Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για κινητό μέχρι €250 με καλή κάμερα και λίγα bugs (όχι boot-loops, κολλήματα κτλ)

 

Έχω καταλήξει σε αυτή τη λίστα. Ποιό θα επιλέγατε και για ποιό λόγο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρήγγειλε ένας φίλος μου αυτό http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Helio-X20-3GB-64GB-Smartphone---Gray-373016.html και είμασταν ανάμεσα στα δυο κινητά που αναφέρεις. Για το geekbuying.com έχω διαβάσει ότι είναι αξιόπιστο site και εξάλλου έχει και paypal οπότε δεν πιστεύω ότι πρέπει να σε ανυσηχεί, απλά επέλεξε να στο στείλει με απλό ταχυδρομίο και όχι με courier για ευνόητους λόγους. Ελπίζω να βοήθησα!
Link to comment
Share on other sites

To J7 πιστευω δεν εχει και τοσο αξιολογη καμερα. Οσο για το Α9, το εχω δει και αυτο! Αλλα αυτο θα εχει εγγυηση απο Samsung Hellas?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα, επειδή είμαι φαντάρος, δεν εχω πολυ χρόνο για search, όποιος μπορεί να με βοηθήσει. Θέλω να αγοράσω ένα κινητό σε περίπου τα χαρακτηριστικά του Sony Xperia Z2, δηλ πανω κατω να ειναι 5άρι, ~2gb ram, dual sim(αν γινεται) αν ξέρετε κάποιο στα 200€ παρακαλώ γράψτε και συγνώμη που γράφω χωρίς να έχω κανει αναζήτηση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να βρώ ένα κινητό που να έχει κανονικά αρiθμητικά κουμπιά και wifi, κάποιο σαν τo Nokia e52..

Υπάρχει άραγε? Εστω στην ινδια η στο πακισταν?

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω και αυτό με 800αρα μπάντα http://www.to2c.com/hk-warehouse-mi-xiaomi-redmi-note-3-pro-international-edition-gray-gold-silver.html

Αλλά διαβάζω έχει πολλά θεματακια στο νήμα του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,θα ηθελα ένα tablet για το αμαξι μεχρι 7'' αντε μεχρι 8'' ....

 

Θελω να εχει sd card,bt,gps( το κυριοτερο)

 

Και αν υπαρχει,tuner tv ενσωματωμενο η προσθετο να το εχω συνεχεια πανω....,αλλα νε μην μπαινει στην υποδοχη φορτισης,διοτι θα το εχω συνεχεια στον ανπτηρα αυτοκινητου....

 

Budget το πολύ μεχρι 100 ευρω,και από Ελλαδα,ebay,amazon

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό σαν δεύτερο για να το έχω σαν backup λύση σε κάποιο από τα ταξίδια μου στο εξωτερικό.

Αν και είμαι υπέρ των EU συσκευών λόγω εγγύησης, λέω να είμαι ανοιχτός σε κάποιο κινέζικο αρκεί να φοράει οπωσδήποτε international rom επειδή δεν θέλω να μπλεξω με bloatware και αλλαγές ρομπότ, θ αλλάξει μείνει στοκ.Προφανώς στην περίπτωση του κινέζικου δεν με πειράζει να μην έχει ελληνικό μενού αλλά να υποστηρίζει ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Είμαι μεταξύ:

 

Moto G4 dual 2/16

Samsung J5 2016 dual

 

Και πείτε μου οποίο νομίζετε από κινέζικα

 

Xiaomi note 3 pro international

Xiaomi note 4 international

 

Υπαρχει κάποιο meizu η leeco με international rom?

Τα meizu του e-shop ποιες ρομπότ φοράνε? International η τις κινέζικες multilanguage?

 

Τέλος, θα ήθελα οπωσδήποτε να υποστηρίζει wifi ac.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήρθε ο καιρός για να αλλάξω το nokia εξαετίας της δουλειάς. Το προσωπικό μου κινητό είναι xiaomi mi4c. Η επιδότηση από τη vodafone είναι έως 140 ευρώ. Σκέφτομαι και της εταιρείας να είναι δίκαρτο.Ποιο κινητό προτείνετε να πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Τελικα η αγορα θα γινει αυτο το μηνα η αυτον που μπαινει .

 

Τι νεο προτεινεται??

 

Επιλογή συσκευής 5,5" dual sim μέχρι 250€ απο Ελλαδά και καταστηματα με δοσεις

σκρουτζ

Public

you

Τι προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,αν κ κινητα της ιδιας εταιρειας ποιο ισως θεωρητε καλυτερο?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω σκοπό να αγοράσω συσκευή μέσα στον μήνα.

Είμαι μεταξύ του oneplus 3T και του s7 απλού/edge

 

Απλά του χρόνου θέλω να πάρω s8 η κάτι αντίστοιχο και δεν ξέρω ποιο θα έχει μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία.

 

Γνώμες;

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα θα εισαι με το s7 μεταπωλητικά.

 

Σκέφτομαι οτι το 3Τ μέχρι να βγει το 4 θα παραμείνει στα 440 και 480 οπότε γύρω στα 350 θα μπορεί να πωληθεί άνετα, ενώ τον Μάρτιο θα βγει το s8 που σημαίνει οτι στο skroutz θα πέσει αρκετά η τιμή του s7 :worry:

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Καταρχάς συγνώμη για την υπέρ αργοπορημένη απάντηση και ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Εψαξα λίγο παραπανω και πιστεύω οτι όντως δεν θα έχω θέμα, μεγάλη σύμπτωση οτι βγηκα με φίλους χτες που είχαν ακριβως τα 2 κινητά που κοίταζα οπότε κατεληξα στο 4 :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι οτι το 3Τ μέχρι να βγει το 4 θα παραμείνει στα 440 και 480 οπότε γύρω στα 350 θα μπορεί να πωληθεί άνετα, ενώ τον Μάρτιο θα βγει το s8 που σημαίνει οτι στο skroutz θα πέσει αρκετά η τιμή του s7 :worry:

 

Δεν νομιζω να παραμείνει και δεν ξερω πολλούς που θα το προτιμουσαν απο ενα s7 edge (δεν ξερω ποσο θα εχει η τιμη του τοτε).

H oneplus παντα κοβει τιμές μετά απο καποιο διάστημα.

Φημολογειται οτι πχ για black friday θα μειωθει η τιμή του oneplus 3.

 

Βλεπω κιολας οτι η τιμή του περσινου πχ s6 ειναι στα 360+ ευρώ.Not bad...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παραμείνει και δεν ξερω πολλούς που θα το προτιμουσαν απο ενα s7 edge (δεν ξερω ποσο θα εχει η τιμη του τοτε).

H oneplus παντα κοβει τιμές μετά απο καποιο διάστημα.

Φημολογειται οτι πχ για black friday θα μειωθει η τιμή του oneplus 3.

 

Βλεπω κιολας οτι η τιμή του περσινου πχ s6 ειναι στα 360+ ευρώ.Not bad...

Και εγώ είμαι στο δίλημμα που συζητατε.

Σκέφτομαι σε ένα 6μηνο να κάνω αγορά. Μάλλον σε ένα από τα δύο θα καληξω. Θελω ένα κινητό που να έχει πολύ καλή απόδοση, καλή μπαταρία και καλή κάμερα.

Νομιζω οτι σε ένα εξάμηνο θα έχουν ίδια τιμή και τα δύο. Στα 400 και τα δύο.

 

Πάντως σε θέματα απόδοσης είναι πολύ κοντά από ότι καταλαβαίνω.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι στο δίλημμα που συζητατε.

Σκέφτομαι σε ένα 6μηνο να κάνω αγορά. Μάλλον σε ένα από τα δύο θα καληξω. Θελω ένα κινητό που να έχει πολύ καλή απόδοση, καλή μπαταρία και καλή κάμερα.

Νομιζω οτι σε ένα εξάμηνο θα έχουν ίδια τιμή και τα δύο. Στα 400 και τα δύο.

 

Πάντως σε θέματα απόδοσης είναι πολύ κοντά από ότι καταλαβαίνω.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Το edge έχει σίγουρα καλύτερη οθόνη κάμερα και μπαταρία.

Από την άλλη εγώ έχω μάθει με τα Nexus και μαρεσει να παίζω με custom rom/kernel κτλ.

Το s7 είναι πολύ σταθερό και μου φαίνεται βαρετό

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ πιστεύεις οτι αν ειχες τις 2 συσκευές στα χερια σου και τις πουλουσες,στα ιδια λεφτά,οι αγοραστές θα προτιμούσαν το Oneplus?Μονο που λεει ο αλλος s7 ανεβαίνει η τιμη του..S7 edge λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...