Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είσαι οδηγός taxi αλλά πολλά taxi δοκιμασμένα έχουν mls και αυτό που είχα εγώ κάποτε πολύ καλό με δώρο χάρτες και βάση αυτοκινήτου.

Στην αρχή είχε βάλει μηλαράκι ταμπλετ και στον ένα μήνα τελείωσε ενώ το mls πάει για δεύτερο χρόνο.

Μοντέλο δεν θυμάμαι να προτείνω αλλά έχει αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είσαι οδηγός taxi αλλά πολλά taxi δοκιμασμένα έχουν mls και αυτό που είχα εγώ κάποτε πολύ καλό με δώρο χάρτες και βάση αυτοκινήτου.

Στην αρχή είχε βάλει μηλαράκι ταμπλετ και στον ένα μήνα τελείωσε ενώ το mls πάει για δεύτερο χρόνο.

Μοντέλο δεν θυμάμαι να προτείνω αλλά έχει αρκετά καλά.

 

ωραια ,ναι για ταξι το θελω.......

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια! Έχω το mi4 αυτή τη στιγμή, πολύ ικανοποιημενος, θέλω να ανέβω σε ίντσες και διαθέτω περίπου 150€..εχω βρει το mi note (όχι το pro)από vickmall, μάλιστα η σελινα μπορεί να μου περάσει και την ελληνική ρομ λέει, αλλά έχω δίλημμα αν πρέπει να πάρω αυτό η το πιο νέο redmi note 3 pro... Με ενδιαφέρει η κάμερα και η ομορφιά, αλλά είναι λιγάκι παλιό το mi note, και εκεί κολλάω.. Το redmi note απτην άλλη είναι μεταλλικό και πιο νέο μοντέλο.. Η γνώμη σας?
Link to comment
Share on other sites

ωραια ,ναι για ταξι το θελω.......

 

Θεσσαλονίκη είσαι;

Ψάχνω για taxi γι' αυτό ρωτάω,για οδηγός.

Πάντως ότι να λένε για mls στα ταμπλετ που εγώ έχω δουλέψει αλλά και ένα τηλέφωνο που το έχω ακόμα λειτουργούν μια χαρά, (το τηλέφωνο το πήρα για αυτή την δουλεία με δώρα).

Ξέχασα να σου πω ότι έχουν να τους μιλάς και να κάνουν τις εντολές σου,πολύ βολικό στους χάρτες,για εμένα η καλύτερη Ελληνική εφαρμογή.

Επίσης έχω και το 640 Lumia που και αυτό με τους χάρτες με έβγαλε ασπροπρόσωπο.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είσαι;

Ψάχνω για taxi γι' αυτό ρωτάω,για οδηγός.

Πάντως ότι να λένε για mls στα ταμπλετ που εγώ έχω δουλέψει αλλά και ένα τηλέφωνο που το έχω ακόμα λειτουργούν μια χαρά, (το τηλέφωνο το πήρα για αυτή την δουλεία με δώρα).

Ξέχασα να σου πω ότι έχουν να τους μιλάς και να κάνουν τις εντολές σου,πολύ βολικό στους χάρτες,για εμένα η καλύτερη Ελληνική εφαρμογή.

Επίσης έχω και το 640 Lumia που και αυτό με τους χάρτες με έβγαλε ασπροπρόσωπο.

 

Στο άλλο ακρο,πειραια....;)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Στο άλλο ακρο,πειραια....;)

 

Νέο Σμυρνιότης είμαι έχω 14 χρόνια Θεσσαλονίκη δεν το έχω σε τίποτα να ξανακατέβω χάχα .

Τέλος off topic.

Link to comment
Share on other sites

Πες και καμιά πληροφορία για τι χρήση το θες και τι προτεραιότητες έχεις γιατί από τα 200€ και πάνω υπάρχου αρκετές επιλογές ή καθεμία με τα δικά της θετικά κ αρνητικά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Καταρχάς συγνώμη για την υπέρ αργοπορημένη απάντηση και ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Εψαξα λίγο παραπανω και πιστεύω οτι όντως δεν θα έχω θέμα, μεγάλη σύμπτωση οτι βγηκα με φίλους χτες που είχαν ακριβως τα 2 κινητά που κοίταζα οπότε κατεληξα στο 4 :)

 

Το 4 σου φάνηκε καλύτερο; Γιατί το επέλεξες;

Link to comment
Share on other sites

P9 Plus από τις περισσότερες απόψεις.

Ίσως μόνο αρνητικό η γυαλιστερή επικάλυψη πάνω στο μέταλλο του P9 Plus που κρατάει πολλές δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Xiaomi redmi 3s και αναμένω.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Xiaomi redmi 3s και αναμένω.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

 

Πηρες το hiaomi με την χειροτερη καμερα.Ας επαιρνες το redmi note 3

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 4 Pro vs Meizu M3 Note vs ???

 

Απο τα 2 αυτα ποιο θεωρειτε εσεις οτι ειναι καλυτερο?

σε αξιοπιστια?

σε ποιοτητα οθονης?

σε ποιοτητα καμερας?

μπαταρια βλεπω εχουν ιδια χωρητικοτητα - παιζει ομως καποια διαφορα?

εχουν καποια γνωστα προβληματα που εμφανιζονται συχνα?

 

 

κοιταω budget κοντα στα 160 δολλαρια

οθονη 5.5 1080p

2gb ram

καμερα ας ειναι αξιοπρεπης, δεν εχω καμια τρελη απαιτηση, να παιρνει καλες φωτογραφιες την ημερα

χρηση δεν κανω τρελη, viber, whatsapp, skype, youtube, browsing, φωτογραφιες, κανα βιντεακι, αυτα..

 

περα απο αυτα τα 2 εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

δεν με ενδιαφερει ελληνικη ROM, προτιμω αγγλικη international

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω κινητό με 250 ευρώ κινέζικο κατά προτίμηση xiaomi.Θέλω τουλάχιστον 3gm ram ή 4. 64 gb+ και οθόνη πάνω από 5 ίντσες και επεξεργαστή snapdragon.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να αγοράσω ένα καινούριο κινητό, αφού το Elephone p3000s που είχα τα φτυσε. Τι θα προτείνατε για καινούρια συσκευή; Θα θελα κάτι γύρω στα 150 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κινητό για συγγενή μου μιας και το κινητό του πνέει τα λήσθια.

Υπάρχει κάποιο καλύτερο από το Redmi 4A γύρω στα 100 ευρώ;

 

για τον συγγενη σου που η συσκευη του πνεει τα λοισθια

να προτιμησεις το redmi 3s 2/16 geekbuying $110/€105

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Οτι θα φτανε μια μερα που θα αναζητουσα 'απλοϊκα' τεχνολογικα πραγματα, και θα δυσκολευουν να τα βρω, ομολογω δεν το περιμενα!

Ομως καπως ετσι παει, και επειδη οπως λενε κι οι Αγγλοι, I have hard times να βρω αυτο που ψαχνω, ειπα να ζητησω τη βοηθεια σας, και να δουμε τι εχει η αγορα, ελπιζω να εχει δηλαδη...

 

Ελπιζω να υπηρχε ενα section εδω στο forum για feature phones, αλλα δεν βρηκα.

Σκεφτομουν να το ανοιξω στα παλιοτερα νοκια, αλλα κατεληξα εδω, αλλα νομιζετε οτι θα εχει καλυτερη τυχη αλλου το θεμα, πειτε μου, γιατι ....πρεπει να βρεθει λυση!

 

Στο προκειμενο τωρα.

Θελω κινητο για τον πατερα μου, μεγαλος πια σε ηλικια.

Αφης δεν το συζητα/ουτε κι εγω...

Με πληκτρολογιο εχει τα τελευταια χρονια, ενα νοκια, αλλα δεν το βολευεται.

Μου ζητησε κατι οπως τα παλια τα χρονια...clamshell!!!

Περαν του οτι ομως πλεον υπαρχουν ελαχιστες επιλογες,

εμεις θελουμε κατι εξτρα, που κανει τα πραγματα ακομη δυσκολοτερα μαλλον:

θελουμε το νεο κινητο να υποστηριζει bluetooth πρωτοκολλο με A2DP, γιατι εχουμε νοκια speakerphone στο αμαξι του,

για να μιλαμε μαζι του οταν ειναι εν κινησει.

Μια χαρα δουλευει το nokia speakerphone, απαντα το κινητο μονο του τις κλησεις οταν ειναι paired εντος αυτοκινητου, και ο πατερας οδηγει και μας μιλα και του μιλαμε διχως να χρειαστει να παρει τα χερια απο το τιμονι και τα ματια απο το παρμπριζ(σημαντικο αυτο ειδικα για μεγαλυτερους ανθρωπους, που δεν εχουν την σπιρταδα των νεων και κανουν πιο αργες κινησεις).

 

Εδω λοιπον σας θελω.

Clamshell, ει δυνατον απο καμια καλη μαρκα(μην δουμε τιποτε τραγικα μενου ή χαλια ποιοτητα).

με bluetooth A2DP. Φυσικα και με ελληνικα μενου παιδια....μην βαλω τον πατερα να ψαχνεται στα αγγλικα!!!

 

Περιμενω τη βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει αυτο http://www.gsmarena.com/lg_wine_smart-7451.php το κακο ειναι οτι απο λιγο που κοιταξα

στην χωρα μας ειναι πλεον εξαντλημενο, ριξε και εσυ μια ματια μηπως...

Επιπλεον αν υπαρχει δυνατοτητα αγορας απο ebay βρηκα αυτο το link http://www.ebay.com/itm/LG-Wine-Smart-H410-3MP-3-2-Flip-Clamshell-4G-RED-BLACK-SEALED-UNLOCKED-/142170086094?hash=item2119ff5ace:g:j34AAOSwhOdXoRLn

Αν θεωρεις οτι σου κανει, κανε ενα κοπο και τσεκαρε το... και στο ebay να δεις τιμες .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι καλή η mls σαν εταιρεία, σε επαγγελματίες έχουν κορυφαίο service!!!

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ εκ των προτέρων γαι τις γνώμες και τις συμβουλές όσων κάνουν τον κόπο να απαντήσουν!

 

Θέλω να αγοράσω συσκευή 5 ή 5,5 ιντσών ,8πυρήνων,16 γίγα και 2 γίγα ραμ και PLAY STORE,με καλή κάμερα για φωτογραφίες.

 

Προσανατολιζόμουν στο DOOGEE F5 αν δεν κάνω λάθος,το είχα βρεί 116 € με το φπα....αλλά τους τελείωσε.Νομίσω ότι είναι πολύ καλή περίπτωση..

 

Θα ήθελα γνώμες,110-120 € δίνω με το φπα,με αυτά τα χαρακτηριστικά.

Edited by GioSak
αλλαγή μεγέθους γραμμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα κινητό για τον πατέρα μου θέλω να είναι 5’+ οθόνη και να μην κολλάει και μαχ τα 200 ευρώ δεν έχω θέμα να είναι από έξω τα κινητό.

Αυτα που είδα είναι τα εξής

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (International edition)

Huawei Honor 7 Lite

Huawei Ascend P8 Lite

Edited by trelos_AM
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...