Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO G5/G5 plus θα ειναι διαθεσιμο αρχες-μεσα Απριλιου στην Ελλαδα.

 

Εχουμε καποιο link για αυτο ή εστω καποια εμπιστη πηγη; Γιατι με ενδιαφερει και μενα αλλα εχω μεινει χωρις κινητο (ειμαι με μια καβατζα lumia) αλλα περιμενα γιατι νομιζα οτι θα βγαινε καπου αυτο το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να αλλάξω κινητό μετά από 2 χρόνια με g620s αρκετά άντεξα, λοιπόν βρήκα το note 4 275 ευρώ από kimovil και έρχεται από Κίνα αξιζει η υπάρχει κάτι καλυτερο στα χρήματα αυτά; Κάποια βοήθεια θα την εκτιμούσα, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα εμπιστευόσασταν αυτό το site?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επείσης δεν δέχονται αντικαταβολή και δεν δίνω καρτα

 

Τοτε παρτο απο σκρουτζ,αλλα θα σου κοστησει κατι παραπαπανω.Αλλιως κανε ενα Paypal,βαλε την καρτα σου και αγορασε απο Κινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξεθάβω λίγο το θέμα μου, παραμένουμε στο z5c ως μονή επιλογή?

έχουμε κάνα input για καμιά συσκευή στο άμεσο μέλλον από κανα brand η Κινα?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των 2 το Huawei γιατί είναι και κοντά 30 ευρώ φθηνότερο... Γενικά, σε σχέση με τα 170 που πάει το Α3 2016, βάλε άλλα 20 και πάρε το P9 Lite...
Link to comment
Share on other sites

προφανως ειδες το samsung note 4 απο εδω

 

Aυτό να είναι brand new ή refurbished; Eγώ πάντως σε αυτά τα χρήματα θα κοιτούσα κάνα Mi5 πχ...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και εγώ για αρχική τιμή g5 στα 199 όπου θεωρείτε πολύ καλή για καινούρια συσκευή με καθαρό android
Link to comment
Share on other sites

Υπ οψην αν δινεις μεχρι 350-400 δες Honor 8 της Huawei και iPhone SE.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα το op3t τελικά το 128ρι. Όντως υπειρχαν και άλλες επιλογές και ίσως καλυτερες αλλά λιγότερο αξιόπιστες και δοκιμασμένες από το op η οποία όπως διάβασα έχει και φοβερό σέρβις και after sales. Ελπίζω να μην μετανοιωσω γιατί πρώτη φορά πάω σε κινέζικο. Ευχαριστώ για το χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

Δες iPhone SE.Ειναι 6s σε μικροτερο μεγεθος χωρις 3D touch και χειροτερη μπροστινη καμερα(ιδια με του 5s).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ποιο απο τα δυο θα αγοραζατε και γιατι;ευχαριστω.

 

Σίγουρα κάνεις πλάκα !!?? :)

Galaxy S6 φυσικά γιατί είναι πάρα πάρα πάρα πολύ καλύτερο ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Και ένα πασει περιπτώσει, αν δεν μπορείς να ανέβεις 20€ όπως είπε ο φίλος για το P9 lite, στα ίδια λεφτά με το Α3 είναι και το Honor 7 lite. Αν πρέπει αποκλειστικά μεταξύ τω δύο να διαλέξεις, τότε P8 lite
Link to comment
Share on other sites

Να προτιμήσεις huawei πάντως. Ή το honor 7 ή το p9 lite. Καινούριες συσκευές με πιθανόν καλύτερη υποστήριξη μελλοντικά
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή συσκευή και πολύ όμορφη το honor8 (ειδικά το μπλε του). Αν σου αρέσει προχώρα. Οι περσινές ναυαρχίδες της lg είναι πολύ καλές επιλογές αλλά εξωτερικά προσωπικά δεν μου λένε κάτι. Μετά σε αυτά τα χρήματα sony xperia x το απλό ή το performance με λίγα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιοπρεπέστατο και πολύ όμορφο. Προφανώς αν σε ενδιαφέρουν άλλα πράγματα όπως λίγο καλύτερη ταχυτητα ή υποστήριξη πας σε xiaomi redmi κλπ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν ειμαι στο κατάλληλο μέρος...

 

Φίλος, πουλάει το LG G2, με 2 θήκες , Μία πορτοφόλι με τζάμι και μία σιλικόνης, σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση.

Το δίνει 60 ευρώ…Σκεφτόμουν να πάρω κάποιο νέο κινητό στα 130-140 ευρώ αλλά νομίζω πως το συγκεκριμένο κινητό αξίζει ως επιλογή στην τιμή αυτή.

 

Φοράει lollipop, δεν έχει πειραχτεί ποτέ (root) Και είναι πραγματικά σε άριστη κατάσταση.

 

Παρακαλώ τις απόψεις σας… Να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν ειμαι στο κατάλληλο μέρος...

 

Φίλος, πουλάει το LG G2, με 2 θήκες , Μία πορτοφόλι με τζάμι και μία σιλικόνης, σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση.

Το δίνει 60 ευρώ…Σκεφτόμουν να πάρω κάποιο νέο κινητό στα 130-140 ευρώ αλλά νομίζω πως το συγκεκριμένο κινητό αξίζει ως επιλογή στην τιμή αυτή.

 

Φοράει lollipop, δεν έχει πειραχτεί ποτέ (root) Και είναι πραγματικά σε άριστη κατάσταση.

 

Παρακαλώ τις απόψεις σας… Να το πάρω;

 

Αν είναι καλό χωρίς κίτρινες οθόνες και λοιπά τότε κλείσε τα μάτια, παρτο και μην το πεις ούτε του παπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα. Φιλη βρίσκεται σε αναζήτηση συσκευης περίπου στα 200 ευρω με δοσεις απο Κωτσοβολο. Τωρα έχει το.... Lenovo a328! Θέλει καλη καμερα κι εχει ενθουσιάστει με της αδερφής της το a5 2016. Εγω της προτείνω το redmi 4 prime ως πιο future proof, μιας και θα το κρατήσει τουλάχιστον 2 χρονια κι είναι και κοντα στα χρηματα της. Αλλιως λεω για p9 lite. Τι προτείνετε; θα χει μεγάλη διαφορά σε καμερα το xiaomi με το Samsung? Στα υπόλοιπα υπερεχει ο κινεζος..

Σημείωση :θα πάρει οτι της πω εγω. Μη με κραζει

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θελει καλη καμερα τοτε p9 lite ή a5 2016. Αν δεν εχει φαει σκαλωμα με το a5 τοτε θα προτεινα p9 lite. Πολυ παρομοια στη καμερα. Ισως βγαζει ελαχιστα πιο φωτεινη στα σκοταδια το a5 αλλα με παρομοια λεπτομερια (δηλαδη δεν εχουν ουσιαστηκες διαφορες).

 

Ειχα το redmi note 4 το οποιο για μενα ειναι τρελο vfm και εχει συμπαθητικη καμερα αλλα καπως κατωτερη απο αυτη του p9 lite (ειδικα στο βιντεο).

 

Για να μην φας γκρινια, μην της προτεινεις xiaomi. Το παραμικρο να μην της αρεσει θα φας μουρμουρα τυπου "με κανες να παρω την κινεζια και ειναι χαλια".

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...