Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ...Λέω ότι έχω καταλήξει στο να αγορασω το συγκεκριμένο κινητό. Εσείς τι γνώμη έχετε? Είναι κινητό το οποίο στέκεται επάξια απέναντι σε samsung s7 και iphone 7 ή τέλος πάντων σε δυνατά κινητά της αγοράς?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το mi5 έρχεται με την πανέμορφη miui, που είναι υπέρ του εκτός και αν είσαι του καθαρού android. Θα προτιμουσα το 64αρι xiaomi καθότι είναι και dual sim(Δεν δέχεται microsd). Εχε υπόψιν σου τον υπαρκτό κίνδυνο τελωνειου πάντως.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρονια , θελω να παρω ενα κινητο εως 150 ευρω με καλουτσικη καμερα, και μεγεθος 5.5 ιντσες τι λετε γιαυτο :

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-3GB-32GB-Smartphone---Silver-373761.html?source=ShareAsale

η αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συσκευή... Και στα λεφτά του εκτός από αυτό και το Lenovo P1 δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια χρήματα στο geekbuying.com έχει το cool1 με 3gb ram και καλύτερη κάμερα , μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια χρήματα στο geekbuying.com έχει το cool1 με 3gb ram και καλύτερη κάμερα , μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kαι αυτό του geekbuying 3gb ram έχει... Από κάμερες και μπαταρία δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο.. Ως πρώην κάτοχος Coolpad (7320) ξέρω ότι όντως είναι πολύ καλές συσκευές... Μοναδικός προβληματισμός η υποστήριξη με αναβαθμίσεις, roms...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω πάντα για αγορά από Ελλάδα

Έχει ανέβει σε τιμή το style(274€) και πιστεύω σε αυτά τα χρήματα είναι πιο λογική μια άνοδο κατηγορίας (mi5 32gb 289€)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! εδώ και λίγες μέρες σκεφτομαι να αγοράσω το samsung s7 edge αλλά με προβληματίζει η οθόνη του .Είχα το lg g3 και μου φαινεται οτι η οθόνη του S7 edge φαινεται κάπως μικρότερη! επίσης καλά λόγια άκουσα για το huawei p8 mate μαρεσε πολύ και το μέγεθος οθόνης συγκριτικά με το s7! Ποιά είναι η γνώμη σας σχετικά με τα παραπάνω τηλέφωνα και αν έχετε κάποια άλλη πρόταση καλοδεχούμενη!!
Link to comment
Share on other sites

One plus 3T. Αυτή είναι η δική μου πρόταση. Θα σου μείνουν και ρέστα.

Εάν το μέτρο σύγκρισης σου είναι το G3, θα είναι παραπάνω από εμφανής η διαφορά. Και σε μπαταρία και σε οθόνη και συνολική εμπειρία χρήσης.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3T προτείνω κι εγώ. Επειδή τυχαίνει να έχω και το S7, θα σου πω οτι και στα δικά μου μάτια φαίνεται μικρότερη η οθόνη του δίπλα σε άλλα 5,5", χωρίς να είναι. Από εκεί και πέρα, το 3Τ είναι ένα πλήρες smartphone, με έγκαιρες αναβαθμίσεις, με στοκ android χωρίς περιττές εφαρμογές, με εξαιρετικό harware, σε καλή τιμή και με αξία μεταπώλησης.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό το έχει κάποιο γνωστό κατάστημα να το δω απο κοντά? Στο best price το βρήκα στην τιμή των 489ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σε κατάστημα. Μόνο αν το έχει κάποιος γνωστός σου να το δεις από κοντά.

Από το site της Oneplus 479€ έχει το μοντέλο με 128gb εσωτερική μνήμη. Και 439 το 64gb.

 

Edit: Εσύ βρήκες το 3 εμείς σου λέμε για το 3Τ. Είναι το τελευταίο μοντέλο. Και εννοείται πως είναι να τα δώσεις θα το πάρεις από το επίσημο σάιτ της εταιρείας.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα χρειαστώ την βοηθεια σας για phablet ανω τον 6,5 ιντσων. Ποιες είναι οι επιλογες που υπαρχουν??? Ιδανικο θα ήταν κατι στις 7 ιντσες με 2 καρτες σιμ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ ακριβώς στο ίδιο δίλλημα, αλλά έχω προσθέσει και το Mi5 μέσα, από Κίνα (gearbest) φυσικά που το βρίσκεις 230. Έπιασα και δούλεψα το RN3 Pro ενός φίλου. Μου φάνηκε κάπως χοντροκομμένο και πραγματικά ρε παιδιά η κάμερα δεν είναι καλή. Βγάζεις έγχρωμη φωτογραφία και φαίνεται λες και έχεις πάει το vibrance στο 25%. Δεν ξέρω αν διορθώνεται με άλλη εφαρμογή, υποθέτω πως ναι γιατί ο αισθητήρας είναι αρκετά καλός στα χαρακτηριστικά του και από ό,τι πιστεύω η επεξεργασία της εφαρμογής καταστρέφει το αποτελέσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατι οχι το nexus?

Γιατί το Nexus 5X (για αυτό το price point) έχει 2GB RAM, χειρότερο επεξεργαστή τον 808 σε σχέση με τον 650 και είναι και LG που ξέρουμε την ποιότητα κατασκευής της, δεν παίρνει κάρτα sd και είναι παράλογα πιο ακριβό. Το μόνο καλό είναι ότι έχει AOSP Android.

Link to comment
Share on other sites

περα απο το συγκεκριμενο τι άλλες επιλογες υπάρχουν/???

1. Xiaomi mi max

2. Doogee Y6 max.

 

Και τα δυο στις 6.5 ιντσες.

Το πρωτο χωρις Β20 - 800Mhz

 

Δες τα αντιστοιχα νηματα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το redmi note 3 πυροβολάει, ακόμα και στα 220 ευρω

αλλά να πω την αλήθεια θα επέλεγα το p9 lite λόγω οθόνης και κάμερας, ίσως και υποστήριξης

άμα παίζεις παιχνίδια όμως θα πρότεινα το note

σε τιμή Κίνας δεν το συζητώ, είναι επιλογή χωρίς δεύτερη σκέψη

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι σε αυτη την τιμή; Δε με πειράζει να ειναι απο Κινα μεριά αρκει να έχει Ελληνικά. Απαιτήσεις σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχουν προφανώς, αρκεί να ειναι κάτι εύχρηστο στο μενού.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...