Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται τι θες? Αν δίνεις βάση πολύ στις κάμερες τότε κατά την γνώμη μου προτίμησε κάτι άλλο. Αν θες ταχύτητα ωραιο καθαρά περίπου stock android και σκάλισμα τότε γιατί όχι; Προσωπικά σπάζοντας το ψυχολογικό όριο των 300 ευρώ εφόσον η συσκευή είναι άψογη θα το σκεφτόμουν...απλά η γνώμη μου, εσύ αποφασίζεις όμως με βάση τις ανάγκες σου κι εδώ φυσικά λογικό είναι να σε προτρεψουν στην αγορά του μιας και βρίσκεσαι στο ανάλογο τοπικ του 3T ;)
Πολύ ευχαριστημένος από την κάμερα.

Ειδικά η Google modded camera κάνει παπάδες.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, έχει κάποιος εμπειρία από chromecast; Προσπαθώ να κάνω mirroring την οθόνη του 3Τ και δεν μπορώ. Youtube και google photos παίζουν κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που εμποδίζει;

 

Πρέπει να κατεβάσεις το Google home και από εκεί κανονικά συνδέεσαι και κάνεις το mirroring!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από την κάμερα.

Ειδικά η Google modded camera κάνει παπάδες.

Είναι εύκολη η εγκατάσταση; χρειάζεται root; Το Root είναι εύκολο να γίνει;

 

Μια ερώτηση που μπορεί να φανεί λίγο χαζή

Η συσκευή μπορεί να φορτίσει και με άλλον φορτιστή /ταχυφορτιστη ή μονο με τον dash;

Αν ναι, υπάρχει περίπτωση να δώσει παραπάνω ώρες sot; Θα υπάρξει πρόβλημα με την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από την κάμερα.

Ειδικά η Google modded camera κάνει παπάδες.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Σε καμία περίπτωση δεν είναι η λύση ΄΄δια πάσαν νόσον΄΄ , πχ δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7423970#post7423970 ποστ 4326, ίδια φωτό με GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.2 η μία και με στοκ η άλλη .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολη η εγκατάσταση; χρειάζεται root; Το Root είναι εύκολο να γίνει;

 

Μια ερώτηση που μπορεί να φανεί λίγο χαζή

Η συσκευή μπορεί να φορτίσει και με άλλον φορτιστή /ταχυφορτιστη ή μονο με τον dash;

Αν ναι, υπάρχει περίπτωση να δώσει παραπάνω ώρες sot; Θα υπάρξει πρόβλημα με την συσκευή;

Μια εφαρμογή είναι.

Δεν θέλει καμία ιδιαίτερη εγκατάσταση.

Σε καμία περίπτωση δεν είναι η λύση ΄΄δια πάσαν νόσον΄΄ , πχ δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7423970#post7423970 ποστ 4326, ίδια φωτό με GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.2 η μία και με στοκ η άλλη .
Μα αφού είναι καλύτερη λόγω επιλογών.

Έχει HDR+.

Έχει επιλογή για τα megapixel.

Έχει 360 photo.

Έχει ρυθμίσεις για Raw photos.

Γενικά κάποιος που ξέρει, μπορεί να σεταρει την εφαρμογή για τέλειες φωτογραφίες.

 

Οπότε είναι πολλά σκαλιά πιο πάνω.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή είναι.

Δεν θέλει καμία ιδιαίτερη εγκατάσταση.Μα αφού είναι καλύτερη λόγω επιλογών.

Έχει HDR+.

Έχει επιλογή για τα megapixel.

Έχει 360 photo.

Έχει ρυθμίσεις για Raw photos.

Γενικά κάποιος που ξέρει, μπορεί να σεταρει την εφαρμογή για τέλειες φωτογραφίες.

 

Οπότε είναι πολλά σκαλιά πιο πάνω.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Το ότι έχει περισσότερες επιλογές δεν σημαίνει ότι είναι και καλύτερη, υπό κάποιες συνθήκες ίσως και να βγάζει καλύτερες, για καθημερινές συνθήκες η stock με το hdr και HQ στα δικά μου μάτια και όχι μόνο έχει καλύτερα αποτελέσματα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις το Google home και από εκεί κανονικά συνδέεσαι και κάνεις το mirroring!

 

Την έχω κατεβάσει αλλά "αρνείται" να κάνει mirroring! Γι αυτό και ρωτάω μήπως θέλει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι πήγα ταξίδι στο Βερολίνο και το ταχύτερο δίκτυο που μπορεσα να πιάσω ήταν Η+.Γνωρίζει κανείς γιατί αυτός ο περιορισμός?Δοκίμασα όλα τα γερμανικά δίκτυα και σε όλα είχα την ίδια ταχύτητα.Εννοείται οτι στην συσκευη είχα ενεργοποιημένο το 4G δίκτυο.Πρόκειται να ξαναπάω για τις γιορτές και θέλω να το ψάξω μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι εδω.Μήπως τα γερμανικά δίκτυα δεν υποστηρίζουν κάποια συγκεκριμένη μπάντα?Wind έχω στην Ελλάδα με 4g συνέχεια...Κάποια βοήθεια?Ευχαριστώ

 

Καμιά ιδέα παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα παιδιά??

 

Γιατί δεν κάνεις κάτι απλό και ζητάς από άλλους να το κάνουν για σένα;

Ψάξε στο ίντερνετ τι μπάντες παίζουν στην Γερμανία και μετά σύγκρινε τις με τις μπάντες που υποστηρίζει το κινητό.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα παιδιά??

 

Πολύ πιθανό λόγο των συνεργασιών που έχουν υπογράψει μεταξύ τους οι εταιρείες, αν η wind δεν έχει κάποια συμφωνία για 4g με κάποιο πάροχο στη Γερμανία δεν θα πιάνεις 4g, θα πρέπει να ρωτήσεις τη wind

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις κάτι απλό και ζητάς από άλλους να το κάνουν για σένα;

Ψάξε στο ίντερνετ τι μπάντες παίζουν στην Γερμανία και μετά σύγκρινε τις με τις μπάντες που υποστηρίζει το κινητό.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Δεν είμαι νουμπάς και ξέρω μέσες-άκρες πως να συμπεριφερθώ σε ενα φόρουμ.Αυτό πάει να πεί οτι το έχω ήδη ψάξει και αν δεν κάνω λάθος,δεν είναι θέμα μπάντας,το ευρωπαικό 3Τ υποστηρίζει τις περισσότερες.Ρώτησα μήπως έχει κάποιος,κάποια ιδέα ωστε να με κατευθείνει που να κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι νουμπάς και ξέρω μέσες-άκρες πως να συμπεριφερθώ σε ενα φόρουμ.Αυτό πάει να πεί οτι το έχω ήδη ψάξει και αν δεν κάνω λάθος,δεν είναι θέμα μπάντας,το ευρωπαικό 3Τ υποστηρίζει τις περισσότερες.Ρώτησα μήπως έχει κάποιος,κάποια ιδέα ωστε να με κατευθείνει που να κοιτάξω
Μπορεί να είναι θέμα παρόχου. Μπορεί να είναι θέμα περιαγωγής, να έχουν βάλει δηλαδή κάποιο όριο στο bandwidth. Μπορεί να είναι θέμα του τηλεφώνου. Το είχες με 2 κάρτες ενεργοποιημένες ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό λόγο των συνεργασιών που έχουν υπογράψει μεταξύ τους οι εταιρείες, αν η wind δεν έχει κάποια συμφωνία για 4g με κάποιο πάροχο στη Γερμανία δεν θα πιάνεις 4g, θα πρέπει να ρωτήσεις τη wind

 

Μπορεί να είναι θέμα παρόχου. Μπορεί να είναι θέμα περιαγωγής, να έχουν βάλει δηλαδή κάποιο όριο στο bandwidth. Μπορεί να είναι θέμα του τηλεφώνου. Το είχες με 2 κάρτες ενεργοποιημένες ;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών όπως πρότεινε ο leo06 και είχε δίκιο:μου είπαν οτι η wind συνεργάζεται μόνο με μια εταιρεία στην Γερμανία για 4g ,την telefonica O2 και να συνδεθώ με την συγκεκριμένη εταιρεία.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών όπως πρότεινε ο leo06 και είχε δίκιο:μου είπαν οτι η wind συνεργάζεται μόνο με μια εταιρεία στην Γερμανία για 4g ,την telefonica O2 και να συνδεθώ με την συγκεκριμένη εταιρεία.

Ευχαριστώ πολύ

Αφού εσύ έγραψες πιο πάνω ότι δοκίμασες όλα τα δίκτυα.

Κάτι δεν μας λες καλά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού εσύ έγραψες πιο πάνω ότι δοκίμασες όλα τα δίκτυα.

Κάτι δεν μας λες καλά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Τι να σου πώ φίλε junglist,παραθέτω ο,τι μου είπαν απο την εξυπηρέτηση πελατών...Μπορεί να μου λένε π@π@ριές και σε 2 μέρες που θα πάω,να έχω πάλι Η+...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το WAKEBLOCK σε OREO σας δουλεύει;

Έχω στοκ OOS 5.0 και μετά την αναβάθμιση στην έκδοση της εφαρμογής 0.1.5 βγάζει:

ERROR WHILE PATCHING (UNSUPPORTED FRAMEWORK).

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω όσοι έχετε κανει αναβάθμιση στην 8 βλέπετε κάπου τα dots; Ενώ τα έχω ενεργοποιήσει θεωρητικά δεν εμφανίζονται.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.banggood.com/OnePlus-3T-5_5-inch-Fingerprint-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-821-Quad-core-4G-Smartphone-p-1109289.html?rmmds=preorder

Το θηριο πηγε 230 απο banggood παιδες οσοι πιστοι προσελθετε..

Link to comment
Share on other sites

https://www.banggood.com/OnePlus-3T-5_5-inch-Fingerprint-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-821-Quad-core-4G-Smartphone-p-1109289.html?rmmds=preorder

Το θηριο πηγε 230 απο banggood παιδες οσοι πιστοι προσελθετε..

 

370$ έχει.

Δεν υπάρχει περίπτωση να έπεφτε τόσο κάτω που λες.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

370$ έχει.

Δεν υπάρχει περίπτωση να έπεφτε τόσο κάτω που λες.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

230 ευρω = 270 δολλαριοπουλα με τοσες αγορες σε δολλαριο ....

τιμιο ποσο αν και ειναι κινεζικο μονο η 800αρα λειπει, πηρα και το φορτιστη ξεχωριστα τον ευρωπαικο 14 ευρω

και φυσικα το περιμενω με πολυ κ@υλ@ γεναρη τελη

Edited by goku86
Link to comment
Share on other sites

230 ευρω = 270 δολλαριοπουλα με τοσες αγορες σε δολλαριο ....

τιμιο ποσο αν και ειναι κινεζικο μονο η 800αρα λειπει, πηρα και το φορτιστη ξεχωριστα τον ευρωπαικο 14 ευρω

και φυσικα το περιμενω με πολυ κ@υλ@ γεναρη τελη

Διαβάζεις τι γράφεις;;

Έχεις κάνει το 3 ότι είναι 2.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

230 ευρω μεχρι εξαντλησεως κουμπαρε, τοσο το εκλεισα πρωτες πρωινες ωρες (ειχε 65 κομματια..)
Με γεια σου.

Εγώ απλά αναφέρω ότι το λινκ που έδωσες και η τιμή που αναφέρεις είναι διαφορετικά.

Αν εσύ είδες ειδική τιμή, μαγκιά σου, αλλά δεν είναι κάτι που μπορεί να τσεκάρει άλλος ενδιαφερόμενος.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου.

Εγώ απλά αναφέρω ότι το λινκ που έδωσες και η τιμή που αναφέρεις είναι διαφορετικά.

Αν εσύ είδες ειδική τιμή, μαγκιά σου, αλλά δεν είναι κάτι που μπορεί να τσεκάρει άλλος ενδιαφερόμενος.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

ευχαριστω φιλε 01.30 εκανα αγορα, 01.50 εγραψα εδω, αλλα πιστευω θελει να ξεστοκαρει τα 3τ οποτε ισως καποιος φιλος το αγορασει στην ιδια τιμη μπορει και καλλιτερη ;:)

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναγράφω

Μια ερώτηση που μπορεί να φανεί λίγο χαζή

Η συσκευή μπορεί να φορτίσει και με άλλον φορτιστή /ταχυφορτιστη ή μονο με τον dash;

Αν χρειαστεί μπορώ να χρησιμοποιήσω φορτιστή αυτοκινήτου με το καλώδιο της συσκευής ή με powerbank xiaomi ;

Αν ναι, υπάρχει περίπτωση να δώσει παραπάνω ώρες sot; Θα υπάρξει πρόβλημα με την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...