Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι λογικο ειναι συμφωνα με τα οσα γινονται , αλλα και παλι πως θα κανουν μια τοσο βαρια θεωρία κατανοητη απο καθε εναν θεατη της σειρας, που μπορει να εχει επιπεδο ιδιοφυιας 60 εως 180?

 

οποτε αναποφευκτα , επιστημη θα συναντησει και λιγο τη μυθολογια γιατι αυτη πουλαει καλυτερα

 

υγ. Μονο εγω ειμαι που θελω να κανω κανα πειραμα χωροχρονου? :p

Συμφωνω, αν και ταιριαζει ωραια η επιστημη για την εξηγηση της σειρας,,αλλωστε, υπαρχει παντα ενα αλλωστε:lol:

 

 

 

απαντηση υγ. Οχι, παμε ν ανοιξουμε κανα τοπικ να το συζητησουμε... :grin:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάλι η Timeloop theory? Αυτή τη φορά έβαλαν και λίγο Γάτα του Σρέντιγκερ.. Δεν αποδείχθηκε ήδη ότι η timeloop theory δεν ίσχυε και ότι ο χρόνος δεν μηδένιζε στα 108 λεπτά; (100 μέρες έμειναν στο Νησί, 100 μέρες πέρασαν και στον έξω κόσμο, βλέπε season 4 :))

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

http://off-shade.blogspot.com/2010/03/lost.html

 

Για αυτο τι λετε?

 

Tι να πουμε δηλαδη;Ο καθενας οτι θελει γραφει.Αμα δεν του αρεσει ας μην παρακολουθει την σειρα .

Link to comment
Share on other sites

http://off-shade.blogspot.com/2010/03/lost.html

 

Για αυτο τι λετε?

χαχαχ! Του στραβού το δίκιο να λέγεται: κάλά κάνει ο άνθρωπος κι έχει αγανακτήσει, αν μάλιστα, απ' ο τι καταλαβαίνω ήταν απ αυτούς που τόσα χρόνια ανέλυαν επεισόδιο το επεισόδιο ψάχνοντας τα μεγάλα μυστήρια...και το κείμενο είναι απολαυστικότατο! μου φτιαξε τη μέρα! (καλά το βιντεάκι http://www.youtube.com/watch?v=j1PAB6Sgdp8 αυτό το χατε δει? :lol::up: )

 

Αντε την άλλη βδομάδα η συνέχεια! (έχει αυτή τη μαγική ιδιότητα το Λοστ, εκεί που μας απογοητεύει συνεχώς, κάθε φορά περιμένουμε το επόμενο με ανυπομονησία :wacko: ) Το τελευταίο ήταν καλό επεισόδιο πάντως, οπότε ανεβαίνουν οι προσδοκίες!

Link to comment
Share on other sites

Απόψε δεν έχει επεισόδιο, την επόμενη εβδομάδα πάλι!

 

Εεεεεεεεεε;;;;;;; Γιατι; :blink:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

http://off-shade.blogspot.com/2010/03/lost.html

 

Για αυτο τι λετε?

 

Eχω να πω αυτο: πωπω καψιμο ο τυπακος.....:wacko:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=j1PAB6Sgdp8 αυτό το χατε δει?

Tέλειο! :) :lol:

Εεεεεεεεεε;;;;;;; Γιατι; :blink:

Δεν ξέρω... κάτι άλλο λογικά θα έχουν να δείξουν!

 

Πάντως το διπλό φινάλε δεν θα προβληθεί Τρίτη όπως τα υπόλοιπα επεισόδια, αλλά νωρίτερα, την Κυριακή 23 Mαΐου!

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να γραφεται,οτι και να ακουγεται,οσο και να γκρινιαζουμε,σειρα αλλη με το hype του Lost και με αυτη τη πορωση δε προκειται να ξαναυπαρξει.

Ελπιζω ομως το τελος της σειρας να ειναι ισαξιο ολων των στιγμων που μας χαρισε 6 χρονια τωρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

(καλά το βιντεάκι http://www.youtube.com/watch?v=j1PAB6Sgdp8 αυτό το χατε δει? :lol::up: )

 

 

:lol::lol:

Απαντηθηκαν καποια απο αυτα που ρωταει παντως στα τελευταια επεισοδια .

Link to comment
Share on other sites

Eχω να πω αυτο: πωπω καψιμο ο τυπακος.....:wacko:

 

Πού το είδες το κάψιμο; Καθόλου άδικο δεν έχει το παλικάρι και το κείμενο είναι απολαυστικότατο. Αν και μακροσκελές διαβάζεται μονορούφι. Εγώ προσωπικά ξεκαρδίστηκα και στην τελική δεν μπορώ παρά να του δώσω συγχαρητήρια που έγραψε και μια αρνητική γνώμη μέσα στις τόσες επωδούς και ανοησίες που ακούγονται. :happy:

Link to comment
Share on other sites

http://off-shade.blogspot.com/2010/03/lost.html

 

Για αυτο τι λετε?

 

 

Ελιωσα στο γελιο με τις ατακες του , και στα περισσοτερα συμφωνω μαζι του.

 

Ωραιος ο τυπος.

 

''Την κοιλάρα θα την εξέλαβε ότι η θείτσα κάνει λαθρεμπόριο καρπουζιών από την Αυστραλία. '' αχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ελιωσα στο γελιο με τις ατακες του , και στα περισσοτερα συμφωνω μαζι του.

 

Ωραιος ο τυπος.

 

''Την κοιλάρα θα την εξέλαβε ότι η θείτσα κάνει λαθρεμπόριο καρπουζιών από την Αυστραλία. '' αχαχαχ

:lol: ε ναι, μπορεί να το χει πάρει λίγο βαριά το θεματάκι, αλλά το κείμενο είναι κορυφή!

 

Και δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος δε δικαιούται να αγανακτεί όταν νιώθει "εξαπατημένος"...εντάξει, μπορεί να λέμε όλοι "get a life, μια σειρά είναι μόνο", αλλα πιστεύω ότι σε πολλούς από μας έχει συμβεί να αποκτήσουμε την ψυχολογία του "φαν" και να κολλήσουμε με κάτι (είτε είναι σειρά/ταινία/μουσικό συγκρότημα/anime/αθλητική ομάδα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο) έτσι? Και όταν μπαίνουμε σε ένα τέτοιο τριπάκι, περιμένουμε αυτό στο οποίο έχουμε επενδύσει συναισθηματικά να μας ανταποδίδει την (αισθητική ή άλλου τύπου) ικανοποίηση που περιμένουμε από αυτό και όταν το βλέπουμε να "παίρνει την κάτω βόλτα", να γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης/εμπορευματοποίησης ή -ακόμα χειρότερο- οι ίδιοι οι υπεύθυνοι γι'αυτό να μας κοροιδεύουν μες στα μούτρα μας, ε τότε αγανακτούμε! Δεν έχει κάτι το μεμπτο ή το περίεργο αυτό (αρκεί να μην πάρει κανεις καμια καραμπίνα και πάει να τινάξει τα μυαλά των Cuse+Lindeloff στον αέρα μετά το φινάλε :p).

 

 

Edit: να σας πω κάτι άλλο τώρα άσχετο:

"Ιωνά! Βλέπω το τέλος να 'ρχεται, εσύ το βλέπεις?"

"Το βλέπω"

... ... ...

"Το τέλος έρχεται πάντα, πάντα έρχεται το τέλος για όλους μας"

"Κανείς δε νικάει το θάνατο"

"Ανθρωπος... ο μεγάλος ηττημένος"

Αυτή η συζήτηση μεταξύ του Μπίρλα και του Κόρκου, με θέμα το δράμα της ύπαρξης και του θανάτου δε σας θυμίζει την κλασική πλέον σκηνή

?

χμ...τι να σημαίνει άραγε αυτό? που μας οδηγούν τα βαθιά μονοπατια της φιλοσοφίας του Λοστ? :p :ninja: :lol:

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε σημερα το επειδοδιο :)

 

Kαι που βγηκε τι να το κανω τετοιο που ηταν. Καταλαβαινω οτι πρεπει να αρχισει το μεγαλο ξεκαθαρισμα αλλα ετσι οπως το παει κλαφ'τα Χαραλαμπε. :cry::angry:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Kαι που βγηκε τι να το κανω τετοιο που ηταν. Καταλαβαινω οτι πρεπει να αρχισει το μεγαλο ξεκαθαρισμα αλλα ετσι οπως το παει κλαφ'τα Χαραλαμπε. :cry::angry:

 

:w00t::w00t::shock::knife::what:

 

Έλα ήταν από τα "ΤΙ-ΛΕΣ-ΤΩΡΑ????" επεισόδια!!! Ρε σεις...2επεισ.+το φινάλε μένουν....απίστευτο!! Πάντως τώρα πια

Όλες οι ελπιδες είναι στο alternative timeline! Είτε αυτοί κατι θα κάνουν για να "φτιαξουν" το οριτζιναλ, είτε αυτοι απλώς θα ζήσουν καλά (κι εμείς καλύτερα) για να παρηγορηθούμε που θα πεθανουν ολοι στο οριτζιναλ

:confused:

Link to comment
Share on other sites

 

Kαλά η σκηνή που πεθαίνει ο Τζιν και η Σαν είναι απαράδεκτη. Λες και έβλεπα τον Τιτανικό που βούλιαζε!

:mad:

 

 

Πολύ θανατικό έπεσε.

Ξεκαθαρίζουν σιγά σιγά ποιοι είναι αυτοί που χρειάζονται για το φινάλε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά η σκηνή που πεθαίνει ο Τζιν και η Σαν είναι απαράδεκτη. Λες και έβλεπα τον Τιτανικό που βούλιαζε!

:mad:

 

:lol: καλα, κι εμένα εκεί ακριβώς με παρέπεμψε η σκηνη αυτή!

 

Το θέμα είναι, οτι άλλοι

έπρεπε να απομείνουν κι άλλοι απομένουν...Αφού ο ένας απ του δύο "Κουόν" ήταν στη λίστα ενώ η Κέιτ δεν ήταν, πώς αφήνει "το νησί" να πεθάνουν αυτοί και την Κέιτ να ζήσει? (η οποία Κέιτ στην τελευταία ακηνή είναι μια χαρά για πυροβολημένη)

Όπως είναι αυτή τη στιγμη τα πράγματα δε βγαίνει καθόλου νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες αυτη η σειρα ειναι πολύ κακογραμμενη! Δε θα ηταν λογικοτερο

οι Σαν/ Τζιν να σκεφτουν οτι εχουν μια κορη και να θελουν να γλιτωσει τουλαχιστον ο ενας;

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα σχόλια:

 

- Ο θάνατος των υποψηφίων οφείλεται στον Σώγιερ: Αν δεν πείραζε τη βόμβα, δεν θα γινόταν τίποτα. Από τη στιγμή που την πείραξε, είναι σαν να τους σκότωνε αυτός. Ξέρω, λίγο τραβηγμένο απ'τα μαλλιά, αλλά αυτά έχει το Λοστ..

- Μάθαμε ότι η έξοδος του ΜΙΒ δεν θα γίνει με αεροπλάνο, δεν θα γίνει με υποβρύχιο - αλλά απλώς με την ολοκληρωτική εξάλειψη του Jacob και των Υποψηφίων προς Αντικατάσταση Αυτού. Για αυτό και η έκδηλη απογοήτευσή του όταν μετά την έκρηξη δεν έγινε τίποτα..

 

 

Το επόμενο επεισόδιο θα έχει το φλασμπακ των Jacob/MIB οπότε δεν περιμένουμε εξελίξεις με τους υποψήφιους..

Σε αυτό το σημείο να δηλώσω τη συμπαράστασή μου στους υπολοίπους συμ-φορουμίτες που παρουσιάζονται - όπως και εγώ - την άλλη βδομάδα και έτσι θα χάσουν δυστυχώς τα τελευταία και όπως φαίνεται σημαντικότερα επεισόδια της αγαπημένης μας σειράς. Please don't spoil us :P

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Η μαγκια ειναι να μην ειναι καλο το τελος. ;)

Πραγματικα αξιζε για 3η τελευταια προβολη.

Απλως 2 ωρες ακομα δε μου φαινονται αρκετες να καλυψουν κ να κλεισουν ολα τα θεματα. Σαν να εχουν ξεχαστει σεναριακα θεματικες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...