Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιο απο τα 2 θα διαλεγατε αν θελατε φωτογραφικη,βιντεο,και μπαταρια; Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το honor 8 κοιτούσα.

Και με το Xiaomi note 4 ίσως να ήμουν ΟΚ.

Μιας και δεν επείγει η αγορά, ίσως περιμένω να πέσει και το 9 .

Ίσως πάω και σε μεταχειρισμένο αν βρεθεί κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Η αλήθεια είναι ότι τείνω πιο πολύ προς miA1 με σκεπτικό το 4gb ram, Β20, σίγουρη υποστήριξη από google άρα και εμπειρία χρήσης κορυφαία. Από την άλλη το mi5s είναι το περσυνό flagship οπότε έχει όλα τα κορυφαία σε οθόνη κάμερες κλπ του 2016 άρα υπολογίσιμο πολύ. Για το meizu νομίζω είμαι λίγο αδιάφορος γιατί δεν με έχει πείσει σαν εταιρεία :O

 

Ακούω και τις απόψεις των υπολοίπων :D

Καλησπερα φιλε ,δες και το leeco le pro 3 εχει b20 ,snapdragon 821,stereo για καμερα ομως δεν γνωριζω.επισης υπαρχει και το le pro 3 elite με το 820 κοντα στα 170.(δεν τα εχω χρησιμοποιηση τα κινητα απλα κανω μια προταση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φιλος ειχε το νοτε 3 και του χαλασε. Επειδη θέλει οπωσδηποτε πενακι, αλλά το budget του δεν είναι για νοτε 8, εχει βρει το παρακατω.

http://m.ebay.com/itm/302434443624?varId=601267326811&_trksid=p2060353.m1438.l2649&_mwBanner=1. Βλεπετε κατι υποπτο η να προχωρήσει σε αγορά? Υπαρχει καποια αλλη επιλογη μέχρι 300€?

Link to comment
Share on other sites

Η meizu δίνει σταθερά αναβαθμίσεις. Αν και αργεί να δώσει νεα έκδοση android, τελικά την δίνει και σε παλιές συσκευές. Τώρα σαν software γενικά, το flyme os μοιάζει με την miui απλά είναι κάπως φτωχότερο και ίσως λίγο ελαφρύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δημήτρη. Έχουν περάσει και τα 2 από τα χέρια μου και έχω την εντύπωση πως το p9 έχει καλύτερο stabilization στο βίντεο (είναι κάπως πιο sharp). Αλλά γενικά θα έλεγα ότι είναι ίδιες κάμερες.

 

Στην πραγματικότητα είναι ίδιες συσκευές. Θα πας honor 8 για το εξτρα 1 gb ram και στο p9 για το καλό ηχείο, gorilla glass και σώμα που δεν γεμίζει τόσο εύκολα γρατζουνιές. (το honor 8 έχει γυαλί)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αποφάσισε πρώτα αν σε νοιάζει η κάμερα. Το mi5s είναι η μέρα με τη νύχτα στο τομέα κάμερας σε σχέση με τα άλλα κινητά που ανέφερες. Επιπλέον μπορεί μεν να είναι παλιό flagship, αλλά πόσο παλιό μπορείς να πεις ενα κινητό που φοράει snapdragon 821 ?

 

Υπόψιν βέβαια ότι το δαχτυλικό του Mi5s είναι από τα χειρότερα που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

βασικα συμπληρωσε αυτη την φορμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621 ωστε να καταλαβουμε τι θες απο μια συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. θέλω να αγοράσω ένα Xiaomi global version note 4 4gb 64gb, Το έχω βρει στην Κίνα geekbuying 166. ξέρει κάποιος αν έχει τελωνιο και πόσο? Edited by conar
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αποφάσισε πρώτα αν σε νοιάζει η κάμερα. Το mi5s είναι η μέρα με τη νύχτα στο τομέα κάμερας σε σχέση με τα άλλα κινητά που ανέφερες. Επιπλέον μπορεί μεν να είναι παλιό flagship, αλλά πόσο παλιό μπορείς να πεις ενα κινητό που φοράει snapdragon 821 ?

 

Υπόψιν βέβαια ότι το δαχτυλικό του Mi5s είναι από τα χειρότερα που έχω δει.

Με το τελευταίο update διαβάζω μεγάλη βελτίωση στο αποτύπωμα. Αυτά ακριβώς που αναφέρεις με προβληματίζουν και το σκέφτομαι αρκετά. Βέβαια η διαφορά κυρίως θα είναι στις βραδινές, καθώς την ημέρα είναι μικρές οι διαφορές.
βασικα συμπληρωσε αυτη την φορμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621 ωστε να καταλαβουμε τι θες απο μια συσκευη.
Δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει γιατί είμαι ξεκάθαρα ανάμεσα σε τρεις. Απλά επειδή δεν έχω καλή εικόνα από τα κινέζικα για αυτό άνοιξα το τοπικ. Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.

 

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε αγορά ναυαρχιδας η οποία να κάνει βιντεοκληση όπως τα Samsung, με χρήση χρόνου ομιλίας και όχι mb.

Δεν θέλω το S8 & S8+.

 

Με ενδιαφέρει κάποιο ανάμεσα σε g6, xiaomi, Huawei.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα μέχρι και πριν 1 μήνα περιπου. Συνέχεια σε κάθε update λένε για βελτίωση του δαχτυλικού και όντως είχε βελτιωθεί αρκετά σε ταχύτητα αλλα παραμένει αναξιόπιστο αφού με το που αλλάζει η λιπαρότητα είναι πολύ πιθανό να μην στο αναγνωρίζει.

 

Όσον αφορά τη κάμερα διαφωνώ. Είναι εξαιρετική κάμερα. Δες εδώ μερικά δείγματά μου ΧΩΡΙΣ HDR!!! Mi5s samples Η διαφορά θα είναι εμφανής ακόμα και μέρα. ;)

 

Όσον αφορά τη φορμα, το ότι είσαι ανάμεσα σε συγκεκριμένα κινητά δεν σημαίνει οτι δεν θα βοηθήσει αφού δεν γνωρίζουμε τι είναι σημαντικό για σένα και τι όχι. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δημήτρη. Έχουν περάσει και τα 2 από τα χέρια μου και έχω την εντύπωση πως το p9 έχει καλύτερο stabilization στο βίντεο (είναι κάπως πιο sharp). Αλλά γενικά θα έλεγα ότι είναι ίδιες κάμερες.

 

Στην πραγματικότητα είναι ίδιες συσκευές. Θα πας honor 8 για το εξτρα 1 gb ram και στο p9 για το καλό ηχείο, gorilla glass και σώμα που δεν γεμίζει τόσο εύκολα γρατζουνιές. (το honor 8 έχει γυαλί)

 

Σε ευχαριστώ Ανδρέα να είσαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

καμιά πρόταση για android μέχρι 70€ για τον father?

είδα ότι αυτά τα 2 έχουν καλές κριτικές στο σκρουτζ, να πάρω ένα από αυτά?

https://www.skroutz.gr/s/9615498/TP-LINK-Neffos-Y5L.html

https://www.skroutz.gr/s/9542574/ZTE-Blade-L110-8GB.html

 

ευχαριστώ

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά. Προβληματίζομαι για αγορά κινητού σε αυτό το ποσό. Ειδικότερα:

1) Έως 250 ευρώ

2) Το ανώτερο 5,5 (αν είναι μικρότερο ακόμα καλύτερα)

3) Από οπουδήποτε δεν έχει σημασία, καλό όμως να υπάρχει εγγύηση.

4) Αδιάφορη η 800αρα, είμαι επαρχία αλλά σε αστικό κέντρο

5) Ό,τι από αυτά έχει καλό θα είναι αλλά τίποτα υπεραπαραίτητο, ίσως το ραδιόφωνο

6) Κανένα πρόβλημα σε αυτά.

7) Καλό θα ήταν να έχει amoled αλλά σε αυτά τα χρήματα ας έχει τη καλύτερη δυνατή και πιο "ζωντανή" οθόνη

8) ταχυτητα, καμερα, αυτονομια, βαρυ gaming

9) Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

alcatel pixi 4(5) 3g,με 69 ευρω στα PUBLIC. εχω τον προκατοχο του με λιγο χειροτερα χαρακτηριστικα εδώ και εναμιση χρονο.μου δουλευει αψογα εκτος της λιγο πεσμενης μπαταριας,που είναι λογικο λογω της δεκάωρης καθημερινης χρησης που εκανε.πιστευω ότι και αυτό το μοντελο που δειχνω θα είναι εξισου καλο.να ευχαριστηθεί ότι και αν παρει. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Κι είναι το Honor 6X...αλλά και το Redmi Note 4,που με την προσθήκη της Google Camera,κάπως φτιάχνουν τα πράγματα.... Υπάρχει και το Motoola G5,που και αυτό έχει καλή κάμερα....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...