Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Νοέμβριο που το πήρα είχα το ίδιο θέμα και το ψαχνα 2 μερες. Το νοιωθα να χτυπά και μετά τίποτα. Νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το τηλέφωνο. Λύθηκε και αυτό!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλήμερα παιδιά

το σκασμένο δεν λέει να συνδεθεί με Bluetooth στο αυτοκίνητο. μόλις το βρίσκει και πατάω να συνδεθεί βγάζει pairing rejected by car.

καμία ιδέα κανείς.

 

και επίσης το κινητό το πήρα Ιανουαρίο υπάρχει περίπτωση να ζητήσω refund?

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά

το σκασμένο δεν λέει να συνδεθεί με Bluetooth στο αυτοκίνητο. μόλις το βρίσκει και πατάω να συνδεθεί βγάζει pairing rejected by car.

καμία ιδέα κανείς.

 

και επίσης το κινητό το πήρα Ιανουαρίο υπάρχει περίπτωση να ζητήσω refund?

Και εμένα το ίδιο κάνει το 1+3, τι αυτοκίνητο εχεις?

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σορρυ για το off topic, ειμαι ανάμεσα στο oneplus 3t και στο Le pro 3 ποιο με συμβουλεύετε να παρω;

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Gianniscoupe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σορρυ για το off topic, ειμαι ανάμεσα στο oneplus 3t και στο Le pro 3 ποιο με συμβουλεύετε να παρω;

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πιστευω το op3t ειναι πιο ολοκληρομενο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ένα ελάχιστο burn in effect στη status bar εκεί που είναι η ένδειξη της μπαταρίας. Στο απόλυτο σκοτάδι φαίνεται και είναι ανεπαίσθητο πραγματικά.μπορώ να ζήσω με αυτό απλά σκέφτηκα να το αναφέρω. Από 31 Δεκέμβρη έχω το κινητό.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

One plus 3t.

My review.

 

Κι ας ξεκινήσω...

Η one plus λοιπόν,πριν λίγο καιρό ανακοίνωσε ένα update του ήδη υπάρχων μοντέλου,op3.

Οι διαφορές των 2 συσκευών;

Χρώματα,snapdragon 821,πού απλά είναι ο ίδιος ο 820 πιο υψηλά χρονισμενος κι απλά βαπτισμένος ως 821.

Μπαταριά,3400,πού αυτό το πέτυχαν όχι με πιο μεγάλη μπαταρία,με την ίδια αλλά με κάποιες πατέντες με τα ρεύματά,πού μπορεί κάποιος να διαβάσει στο διαδίκτυο.

Και κάμερα εμπρόσθια,selfie δηλαδή,με 16mp.

Καμία άλλη διαφορά σε σχέση με τον προκάτοχο του κι εντέλει,ένα smart τρικ από την εταιρεία,πού έστειλε το προηγούμενο μοντέλο στην απόσυρση.

Ολα αυτά με μία αύξηση 39 ευρώ....439 λοιπόν η τιμή του,για το 64Άρη μοντέλο και 480 αν θυμάμαι καλά,για το 128 μοντέλο.

 

Αξίζει όμως;

Θα ακολουθήσει η άποψη μου.

Δεν είναι και λίγοι αυτοί,πού τίμησαν το προηγούμενο μοντέλο της εταιρείας,ένας από αυτούς κι εγώ.δεν με άφησέ όμως και τόσο ικανοποιημένο.

Ακολούθησε το νέο μοντέλο,το τίμησαν πολλοί,ένας από αυτούς και πάλι εγώ...μόνο πού....σίγουρα δε θα το τιμούσα,αν δεν το έπαιρνα καινούριο σε μία πραγματικά τίμια τιμή και φυσικά χαμηλότερη από την τιμή πώλησής επίσημα.να ναι καλά ο άνθρωπος αυτός.

Το Gunmetal χρώμα είναι πολύ όμορφο,στην οπίσθια σαφώς πλευρά.

Η μπροστινή όψη παραμένει ως έχει,όπως και στο προηγούμενο τηλέφωνο.

Η ποιότητα κατασκευής πολύ καλή,χωρίς κανένα θέμα.

Ανοιγμα λοιπόν,σεταρισμα,unlock bootloader,twrp,root κι ήμαστε έτοιμοι.

Το έστησα έτσι όπως εγώ θέλω,με Nova launcher και καμία εκατοστή εφαρμογές πού δουλεύω.

Η οθόνη,amoled,πού διαθέτει η συσκευή,δεν είναι και τόσο brilliant όπως έχω συνηθίσει με άλλες συσκευές,όπως s7,s7 edge,η άλλες συσκευές πού έχω συναντήσει τελευταία,με amoled οθόνες.

Καλή είναι,όχι όμως wow.

Ενα θέμα πού με απασχόλησε με το προηγούμενο μοντέλο,ήταν το μέτριο touch feeling πού είχε η οθόνη του.

Δυστυχώς το ίδιο ισχύει κι εδώ...γράφοντας γρήγορα ένα κείμενο,ενώ έχω τελειώσει την λέξη,πρόταση,αυτό ακόμα γράφει....σαν να έχει μία καθυστέρησή η οθόνη κατά την πληκτρολόγηση ειδικά.το ξέρω,είμαι πολύ γρήγορος,όμως υπάρχουν συσκευές πού ανταποκρίνονται άμεσα σε ότι κι αν κάνω.το op3 t λοιπόν,δεν είναι μία από αυτές.

Αυτό βεβαία μόνο όσοι είναι τρελοί ψείρες,μπορούν να το δουν.

Το μενού super smooth και αραιά και πού λίγο lag...άλλωστε δεν υπάρχει κινητό smartphone χωρίς μία ελάχιστη δόση λόξιγκα...κι όποιος πει το αντίθετό,μάλλον πως δεν ξέρει.

Πάμε όμως στα υπόλοιπα.

ηχείο πολύ καλό.

Συνδεσιμότητα πολύ καλή.

Ακουστικό μέτριο,με το Bluetooth κανένα θέμα.

Μπαταρία πολύ καλή,σαφώς ανώτερη από του προηγούμενού μοντέλου.

Drain δεν παρατήρησα σε καμία περίπτωσή.

Κάμερες....τίποτα το σπουδαίο,το έχω ξαναδεί το έργο,οι Κινέζοι βάζουν ναι μεν καλούς φακούς,αλλά το software τους πάσχει,κι έτσι το αποτέλεσμά δεν είναι και super...

Κάποια στιγμή μάλλον πως θα πρέπει να σκεφτούν και να διαθέσουν κανένα φράγκο σε κανέναν έμπειρο κατασκευαστή,μήπως και βάλουν κανένα software της προκοπής.

Παρόλα αυτά,δεν είναι κι άσχημο το αποτέλεσμά πού δίνει η κεντρική κάμερα της συσκευής,όχι όμως ότι αξίζει να το πάρει κάποιος για την κάμερα του.

Επίσης,η selfie κάμερα,μάλλον πως δίνει μέτριο αποτέλεσμά.

 

Σε γενικές γραμμές,πρόκειται για μία καλή και δυνατή πρόταση.δεν ξέρω αν θα καλύψει τους ψαγμένους η όχι,πάντως εγώ,δεν θα το έπαιρνα ξανά.

Το θέμα απόκρισης της οθόνης είναι κάτι βασικό για μένα.

Η οθόνη του δεν με εντυπωσιάζει σαν απεικόνισή.

Η εμφάνιση του συμπαθητική,αλλά κάτι λείπει...μπροστά δεν με τρελαίνει.

Βασιλιά των android συσκευών δε θα το έλεγα σε καμία περίπτωσή.

Τα 6gb ram δε το κάνουν πιο γρήγορο,απλά πιο άνετο λόγω του υποτίθεται ότι μπορεί να διαχειριστεί καλύτερα περισσότερες ανοικτές εφαρμογές,έστω κι αν αυτό δεν το είδα και τόσο στην πράξη....

Το software του,κλασσικά Κινέζος,δεν διαθέτουν φράγκα για ανάπτυξη όπως πρέπει,παρουσιάζουν ένα τούμπανο,πού όμως χάνει σε άλλα πράγματά.δε του παίρνανε τουλάχιστον ένα εντελώς pure android,όπως στα πρώην nexus-pixel?

Και τέλος,σαφώς και υπάρχουν roms στη γνωστή πιάτσα,όμως δεν μπήκα προσωπικά στον πειρασμό.δεν κερδίζω τίποτα άλλο πέρα της ψευδαίσθησης νομίζω και κάποια στιγμή,αρχίζουν και τα bugs...

Σε αυτή την τιμή βρίσκει κάποιος πιο ολοκληρωμένες προτάσεις,έστω κι αν δεν προτείνονται για custom καταστάσεις λόγω εγγύησης.

Αυτά λοιπόν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη

Τι σε χάλασε στην rom; Νομίζω είναι πολύ κοντά στο pure Android, με κάποιες χρήσιμες προσθήκες. Εμένα το γυμνο Android δεν μου αρέσει. Οι αγαπημένη μου rom είναι η coloros της oppo. Αρκετά φορτωμενη για κάποιους...

Για την κάμερα θα συμφωνήσω... Δυστυχώς δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Αλλά νομίζω ότι είναι περισσότερο επιλογή και λιγότερο αδυναμία. Νομίζω ότι έχουν επιλέξει ( μαζί με την oppo) να μην μπλέκει ο ένας στα χωράφια του άλλου. Και η oppo,το έχει το κομμάτι της κάμερας.

Κατά τα άλλα... Για τα γούστα μου είναι εξαιρετική συσκευή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το review του ταξιδιώτη, θα ήθελα να γράψω και εγώ λίγα λόγια για την συσκευή..

Πριν από αυτό όμως, μια ερώτηση που με ενδιαφέρει η γνώμη του (ταξιδιώτη).

Ποια κατά την γνώμη σου είναι ποιο ολοκληρωμένη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

 

Έχοντας παλαιότερα την κινέζικη έκδοση του oneplus3, δουλεύοντας το εναλλάξ με ένα s7 edge, είχα πολύ μεράκι να αποκτήσω το 3Τ.

Το αγόρασα από το επίσημο Site και το είχα την τριτη εργάσιμη ημέρα με ένα δεκάρικο έξτρα στο ποσό.

Η χαρά μου ήταν μεγάλη από το unboxing κιόλας.

Μέταλλο κρύο!

Αγαπημένο υλικό κατασκευής πλέον.

Στα μάτια μου πολύ όμορφη συσκευή και το κυριότερο από όλα, 5,5' σε φλατ οθόνη.

Δεν γνωρίζω από ροοτ, και δεν έχω την διάθεση να μάθω.

Το έστησα λοιπόν όπως με βολεύει, με nova laouncher όπως όλες τις συσκευές μου.

Και εγώ θα πω ότι μου φάνηκε σαν το pure Android με κάποιες καλές κατά την γνώμη μου προσθήκες!

Δεν παρατήρησα ποτέ λοξυγγα και ούτε κάποιο θέμα στην πληκτρολόγηση.

Βέβαια δεν γράφω αστραπιαία όπως μας ανέφερε ο ταξιδιώτης, απλά γρήγορα όπως και το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών!

Νομίζω ότι τα 6gb ram κάνουν δουλειά.

Πολλές φορές βρίσκω εφαρμογές εκεί ακριβώς που τις άφησα,και δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό το θέμα, βλέπω άλλον αέρα!

Η οθόνη ναι, δεν είναι η amoled που έχουμε συνηθίσει στην samsung.

Η κάμερα επίσης είναι απλά αξιοπρεπές. Τίποτα παραπάνω!

Στο θέμα μπαταρία είναι ένα πραγματικό τέρας αν το δουλεύουμε με μια κάρτα sim!

Είδη και το δικό μου βρίσκεται σε αγγελία και την Δευτέρα μάλλον θα το στείλω.

Το μόνο αρνητικό για μένα σε αυτη την συσκευή είναι η απλά αξιοπρεπές κάμερα πρώτον, και δεύτερον η έλλειψη κάρτας sd.

Θα το δώσω με μισή καρδιά που λέμε, για να δοκιμάσω και κάποιες συσκευές ακόμα.

Όλα τα Smartphone που πήρα τα δούλεψα εναλλάξ με το s7 edge που είναι ότι ποιο πλήρες υπάρχει μέχρι σήμερα.

Το 3Τ είναι το μόνο που ίσως το ξανά πάρω.

Κάτι που δεν θα έκανα με καμία άλλη συσκευή απ όσες πέρασαν από τα χέρια μου.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι,για το θέμα lag έχω αντίθετη άποψη...όλα έχουν,εδώ έχει και το τέρας για πολλούς,σταθερότητας,iPhone 7-7plus.

κάτι λίγο υπάρχει,στιγμιαία κι όχι πάντα.....

Επίσης,για να παίξει κάποιος το looney toones dash στο op3 και καπάκι ας το παίξει σε xiaomi mi5s,έχουν και τον ίδιο επεξεργαστή,η σε s7 edge....

Ολοκληρωμένο για μένα κινητό δεν υπάρχει,υπάρχουν απλά κινητά πού μπορούν να καλύψουν ατομικά τον καθέναν.

Για μένα ολοκληρωμένο θα ήταν ένα s7 edge,αν όμως είχε δυνατότητα root,χωρίς γράψιμο Knox.

Για το θέμα οθόνης συμφωνώ,πολλοί μπορεί καν να μην το παρατηρήσουν ποτέ αυτό πού γράφω,εγώ όμως,το παρατηρώ,το touch είναι μέτριο κατά την γρήγορη πληκτρολόγηση.

Επίσης,στην κεντρική οθόνη,ίσως πιάσει και το παρακάτω,γυρνώντας αργά την οθόνη για να πάει στην επομένη,κάποιες φορές,δεν πιάνει με την μία την αφή του δαχτύλου,με αποτέλεσμά ο χρήστης να τραβάει το δάχτυλο προς τα δεξιά την οθόνη κι αυτό να παίρνει την εντολή αφού πρώτα το δάχτυλο έχει κάνει ήδη κύλιση στην οθόνη.

 

Και τέλος,OK,ίσως σε πολλούς δεν αρέσει το pure android...

Ομως ο Κινέζος θα παραμείνει Κινέζος....0 φράγκο για ένα καλό software,έστω στο θέμα κάμερας.σιγά μην διαθέσουν πόρους χρηματικούς.μόνο πωλήσεις και δυνατό hardware,τίποτα παραπάνω.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου. Ειμαι στην φαση οπου εχω ξεμεινει απο κινητο και την βγαζω με ενα ταλαιπωρημενο s4. Το τελευταία μου κινητα ηταν το v10 και το s7 edge το οποιο αγορασα 2 φορες. Εχω διαβασει ολα αυτα που γραφετε εδω και παρακολουθω καθημερινα. Επισης εχω δει αρκετα βιντεακια για το oneplus 3t. Ψηνομαι αρκετα να το παρω αλλα μεχρι στιγμης ακομα κολλαω. Εχοντας στην κατοχη μου κατα καιρους σχεδον ολες τις ναυαρχιδες του adroid δεν ξερω πραγματικα αν η αγορα του 3t θα με δικαιωσει. Οι ανησυχίες μου εχουν να κανουν με την οθονη σε συγκριση με το edge την καμερα την μπαταρια και το οτι αν παει κατι στραβα θα χρειαστει καποια διαδικασια ωστε να φυγει εξωτερικο και να ξαναρθει. Λοιπον για την οθονη: συγκρίνοντας πριν λιγο καιρο το s4 με το s7 edge ειδα οτι το s4 ειχε πολυ πιο εντονα χρωματα και αυτο μου αρεσε προσωπικά επισης δεν καταλαβα την διαφορα της fhd αναλυσης-με το 3t θα δω το ιδιο αποτελεσμα η οχι? Για την καμερα θα ηθελα να ρωτησω βγαζει οντως θορυβο στις βραδινες γιατι σε πολλα βιντεο αυτο που βλεπω ειναι οτι βγαζει πολυ καλες φωτο. Στις ημερησιες φωτο τι διαφορα υπαρχει με ενα s7 edge? Τα χρωματα ειναι εντονα στις φωτο ? Για την μπαταρια με το edge εβγαζα τουλαχιστο 5 ωρες sot με βαρια χρηση.Με το 3t θα τα καταφερω. Καταλαβαινω οτι το one plus 3t δεν ειναι s7 edge στα σημεια που πονταρω απλα δεν θελω διαφορες μετρων αλλα εκατοστων.. χαχα καλο ε? Γενικως κρεμομαι απο τα λογια σας οσον αφορα την αγορα .. κριμα που δεν μπορω εστω να πιασω την συσκευη να την ενοιωθα στο χερι πιστευω πως και αυτο μονο θα βοηθουσε. Οσον αφορα την αγορα γενικως δεν ψωνιζω απεξω . Επειδη θελω να το παρω με πιστωτικη ειναι καλυτερα κατευθείαν η να την περασω πρωτα στο paypal ? Σας ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου. Ειμαι στην φαση οπου εχω ξεμεινει απο κινητο και την βγαζω με ενα ταλαιπωρημενο s4. Το τελευταία μου κινητα ηταν το v10 και το s7 edge το οποιο αγορασα 2 φορες. Εχω διαβασει ολα αυτα που γραφετε εδω και παρακολουθω καθημερινα. Επισης εχω δει αρκετα βιντεακια για το oneplus 3t. Ψηνομαι αρκετα να το παρω αλλα μεχρι στιγμης ακομα κολλαω. Εχοντας στην κατοχη μου κατα καιρους σχεδον ολες τις ναυαρχιδες του adroid δεν ξερω πραγματικα αν η αγορα του 3t θα με δικαιωσει. Οι ανησυχίες μου εχουν να κανουν με την οθονη σε συγκριση με το edge την καμερα την μπαταρια και το οτι αν παει κατι στραβα θα χρειαστει καποια διαδικασια ωστε να φυγει εξωτερικο και να ξαναρθει. Λοιπον για την οθονη: συγκρίνοντας πριν λιγο καιρο το s4 με το s7 edge ειδα οτι το s4 ειχε πολυ πιο εντονα χρωματα και αυτο μου αρεσε προσωπικά επισης δεν καταλαβα την διαφορα της fhd αναλυσης-με το 3t θα δω το ιδιο αποτελεσμα η οχι? Για την καμερα θα ηθελα να ρωτησω βγαζει οντως θορυβο στις βραδινες γιατι σε πολλα βιντεο αυτο που βλεπω ειναι οτι βγαζει πολυ καλες φωτο. Στις ημερησιες φωτο τι διαφορα υπαρχει με ενα s7 edge? Τα χρωματα ειναι εντονα στις φωτο ? Για την μπαταρια με το edge εβγαζα τουλαχιστο 5 ωρες sot με βαρια χρηση.Με το 3t θα τα καταφερω. Καταλαβαινω οτι το one plus 3t δεν ειναι s7 edge στα σημεια που πονταρω απλα δεν θελω διαφορες μετρων αλλα εκατοστων.. χαχα καλο ε? Γενικως κρεμομαι απο τα λογια σας οσον αφορα την αγορα .. κριμα που δεν μπορω εστω να πιασω την συσκευη να την ενοιωθα στο χερι πιστευω πως και αυτο μονο θα βοηθουσε. Οσον αφορα την αγορα γενικως δεν ψωνιζω απεξω . Επειδη θελω να το παρω με πιστωτικη ειναι καλυτερα κατευθείαν η να την περασω πρωτα στο paypal ? Σας ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου θα σου γράψω με λίγα λόγια αυτό που ανέφερες.

Είναι εκατοστά πίσω από το edge όχι μέτρα.

Με την μπαταρία δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα.

Δείχνει μάλιστα, σε μένα τουλάχιστον ότι είναι ποιο αερατο από το edge.

Σε οθόνη δεν τα εγώ βάλει δίπλα δίπλα, αλλά δεν μου κακοφάνηκε ποτέ που τα δουλεύω εναλλάξ.

Σε κάμερα είναι το μεγαλύτερο μείον σε σχέση με τα edge.

Μικρό παιδί 2μιση ετών δύσκολα το φωτογραφίζω με το 3Τ και εύκολα με το edge.

Σε συνθήκες με φως ημέρας είναι καλά τα πράγματα.

Μέσα στο σπίτι με φως λάμπας τα πράγματα δεν είναι και πολύ καλά.

Με μια καλύτερη κάμερα εγώ θα το κρατούσα ακόμα περισσότερο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θέμα αναγκών είναι παιδιά. Η συσκευή είναι πολύ καλή για τα λεφτά της (πάρα πολύ καλή θα έλεγα).

Και μένα μου λείπει το Ir από τα Note αλλά δεν μπορείς να τα έχεις και όλα...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει από όλες τις εταιρείες και τα flagships τους θεωρώ ότι η onelus είναι σε πολύ σωστά μονοπάτια και μόνο κινέζο δεν θυμίζει τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και σε δυνατότητες της συσκευής!Μην ξεχνάμε πως κοστίζει τα μισά και βάλε από όλα τα flagships οπότε αμέσως αμέσως έχει ένα τεράστιο συν έναντι αυτών και ελάχιστα σημεία στα οποία μειονεκτεί!Σίγουρα για μένα η κάμερα είναι το μεγαλύτερο της μειονέκτημα (αν και εμένα δεν με χαλάει ιδιαίτερα και ας είχα και το s7 edge)!Όμως δίνει όλα τα άλλα που ας πούμε η samsung ακόμα πάσχει!Το s7 με το touchwiz ακόμα έχει λαγκαρισματα και χαζοκοληματα!Μην αναφερθώ φυσικά και στην υποστήριξη που δίνει στις συσκευές τις!Αν η oneplus δεν την δει σύντομα apple και samsung και εκτοξεύσει τις τιμές της θα την προτιμώ για καιρό!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν έχει αναφερθεί πιο πάνω είναι ότι το dash charging κάνει παπάδες πραγματικά. Αφήνεις το κινητό ένα τέταρτο και έχεις κερδίσει κοντά 30%. Ανώτερη διάρκεια από τις δύο εκδόσεις του S7, και ένα τσακ πιο γρήγορο (ίσως είναι placebo).και εγώ γράφω ιδιαίτερα γρήγορα, αλλά πραγματικά δεν έχω δει πρόβλημα απόκρισης. Ίσως φταίει το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιεί ο φίλος και τα animations του. Η κάμερα απλά καλή, τίποτα τρομερό, αν και σε καλές συνθήκες δνε πρόκειται να απογοητεύσει. Η οθόνη είναι εξαιρετική θεωρώ, κατώτερη του Edge, αλλά αυτό δεν ακυρώνει το γεγονός ότι είναι απόλαυση. Και το σημαντικότερο για μένα? Αυτή η μπαταρία. Έφυγα από το σπίτι με 65% 8:30, και με υψηλή φωτεινότητα, πολύ 4G, GPS navigation για πάνω από μια ώρα και μπόλικο multitasking με έβγαλε μέχρι τις 18:00. Και σπίτι με μισή ώρα ήταν έτοιμο για χρήση.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

ΥΓ.: Lag άπειροελαχιστο έχει όταν βγαίνω από το μενού των πρόσφατων εφαρμογών, ακόμα και αν δεν έχω καμία. Ξεκάθαρα θέμα software, το κινητό δεν καθυστερεί.

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα με απογοητευσει η καμερα λογω του οτι ειχα και καλυτερη χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι κακη σωστα?Αργο focus? Κατα συμπτωση εχω και εγω 2μιση ετων παιδι αλλα ακομα και με το edge δυσκολευομουν διοτι οταν το επαιρνε χαμπαρι πως θα τον φωτογραφισουν ετρεχε αποδω και αποκει. H Οθονη pass λοιπον right? Μπαταρια pass. Τι μενει? Να μου πειτε πως να το παραγγειλω με την πιστωτική (περνώντας την στο paypal και πληρωμη με paypal η απευθειας πληρωμη με πιστωτικη) και αν ειναι ασφαλες να βαλω πιστωτικη (αλλη καρτα δεν εχω).. σημερα η αυριο λογικα θα θεσω την παραγγελια.. α και κατι ακομα ως προς ολους εσας οπου ειχατε ολες τις ναυαρχιδες και γενικα κυνηγατε το νεο και καλυτερο: αν εξαιρεσουμε την τιμη πιο αλλο κινητο της αγορας αξιζει για αγορα περισσοτερο απο το oneplus 3t και ερχεται πιο κοντα σε specs με το s7edge η ακομα και να το ξεπερναει ενα κινητο στις 5.5 ιντσες οπου για μενα ειναι οι πιο τελειες διαστασεις.?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα με απογοητευσει η καμερα λογω του οτι ειχα και καλυτερη χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι κακη σωστα?Αργο focus? Κατα συμπτωση εχω και εγω 2μιση ετων παιδι αλλα ακομα και με το edge δυσκολευομουν διοτι οταν το επαιρνε χαμπαρι πως θα τον φωτογραφισουν ετρεχε αποδω και αποκει. H Οθονη pass λοιπον right? Μπαταρια pass. Τι μενει? Να μου πειτε πως να το παραγγειλω με την πιστωτική (περνώντας την στο paypal και πληρωμη με paypal η απευθειας πληρωμη με πιστωτικη) και αν ειναι ασφαλες να βαλω πιστωτικη (αλλη καρτα δεν εχω).. σημερα η αυριο λογικα θα θεσω την παραγγελια.. α και κατι ακομα ως προς ολους εσας οπου ειχατε ολες τις ναυαρχιδες και γενικα κυνηγατε το νεο και καλυτερο: αν εξαιρεσουμε την τιμη πιο αλλο κινητο της αγορας αξιζει για αγορα περισσοτερο απο το oneplus 3t και ερχεται πιο κοντα σε specs με το s7edge η ακομα και να το ξεπερναει ενα κινητο στις 5.5 ιντσες οπου για μενα ειναι οι πιο τελειες διαστασεις.?

 

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μ κ εγώ με την πιστωτική πλήρωσα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!Από το επίσημο site φυσικά!Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο άλλο κινητό που να χτυπάει τόσο πολύ τις ναυαρχιδες σε αυτή την τιμή από το 3t

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος λοιπον να κανω την παραγγελια. Ε δεν ηθελα και πολυ και με αυτα που διαβασα πιστευω δεν αξιζει αλλο η αναμονη. Ελπιζω να το χαρω οπως και εσεις .. θα επανέλθω με review

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,διαβασα οτι μπορεις να το παρεις κ με πιστωτικη;επειδη δεν ειχα δει τους τροπους πληρωμης,ειδα σε ενα επισημο site της oneplus ,οτι μεσω paypal μπορεις!δηλαδη ουσιαστικα το παιρνεις κ με δοσεις;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο πληρωμή ειχε 2 επιλογες: πληρωμη με paypal και πληρωμη με πιστωτικες καρτες..δοσεις οχι φιλε μου δεν κανουν το ποσο το πληρωνεις εφαπαξ στον επομενο λογαριασμό της κάρτας σου. Εγω ακουσα τον φιλο alfie και πληρωσα απευθειας με πιστωτικη. Μου ήρθε και το sms alert της καρτας μου οπου επιβεβαιωσα το ποσο..

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης22

 

φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου για το μετριο ακουστικο και για τη καμερα που (χωρις να εχω ιδιαιτερη εμπειρια) δε φαινεται κατι τρομερο. Αλλα για το touch σηκωνω μανικια για καβγα. Εμενα μου φαινεται υπερευαισθητο και υπεργρηγορο και μα τον αγιο βαζεχα πολλες φορες πιανει ΠΡΙΝ ακουμπησω το δατυλο στην οθονη. Δεν ειναι η ιδεα μου και το εχω τεσταρει παρα πολλες φορες. Αν πλησιασεις το δαχτυλο πολυ πολυ κοντα και ΠΡΙΝ ακουμπησεις την οθονη επιλεγει κανονικα σαν να πατησες. Και μπηκα καμποσες φορες στον πειρασμο να ρωτησω εδω μεσα αν γινεται να μειωσω την ευαισθησια του touch. Mηπως εχεις κατι αλλο που καθυστερει την αποκριση? Καμια εφαρμογη που να το βαραινει? Κατι τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης22

 

φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου για το μετριο ακουστικο και για τη καμερα που (χωρις να εχω ιδιαιτερη εμπειρια) δε φαινεται κατι τρομερο. Αλλα για το touch σηκωνω μανικια για καβγα. Εμενα μου φαινεται υπερευαισθητο και υπεργρηγορο και μα τον αγιο βαζεχα πολλες φορες πιανει ΠΡΙΝ ακουμπησω το δατυλο στην οθονη. Δεν ειναι η ιδεα μου και το εχω τεσταρει παρα πολλες φορες. Αν πλησιασεις το δαχτυλο πολυ πολυ κοντα και ΠΡΙΝ ακουμπησεις την οθονη επιλεγει κανονικα σαν να πατησες. Και μπηκα καμποσες φορες στον πειρασμο να ρωτησω εδω μεσα αν γινεται να μειωσω την ευαισθησια του touch. Mηπως εχεις κατι αλλο που καθυστερει την αποκριση? Καμια εφαρμογη που να το βαραινει? Κατι τελος παντων.

 

μία από τα ίδια και εγώ, το touch κάποιες στιγμές το νιώθω να ανταποκρίνεται με φύσημα.........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βασικα ουσιαστικα κανω πλακα!ξερω οτι δεν κανουν δοσεις απλα μπορεις να πληρωσεις με πιστωτικη μεσω paypal(αυτο το διαβασα σε επισημο forum της oneplus),οποτε μετα αναλογως με την ελαχιστη κατραβολη που εχεις στην τραπεζα σου πληρωνεις την πιστωτικη.Απλα θελω να πω οτι τα δινεις σε 2-3 δοσεις αντι ολα μαζι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...