Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα παρατήρησα ότι με το τελευταίο update τα χρώματα των εικονιδίων των quick shortcuts έγιναν επιτέλους πάλι άσπρα από μπλε.
5.0.2?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτο άρθρο αυτό είναι περσινό....αν δεις λέει ότι η Google cam είναι συμβατή μόνο σε Ν και δεν δουλεύει με Oreo.... Έχουν βγει έκδοσεις της κάμερας πιο πρόσφατες και για Ο....

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τον chrome??Εγω ανοιγω το FB απο τον chrome και πολλες φορες κολαει,στην αρχη αυτο συνηθως....Κανω πανω κτω για scrolling αλλα τπτ....και με τη σελιδα του stoixhman,και μετην σελιδα τπυ myphone,γενικα μου κολαει οταν ανοιγω κατι,ιδιως στην αρχη....
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τον chrome??Εγω ανοιγω το FB απο τον chrome και πολλες φορες κολαει,στην αρχη αυτο συνηθως....Κανω πανω κτω για scrolling αλλα τπτ....και με τη σελιδα του stoixhman,και μετην σελιδα τπυ myphone,γενικα μου κολαει οταν ανοιγω κατι,ιδιως στην αρχη....

 

Το μόνο που έχω προσέξει στον Chrome είναι ότι που και που κάνει έναν ήχο για κλάσματα δευτερόλεπτου και περνάει και στο Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω προσέξει στον Chrome είναι ότι που και που κάνει έναν ήχο για κλάσματα δευτερόλεπτου και περνάει και στο Bluetooth

 

Αυτό το έχω και εγώ.... Πάντος εμένα μου κολλάει συχνά....

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με.Chrome.εδώ.

Στοκ 5.0.1

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια[

Δε ξέρω αν έχεις ερωτηθεί ξανά, έχεις επιλέξει συγχρονισμό; ή απευθείας ή μέσω κάποιας εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχεις ερωτηθεί ξανά, έχεις επιλέξει συγχρονισμό; ή απευθείας ή μέσω κάποιας εφαρμογής;
Ναι είχα συγχρονισμό απευθείας. Από αυτό λες να φταίει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχεις ερωτηθεί ξανά, έχεις επιλέξει συγχρονισμό; ή απευθείας ή μέσω κάποιας εφαρμογής;
Ποιο είναι το μέσα από εφαρμογή;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το μέσα από εφαρμογή;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μέσα από την εφαρμογή photos της Google, στις ρυθμίσεις έχεις επιλογή για back up and sync καθώς για επιλογές σχετικά με το ποιο φάκελοι στο κινητό σου θέλεις να κανουν sync.

Αν εσύ τα έχεις όλα αυτά τικαρισμενα και κατέβασες πχ κάποια ταινία ή σειρά , αυτό κάθεται με τις ώρες και τα ανεβάζει στο σύννεφο.

Λογικό να έχει τρελή κατανάλωση.

Εγώ προσωπικά έχω το back up and sync off και όποτε θέλω να ανεβάσει τις φωτό μου στους servers του Google photos , το ενεργοποιω μια φορά, τα ανεβάζει και μετά το απενεργοποιω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή photos της Google, στις ρυθμίσεις έχεις επιλογή για back up and sync καθώς για επιλογές σχετικά με το ποιο φάκελοι στο κινητό σου θέλεις να κανουν sync.

Αν εσύ τα έχεις όλα αυτά τικαρισμενα και κατέβασες πχ κάποια ταινία ή σειρά , αυτό κάθεται με τις ώρες και τα ανεβάζει στο σύννεφο.

Λογικό να έχει τρελή κατανάλωση.

Εγώ προσωπικά έχω το back up and sync off και όποτε θέλω να ανεβάσει τις φωτό μου στους servers του Google photos , το ενεργοποιω μια φορά, τα ανεβάζει και μετά το απενεργοποιω πάλι.

Όλα τικαρισμενα είναι αλλά ποτέ δεν είχα τα θέματα του φίλου.

Προφανώς γιατί είμαι ροοτ και έχω ΑΚΤ profiles κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό (από αγγελία) και το μόνο που μπορώ να πω είναι πως έχω χαζέψει εδώ και δύο μέρες... Εκπληκτικό !

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, προφανώς πλέον θα παρακολουθώ και εγώ το νήμα της συσκευής, ελπίζοντας να μη χρειαστώ κάτι και φυσικά θα προπαθήσω να βοηθήσω όπου μπορώ.

Με σκαλίσματα για benchmarks και ρουταρίσματα έχω τελειώσει και δεν έχω πλέον καμία όρεξη να ασχοληθώ. Άλλωστε η συσκευή έχει ήδη πάρει το oreo, πετάει ακριβώς έτσι όπως είναι και προσωπικά με υπερκαλύπτει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήρθε σε κανέναν σας ή 5.0.2 η μόνο σε εμένα ?? Την έχω περάσει εδώ και 4 μέρες και βλέπω στο φόρουμ σιωπή...( Δεν είμαι root).a3e3846da0177456d455748a9ec49f19.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήρθε σε κανέναν σας ή 5.0.2 η μόνο σε εμένα ?? Την έχω περάσει εδώ και 4 μέρες και βλέπω στο φόρουμ σιωπή...( Δεν είμαι root).a3e3846da0177456d455748a9ec49f19.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έβαλες με VPN;;

Είναι για Ινδία, δεν είναι δυνατόν να σου ήρθε από μόνη της.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες με VPN;;

Είναι για Ινδία, δεν είναι δυνατόν να σου ήρθε από μόνη της.

Σ' εμένα (ΟΡ3) την έδωσε το Oxygen Updater app...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα (ΟΡ3) την έδωσε το Oxygen Updater app...!
Μπορεί αυτό το app να δίνει όλες τις αναβαθμίσεις, ανεξάρτητα region.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,νεος κατοχος του κινητου και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας παρακαλω.χθες ξεκινησα την διαδικασια unlock bootloader,custum twrp,root.

ακολουθησα εναν οδηγο του techibee και ταυτοχρονα διαβαζα στο φορουμ oneplus,

το bootloader ξεκλειδωθηκε απευθειας, στη συνεχεια βαζωντας recovery 3.0.3-1 παει να μπει σε recovery και κλεινει το κινητο φλασαρω μια αλλη που βρηκα 3.2.1-1twrp,με αυτη οκ μπαινει σε recovery κανω install super su και μου βγαζει dm-verity και δεν ανοιγει το κινητο. μετα πατησα format data δεν διαβαζε τη μνημη το λαπτοπ,να μην τα πολυλογω με τα πολλα εβαλα μια 7.0.1 και ανοιξε το κινητο.περασα παλι μια recovery και μετα εκανα αναβαθμιση σε oreo και χαθηκε η custum γυρισε στην stock και το μονο που εχω τωρα ειναι ξεκλειδωτο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,νεος κατοχος του κινητου και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας παρακαλω.χθες ξεκινησα την διαδικασια unlock bootloader,custum twrp,root.

ακολουθησα εναν οδηγο του techibee και ταυτοχρονα διαβαζα στο φορουμ oneplus,

το bootloader ξεκλειδωθηκε απευθειας, στη συνεχεια βαζωντας recovery 3.0.3-1 παει να μπει σε recovery και κλεινει το κινητο φλασαρω μια αλλη που βρηκα 3.2.1-1twrp,με αυτη οκ μπαινει σε recovery κανω install super su και μου βγαζει dm-verity και δεν ανοιγει το κινητο. μετα πατησα format data δεν διαβαζε τη μνημη το λαπτοπ,να μην τα πολυλογω με τα πολλα εβαλα μια 7.0.1 και ανοιξε το κινητο.περασα παλι μια recovery και μετα εκανα αναβαθμιση σε oreo και χαθηκε η custum γυρισε στην stock και το μονο που εχω τωρα ειναι ξεκλειδωτο bootloader.

Μια λεπτομέρεια δεν πρόσεξες μόνο.

Πώς να μην χάσεις το.custom recovery.

Κάνε λοιπόν πάλι την διαδικασία μέσω adb, πέρνα το τελευταίο TWRP που είναι για Oreo και πριν μπουταρεις, κάνε ένα από τα 2 για να μην ξαναφυγει το custom recovery:

- φλασαρε κάποιον custom kernel

Ή

- φλασαρε κάποιο root, πχ το Magisk.

 

Μετά μπουταρεις κανονικά και θα έχεις μεν το μηνυμα του dm-verity, αλλά δεν θα ξαναχαθει το TWRP.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια λεπτομέρεια δεν πρόσεξες μόνο.

Πώς να μην χάσεις το.custom recovery.

Κάνε λοιπόν πάλι την διαδικασία μέσω adb, πέρνα το τελευταίο TWRP που είναι για Oreo και πριν μπουταρεις, κάνε ένα από τα 2 για να μην ξαναφυγει το custom recovery:

- φλασαρε κάποιον custom kernel

Ή

- φλασαρε κάποιο root, πχ το Magisk.

 

Μετά μπουταρεις κανονικά και θα έχεις μεν το μηνυμα του dm-verity, αλλά δεν θα ξαναχαθει το TWRP.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

δεν θα εχω δλδ καποιο θεμα που θα βγαζει αυτο το μηνυμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν θα εχω δλδ καποιο θεμα που θα βγαζει αυτο το μηνυμα;

 

επισης εκανα οτι και αυτος στο βιντεο,τι πηγε στραβα δεν μπορεσα να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω τη βοήθειά σας, ειμαι με την 5.0.1, στοκ ρομ, χωρίς ροοτ,

 

1) στην εφαρμογή gmail, έχω προσθέσει και ένα hotmail.com σαν exchange λογαριασμό και έχω το εξής πρόβλημα,

μολις μπαίνω στην εφαρμογή, πάνω βγάζει ειδοποιηση συγχρονισμός αλληλογραφίας κια φορτώνει μια γραμμή όση ώρα και να το αφήσω, τα mail έρχονται πάντως κανονικά. υπάρχει καποιος τρόπος να σταματήσει αυτό; μου το έκανε μετά την αναβάθμιση σε 5.0.1

2) κάθε φορά που μπαίνω στην εφαρμογή gmail εμφανίζει μήνυμα: επιτρέψτε στο gmailm να εκτελείται στο παρασκηνιο εαν θελετε να λαμβανετε ειδοποησεις για νέα μηνυμα.

παταώ χ και παλι εμφανίζεται το μηνυμα, υπάρχει κάποιος τροπος να μην εμφανιζεται κάθε φορα;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχω δλδ καποιο θεμα που θα βγαζει αυτο το μηνυμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επισης εκανα οτι και αυτος στο βιντεο,τι πηγε στραβα δεν μπορεσα να καταλαβω

Όχι απλή προειδοποίηση είναι και βγαίνει σε όλους. Μερικά δεύτερα τρώει, δεν έγινε κάτι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι είναι χαμηλή ή ένταση στο ακουστικό. Έχω την εντύπωση ότι παλιότερα δεν ήταν τόσο χάλια. Εντός και εάν έχω αρχίσει να κουφαινομαι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...