σε γενικες γραμμες.

Αυτονομια εχει κατα πολυ καλυτερη το 3Τ σε σχεση με το απλο iPhone 7 και λιγο καλυτερη απο το 7 Plus.

Επισης το λευκο της οθονης του 3Τ ειναι πολυ καλυτερο του iPhone 7 (γενικα στο i7 χαλασανε το λευκο).

 

multitasking: το 3Τ εχει ισοδυναμο multitasking με το i7 Plus, αρα πολυ καλυτερο του μικρου i7!

 

τα iphone γενικα εχουν το καλυτερο λευκο απο ολες τις συσκευες.και εγω δεν το πιστευα.οι amoled γκριζαρουν λιγο,ισως πετυχες θερμο χρωμα στο iphone.παντως οσα περασαν iphone 6s 6s plus ειχαν το ιδιο λευκο,δεν μπορουσες να βρεις διαφορα..με το 7 plus που το συγκρινα ακριβως το ιδιο λευκο ειχαν. το μονο που εχανε πολυ ελαχιστα στην φωτεινοτητα απο το 6s plus.

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το ίδιο δάχτυλο 2 φορά. Σε διαφορετική γωνία. Βελτιώνει πολύ την αναγνώριση.

Εννοώ στην προσθήκη δακτυλικού αποτυπώματος.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Εχεις δικιο ευχαριστω:):):)

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω ένα αρνητικό παρατηρήσει,πως η εφαρμογή της κάμερας στην λειτουργία selfie δεν μπορεί να καταγράψει τη φωτογραφία όπως την βλέπουμε εκείνη τη στιγμή αλλά την γυρίζει μετά!Στο s7 είχε στις ρυθμίσεις επιλογή να απενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία!Εσείς χρησιμοποιείται άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες και αν ναι ποια;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σήμερα παρέλαβα και εγώ το τηλ και αργά το απόγευμα παρατήρησα ότι μάλλον έχει καμένο πιξελ δεν έβγαλα ακόμα την ζελατίνα να δω αν είναι σκόνη αλλά δεν νομίζω γιατί δεν έχει φουσκαλα στο συγκεκριμένο σημείο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω ένα αρνητικό παρατηρήσει,πως η εφαρμογή της κάμερας στην λειτουργία selfie δεν μπορεί να καταγράψει τη φωτογραφία όπως την βλέπουμε εκείνη τη στιγμή αλλά την γυρίζει μετά!Στο s7 είχε στις ρυθμίσεις επιλογή να απενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία!Εσείς χρησιμοποιείται άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες και αν ναι ποια;

Από το Gallery μπορείς να πατήσεις mirror και ξαναγυρίζει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το κινητο ειναι μαμα με nougat. Τα οσα ανεφερα ως προβληματα (εκτός του αποτυπωματος) σε ξενα site εχουν ξεσκιστει να τα αναφερουν. Και εδω μεσα αναφερθηκε το προβλημα με την οθονη απο καποιον λιγες σελίδες πριν. Καποιος που δεν ειχε την σειρα s6 και s7 ισως να μην δωσει βαση δεν ξερω. Να ξεκαθαρισω για το Bluetooth οτι δεν το ειχα ενεργοποιημενο πριν χαζος δεν ειμαι θα το καταλαβαινα. Οσο για το δαχτυλικο αποτυπωμα και με υπογωνιες και χωρις και το ιδιο δαχτυλο πολλες φορες παλι θα τυχει να το κανει.οσο για τον αισθητηρα ειχα γραψει οτι δεν εδωσα βαση καθε ποτε και γιατι (αρα παιζει να μην εχει προβλημα). Με τα επομενα updates πιστευω θα λυθουν καποια bugs γιατί πιστευω πως όντως είναι bugs.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το κινητο ειναι μαμα με nougat. Τα οσα ανεφερα ως προβληματα (εκτός του αποτυπωματος) σε ξενα site εχουν ξεσκιστει να τα αναφερουν. Και εδω μεσα αναφερθηκε το προβλημα με την οθονη απο καποιον λιγες σελίδες πριν. Καποιος που δεν ειχε την σειρα s6 και s7 ισως να μην δωσει βαση δεν ξερω. Να ξεκαθαρισω για το Bluetooth οτι δεν το ειχα ενεργοποιημενο πριν χαζος δεν ειμαι θα το καταλαβαινα. Οσο για το δαχτυλικο αποτυπωμα και με υπογωνιες και χωρις και το ιδιο δαχτυλο πολλες φορες παλι θα τυχει να το κανει.οσο για τον αισθητηρα ειχα γραψει οτι δεν εδωσα βαση καθε ποτε και γιατι (αρα παιζει να μην εχει προβλημα). Με τα επομενα updates πιστευω θα λυθουν καποια bugs γιατί πιστευω πως όντως είναι bugs.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο αισθητήρας του αποτυπώματος είναι και πιο γρήγορος και πιο ακριβής από του S7/S7 edge. Δοκιμασμένο. Όσες φορές δεν το διαβάζει απλά έχω ξεχαστεί και έχω βάλει το δάχτυλο για πολύ μικρό διάστημα, έχοντας συνηθίσει στην ταχύτητα του :p αυτό με το Bluetooth είχε συμβεί και σε μένα, άκακο. Πραγματικά latency δεν έχω δει, ίσως όντως έχει κάποιο θέμα η οθόνη σου :/

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πλέον κάτοχος και εγώ αυτού του πυραύλου από σήμερα,μου έλειψε μιας και είχα το 3 πριν, κανένα πρόβλημα με την οθόνη, όπως και για το δακτυλικό αποτύπωμα το οποίο είναι κορυφαίο σε σύγκριση με το edge που είχα μέχρι σήμερα είναι πιο γρήγορο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πεσει η τιμη του καθολου ή δυσκολο; Πρεπει να παρω κινητο αμεσα, το oppo 7a εχει σχεδον καταρρευσει..
Link to comment
Share on other sites

Πλέον κάτοχος και εγώ αυτού του πυραύλου από σήμερα,μου έλειψε μιας και είχα το 3 πριν, κανένα πρόβλημα με την οθόνη, όπως και για το δακτυλικό αποτύπωμα το οποίο είναι κορυφαίο σε σύγκριση με το edge που είχα μέχρι σήμερα είναι πιο γρήγορο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεγάλε σε βλέπω να αραζεις σ αυτό το μηχανάκι... :):)

Αν δεν ήταν κοντά οι νέες παρουσιάσεις ίσως επέστρεφα και εγώ..

Βλέπω την μπαταρία του htc 10 να μην με βγάζει ούτε με λίγο οικονομία, αλλά αυτό θα το διαπιστώσω σίγουρα από αύριο.

Δεν περίμενα ούτε σαν το s7 edge να είναι ούτε σαν το 3Τ αλλά τουλάχιστον να βγάζει με λίγο οικονομία μέρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Ξερει καποιος να μου πει ποια εκδοση του 3Τ ενδεχομενως να μου κανει στην Ελλαδα με Wind και στις ΗΠΑ με T-Mobile ωστε να εχω 4G (ή και παραπανω, καπου πηρε το ματι μου 4G+) και στις δυο χωρες;

 

Ψαχνοντας βλεπω μοντελα που ειναι συμβατα με συγκεκριμενες μπαντες, αλλα δεν γνωριζω ποια λειτουργει σε τι ταχυτητα. Εκ πειρας το Galaxy S4 που εχω πιανει H+ (3.5G ειναι αυτο; ) και στις δυο περιπτωσεις αλλα θα ηθελα κ τη γνωμη σας πριν κανω καποια κινηση...

 

Ευχαριστω!

Edited by ledz
Link to comment
Share on other sites

Από το Gallery μπορείς να πατήσεις mirror και ξαναγυρίζει.

 

Ναι γίνεται αλλά δεν είναι και πολύ βολικό γτ εγώ θέλω να γίνεται σε κάθε selfie που βγάζω και όχι να τρέχω στο gallery!Άσε που χρησιμοποιώ την εφαρμογή φωτογραφίες!Γι αυτό λέω μήπως να κατεβάσω κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας που να το κάνει αυτό μέσα από τις ρυθμίσεις της!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα στο τέλος του μήνα.

Για μένα είναι ένα τέλειο κινητό σε εξαιρετικά ανταγωνιστική τιμή. Έχω διαπιστώσει κι εγώ ότι ανοίγει το μπλε δόντι χωρίς να το ανοίξω. Το παραβλέπω, μακάρι να είναι μόνο αυτό το "πρόβλημα".

 

Έχω μείνει ενθουσιασμένος και άναυδος από την νυχτερινή λήψη φωτογραφιών. Δεν είχα στα χέρια μου πρόσφατη ναυαρχίδα (μηλοφωνο ή σαμσουγκ) αλλά σε αντίστοιχης χρηματικής αξίας κινητά είναι μακράν το καλύτερο. Δεν κολλάει πουθενά. Από μπαταρία, αφού πέρασα την 7.0 αμέσως από πάνω, δεν είναι πύραυλος αλλά απλά αξιοπρεπής.

 

Το τηλέφωνο φωνάζει από μακρυά ότι ανήκει στην ακριβή κατηγορία και με αυτή την αξία αποτελεί value for money. Η εταιρία με κέρδισε.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω μείνει εντυπωσιασμένος από τον χρόνο αποστολής των παραγγελιών!Το κινητό όταν το παρήγγειλα έλεγε ότι θα έρθει Παρασκευή και ήρθε Τετάρτη και τώρα που είχα κάνει μία παραγγελία θήκης και tempered glass ήταν να έρθει 13 του μήνα και ήρθε σήμερα!Δεν ξέρω αν έτυχε και τις δύο φορές αλλά προσωπικά έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος από τον χρόνο παράδοσης!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το viber. Όταν τραβάω μια φώτο από την μπροστά την κάμερα μέσω του viber για να τη στείλω μου βγάζει συνέχεια Failed to take picture. Έτσι αναγκάζομαι να βγαίνω από το viber να τραβάω την φώτο με την εφαρμογή της κάμερας και μετά να ξαναμπαίνω στο viber και να τη στέλνω μέσω gallery. Το κάνει και σε εσάς αυτό μπορεί κάποιος να το τσεκάρει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...