Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα το κινητό από aliexpress και μου ήρθε με την global stable 8.1.2.0.Είναι η επίσημη έτσι; Όχι καμια πειραγμένη...

Επειδή έχει τύχει να μου κάνει 2 τυχαία κλεισίματα το κινητό (επανήλθε μετά από το παρατεταμένο πάτημα του power button) και δε ξέρω τι μπορεί να φταιεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η international είναι.Σε αρκετούς έχει κάνει αυτά τα κλεισίματα και σε εμένα επίσης αλλά θα σταματήσει να τα κάνει.Εμένα μου το κανε 2-3 φορές πριν κάνα μηνά που το πήρα και μου το έκανε μια φορά ακόμη εχθές, κατά τα άλλα κανένα απολύτως πρόβλημα..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρμαι σε κάτι τέτοιο δες εδώ-> https://www.bestprice.gr/search?q=FULL+TEMPERED+GLASS+REDMI+4&bpref=combosug

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Η international είναι.Σε αρκετούς έχει κάνει αυτά τα κλεισίματα και σε εμένα επίσης αλλά θα σταματήσει να τα κάνει.Εμένα μου το κανε 2-3 φορές πριν κάνα μηνά που το πήρα και μου το έκανε μια φορά ακόμη εχθές, κατά τα άλλα κανένα απολύτως πρόβλημα..

 

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα ένα κλείσιμο στις πρώτες 24 ώρες. Μέχρι τώρα -κανένα μήνα τώρα- δεν μου έχει ξανακλείσει.
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα κλεισιματα μου το εκανε σε δυο τηλ με διαφορετικες ρομ

μαλλον καπου καποιο προβλημα υπαρχει

σε μενα δεν ανοιγε με παρατεταμενο πατημα (ισως ηθελε παραπανω)

Κρατησα πατημενο volume+ και - και συγχρονως πατησα το power

Μετα απο λιγο γουργουρισε,αφησα το power και μετα πηγε στο twrp oπου εκανα επαναφορα,στο αλλο με εβγαλε στο τηλ με το καλωδιο

οπου με παρατεταμενο πατημα του power επανηλθε

Αυτο το προβλημα το βρηκα στο redmi 4 prime μονο, σε κανενα αλλο xiaomi

μαλλον ειναι αρκετα σοβαρο προβλημα που πρεπει να βρεθει η αιτια

Τωρα καθε λιγο πρεπει να ελεγχω το τηλ μηπως εκλεισε

περιεργο,μαλλον αργα η γρηγορα ολοι θα το ανακαλυψουν

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο site του κωτσου να το δω σε ασημί και έχει εξαντληθεί! Παιδιά μερικές ερωτήσεις. Δεδομένα και επιλογή 2/3/4G έχει και στις 2 κάρτες σιμ; Θα το δουλεύω ως dual και θέλω να εχω δεδομένα και απο τις 2 κάρτες χωρίς να κανω αλλαγές οπως τωρα με το blade s6.. Ο ελεύθερος χώρος είναι ενιαίος για εφαρμογές και ότι άλλο, πχ φωτογραφίες; Η οθόνη εχει προστασία; π.χ. gorilla glass;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση miui και δεν μπορώ να συνδεθώ στα δεδομένα? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση miui και δεν μπορώ να συνδεθώ στα δεδομένα? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?

 

Όταν λες αναβάθμιση ποια Rom είχες και σε ποια πήγες;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αναβάθμιση ποια Rom είχες και σε ποια πήγες;

 

Τωρα εχω την 8.2.1.0 εκανε μια 20λεπτη αναβαθμιση σημερα το πρωι. το κινητο το εχω 4 μερες και δεν ειδα με ποια εκδοση rom το πηρα Ippotis :D

Link to comment
Share on other sites

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι κάτοχος του Redmi 3 pro και ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση και είμαι ανάμεσα σε

Xiaomi Redmi 4, Xiaomi Redmi 4 A, Xiaomi Redmi 4 Prime.

Ποιό από τα τρία θα προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι κάτοχος του Redmi 3 pro και ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση και είμαι ανάμεσα σε

Xiaomi Redmi 4, Xiaomi Redmi 4 A, Xiaomi Redmi 4 Prime.

Ποιό από τα τρία θα προτείνατε?

Το prime είναι ο αντικαταστάτης του 3pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. . .

Σήμερα πρώτη μέρα με το Redmi 4 prime. . . . .

 

Μέχρι πρότινος κάτοχος THL5000 απο Κίνα κατευθείαν. Το Xiaomi το πήρα απο σκρουτζομάγαζο στα 229,79 κομπλέ με μεταφορικά κλπ μαζί με θήκη τύπου βιβλίου. Η συσκευή τα σπάει και για την εδώ τιμή μια χαρά αξίζει. Έσπασα το thl προχθές οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένω 1 μήνα για να το πάρω απο Κίνα 50 ευρώ φθηνότερα.

 

Μου ήρθε σφραγισμένο στην συσκευασία του και απο τις ρυθμίσεις στην αρχή βρήκα τα Ελληνικά κανονικά. Φοράει την έκδοση MIUI Global 8.1/''σταθερή'' 8.1.2.0(MBEMIDI) .

 

Μου ζητάει να κάνω ενημέρωση στην V8.2.1.0, να κάνω το update ?

Link to comment
Share on other sites

Όλοι σχεδόν αυτή τη ρόμ έχουμε , προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα πέρα του ότι έχει κλείσει απο μόνο του 2 φορές στην αρχή..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα των power off, το αντιμετώπισα και εγώ (1 κλείσιμο στο 10ημερο περίπου η συχνότητα).

 

Εγκατέστησα την develper rom και μετά καπάκια ξανά την stable 8.1.2. Έκτοτε δεν το ξαναέκανε ποτέ. Νομίζω και κάποιος άλλος εδω μέσα έκανε το ίδιο και λύθηκε. Η διαδικασία είναι αρκετά απλή και πιο σίγουρη αν γίνει με MiFlash.

 

Τώρα αναβαθμίσζω σε 8.2.1.0.

Edited by validus
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. . .

Σήμερα πρώτη μέρα με το Redmi 4 prime. . . . .

 

Μέχρι πρότινος κάτοχος THL5000 απο Κίνα κατευθείαν. Το Xiaomi το πήρα απο σκρουτζομάγαζο στα 229,79 κομπλέ με μεταφορικά κλπ μαζί με θήκη τύπου βιβλίου. Η συσκευή τα σπάει και για την εδώ τιμή μια χαρά αξίζει. Έσπασα το thl προχθές οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένω 1 μήνα για να το πάρω απο Κίνα 50 ευρώ φθηνότερα.

 

Μου ήρθε σφραγισμένο στην συσκευασία του και απο τις ρυθμίσεις στην αρχή βρήκα τα Ελληνικά κανονικά. Φοράει την έκδοση MIUI Global 8.1/''σταθερή'' 8.1.2.0(MBEMIDI) .

 

Μου ζητάει να κάνω ενημέρωση στην V8.2.1.0, να κάνω το update ?

 

Ναι κάνε update το έχω κάνει και εγω.. μια ερώτηση μόνο.. Γιατί δεν αγόρασες απο Κωτσοβολο ας πούμε για να έχεις επισημη εγγύηση? Καλορίζικο εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα των power off, το αντιμετώπισα και εγώ (1 κλείσιμο στο 10ημερο περίπου η συχνότητα).

 

Εγκατέστησα την develper rom και μετά καπάκια ξανά την stable 8.1.2. Έκτοτε δεν το ξαναέκανε ποτέ. Νομίζω και κάποιος άλλος εδω μέσα έκανε το ίδιο και λύθηκε. Η διαδικασία είναι αρκετά απλή και πιο σίγουρη αν γίνει με MiFlash.

 

Τώρα αναβαθμίσζω σε 8.2.1.0.

 

Αν θες πες μας αν έχει αλλαγές που αξίζουν στο να κάνουμε την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

MIUI 8.2 Global Stable ROM Full Changelog

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar

New - Swipe to delete Lockscreen notifications (11-18)

New - UI adjustments for toggles(12-15)

New - Battery saver toggle can be added to the Notification shade (12-15)

Optimization - Lock screen PINlayout (11-15)

Optimization - Changed icons forUSB charging and switching keyboards (12-01)

Optimization - Floating notifications won't appear in DND mode (12-13)

Fix - Notification shade issues during incoming call floating notifications (10-25)

Fix - Wi-Fi page made the device freeze when it was opened for the first time (11-07)

Fix - Notification shade issues(11-15)

Fix - Issues with opacity after using third party themes (11-15)

Fix - The first notification couldn't be removed by a swipe (11-29)

Fix - Landscape mode issues with third party themes (12-06)

 

Homescreen

New - Home screen settings added to the Settings (11-22)

Fix - Part of UI for deleting apps wasn't visible on light backgrounds (10-11)

Fix - Minor adjustments for animations in the Launcher (11-14)

 

VirusScan

New - Antivirus scans for the apps installed not from Google Play (11-02)

 

 

Δεν είναι σημαντικές διαφορές αλλά γιατί να μην προχωρήσεις ;

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πάντα υπάρχει ο κίνδυνος στο να μην δουλεύει κάτι. Οπότε μετά πέρασμα παλιάς Rom και φτου και από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ολα δουλεύουν άψογα μετα το update... ερώτηση... οταν λεει οτι εχει ειδοποίηση με διαφορετικό χρωμα led αναλογα αν εχουμε κλήση ή μήνυμα εννοεί στο φλας?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο media market αλλα ειναι αυτο το μοντελο ; Αυτοι το λενε Xiaomi redmi 4 pro ( οχι note ).

Ωραια οθονη καμια μα καμια σχεση με το redmi 3s prime , επισης επιτελους το ακουω οταν χτυπαει...( μην ξεχναμε την λειτουργια τους ως κινητο) .

Ο snapdragon 625 βαζει φωτια στην συσκευη χαλαρα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο media market αλλα ειναι αυτο το μοντελο ; Αυτοι το λενε Xiaomi redmi 4 pro ( οχι note ).

Ωραια οθονη καμια μα καμια σχεση με το redmi 3s prime , επισης επιτελους το ακουω οταν χτυπαει...( μην ξεχναμε την λειτουργια τους ως κινητο) .

Ο snapdragon 625 βαζει φωτια στην συσκευη χαλαρα!

 

Είναι άλλο το Redmi 4 pro, άλλο το Redmi 4 note. Το ένα είναι 5" και το PRO 5,5" σαν κύρια διαφορά. Έχουν και άλλες βέβαια μπορείς να δεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...