Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,εχει παρει κανεις το 4α?

Εντυπωσεις?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από ποια άποψη; Από σήμα κινητής; 3G σίγουρα, 4G δεν θυμάμαι αν έχει όλες τις μπάντες. Σήμερα μου έστειλαν tracking από gearbest οπότε έχω ακόμα για παραλαβή. Μόλις έχω εντυπώσεις θα τις μεταφέρω

 

 

 

Κομπλε το παρηγγειλα κι εγω σε ασημι το ιδιο με το δικο σου. Προσεξα πως λεει στα χαρακτηριστικα για το network ''Unlocked for Worldwide use. '' Οποτε δεν υπαρχει θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν στο Redmi 4 Prime ταιριαζει το tempered glass απο Redmi 3s;

δεν βρισκω tempered για το 4αρι και απ' οτι ειδα εχουν διαφορα μονο 2 χιλιοστα στο υψος

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν στο Redmi 4 Prime ταιριαζει το tempered glass απο Redmi 3s;

δεν βρισκω tempered για το 4αρι και απ' οτι ειδα εχουν διαφορα μονο 2 χιλιοστα στο υψος

 

http://www.ebay.com/itm/2Pcs-9H-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-XiaoMi-Redmi-4-4-Pro-Prime-/262737806271?hash=item3d2c64c3bf:g:aJIAAOSwj85YOzYk

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protectors-For-XIAOMI-RedMi-4-/152315283354?hash=item2376b2c79a:g:AKYAAOSwA3dYJwep

http://www.ebay.com/itm/2Pcs-9H-Premium-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-For-XiaoMi-Redmi-Phone-/282016729050?var=&hash=item41a981c7da:m:mHYNF7Eyr2UEuPYbDNMP4mw

 

Βέβαια την ποιότητα τους δεν την ξέρω αλλά υπάρχουν, μην πας σε tempered για το 3s γιατί θα είναι μικρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω, από που λέτε να προτιμήσω; Από το Gearbest; Και αν ναι, τι μου προτείνετε για τρόπους αποστολής και πληρωμής;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

:shock: αυτος θα με κανει να το παρω, ετσι χωρις λογο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

:shock: αυτος θα με κανει να το παρω, ετσι χωρις λογο

 

Άστα να πάνε...θα περιμένω λίγο μέχρι να τελειώσουν οι γιορτές και ίσως το τσιμπησω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το κινητο πεταει

αμα διαβασετε λιγο και του βαλετε και ελληνικα μετα απο ξεκλειδωμα ειναι vfm

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω, από που λέτε να προτιμήσω; Από το Gearbest; Και αν ναι, τι μου προτείνετε για τρόπους αποστολής και πληρωμής;

 

http://www.vickmall. com

ποιο αξιοπιστο με καλο service

με paypal παντα

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε redmi 4x snapdragon.

Μην βιαστειτε, να δουμε αν θα εχει και special edition.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Η ισως note 4x?

Δεν θυμαμαι ....

Link to comment
Share on other sites

Redmi NOTE 4X εννοεις.... Με 4gb και mediatec

Σωσυα note 4x ειναι, αλλα οι φημες λενε για snapdragon 653.

Ειναι σχεδον απολυτα σιγουρο οτι θα κυκλοφορησει ετσι, τουλαχιστον για την αγορα της Ινδιας, που οι mediatek δεν επιτρεπονται. Αλλωστε και το note3 (pro) ετσι ξεκινησε νομιζω, αρχικα για την Ινδικη αγορα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια και καλη χρονια. Σε βιντεο ελληνικο που κυκλοφορει λενε πως πλεον το κινητο αυτο ερχεται με global stable που εχει μεσα και ελληνικα στην επισημη ρομ τους. Στο vickmall εχει δυο επιλογες ρομ, 1. Official CN ROM(only have Chiense and English&google play&OTA, 2. Multi-language ROM(google play&multi-language). Καποιος που να χει το κινητο μπορει να με διαφωτισει ?
Link to comment
Share on other sites

Σε βιντεο ελληνικο που κυκλοφορει λενε πως πλεον το κινητο αυτο ερχεται με global stable που εχει μεσα και ελληνικα στην επισημη ρομ τους.

Ποιό είναι αυτό το βίντεο?

 

Στο vickmall εχει δυο επιλογες ρομ, 1. Official CN ROM(only have Chiense and English&google play&OTA, 2. Multi-language ROM(google play&multi-language).

-Εάν επιθυμείς να έχεις σωστά ελληνικά και απροβλημάτιστη συσκευή, επίλεξε το 1.

Δε θα δεις ελληνικά εξαρχής, αλλά θα είναι πιο εύκολη η διαδικασία για να βάλεις.

 

-Εάν επιθυμείς ελληνικά εξαρχής, αποδεχόμενος όμως ότι δε θα είναι πλήρη και πιθανόν να εμφανιστούν δυσλειτουργίες στη συσκευή, επίλεξε τη 2η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι αυτό το βίντεο?

 

 

-Εάν επιθυμείς να έχεις σωστά ελληνικά και απροβλημάτιστη συσκευή, επίλεξε το 1.

Δε θα δεις ελληνικά εξαρχής, αλλά θα είναι πιο εύκολη η διαδικασία για να βάλεις.

 

-Εάν επιθυμείς ελληνικά εξαρχής, αποδεχόμενος όμως ότι δε θα είναι πλήρη και πιθανόν να εμφανιστούν δυσλειτουργίες στη συσκευή, επίλεξε τη 2η ρομ.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου αλλα αυτο που λεω ειναι πως στο βιντεο που ακολουθει και ειναι στα ελληνικα, λεει πως εχει μπει η επισημη global stable που εχει ελληνικα. Αρα πλεον ειναι κι επισημα πλεον τα ελληνικα στην ρομ της xiaomi.

Κοιτα στο 16:30 στο βιντεο που ακολουθει

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου αλλα αυτο που λεω ειναι πως στο βιντεο που ακολουθει και ειναι στα ελληνικα, λεει πως εχει μπει η επισημη global stable που εχει ελληνικα. Αρα πλεον ειναι κι επισημα πλεον τα ελληνικα στην ρομ της xiaomi.

Κοιτα στο 16:30 στο βιντεο που ακολουθει

 

 

Δεν είναι επίσημη αυτή, είναι Multi-language rom που χει βάλει το μαγαζί για να χει ελληνικά.

Μπορούσε να το τσεκάρει πριν το βάλει στο video.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους

Ξέρει κανένας αν θα βγει global έκδοση με την Ελληνική γλώσσα;

Και αν υποστηρίζει τις 4G συχνότητες που χρησιμοποιεί η Vodafone και η Wind στην επαρχία;

Από κάμερα τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους

Ξέρει κανένας αν θα βγει global έκδοση με την Ελληνική γλώσσα;

Και αν υποστηρίζει τις 4G συχνότητες που χρησιμοποιεί η Vodafone και η Wind στην επαρχία;

Από κάμερα τι λέει;

 

Kαλή χρονιά!

Λογικά απ'όσο ακούγεται δηλ. θα βγει, όπως βγήκε και στον προκάτοχο...

Νομίζω δεν υποστηρίζει την 800άρα που χρησιμοποιεί η Wind...

Από κάμερα, ικανοποιητική για την κατηγορία αλλά όχι κάτι τρελό... Στο gsmarena έχει αναλυτικό review και camera samples και από την μπροστά και από την πίσω κάμερα...

Όλα τα παραπάνω τα λέω είναι με βάση τι έχω ακούσει/διαβάσει... Από αύριο θα το έχω στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-4-prime-xiaomi-redmi-4-pro-5-0inch-fhd-screen-ram-3gb-rom-32gb-stock-in-eu-warehouse-grey.html

 

παιδες εδώ έχει επιλογή μόνο multi languege , δηλαδή δεν ειναι αυτή ή global ? αν το ζητήσω με global ?

οσο για τη wind δεν θα πιάνει 4g ?

Μου χάλασε προχτές το redmi 2 :cry: και του ειχα βάλει και miui 8, δεν φλασάρεται με τίποτα βγάζει error στο partition οταν πάς να του κάνεις write τη ρομ

 

πάντως κίνα το βρίσκεις και με 130ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μάγκες μολις το βρήκα ελλάδα και με 1 χρονο εγγύηση

 

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/xiaomi-redmi-4-dual-sim-32gb-prime-edition.html

Edited by Jery
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα χθες και είμαι πολύ ικανοποιημένος για την αγορά!

Η συσκευή είναι εξαιρετική και πανέμορφη... Ποιότητα κατασκευής σούπερ, δεν κολλάει τίποτα και γενικά η εμπειρία χρήσης άψογη... Υπόψιν ότι είμαι με stock CN rom (χωρίς Ελληνικά) και πήρε ήδη OTA update... Τα Ελληνικά στο keyboard και στις επαφές δουλεύουν κανονικά...Eπίσης με Vodafone το 4G πάει τέλεια! Τέλος η μπαταρία φαίνεται πολύ δυνατή! Με κάμερες δεν έχω ασχοληθεί ακόμα, οπότε δε μπορώ να πω κάτι...

Συμπερασματικά, για όποιον θέλει αυστηρά 5άρι (γιατί στις 5.5 παίζει στην ίδια τιμή ο 3/32 μεγάλος αδερφός του RN4), νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα χθες και είμαι πολύ ικανοποιημένος για την αγορά!

Η συσκευή είναι εξαιρετική και πανέμορφη... Ποιότητα κατασκευής σούπερ, δεν κολλάει τίποτα και γενικά η εμπειρία χρήσης άψογη... Υπόψιν ότι είμαι με stock CN rom (χωρίς Ελληνικά) και πήρε ήδη OTA update... Τα Ελληνικά στο keyboard και στις επαφές δουλεύουν κανονικά...Eπίσης με Vodafone το 4G πάει τέλεια! Τέλος η μπαταρία φαίνεται πολύ δυνατή! Με κάμερες δεν έχω ασχοληθεί ακόμα, οπότε δε μπορώ να πω κάτι...

Συμπερασματικά, για όποιον θέλει αυστηρά 5άρι (γιατί στις 5.5 παίζει στην ίδια τιμή ο 3/32 μεγάλος αδερφός του RN4), νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές!

 

Κάνε μας μία επίδειξη της κάμερας, όταν μπορέσεις....... Νυχτερινές χωρίς φλας κατά προτίμηση.

Ευχαριστώ ☺

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μία διευκρίνιση, το prime είναι το high που αναφέρεται στο άλλο thread? Επίσης,η cn stable τι ουσιαστική διαφορά έχει από την global stable που περιμένουμε να βγει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...