Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε emui 5.0.1 παρατήρησα ότι το κινητό δεν αναγνωρίζει κανένα usb στικάκι και γενικότερα δεν λειτουργεί το otg. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος και πως το έλυσε; Μια λύση θα ήταν ίσως να δοκιμάσω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά θέλω να αποφύγω την διαδικασία να στήνω το κινητό από την αρχή.

Εμενα κανονικά συνδέεται ένας 500άρης εξωτερικός και πριν και τώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς αν μπορούν να βγούνε τα πλήκτρα από την οθόνη;από τις ρυθμίσεις ή έστω από κάποια εφαρμογή.

 

Κανένας παιδιά;;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας παιδιά;;

 

Αν γράψεις στο Google "how to remove soft keys Android" θα σου βγάλει ένα σωρο apps που λειτουργουν και χωρις ρουτ. Μετά διαλέγεις και παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και πάρει την αναβάθμιση θα με κάνει να το κρατήσω περισσότερο από ότι υπολόγιζα.οχι ότι καίγομαι να έχω την τελευταία έκδοση του λειτουργικού αλλά δείχνει μια εικόνα ότι η εταιρία δεν ξεχνάει το συγκεκριμένο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και πάρει την αναβάθμιση θα με κάνει να το κρατήσω περισσότερο από ότι υπολόγιζα.οχι ότι καίγομαι να έχω την τελευταία έκδοση του λειτουργικού αλλά δείχνει μια εικόνα ότι η εταιρία δεν ξεχνάει το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Συμφωνώ,πάντως εγώ έχω βολευτεί απόλυτα και ας μην πάρει άμεσα oreo ,πάντως από αναβαθμίσεις το προσέχουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα γυαλί της προκοπής να βρίσκαμε.παρηγγειλα ένα με στρογγυλεμένες άκρες από Κίνα γιατί καλή η ζελατίνα αλλά την προστασία του tempered δεν την προσφέρει.τωρα το κατά πόσο θα κάνει καλή εφαρμογή και δεν θα πετάγεται στις άκρες θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ενημέρωση δεν την έχω πάρει ακόμα, να ανησυχήσω?!

 

Σιγά μην ανησυχήσεις για τέτοια πράγματα...θα σου έρθει υποθέτω..(το δικό μου είναι ελληνικό,υποθέτω και το δικό σου είναι,ήδη στον firmware finder είδα πως θα έρθει και η 369)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε και σε εμενα έχει έρθει ακόμα.και έχω το ελληνικό αγορασμενο από μεγάλη αλυσίδα.

Και μένα από ΠΛΑΙΣΙΟ είναι και το κουφό είναι πως χθες με ξύπνησε στις 4 τα ξημερώματα με την δόνηση του,πάω να το πιάσω και μου βγάζει ειδοποίηση πως κατέβηκε ενημέρωση συστήματος και αν θέλω να την εγκαταστήσει,πρώτη φορά τέτοιο ζήλο σε κινητό....:confused::worry::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια και ενδιαφέρομαι να σας ρωτήσω

1α) Με ενδιαφέρει η ποιοτητα της φωτο. Πειτε μου σας παρακαλώ αν είστε ευχαριστημένοι απο την ποιότητα.

ΔΕΝ πέφτω στην παγίδα των MegaPixels. Τη ποιοτητα ψάχνω. Φιλος που πηρε Xiaomi 6'' me 13ΜP βγαζει χειρότερες απο παλιο samsung των 5MP.

1β) Που βοηθ'αει η διπλή καμερα?

1γ) Ξερει κανεις τον κατασκευαστη της καμερας? Πχ sony?

2)Διαθετει την παντα Β20 στα 800Mhz για 4G? AN όχι το διαγραφω τελείως. Εχω Wind που εκμεταέταλευται την Β20

3) Πως βλεπετε την διαρκεια της μπαταριας?

 

Y.Γ. Ισχυουν τα αρνητικα που βλέπω στο http://www.doctorandroid.gr/2017/02/huawei-honor-6x.html ?

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

Μια και ενδιαφέρομαι να σας ρωτήσω

1α) Με ενδιαφέρει η ποιοτητα της φωτο. Πειτε μου σας παρακαλώ αν είστε ευχαριστημένοι απο την ποιότητα.

ΔΕΝ πέφτω στην παγίδα των MegaPixels. Τη ποιοτητα ψάχνω. Φιλος που πηρε Xiaomi 6'' me 13ΜP βγαζει χειρότερες απο παλιο samsung των 5MP.

1β) Που βοηθ'αει η διπλή καμερα?

1γ) Ξερει κανεις τον κατασκευαστη της καμερας? Πχ sony?

2)Διαθετει την παντα Β20 στα 800Mhz για 4G? AN όχι το διαγραφω τελείως. Εχω Wind που εκμεταέταλευται την Β20

3) Πως βλεπετε την διαρκεια της μπαταριας?

 

Y.Γ. Ισχυουν τα αρνητικα που βλέπω στο http://www.doctorandroid.gr/2017/02/huawei-honor-6x.html ?

 

1γ) Εχει κάμερα Sony IMX386.

Υ.Γ. Ως προς το ενσωματωμένο βίντεο του Jerry Rig το είχα δει και΄γω πριν το πάρω και με είχε επηρεάσει αλλά τελικά και το πήρα και του έβγαλα την εργοστασιακή ζελατίνα και γρατζουνιές δεν έχω μετά από 3 μήνες περίπου.

Επίσης το άρθρο έχει κάποιες ανακρίβειες,1ον έχει NFC,2ον δεν έχει θύρα υπερύθρων.

Link to comment
Share on other sites

Μια και ενδιαφέρομαι να σας ρωτήσω

1α) Με ενδιαφέρει η ποιοτητα της φωτο. Πειτε μου σας παρακαλώ αν είστε ευχαριστημένοι απο την ποιότητα.

ΔΕΝ πέφτω στην παγίδα των MegaPixels. Τη ποιοτητα ψάχνω. Φιλος που πηρε Xiaomi 6'' me 13ΜP βγαζει χειρότερες απο παλιο samsung των 5MP.

1β) Που βοηθ'αει η διπλή καμερα?

1γ) Ξερει κανεις τον κατασκευαστη της καμερας? Πχ sony?

2)Διαθετει την παντα Β20 στα 800Mhz για 4G? AN όχι το διαγραφω τελείως. Εχω Wind που εκμεταέταλευται την Β20

3) Πως βλεπετε την διαρκεια της μπαταριας?

 

Y.Γ. Ισχυουν τα αρνητικα που βλέπω στο http://www.doctorandroid.gr/2017/02/huawei-honor-6x.html ?

Φίλε μου κανένα κινητό κινητό δεν αντικαθιστά τις φωτογραφικές μηχανές.παντως οι φωτό που βγάζει δεν θα σε απογοητευσουν.η διπλή κάμερα βοηθάει στο να βγάζεις φωτό με την τεχνική bokeh.δηλαδη εστιάζεις εκεί που θελεις και το υπόλοιπο μέρος έχει ένα θάμπωμα μικρό ή μεγάλο ανάλογα πως το θέλεις εσυ.φυσικα και έχει την β20 αρκεί να πάρεις το ευρωπαϊκό μοντέλο.μπαταρια πολύ καλή θα σε αφήσει ικανοποιημένο ακόμα και με χρήση 4g συνέχεια.οσο για τα αρνητικά που λέει το βίντεο δεν ξέρω αν ισχύουν.δεν προκειτε να πάρω το κινητό και να αρχίσω να το γδερνω και να το λυγίζω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της κάμερας, παρατήρησα χθες που μου χρειάστηκε, ότι η επιλογή για FLASH είναι μόνο δύο. Συνεχώς ανοικτό (σαν φακός δηλαδή) ή απενεργοποιημένο:worry:. Τι κουλό ειναι αυτό ??

Με άλλη εφαρμογή (open camera) το FLASH συμπεριφέρεται κανονικά..

Το έχετε και εσείς αυτό ; άν θελετε τσεκάρετέ το και πέστε μου...

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της κάμερας, παρατήρησα χθες που μου χρειάστηκε, ότι η επιλογή για FLASH είναι μόνο δύο. Συνεχώς ανοικτό (σαν φακός δηλαδή) ή απενεργοποιημένο:worry:. Τι κουλό ειναι αυτό ??

Με άλλη εφαρμογή (open camera) το FLASH συμπεριφέρεται κανονικά..

Το έχετε και εσείς αυτό ; άν θελετε τσεκάρετέ το και πέστε μου...

 

Το τσεκαρα και έχει όλες τις επιλογές κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα και έχει όλες τις επιλογές κανονικα.

 

Σου έχει και την επιλογή δηλαδή συνεχώς ανοικτο?

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει και την επιλογή δηλαδή συνεχώς ανοικτο?

 

4 επιλογές έχει.αυτοματο-απενεργοποιημενο-ενεργοποιημενο-σταθερα αναμμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...