Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω. Ειδα μερικα συγκριτικα και δειγματα φωτο, το LG G5 SE εαν βγαζει ιδια με το G5 θα ειναι το επομενο τηλεφωνο μου :D

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο που με μπερδευει στο συγκεκριμενο κινητο ειναι οτι στον τιτλο του ο Γερμανος γραφει οτι φοραει CPU Οκταπυρηνο Cortex-A53, ενω στα χαρακτηριστικα του παρακατω αναφερει ως CPU: MSM8956, Snapdragon 650 (Δλδ την μια λεει οτι φοραει 8πυρηνο και την αλλη 6πυρηνο).

Στα χρηματα που αναφερω δλδ. αν ξεχασουμε την επιδοτηση μπορω να εχω επιλογη σε καποιο αλλο καλυτερο?

6πυρηνο είναι αλλά καλύτερο από τα περισσότερα 8πυρηνα. Είναι πολύ δυνατός ο 650

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Ειδα μερικα συγκριτικα και δειγματα φωτο, το LG G5 SE εαν βγαζει ιδια με το G5 θα ειναι το επομενο τηλεφωνο μου :D

 

ίδια ακριβώς ειναι η κάμερα, μονο στον επεξεργαστή και στη ραμ διαφέρουν.. χτύπα το άφοβα, είναι απο τα κορυφαία καμεροτηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

6πυρηνο είναι αλλά καλύτερο από τα περισσότερα 8πυρηνα. Είναι πολύ δυνατός ο 650

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω.. υπαρχει καποιο λινκ που θα μπορουσα να το παρω σε καλη τιμη? Γιατι δυστυχως ο Γερμανος (Cosmote) δεν επιδοτει τα 2καρτα κινητα, οποτε δεν μπορω να αξιοποιησω την επιδοτηση που εχω για να το παρω απο εκει.

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.. υπαρχει καποιο λινκ που θα μπορουσα να το παρω σε καλη τιμη? Γιατι δυστυχως ο Γερμανος (Cosmote) δεν επιδοτει τα 2καρτα κινητα, οποτε δεν μπορω να αξιοποιησω την επιδοτηση που εχω για να το παρω απο εκει.

 

https://www.skroutz.gr/s/8515183/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Εχω το note 4 Και μετα απο διάφορα οπως Υποστήριξη αναβαθμίσεις και μπαταρία σκέφτομαι να το αλλάξω. Η αλήθεια είναι το θέλω να κάνω μια Αλλαγή. Σκέφτομαι για Mate 8 η 9 μιας και δεν θέλω να πέσω σε inch. Βέβαια τα μπάτζετ μαζεμένα. Απο την αλλη ακούω διάφορα σε σχέση με το Samsung, οπως οι εχει καλύτερη κάμερα (Καλά δεν είμαι και φωτογράφος) καλύτερη οθόνη κλπ. Αξίζει η Αλλαγή η θα κάνω μαμακια. ΥΣ το πενακι καλο αλλά δεν καίγομαι κιόλας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με dual sim υπαρχει τιποτα με παρομοια φωτογραφικη?

Αν εννοείς το lg g5, για αγορά από Ελλάδα αξιοπρεπέστατη κάμερα θα βρεις στο Huawei honor 8. Αν δεν έχεις πρόβλημα για αγορά από Κίνα δες το xiaomi mi5s και το Nubia z11 mini S, έχουν τον τελευταίο φακό της Sony.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

φιλος ψαχνει για κινητο 4,7 με 5 ιντσες απο ελλαδα...χωρις να μπλεκει με ρομ και διαοφορα ... ξερω δεν δινω πολλες πληροφοριες αλλα μια ιδεα σαν συνολο θελω και τι αλλο κινητο να τσεκαρω...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,γειά σας και χαίρομαι που θα ανήκω στην ομάδα του Myphone Forum.Σκέφτομαι να αγοράσω καινούργιο κινητό,βασικά κοίταα κάποιο από τα Mls smartphones.Τί θα μου προτείνατε,κάποιο άλλο καλό κινητό;;Όλες οι προτάσεις αγοράς δεκτές!! :)
Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε πολύ αν ανέφερες και το budget σου... Αν δεν έχεις συγκεκριμένο budget, εγώ θα έλεγα καρφί One Plus 3T, τώρα που είναι και ετοιμοπαράδοτο... Είναι ίσως από τα κορυφαία smartphone που μπορεί να πάρει κάποιος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα από αρκετό ψάξιμο αποφάσισα για ένα από τα δύο. Επειδή θα πρέπει να το πάρω άμεσα κι έχω wind τι να διαλέξω; ποιο είναι καλύτερο; ξέρω ότι το 3 εχει ελληνικό μενού 800 μπαντα και υποστηριζεται από info quest. Απο την άλλη το 4 είναι νέο μοντέλο και πιθανόν καλύτερο. Θα ήθελα τη βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω σε κοπέλα ένα από τα Redmi 3S ή Redmi Note 3 μιας και ήρθαν επίσημα στην Ελλάδα..Σίγουρα έχουν βγει και νεότερα μοντέλα αλλά θα ήθελα κάτι που πωλείται επίσημα στην Ελληνική αγορά και σε επίσημα καταστήματα(αν δεν κάνω λάθος τα έχει σε 4 καταστήματα επίσημα και το ψήνω να το αγοράσω απο Κωτσόβολο ή you).

 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για να είμαι σίγουρος.

1. Έρχεται με αγγλική γλώσσα? δηλαδή θα έχει ελληνικό μενού (με ενδιαφέρει το ελληνικό μενού)

2. Ποια ρομ έκδοση έχει? Με ενδιαφέρει να έχει την: official global

3. Λέγεται πως στο συγκεκριμένο κινητό δεν πιάνει 4g με την εταιρεία Wind. Ισχύει???

4. H κάμερα λένε πως είναι το αδύνατο του σημείο.. Ισχύει? Έχω το galaxy s6 που έχει συμπαθητική κάμερα και θα ήθελα να βγάζει ανεκτού επιπέδου φωτογραφίες τουλάχιστον την ημέρα

5. Έχει θέμα με το play store και τις αναβαθμίσεις?

6. Δικαιολογείτε η εμμονή μου για επίσημο κατάστημα που πουλάει xiomi ή να στραφούμε σε σκρουτζομάγαζο και κάτι καλύτερο xiaomi? (Η κοπέλα δεν είναι γνώστης των τεχνολογιών και του ρουταρίσματος (το δεύτερο ούτε εγώ το κατέχω τόσο) κι εγώ δεν έχω το χρόνο να το ψαχουλέψω πολύ πέρα από το στήσιμο..)

7. Χρειάζεται δίκαρτο

8. Βολεύει πάραπολύ η μπαταρία που είναι 4000ma και πάνω..

 

Σημείωση: To μπάτζετ φθάνει μέχρι 200-230€ και να είναι xiaomi.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον με βοηθήσει με την άποψη του..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...