Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Ωραία. Και κάτι ακόμα. Η παραγγελία γίνεται απευθείας από το site και είναι ακριβώς η τιμή που γράφει? Εννοώ δεν έχει μεταφορικά και δεν πληρώνεις τελωνείο?

Ακριβώς!

Αυτή είναι η τιμή, εκτός αν εσύ θελήσεις να πληρώσεις παραπάνω για να έρθει γρηγορότερα και δεν έχει τελωνείο, έρχεται από την Πολωνία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση γιά τούς φίλους πού παρακολουθουν την συγκεκριμένη εταιρεία.

Όταν η OnePlus βγάζει καινούργιο μοντέλο μειώνει καθόλου τίς τιμές στό προηγούμενο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας κάτοχος πρώην iPhone που τώρα έχει την συσκευή;

Θέλω να μαζέψω κανα 2 απόψεις γιατί πλέον έχω 2 sim και την ψήνω ήδη από τότε που βγήκε την συγκεκριμένη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανένας κάτοχος πρώην iPhone που τώρα έχει την συσκευή;

Θέλω να μαζέψω κανα 2 απόψεις γιατί πλέον έχω 2 sim και την ψήνω ήδη από τότε που βγήκε την συγκεκριμένη συσκευή

 

Για πες τι θελεις να μαθεις!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι θελεις να μαθεις!

 

Πως φάνηκε η μετάβαση;

Σου λείπει κάτι από το iPhone?

Από θέμα ήχου και ποιότητας βίντεο;

Αυτονομία σε σχέση με ένα iPhone 7?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως φάνηκε η μετάβαση;

Σου λείπει κάτι από το iPhone?

Από θέμα ήχου και ποιότητας βίντεο;

Αυτονομία σε σχέση με ένα iPhone 7?

 

Χμμμ...

Μου λειπει το αψογο βιντεο του iPhone, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας!

Στις φωτο εχει λιγοτερο θορυβο και καλυτερο hdr το iPhone, αλλά πιστοτερα χρωματα και καλυτερη λεπτομερεια το 3Τ σε γενικες γραμμες.

Αυτονομια εχει κατα πολυ καλυτερη το 3Τ σε σχεση με το απλο iPhone 7 και λιγο καλυτερη απο το 7 Plus.

Επισης το λευκο της οθονης του 3Τ ειναι πολυ καλυτερο του iPhone 7 (γενικα στο i7 χαλασανε το λευκο).

 

multitasking: το 3Τ εχει ισοδυναμο multitasking με το i7 Plus, αρα πολυ καλυτερο του μικρου i7!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αποκαρδιωτικο το battery drain στο open beta. Ενώ τις πρώτες 1-2 μέρες δεν είχα θέμα, τώρα η μπαταρία κάνει ελεύθερη πτώση. Μάλλον θα γυρίσω στην 4.0.3.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...

Μου λειπει το αψογο βιντεο του iPhone, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας!

Στις φωτο εχει λιγοτερο θορυβο και καλυτερο hdr το iPhone, αλλά πιστοτερα χρωματα και καλυτερη λεπτομερεια το 3Τ σε γενικες γραμμες.

Αυτονομια εχει κατα πολυ καλυτερη το 3Τ σε σχεση με το απλο iPhone 7 και λιγο καλυτερη απο το 7 Plus.

Επισης το λευκο της οθονης του 3Τ ειναι πολυ καλυτερο του iPhone 7 (γενικα στο i7 χαλασανε το λευκο).

 

multitasking: το 3Τ εχει ισοδυναμο multitasking με το i7 Plus, αρα πολυ καλυτερο του μικρου i7!

 

Από θέματα δεις λειτουργιών μέσα στην καθημερινότητα;

Με προβληματίζει που δεν έχει και ακουστικά το πακέτο και πρέπει να πάρεις αλλά ακουστικά έξτρα

Καλά το βίντεο του iPhone δεν το φτάνει εύκολα άλλη συσκευή

Επίσης τα μικρόφωνα και η επεξεργασία που κάνει κατά την ηχογράφηση επίσης νομίζω δύσκολα τα πετυχαίνεις σε άλλη συσκευή.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα το σκεφτώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιά τούς φίλους πού παρακολουθουν την συγκεκριμένη εταιρεία.

Όταν η OnePlus βγάζει καινούργιο μοντέλο μειώνει καθόλου τίς τιμές στό προηγούμενο ή όχι;

 

Δεν την παρακολουθώ από την αρχή, αλλά σταμάτησε να πουλάει το 3 πριν ξεκινήσει την διάθεση του 3Τ.

Δεν νομίζω να πουλάει ταυτόχρονα για να ρίξει τιμές στο παλιο.

Link to comment
Share on other sites

Αποκαρδιωτικο το battery drain στο open beta. Ενώ τις πρώτες 1-2 μέρες δεν είχα θέμα, τώρα η μπαταρία κάνει ελεύθερη πτώση. Μάλλον θα γυρίσω στην 4.0.3.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

Εγώ με 4.0.3 και 6ωρα οθόνη σήμερα έπεσα σε 4ωρο αλλά βλέπω αυξημένο Google play services. Μήπως έχεις το ίδιο θέμα και δεν φταίει η beta?

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την 7.1.1 beta ειμαι κομπλε και την περασα χωρις wipe.

Μονο wipe cache εκανα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,καπου διαβασα οτι στην μπαρα επανω βγαζει "burn".τι ακριβως παιζει?

Όλες οι amoled εμφανίζουν burn in. Αυτί σημαίνει ότι όταν κάποια πιξελ μένουν διαρκώς αναμμένα (πχ τα on screen buttons, ή το σήμα της μπαταρίας) χωρίς να αλλάζει η κατάσταση τους, νεκρωνουν και μένουν διαρκώς αναμμένα σε αυτό το χρώμα. Αυτό γίνεται σταδιακά, σε βάθος χρόνων. Δεν είναι πρόβλημα του 3/3T, και λύνεται αν κατεβάσεις την εφαρμογή immersive Mode. Αυτό πρέπει να γίνει πριν το burn in, αλλιώς είναι μη αντιστρέψιμη κατάσταση. Αν το googlαρεις θα βρεις φωτογραφίες αρκετά παλιών Android συσκευών, καθώς πλέον οι amoled έχουν βελτιωθεί.

Δεν είναι κάτι που πρέπει να ανησυχούμε θαρρώ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι amoled εμφανίζουν burn in. Αυτί σημαίνει ότι όταν κάποια πιξελ μένουν διαρκώς αναμμένα (πχ τα on screen buttons, ή το σήμα της μπαταρίας) χωρίς να αλλάζει η κατάσταση τους, νεκρωνουν και μένουν διαρκώς αναμμένα σε αυτό το χρώμα. Αυτό γίνεται σταδιακά, σε βάθος χρόνων. Δεν είναι πρόβλημα του 3/3T, και λύνεται αν κατεβάσεις την εφαρμογή immersive Mode. Αυτό πρέπει να γίνει πριν το burn in, αλλιώς είναι μη αντιστρέψιμη κατάσταση. Αν το googlαρεις θα βρεις φωτογραφίες αρκετά παλιών Android συσκευών, καθώς πλέον οι amoled έχουν βελτιωθεί.

Δεν είναι κάτι που πρέπει να ανησυχούμε θαρρώ.

 

κάνεις τον κόπο να ποστάρεις το link της εφαρμογής ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητακι το εχω στα χερια μου εδω και λιγες μέρες 26/2 μεσάνυχτα έγινε η παραγγελία και 28/2 μεσημέρι παρελαβα. Ενα μεγαλο μπραβο οσον αφορα τις αποστολές τους.

Αν και δεν το δουλεψα αρκετα λόγω φορτου εργασίας θα πω οτι με κερδισε αρκετα όχι ομως εξολοκλήρου. Εχει αρκετο customization και αυτο μου αρεσει αρκετα. Απο την αλλη δεν εχει αυτα τα λιγα τα οποια προσφερει η samsung και ειχα συνηθίσει π.χ να μενει ανοιχτή η οθονη οσο τη κοιτας και η εξτρα ενταση στην ανοιχτή ακροαση. Μου λειπει επισης και η μυστικη λειτουργία..

Τα gestures πολυ πολυ βολικα.

Η οθονη του πραγματικά με εξέπληξε θετικα. Το wow τι ομορφη συσκευη στο unboxing δεν το ενοιωσα. Απο εμφανιση πολυ απλο. Θεμα Μπαταρια ακομα δεν το αναλυσα μιας και το φορτιζω σπαστα και απο λιγο ομως βλεπω οτι εχει δυνατότητες. Η dash charge φορτιση α.π.ι.σ.τ.ε.υ.τ.α γρηγορη.

Gps αριστο με πολύ ομαλη απεικόνιση (Google maps).

Ακουστικο και ηχεια πολυ καλα καλυτερα απο s7edge.

Σημα κινητης αριστο και σταθερό.

Καμερα μερα αριστη βραδυ μετρια μια χαρα μου αρεσει απλα το focus για μπαζα ειδικα indoors.

Ολα καλα και τελεια μεχρι που καταλαβα και τα μειον της συσκευης: 1ο και σοβαρο: πάσχει απο screen latency και επισης η αποκριση της οθονης μειωμενη στο tap (αρκετες φορές διπλοπαταω) ισως αυτα να συνδεονται. Λετε να καλοεμαθα απο τα samsung?Ισως, παντως για μενα ειναι θεμα.

2ον: πολυ χαμηλη ταχυτητα wifi (2.4 & 5.0 gh).

3ον: ο αισθητηρας αποτυπωμάτων δεν με διαβαζει αρκετες φορες και δονιζεται σπαστικα απο την αλλη οταν διαβασει ειναι πολυ γρηγορος.

4ον: οταν βγαινω απο την λειτουργία πτήσης ενεργοποιητε και το Bluetooth. Χαζοbug ειναι και πιστευω θα λυθει.

5ον:Ο αισθητηρας φωτος μου κανει κατι τρελα με την αυξομειωση αλλα δεν του εδωσα βαση καθε ποτε και γιατι.

Αυτα τα λιγα μεχρι στιγμης αν θυμηθω και αλλα θα τα ποσταρω. Το χρησιμοποιω με nova και συνεργαζεται αψογα. Του πηρα και την carbon θηκη η οποία ειναι ωραια αλλα θα ηθελα να εξεχει λιγα χιλιοστα παραπανω στο σημείο της κάμερας ώστε να την προστατεύει.

Προερχομενος απο s7 edge και ολα τα υπολοιπα flagships μπορω να πω οτι το κινητο αξιζει αρκετα και δεν μετανοιωνω καθολου αρκει να λυσουν αυτα τα λιγα που με ενόχλησαν.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hrcivic
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]66507[/ATTACH]

Carl Pei was quick to reply with a GIF of wolves howling in the night :D

 

Κάτι ετοιμάζει η oneplus και μάλιστα πολύ σύντομα θα έχουμε νέα. Μόλις είπα, επιτέλους θα ησυχάσω με τα κινητά.....

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητακι το εχω στα χερια μου εδω και λιγες μέρες 26/2 μεσάνυχτα έγινε η παραγγελία και 28/2 μεσημέρι παρελαβα. Ενα μεγαλο μπραβο οσον αφορα τις αποστολές τους.

Αν και δεν το δουλεψα αρκετα λόγω φορτου εργασίας θα πω οτι με κερδισε αρκετα όχι ομως εξολοκλήρου. Εχει αρκετο customization και αυτο μου αρεσει αρκετα. Απο την αλλη δεν εχει αυτα τα λιγα τα οποια προσφερει η samsung και ειχα συνηθίσει π.χ να μενει ανοιχτή η οθονη οσο τη κοιτας και η εξτρα ενταση στην ανοιχτή ακροαση. Μου λειπει επισης και η μυστικη λειτουργία..

Τα gestures πολυ πολυ βολικα.

Η οθονη του πραγματικά με εξέπληξε θετικα. Το wow τι ομορφη συσκευη στο unboxing δεν το ενοιωσα. Απο εμφανιση πολυ απλο. Θεμα Μπαταρια ακομα δεν το αναλυσα μιας και το φορτιζω σπαστα και απο λιγο ομως βλεπω οτι εχει δυνατότητες. Η dash charge φορτιση α.π.ι.σ.τ.ε.υ.τ.α γρηγορη.

Gps αριστο με πολύ ομαλη απεικόνιση (Google maps).

Ακουστικο και ηχεια πολυ καλα καλυτερα απο s7edge.

Σημα κινητης αριστο και σταθερό.

Καμερα μερα αριστη βραδυ μετρια μια χαρα μου αρεσει απλα το focus για μπαζα ειδικα indoors.

Ολα καλα και τελεια μεχρι που καταλαβα και τα μειον της συσκευης: 1ο και σοβαρο: πάσχει απο screen latency και επισης η αποκριση της οθονης μειωμενη στο tap (αρκετες φορές διπλοπαταω) ισως αυτα να συνδεονται. Λετε να καλοεμαθα απο τα samsung?Ισως, παντως για μενα ειναι θεμα.

2ον: πολυ χαμηλη ταχυτητα wifi (2.4 & 5.0 gh).

3ον: ο αισθητηρας αποτυπωμάτων δεν με διαβαζει αρκετες φορες και δονιζεται σπαστικα απο την αλλη οταν διαβασει ειναι πολυ γρηγορος.

4ον: οταν βγαινω απο την λειτουργία πτήσης ενεργοποιητε και το Bluetooth. Χαζοbug ειναι και πιστευω θα λυθει.

5ον:Ο αισθητηρας φωτος μου κανει κατι τρελα με την αυξομειωση αλλα δεν του εδωσα βαση καθε ποτε και γιατι.

Αυτα τα λιγα μεχρι στιγμης αν θυμηθω και αλλα θα τα ποσταρω. Το χρησιμοποιω με nova και συνεργαζεται αψογα. Του πηρα και την carbon θηκη η οποία ειναι ωραια αλλα θα ηθελα να εξεχει λιγα χιλιοστα παραπανω στο σημείο της κάμερας ώστε να την προστατεύει.

Προερχομενος απο s7 edge και ολα τα υπολοιπα flagships μπορω να πω οτι το κινητο αξιζει αρκετα και δεν μετανοιωνω καθολου αρκει να λυσουν αυτα τα λιγα που με ενόχλησαν.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικό μου τίποτα από αυτά που αναφέρεις δεν τα έχω εντοπίσει. Δοκίμασα να τα αναπαράγω αλλά και πάλι δεν είχα θέμα. Μήπως έχει κάποιο θέμα με την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τίποτα από αυτά που αναφέρεις δεν τα έχω εντοπίσει. Δοκίμασα να τα αναπαράγω αλλά και πάλι δεν είχα θέμα. Μήπως έχει κάποιο θέμα με την συσκευή;

 

Και εγω μια απο τα ίδια,κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρει ο φίλος...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ίδια,κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρει ο φίλος...

 

Ιδιαίτερα το wifi και ο αισθητήρας αποτυπώματος και σε εμένα δουλεύουν υποδειγματικά, καλύτερα από κάθε άλλη συσκευή που έχω χρησιμοποιήσει.

 

Όσον αφορά την οθόνη δεν βλέπω κανένα πρόβλημα, αλλά ούτε και κάτι που ξεχωρίζει από τις άλλες συσκευές. Αυτό το θέμα με το lag νομίζω ότι είναι λίγο ράδιο αρβύλα, πολύς κόσμος φοβόταν ότι θα υπάρχει αυτό το πρόβλημα στο 3 λόγω του ότι υπήρχε στο OP1, αλλά δεν υπάρχει στο τελικό προϊόν.

 

Το bluetooth ανοίγει μόνο αν το είχες ανοιχτό πριν ενεργοποιήσεις το airplane mode. Αν το έχεις όντως ανοιχτό, τότε αυτό προβλέπεται.

Link to comment
Share on other sites

κάτι παίζει με την συσκευή του gmo, ούτε εγώ έχω συναντήσει αυτά που αναφέρει.

Ας μας πει και με ποια εκδοση είναι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...