Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το g5 το είχα πολύ ψηλά στην λίστα μου(μιας και είχα πριν 2 φορές lg και τα γουστάρω γενικά),όμως κρύωσα πολύ με αυτά που άκουγα από την μία (για το g4 κυρίως αλλα και για την οθόνη του g5)και από την άλλη με το sar στο σώμα....πολύ ψηλό ρε γμτ......σε ευχαριστώ όμως όπως και να έχει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια

μου ζηταει ενας γνωστος να του βρω κινητο μεχρι 150 ευρω

απαραιτητο Ελληνικο μενου και καλη καμερα, και να ειναι απο Ελληνικο καταστημα για να του το στειλω με αντικαταβολη να μην ανακατευομαι παραπανω

σε αυτα τα χρηματα ξεχωρισα αυτο:

Meizu M3s 136 ευρω(δεν ειμαι σιγουρος αν εχει Ελληνικο μενου)

με φοβιζει λιγο αν ειναι αξιοπιστο και τι γινεται με σερβις κτλ γιατι δεν γνωριζω

εχετε κατι αλλο να προτεινετε?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ο γερμανος διαφημιζε αυτη την υπηρεσια.

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ο γερμανος διαφημιζε αυτη την υπηρεσια.

 

Οχι αλλοκαταστημα ειναι.εχω φαει το google και δεν μπορω να το βρω

Διαφημιζοταν και εδω στο myphone

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ενδιαφέρομαι για την αγορά καινουριας συκευής απο κίνα ή απο Ελλάδα αν υπάρχει καποιο αξιόλογο προιον με ταβανι τα 60 ευρώ. Η συσκευή προορίζεται για απλη χρήση (τηλέφωνο και βασικο browsing) οποτε δεν θέλω κατι ιδιαίτερο. Απο ότι είδα ολες πανω κάτω τα ίδια σπεκς έχουν οποτε ξεχώρισα βάση εμφάνισης αυτό: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_413659.html?wid=11.

Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση σε αυτή τη τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα για να μην τα πολυλογω ενας φιλος μου θελει να αγορασει κινητο και εχει καταληξει στις εξης επιλογες.

1) Oneplus 3 T αλλα φοβαται για την εγγυηση και τι θα γινει αν πχ χρειαστει επισκευη

2)Nexus 6p τ βρισκει γυρω στα 320-340

3)Samsung s7 edge

4) Iphone 6s 32gb +

 

Το θεμα του ειναι οτι δεν μπορει να καταληξει ακομα γτ θελει να παρει τ κινητο που θα του προσφερει την μεγαλυτερη σταθεροτητα σε βαθος χρονου και θα του βγαλει 2 χρονια ++. Ααα και ν εχει πολυ καλη μπαταρια να του βγαζει την μερα πχ. Οσο για καμερα και λαγκαρισματα δεν ανησυχει γτ γνωριζει οτι αυτα τα κινητα δεν εχουν τετοια θεματα . Απλα θελει κατι στιβαρο σταθερο που θα του κρατησει. Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Κινητό για gaming σημαίνει καλή μπαταρία και καλός επεξεργαστής. Απο τα 3 κανένα δεν σε καλύπτει νομίζω. Το P8 έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή (αν και δε φιμηζεται για την κάρτα γραφικων του) αλλά υστερεί πολύ σε μπαταρία. Το Α3 δεν νομίζω πως κάνει γενικότερα, ενώ το J5 έχει καλή αυτονομία αλλά ο Snapdragon 410 που φοράει δεν βοηθάει.

 

Προσωπικα κάτω από 200€ θα κοίταζα το Honor 7 Lite ή το Lenovo Vibe P1 που έρχεται με 5000 mah μπαταρία (αλλά είναι 5,5 ίντσες).

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω αγορα κινητου μεχρι 350ε. Θελω να παρω οτι καλυτερο και οτι τελευταιο με αυτα τα λεφτα. Τι κοιταω?
Link to comment
Share on other sites

εν οψει "καλαντων" θελω το καλυτερο κινητο μαξ τιμη στα 199 ευρω,

[θα περιμενω κ καμια Χρστγντκη προσφορα]

Ελλαδα ή κινα, για χρηση απο 12χρονη για σελφις κ φωτος..

Μαλλον θα μπει και μια σιμ καρτα για λογους.. εντοπισμου..

Θελει την καλυτερη καμερα με φλας αλλα κυριως την καλυτερη δυνατη μπροστινη καμερα για σελφις κλπ...[θα αγορασει κ στικ usb-flash]

 

-Νεξους?

-j5 2016

-hywaei?

-Λουμια?

 

ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Σέβομαι όλες τις προτάσεις αλλα όταν μιλάμε για ΚΑΜΕΡΑ τότε με +50€ (250€) παίρνεις την ΚΑΛΥΤΕΡΗ κάμερα που υπάρχει, Lumia 950. Αλλιώς στα 100€ υπάρχει το πάρα πολύ καλό στην κάμερα 640xl που κοιτάζει στα μάτια ναυαρχίδες. Αυτά αν το θέμα μας είναι η κάμερα. Τα υπόλοιπα (λειτουργικό, μπαταρία κλπ) μπορούν να αλλάξουν την επιλογή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι νωρίς για τέτοια κινητά για χρήση απο 12 χρονη;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Iphone γνώμη μου δεν μπορεί να συγκριθεί με τα υπόλοιπα..είναι πολύ κατώτερο.

Εγώ θα έπαιρνα το OP3T γιατί είναι το πιο τίμιο σε σχέση με αυτά που δίνεις.(820 cpu, 6g ram, 64gb rom, 3400mah).

Το συνολικά καλύτερο είναι το s7 εκτός από το λειτουργικό του που έχει πολλές χαζομάρες της Samsung.

Το 6p φαντάζομαι ότι το βρίσκει μετάχειρο σε αυτή την τιμή. Υπερτερεί του Ο+3 σε κάμερα, οθόνη, ηχεία και υποστήριξη(αν και μας τα χάλασε η google με τα pixel)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι νωρίς για τέτοια κινητά για χρήση απο 12 χρονη;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παλαιοτερα ναι,πλεον και τα 10χρονα εχουν ταμπλετ και παιζουν.Οποτε δεν ειναι καθολου παραξενο να παρουν και κινητα.Αλλα

οχι ακριβα κινητα...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα καινούργιο κινητό και είμαι ανάμεσα στο S7 Edge και στο Mi Note 2 της Xiaomi. Θέλω να ρωτήσω το εξής: μπορώ να rootάρω το S7; Μπορώ να του περάσω κάποια Custom ROM; Είναι εύκολο όπως στα παλαιότερα μοντέλα της Samsung ή θα μου βγεί η πίστη; Υπάρχει από κάπου υποστήριξη για θέματα ROM; Μήπως να πάρω το Xiaomi;
Link to comment
Share on other sites

εν οψει "καλαντων" θελω το καλυτερο κινητο μαξ τιμη στα 199 ευρω,

[θα περιμενω κ καμια Χρστγντκη προσφορα]

Ελλαδα ή κινα, για χρηση απο 12χρονη για σελφις κ φωτος..

Μαλλον θα μπει και μια σιμ καρτα για λογους.. εντοπισμου..

Θελει την καλυτερη καμερα με φλας αλλα κυριως την καλυτερη δυνατη μπροστινη καμερα για σελφις κλπ...[θα αγορασει κ στικ usb-flash]

 

-Νεξους?

-j5 2016

-hywaei?

-Λουμια?

 

ευχαριστω,

 

Ή καλύτερες κάμερες μπροστά που έχω δει και έχω δει πολλές πίστεψε με είναι το nexus 5x που έχω τώρα και το lg zero .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...