Jump to content

BlackBerry KeyOne (codename Mercury)


LIVERPOOLMAN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο δεν υπάρχει στο VNP, οπότε άκυρος ο συλλογισμός σου.

 

Ένα φεγγάρι που έκανα "πρακτική" στο VnP, έτσι γινόταν.

Η ιστοσελίδα τους άλλωστε είναι εγκαταλελειμμένη. Μπορεί ο προμηθευτής κάθε μαγαζιού να σου φέρει ότι ζητήσεις.

Οπότε ας μην ακυρώνουμε κάποιον χωρίς να ξέρουμε, εκτός αν ξέρεις κάτι περισσότερο εσύ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, από που αγοράζουμε το keyone σε καλή τιμή? Μπορώ και ενδοκοινοτική συναλλαγή.

 

Το έχω βρει στο clove.co.uk στα 415 λίρες Αγγλίας (χωρίς ΦΠΑ). Έχετε υπόψη σας κάτι καλύτερο? Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από που αγοράζουμε το keyone σε καλή τιμή? Μπορώ και ενδοκοινοτική συναλλαγή.

 

Το έχω βρει στο clove.co.uk στα 415 λίρες Αγγλίας (χωρίς ΦΠΑ). Έχετε υπόψη σας κάτι καλύτερο? Ευχαριστώ !

 

Μόνο από εκεί, ότι πιο γρήγορο και φθηνό αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαναμπήκε σήμερα στο placemall, στα 711€. Την προηγούμενη Πέμπτη είχε 9 τεμάχια το mustshop στα 576,94€, τα οποία πουλήθηκαν αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις μου ήρθε το Backberry Keyone αγορασμένο από Αγγλία και amazon.co.uk μου βγήκε στα 581.62 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά τα γρήγορα. Πάρα πολύ καλή τιμή νομίζω.

Το κινητό απλά είναι απίστευτο κυρίως σε ποιότητα κατασκευής. Νομίζω ξεχωρίζει έτη φωτός από όλη αυτή την σαβούρα copy paste που κυκλοφορεί έκει έξω. Γενικά όλη η αίσθηση που έχει όταν το έχεις στα χέρια σου, τα μεταλλικα του μέρη καθώς και το elegance πληκτρολόγιο δημιουργούν ένα κινητό υψηλής ποιότητας. Η δε οθόνη του είναι πεντακάθαρη.

Για το android έλεγε να μην ξαναπάρω στην ζωή μου αλλά και εδώ η blackberry έχει κάνει απίστευτη δουλειά καθώς το έχει φέρει στα μέτρα της και το έχει κάνει ακόμα ποιο λειτουργικό. Οι πινελιές που έχει βάλει στο λειτουργικό σου λύνουν στην κυριολεξία τα χέρια. Το hub είναι εδώ όπως ήταν στο λειτουργικό της blackberry και πλέον βλέπεις μαζεμένα όλα τα μηνύματα που σου έρχονται από emai.sms, τηλέφωνα.

Με λίγα λόγια το κινητό είναι απλά πανέμορφο.

Link to comment
Share on other sites

την τιμή τη θεωρώ πάρα πολύ ακριβή για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του. Με 530 ευρώ στην Αγγλία αγοράζεις το Sony xz premium το οποίο αν και δεν είναι η τέλεια συσκευή (παραμόρφωση κάμερας πχ) είναι σαφώς καλύτερο και σε χαρακτηριστικά και σε ποιότητα κατασκευής. Μην ξεχνάμε ότι μόλις πριν λίγες εβδομάδες φτιάχτηκε το πρόβλημα με τις οθόνες που ξεκολλούσαν στο keyone. Για όποιον θέλει πληκτρολόγιο βέβαια είναι μονόδρομος και εγώ ο ίδιος περιμένω να δω την επόμενη υλοποίηση και ίσως να το αγοράσω

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το άλλο θετικό που δεν ανάφερα είναι ότι έχει και φοβερή μπαταρία που κρατάει αρκετά ακόμα και με heavy χρήση. Πάντως εγώ είμαι φοβερά ικανοποιημένος με αυτό το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το παρήγγειλα στις 26 Αυγούστου από το Mustshop, στα 576,94€. Ελπίζω να σταθώ λίγο τυχερός, να μη μου ξεκολλήσει η οθόνι!
Link to comment
Share on other sites

Πλέον λένε ότι το έχουν διορθώσει το πρόβλημα της οθόνης. Πάντως καλύτερα κάποιος να αγοράσει τώρα την black edition που έχει 4gb ram και 64 gb μνήμη. Αν και η τιμή είναι υπερβολικά ακριβή για όλες τις εκδόσεις

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά δεν το αγοράζετε από το clove.uk στα 490;

 

Εγώ με ενδοκοινοτικό ΑΦΜ το έφερα στα 420 από εκεί.

 

Οι οθόνες καλύφθηκαν όλες από εγγύηση με αντικατάσταση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Χθες παρέλαβα κι'εγώ το KeyOne. Πρώτη εντύπωση, εξαιρετική συσκευή. Έχω όμως ένα τεχνικό θέμα: Τόσο στο νέο μου KeyOne, όσο και στο Priv μου που το έχω εδώ και 1,5 χρόνο, όταν πραγματοποιώ κλήσεις μέσω του qwerty πληκτρολογίου (με βολεύει αφάνταστα, επειδή έχω πρόβλημα όρασης), ως που να πληκτρολογήσω έναν 10-ψήφιο αριθμό (δεν αργώ καθόλου, είμαι αρκετά εξοικειωμένος με τα qwerty πληκτρολόγια της BlackBerry), τα μισά ψηφία έχουν σβηστεί. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να διορθώσω αυτό το θέμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα από το όμορφο Λονδίνο! Η mother ήθελε ένα smartphone αλλά με φυσικό πληκτρολόγιο. Αν και όχι τόσο φανατικός της BlackBerry μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ σαν σχέδιο αλλά και σαν αίσθηση στο χέρι. Τιμή 549£ από τα Selfridges Co.

7cd99cdcb8ebaa3c525820dcff1421a1.jpg

512b0bbc6c70985f46d455f438d0dd20.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το εντελως μαυρο ...

 

 

 

Ωραίο και η διαφορά των 50£ για 1GB ram παραπάνω και 64 αντί 32 πιστεύω πως αξίζουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται οτι συμφέρει για τις 50 λιρες , απλα τα συνολο ειναι λιγο ακριβο γενικά.

 

Εχει βρει κανεις το μαυρο εδω και σε τι τιμη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται οτι συμφέρει για τις 50 λιρες , απλα τα συνολο ειναι λιγο ακριβο γενικά.

 

 

 

Σαν σύνολο ναι αλλά αν θέλει κάποιος ότι καλύτερο σε smartphone με κανονικό πληκτρολόγιο δυστυχώς είναι η μόνη επιλογή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα ερωτηματικό είναι για πόσο καιρό θα δίνει αναβαθμίσεις του Android η TLC. Κρίνοντας από το μέχρι τώρα ιστορικό της τα πράγματα δεν είναι πολύ θετικά. Σε κανένα κινητό δεν έχει δώσει αναβάθμιση μετά τον πρώτο χρόνο. Δηλαδή μόνο μια αναβάθμιση του Android.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Ένα ερωτηματικό είναι για πόσο καιρό θα δίνει αναβαθμίσεις του Android η TLC. Κρίνοντας από το μέχρι τώρα ιστορικό της τα πράγματα δεν είναι πολύ θετικά. Σε κανένα κινητό δεν έχει δώσει αναβάθμιση μετά τον πρώτο χρόνο. Δηλαδή μόνο μια αναβάθμιση του Android.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

 

 

Τώρα στα χνάρια έχουν ακόμα μια συσκευή η οποία φαίνεται τέρας με διπλή κάμερα 8 cores 6ram με 128GB χώρο και διαφορα αλλά. Εννοείς πως έχει την 7 και το πολύ να πάρει την 8;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στα χνάρια έχουν ακόμα μια συσκευή η οποία φαίνεται τέρας με διπλή κάμερα 8 cores 6ram με 128GB χώρο και διαφορα αλλά. Εννοείς πως έχει την 7 και το πολύ να πάρει την 8;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι αυτό φοβάμαι

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό φοβάμαι

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

 

 

Αυτό μπορεί να είναι ένα θέμα αλλά ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΕΥΤΗΧΩΣ είναι το μόνο με φυσικό πληκτρολόγιο. Αν και προσπάθησα να την πίσω να πάρει το 7 plus 128 μου για να πάω το 8 plus και να έχει ένα κινητό για 4 χρόνια άφοβα δεν έγινε. Όταν λοιπόν δεν νοιάζει κάποιον το λειτουργικό σύστημα η η εταιρεία και θέλει μόνο τα παραπάνω ε μόνο η black το προσφέρει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα, κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου, λαμβάνω το εξής μήνυμα σφάλματος: "Η διαχείριση λήψεων είναι απενεργοποιημένη ή λείπει. Αδύνατη η φόρτωση του πακέτου φωνητ. λειτουργιών". Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να διορθώσω αυτό το σφάλμα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το τηλέφωνο από skroutz στις 13 Σεπτεμβρίου και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ανά τακτά διαστήματα (περίπου μία φορά το μήνα), κατά τη διάρκεια χρήσης της συσκευής (internet, κλήσεις), αυτή κολλάει, με αποτέλεσμα μία αυτόματη "mini επαναφορά" (δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο ειδικό όνομα γι'αυτή τη διαδικασία). Τι ακριβώς εννοώ? Μετά το κόλλημα της συσκευής, το οποίο διαρκεί περίπου 2-3 λεπτά, χάνονται ορισμένα δεδομένα, όπως το ιστορικό κλήσεων, καθώς και όσα εικονίδια έχω δημιουργήσει εγώ (όχι αυτά που είχε από τη μάνα του) στην αρχική οθόνη. Δε χάνονται οι κωδικοί γνωστών δικτύων WiFi, ούτε οι εγκατεστημένες εφαρμογές, οι οποίες όμως ζητούν ξανά αποδοχή των όρων χρήσης, ενεργοποίηση ή δικαιώματα πρόσβασης, μόλις τις ανοίξω εκ νέου. Για τις επαφές δε γνωρίζω αν χάνονται ή όχι, καθώς τις έχω όλες αποθηκευμένες στον google λογαριασμό μου και όχι στο τηλέφωνο. Τι λέτε να συμβαίνει? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το τηλέφωνο από skroutz στις 13 Σεπτεμβρίου και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ανά τακτά διαστήματα (περίπου μία φορά το μήνα), κατά τη διάρκεια χρήσης της συσκευής (internet, κλήσεις), αυτή κολλάει, με αποτέλεσμα μία αυτόματη "mini επαναφορά" (δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο ειδικό όνομα γι'αυτή τη διαδικασία). Τι ακριβώς εννοώ? Μετά το κόλλημα της συσκευής, το οποίο διαρκεί περίπου 2-3 λεπτά, χάνονται ορισμένα δεδομένα, όπως το ιστορικό κλήσεων, καθώς και όσα εικονίδια έχω δημιουργήσει εγώ (όχι αυτά που είχε από τη μάνα του) στην αρχική οθόνη. Δε χάνονται οι κωδικοί γνωστών δικτύων WiFi, ούτε οι εγκατεστημένες εφαρμογές, οι οποίες όμως ζητούν ξανά αποδοχή των όρων χρήσης, ενεργοποίηση ή δικαιώματα πρόσβασης, μόλις τις ανοίξω εκ νέου. Για τις επαφές δε γνωρίζω αν χάνονται ή όχι, καθώς τις έχω όλες αποθηκευμένες στον google λογαριασμό μου και όχι στο τηλέφωνο. Τι λέτε να συμβαίνει? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Σε κανένα μου Keyone (και έχω αλλάξει 5) δεν μου το έχει παρουσιάσει αυτό το θέμα.

 

Κάνε ένα restore για δοκιμούλα και δες αν το ξανακάνει.

Το ασημί έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα μου Keyone (και έχω αλλάξει 5) δεν μου το έχει παρουσιάσει αυτό το θέμα.

 

Κάνε ένα restore για δοκιμούλα και δες αν το ξανακάνει.

Το ασημί έχεις;

Όχι, μαύρο είναι, αλλά απλό Keyone, όχι black edition. Τι λες να είναι? Υπάρχει περίπτωση να είναι προβληματική η πλακέτα? Αλλά πάλι, δε θα είχε και άλλα σοβαρότερα προβλήματα η συσκευή? Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και μόνο μία φορά το μήνα περίπου, παρουσιάζει ακριβώς αυτό το πρόβλημα που περιέγραψα. Και για επισκευή να το πάω, κανείς δε θα με πιστέψει, όλοι θα μου πουν ότι η συσκευή δεν έχει απολύτως τίποτα. Υγ. Γιατί άλλαξες 5 Keyone? Όλα ελαττωματικά είναι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μαύρο είναι, αλλά απλό Keyone, όχι black edition. Τι λες να είναι? Υπάρχει περίπτωση να είναι προβληματική η πλακέτα? Αλλά πάλι, δε θα είχε και άλλα σοβαρότερα προβλήματα η συσκευή? Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και μόνο μία φορά το μήνα περίπου, παρουσιάζει ακριβώς αυτό το πρόβλημα που περιέγραψα. Και για επισκευή να το πάω, κανείς δε θα με πιστέψει, όλοι θα μου πουν ότι η συσκευή δεν έχει απολύτως τίποτα. Υγ. Γιατί άλλαξες 5 Keyone? Όλα ελαττωματικά είναι?

 

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες. :wacko:

 

Αν δεν είναι το black edition, άρα έχεις το ασημί (3gb ram/32gb) άσχετα αν το πίσω μέρος και το πληκτρολόγιο είναι μαύρα.

Ασημί θεωρείται το μεταλικό frame και έτσι ονομάζεται αντίστοιχα και η έκδοση.

 

Το black edition, όπως είναι το δικό μου, έχει μαύρο περίβλημα και 4 gb ram με 64άρι χώρο.

Υπάρχει και το black edition σε Ινδία κλπ που είναι όπως το παραπάνω αλλά και dual sim, το οποίο υπάρχει μόνο στο ινδικό amazon.

 

Καντου ένα restore, κάτι έχει ψιλοκολήσει και σου τραβάει ram πιστεύω και crashaρει. Το ασημί είναι αλήθεια πως δεν την πολυπαλέυει με τα 3gb..

 

Κανένα δεν μου έχει βγάλει θέμα, απλά είχα φέρει 4 μαζεμένα για το γραφείο μου και έχω κρατήσει μόνο ένα μαύρο τώρα, αλλά κανένα δεν είχε το παραμικρό. Απόδειξη έχεις; Από που το έχεις πάρει; Στην Ελλάδα και κυρίως στο insomnia, 8/10 keyone που βρίσκεις να πωλούνται, είναι αγορασμένα στο όνομα μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...