Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω δει μπαταρια LiPo ή LiIon που να φορτίζει στα 4.4Volt... που διάβασες κάτι τέτοιο?

Ουτε το google δεν βρίσκει τέτοια μπαταρια στο search...!

 

στο xda το διάβασα δεν βρίσκω που ακριβώς τώρα, και μάλιστα ανέφεραν ότι και το Note 7 στα 4.4 έπαιζε...

 

edit: https://www.xda-developers.com/exclusive-the-philosophy-behind-the-op3t-why-oneplus-released-this-device-and-what-it-means-for-the-future-of-your-oneplus-3/

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σαι καλά για την γρήγορη απάντηση!Έχει κάποιες παιδικές ασθένειες?Software με hardware συνδυάζονται σωστά?Τα 6 γιγα ραμ φαίνονται ή είναι για το θεαθηναι?Δεν έχω ξαναπάει σε κινέζικο και δεν ξέρω κατά πόσο είναι τόσο τουμπανα στη χρήση όσο είναι τα specs τους

το 3Τ δεν βγήκε για να ξέρουμε το software. στο 3 είναι όλα άψογα και φυσικά φαίνονται τα 6 γιγα ραμ. δεν κλείνει εφαρμογή ποτέ.

 

λογικά το ίδιο θα είναι και το 3τ, σιγά τις διαφορές

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το 3Τ δεν βγήκε για να ξέρουμε το software. στο 3 είναι όλα άψογα και φυσικά φαίνονται τα 6 γιγα ραμ. δεν κλείνει εφαρμογή ποτέ.

 

λογικά το ίδιο θα είναι και το 3τ, σιγά τις διαφορές

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Η μόνες ουσιαστικές διάφορες είναι ότι έχει 128gb και μπαταρία 3400.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει, ίδια με το 1+3 έχει απλά κάνανε ένα τρικ με την τάση και την βαφτισαν 3400

 

Το 128 είναι και η μόνη αξιόλογη διαφορά αλλά με +80 ευρώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

στο xda το διάβασα δεν βρίσκω που ακριβώς τώρα, και μάλιστα ανέφεραν ότι και το Note 7 στα 4.4 έπαιζε...

edit: https://www.xda-developers.com/exclusive-the-philosophy-behind-the-op3t-why-oneplus-released-this-device-and-what-it-means-for-the-future-of-your-oneplus-3/

 

Εικασίες ήταν και σε επόμενο άρθρο τις ανακαλέσανε...

 

Battery & Battery Life

 

This is perhaps the most controversial aspect of the OnePlus 3T release, because battery life is always something people almost-universally want more of. Last time we were only able to confirm the voltage change (from 4.35V to 4.4V) on the OnePlus 3T’s battery, and that the battery remained the same size. People quickly jumped to inductive reasoning and made a few dangerous inferences (please don’t tweak your battery’s voltage), but now we can clear up some misconceptions. OnePlus has confirmed to me that the battery chemistry and electrolyte solution is indeed different, so this is not the exact same battery despite being the same size. Moreover, peak energy capacity (not considering nominal voltage) is now 14.96Wh (people wrongly assumed it had remained constant, in part because I couldn’t disclose changes to battery chemistry and energy density) and, as listed in the spec sheet, this is a 3,400mAh battery. So, with that out of the way, we are working with a battery that’s ~13% bigger in terms of mAh, the metric we are all most familiar with (for better or worse).

 

Εν κατακλείδι, (εκτιμώ ότι) αν δεν έχουν αλλάξει το φις (με το οποιο η μπαταρία "κουμπώνει" στην μητρική) θα μπορέσουμε και οι κάτοχοι OP3 να χρησιμοποιήσουμε την νέα (3400mAh) μπαταρία...!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τα μεσάνυχτα της Κυριακής προς Δευτέρα 28 Νοε, ανοίγουν οι πωλήσεις όπως ανακοινώθηκε και επίσημα. Το 128αρι με περιορισμένη διαθεσημότητα, το 64αρι όσο αντέξει αλλά θα υπάρχει δυνατότητα παραγγελίας ακόμα και αν γράφει out stock λαμβάνοντας σχετικές ημετρομηνίες αποστολής και παραλαβής. Το soft gold θα βγει σε περιορισμένη διαθεσιμότητα μέσα στο Δεκέμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Τα μεσάνυχτα της Κυριακής προς Δευτέρα 28 Νοε, ανοίγουν οι πωλήσεις όπως ανακοινώθηκε και επίσημα. Το 128αρι με περιορισμένη διαθεσημότητα, το 64αρι όσο αντέξει αλλά θα υπάρχει δυνατότητα παραγγελίας ακόμα και αν γράφει out stock λαμβάνοντας σχετικές ημετρομηνίες αποστολής και παραλαβής. Το soft gold θα βγει σε περιορισμένη διαθεσιμότητα μέσα στο Δεκέμβρη.

 

Ναι, απλα για Ελλαδα αυτό σημαινει 02:00...

Link to comment
Share on other sites

ο ίδιος επεξεργαστής είναι χρονισμενος πιο πάνω και θεωρώ λόγω αυτού θα τραβάει ελάχιστα πιο πάνω. βέβαια θα έχει 3400 μπαταρία (αν εχει).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνετε να δουλεύω ταυτόχρονα δυο εφαρμογές όπως κάνω στο s7 και να έχω όλες της εφαρμογές στην αρχική επιφάνεια χωρίς να πηγαίνει σε δεύτερη σελίδα...???
Link to comment
Share on other sites

Οντως φαινεται τιμια αναβαθμιση ειδικα στην αποδοση της μπαταριας που πλεον πολυ κοντα στα επιπεδα του 7 edge.

Διορθωνει εναν βασικοτατο μειον του παλιου μοντελου.

Αλλο ενα review που το επιβεβαιωνει.

Αλιμονο βεβαια με 3400 και 1080p οθονη οφειλε εκει να ειναι minimum;)

http://www.techradar.com/reviews/oneplus-3t-review

 

OUR VERDICT

It does everything really, really well, and while it may not truly excel in areas such as screen resolution and camera quality, the OnePlus 3T is still astonishingly good value for what is a serious flagship contender.

 

FOR

 

Great battery life

Super-slick performance

Still an affordable flagship

 

AGAINST

 

No microSD slot

Slightly more expensive

Incremental upgrades

 

Προσωπικα θα περιμενω του χρονου τελη ανοιξης με το 4 που λογικα θα εχει τον Qualcomm 835/6/128 βασικη εκδοση,να βαλει QHD Amoled,διατηρηση ιδιας χωρητικοτητας η γιατι οχι καμια 3500-3600,να βελτιωσει ηχο και ηχεια που υστερει η usb c να αναβαθμιστει σε 3.0/3.1 και με νεα γενια καμερα για την βασικη πχ την ιδια με αυτη που φορανε τα Pixel και θα το εχω στα υποψη μου.

 

Εως τοτε απλα αδιαφορω.:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση με το note 3 φίλε σίγουρα θα σε εντυπωσιάσει,μονο το πενάκι θα σου λείψει

 

ONE+ 3

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία που λέτε εγώ με το απλό χτυπάω από 6 μέχρι 8 ώρες, με αυτό θα χτυπαγα 10ωρο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και το op3 έχει φοβερή μπαταρία,σίγουρα το t θα έχει καλύτερη,τώρα για το update εγώ είμαι stock 3.2.7 και είναι η πρώτη συσκευή που δεν με ενδιαφέρει η αναβάθμιση όλα δουλεύουν ρολόι,απο τα review που είδα υπάρχει ένα θέμα με το t και την 3.5.1 δεν είναι τόσο σταθερή όσο η 3.2.7 στο 3 και πιστεύω ότι γιαυτό έβγαλαν γρήγορα αναβάθμιση για να σταθεροποιήσουν την συσκευή με το που την ξεσφραγισουν οι καινούριοι κάτοχοι,έχω εμπιστοσύνη στην oneplus ότι θα πάρουμε update σύντομα και θα είναι απόλυτα σταθερά η συσκευή είναι απλά εκπληκτική πραγματικό πιστόλι.

 

ONE+ 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με τον 820 που έχουμε εμεις αλλα συμφωνα με το βιντεάκι η διαφορά του 820 με τον 821 είναι μεγάλη

 

https://youtu.be/TC4gHD_gKag

 

Δεν τη λες και μικρή τη διαφορά ανάμεσα σε 820 και 821...

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με τον 820 που έχουμε εμεις αλλα συμφωνα με το βιντεάκι η διαφορά του 820 με τον 821 είναι μεγάλη

 

Το πολύ πιο γρήγορο φόρτωμα των παιχνιδιών στο 3T, δεν οφείλεται στο hardware αλλά στο ότι η μνήμη flash του είναι φορμαρισμένη με το file system f2fs αντί για το ext4.

Η developer ROM του απλού 3, ήδη υποστηριζει το f2fs (θέλει reset στα factory defaults για να ενεργοποιηθεί). Λογικά σύντομα θα το δούμε και στην stable.

 

https://forums.oneplus.net/threads/more-about-oneplus-3ts-improved-file-system-and-how-to-get-it-on-your-oneplus-3.474072/

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αυτό και να το δούμε και στην stable του OP3

 

Το πολύ πιο γρήγορο φόρτωμα των παιχνιδιών στο 3T, δεν οφείλεται στο hardware αλλά στο ότι η μνήμη flash του είναι φορμαρισμένη με το file system f2fs αντί για το ext4.

Η developer ROM του απλού 3, ήδη υποστηριζει το f2fs (θέλει reset στα factory defaults για να ενεργοποιηθεί). Λογικά σύντομα θα το δούμε και στην stable.

 

https://forums.oneplus.net/threads/more-about-oneplus-3ts-improved-file-system-and-how-to-get-it-on-your-oneplus-3.474072/

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Για αξεσουαρ κλπ δεν βλέπω κάποιο αντίστοιχο θέμα. Που τα συζητάτε;

 

δεν νομίζω ότι χρειάζεται άλλο θέμα να ανοιχτεί, υπάρχουν ήδη για κάθε κατηγορία , ίσως να πρέπει να αλλαχτεί η επικεφαλίδα και να αναφέρει πλέον και 3Τ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...