Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με όριο τα 300€ τι τάμπλετ υπάρχει που θα μπορούσα να αγοράσω ώστε να "παίζω" με roms, kernels etc;

Από την άλλη πλευρά, δεν έχω κατασταλάξει σίγουρα να πάω σε android os. Υπάρχει πιθανότητα και για windows tablet (έχω ήδη το Asus Vivo Tab Note 8) ώστε αν βολεύει να το χρησιμοποιώ και στην τάξη (εκπαιδευτικός) και άρα να μη μεταφέρω καθημερινά το laptop. Αν πάω σε windows, θα προτιμούσα κάτι με αποσπώμενο πληκτρολόγιο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας ρε παλικαρια!Ανοιγω το θεμα εκ μερους ενος φιλου που θελει να παρει κινητο για τη κοπελα του.Το χρηματικο ποσό,ειναι αυτο που αναγραφεται στο τιτλο και δε μπορει να παει παραπανω.Αν και επιφυλακτικος με τους κινεζους (ο φιλος αλλά πιο πολυ η κοπελα του),του προτεινα κατι σε Xiaomi (Mi4 ή και το Mi5).Αυτο που τον/την ενδιαφερει ειναι η αξιοπιστια,μεγεθος μεχρι 5''(αντε και λιγο παραπανω),να μην εχει κολληματα και να εχει πολυ καλη (οσο γινεται) καμερα.Το ερωτημα ειναι, αν παρει xiaomi ή οποιοδηποτε αλλο κινεζο,θα εχει αναβαθμισεις ΟΤΑ? Σας ευχαριστω προκαταβολικα για καθε γνωμη.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα πάρει από το Ebay από Κίνα το Oukitel K4000 max pro και το κράτησα κανα 20μερο μέχρι που το έστειλα πίσω για refund.

Κολλούσε, δε μπορούσα να απαντήσω σε κλήσεις, έπρεπε να το κάνω restart, στο GPS ήταν αλλού για αλλού.

Οπότε αν και ρωτάς για άλλο μοντέλο εγώ θα σου λεγα μακριά από Ouki και κινεζιές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω

ενα κινητό dual sim με

--> καλή μπαταρία

--> NFC

--> τουλάχιστον 2GB RAM / 16 GB ROM

--> η 2η sim να υποστηρίζει οπωσδήποτε data 4G για χρήση σε εξωτερικό αλλά και εναλλαγή data δικτύων σε Ελλάδα

--> υποστήριξη της μπάντας B20 της Wind στο 4G

--> αξιοπιστία ειδικά στο GPS

--> led ειδοποίησης

 

Πρόσφατα είχα πάρει ένα κινέζικο από EBay (ένα Oukitel K4000 pro max) το οποίο έστειλα μετά από ένα μήνα πίσω γιατί είχε τρελά προβλήματα, κόλλαγε συνέχεια, το GPS αλλού για αλλού. Επίσης μεγάλη ταλαιπωρία η αναμονή από Κίνες κτλ, θέματα εγγύησης

 

Έχω μια συμπάθεια στη Sony αλλά τα δίκαρτά της έρχονται με παραεισαγωγή και δεν ξέρω τι παίζει με εγγυήσεις.

 

Όποιος έχει διάθεση για συμβουλή, θέλω τα φώτα σας

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με ενα huawei p9 lite....ειδικα σε χρωμα gold αν το θελει για την κοπελα θα ειναι μια χαρα....αγορα αμεση απο Ελλαδα , χωρις αναμονες και κανενα ρισκο σε θεματα εγγυησης....γενικα ειναι μια συσκευη αρκετα ισορροπιμενη....υπαρχει επισης και το lg nexus 5x σε αυτα τα λεφτα απο Ελλαδα με παρα πολυ καλη καμερα , αλλα με μερικες υποχωρησεις σε αλλους τομεις (οπως ελλειψη sd)....ας ζυγισει ο φιλος και ας επιλεξει :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλει να πάρει ένα φίλος ένα κινητό με καλό GPS για εξορμήσεις. Μπορεί κάποιο να προτείνει κάποιο;

 

Να θέσουμε ένα περιορισμό στην τιμή 200-250€.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, https://www.skroutz.gr/s/7697920/Doogee-Galicia-X5-Pro-16GB.html

αυτό δηλαδή;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ...

 

Ψάχνω για TABLET ... Παίζει καμιά προσφορά black-Friday ? Ακόμα και από Κίνα ... ?

 

Βασικά χαρακτηριστικά ...

 

Windows 10

CPU : κάτι καλύτερο από ATOM :cool:

SCREEN : 9 + inch

RESOLUTION : FHD

RAM : 4 GB ή περισσότερα

SSD : Τουλάχιστον 64 GB αλλά καλύτερα αν υπάρχει κάτι σε 128 GB

Να μην ζεματάει μετά από 10-15 λεπτά σκληρής χρήσης ... :happy:

 

Τιμή , Οριακά μέχρι τα 500 ( θα ήθελα και χαμηλότερα αν υπάρχει κάτι :D )

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.να ρωτήσω εδώ.

φίλος θέλει να πάρει το TP-Link Neffos C5L από τα 85 ευρώ στα 55.απο τα public.

Ξέρει κανείς για αυτό το κινητό?αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε

Sony Xperia C4 dual

Alcatel Pop 4s

Samsung J5 dual 2016 edition

Το POP 4s το είδα σε φίλο και έπαθα σοκ από τη ποιότητα!!!! Γυαλί ΜΕ αλουμίνιο;;;!! Τρελή κατασκευή και από λίγο που το επεξεργαστηκα "πιλαλάει" που λένε και στο χωριό μου!! ;)

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει η μπάντα αλλά.

Δεν έχει ελληνικά απ’ ότι είδα :(:(:(

 

προς το παρον δεν εχει ελληνικα μενου, αλλα πληκτρολογει ελληνικα.

θα παρει και πληρη ελληνικα μενου συντομα μεσω wifi (εννοειται να φορα official global stable rom).

σχετικο λινκ προοδου μεταφρασης.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα στα 200-250€ έχουν καλό gps και σε αυτά τα χρήματα δεν κοιτάς μόνο απο κίνα.

Για το x5 pro πάντως συμφωνώ.Εχει άψογο gps.Πάσχει όμως απο μπαταρία που είναι μέτρια οπότε ο φίλος θα πρέπει να κουβαλά και ένα powerbank ειδικά αν πάει κανένα 3ωρο σε βουνό..

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει θέμα με μπαταρία έχουμε πρόβλημα... Bbbb αν θες πες μου ένα κινητό πουν να μην είναι κινέζικη μάρκα, γιατί ο φίλος είναι απο αυτούς που λένε "καλά τι μάρκα είναι αυτή!" και τέτοια... Ασε που δεν θέλω να μπαίνω στην διαδικασία να του αλλάζω το λειτουργικό για να έχει καλύτερη απόδοση. Αν συνδυάζει και να είναι αδιάβροχο και γενικά να αντέχει ακόμη καλύτερα.

 

Να του πρωτινό το Sony Xperia Z3 αν και παλιό μοντέλο;

Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...