Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου αρέσει αυτή η αναμονή πριν από κάθε επεισόδιο! Ολόκληρη η εβδομάδα μου καθορίζεται από το πρόγραμμα του LOST :-D

Αν και φέτος λόγω στρατού δε θα μπορέσω να δω τον 6ο κύκλο στην ώρα του... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασα πως υπάρχουν 70 βίντεο που μεσολάβησαν μεταξύ 2ης και 3ης σεζόν και ανήκουν στο "The Lost Experience".

 

Τα μόνα "εκτός-tv" επεισόδια που έχω δει, είναι τα missing pieces και τώρα τα επεισόδια για το Dharma initiative.

 

Αξίζει να τα δω; Εξηγείται κάτι που δεν έχουμε δει μέχρι και την 5η σεζόν;

 

Αν δεν κάνω λάθος, τα 70 βιντεάκια που αναφέρεις ήταν κομμάτια από ένα μεγάλο βίντεο το οποίο έβλεπε όποιος ολοκλήρωνε το παιχνίδι. Το βίντεο κυκλοφορεί στο youtube και έχει βασικό θέμα του το τι σημαίνουν οι αριθμοί. Από ό,τι έχω καταλάβει, το βίντεο ισχύει κανονικά και αποτελεί μέρος της μυθολογίας της σειράς. Δες το οπωσδήποτε!

 

Εμένα μου αρέσει αυτή η αναμονή πριν από κάθε επεισόδιο! Ολόκληρη η εβδομάδα μου καθορίζεται από το πρόγραμμα του LOST :-D

Αν και φέτος λόγω στρατού δε θα μπορέσω να δω τον 6ο κύκλο στην ώρα του... :(

 

Μην το λες! Και μέσα στο στρατόπεδο τι θα βλέπετε για να περνάει η ώρα; ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι καψιμο ?

τι κακο?

 

μολις τελειωσα και 5η σεζον που την ειδα ολη μαζι.

Ευτυχως που ειχαν αρχισει απο τα μεσα της 4ης να εξηγουνε διαφορα γιατι αλλιως δε θα τη παλευα. Παντως μεχρι στιγμης ξερουμε τι, γιατι, πως κτλ

λεπτομερειες μας μενουν οπως

 

 

ποιος ειναι ο Τζεικομπ και ο αλλος ο κυριος, πως βρεθηκαν αυτοι εκει, γιατι ο ενας συμπληρωνει τον αλλον αλλα ταυτοχρονα ειναι εχθροι, τα παραδοξα του χρονου, τα γιατι ενω ειναι καπου μπορουν να αντιδρουν με τον εαυτο τους στο παρελθον (πχ ο Μαιλς βλεπει τον εαυτο του μωρο και αν θελει πχ μπορει να παει και να τον παρει απο τον πατερα του (λεω τωρα). Αρα αυτο πρεπει να το δικαιολογησουν γιατι συμβαινει... )

 

Παραααα πολλες αποριες.

Παρα πολλές. Το αγαλμα, ποσα χρονια γινεται αυτο, τι ρολο παιζει ο Γουιντμορ, γιατι ο Ριτσαρντ δε γερναει, πω πω της τρελλης!

 

 

Αληθεια, θα μου πει τελικα αν εχει καμια εξηγηση για το τι ειναι το smoke monster συμφωνα με το τι εγινε στο ναο με τον Μπεν?

:X
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ασχοληθούν με τα παράδοξα που αναφέρεις καθώς από τη φύση τους δεν γίνεται να εξηγηθούν. Το καλύτερο στο Lost σε αυτά τα πράγματα είναι να σκέφτεσαι απλά και θα τα καταλάβεις όλα :p Αν αρχίσεις να σκαλίζεις βαθύτερα θα απογοητευτείς με τις πατάτες των σεναριογράφων.

 

Το άγαλμα είναι εκεί από αρχαιωτάτων χρόνων, κάποια κατασκευή Αιγυπτίων προφανώς. Ο Γουίντμορ τώρα τι ρόλο να πρωτοπαίξει :lol: Τα'χουν κάνει σαλάτα. Ούτε για Ρίτσαρντ μην περιμένεις εξήγηση. Σύμφωνα με τον ίδιο το αγέραστο που έχει ήταν δώρο από το Τζέικομπ.

Όσο για τον καπνό είναι εκεί από αρχαιοτάτων χρόνων. Τώρα τι ακριβώς είναι δεν θυμάμαι αλλά αμφιβάλλω αν μας είπαν κιόλας :lol:

Link to comment
Share on other sites

όπως καταλάβατε το LOST έχει χάσει την ωριμότητα του

έχει αρχίσει να προσανατολίζεται στην θεοσοφία και στην

καταστροφή του ανθρώπου.

ο τζεικομπ και ο άλλος αντιπροσωπεύουν τον σατανά και

τον "θεο" οπού είχαν και καλά το νησί ως γη επαγγελίας

και οι άνθρωποι το κατέστρεψαν. και επίσης ο εχθρός του

τζειμομπ βρήκε δήθεν την τρύπα και πήρε το σόμα του λοκ

για να πολεμήσει και να σκοτώσει τον τζεικομπ. και φυσικά

όσοι πέθαναν στο νησί θα τους ξανά δείξουν λέγοντας ότι το

νησί είναι η ίδια τους η μοίρα και δεν τους αφήνει να πεθάνουν

.και οι ψίθυροι προέρχονται από τους πεθαμένους του νησιού.

 

ΤΡΟΠ: το αεροπλάνο θα φτάσει κανονικότατα στο LA.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον καπνό είναι εκεί από αρχαιοτάτων χρόνων. Τώρα τι ακριβώς είναι δεν θυμάμαι αλλά αμφιβάλλω αν μας είπαν κιόλας :lol:

 

Απεικονίζεται στην τοιχογραφία σαν pet κάποιας θεότητας. :)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

όπως καταλάβατε το LOST έχει χάσει την ωριμότητα του

έχει αρχίσει να προσανατολίζεται στην θεοσοφία και στην

καταστροφή του ανθρώπου.

ο τζεικομπ και ο άλλος αντιπροσωπεύουν τον σατανά και

τον "θεο" οπού είχαν και καλά το νησί ως γη επαγγελίας

και οι άνθρωποι το κατέστρεψαν. και επίσης ο εχθρός του

τζειμομπ βρήκε δήθεν την τρύπα και πήρε το σόμα του λοκ

για να πολεμήσει και να σκοτώσει τον τζεικομπ. και φυσικά

όσοι πέθαναν στο νησί θα τους ξανά δείξουν λέγοντας ότι το

νησί είναι η ίδια τους η μοίρα και δεν τους αφήνει να πεθάνουν

.και οι ψίθυροι προέρχονται από τους πεθαμένους του νησιού.

 

ΤΡΟΠ: το αεροπλάνο θα φτάσει κανονικότατα στο LA.

δηλαδη με λιγα λογια SUPERNATURAL:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που όλοι γράφετε θεωρίες, οι οποίες ως είθισται θα διαγραφτούν/διαψευστούν σε κάποιο από τα επόμενα επεισόδια του Lost. Ή μήπως δεν θυμάστε την τεράστια 'επιτυχία' της θεωρίας Time Loop?

 

Η ύπαρξη των δύο παικτών (μαύρος-άσπρος) έχει υπονοηθεί (για να μην πω ότι το έχει πει ξεκάθαρα ο Locke) από το πρώτο επεισόδιο του πρώτου κύκλου του Lost. Όποιος τώρα κατάλαβε, μετά από 5 κύκλους, ότι θα υπάρξει μάχη καλού-κακού στο τέλος, τότε ας ξαναδεί το Lost, ή ας μην το ξαναδεί γενικώς :)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάς φίλε, πότε δεν θα σου προβάλουν το κακό

κατευθείαν, πάντα θα σου το περνούν με ήπιο τρόπο...

δεν είναι τυχαίο που ο abrams κατάγεται από το ισραήλ

δεν είναι τυχαίο που ο ben υποδύεται άνθρωπο του βατικανου.

όλα δεν είναι όπως φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι αυτό που λένε, δεν έτυχε, πέτυχε.:lol:
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι αυτό που λένε, δεν έτυχε, πέτυχε.:lol:

 

παιδια τα νεα επισοδια απο ποτε αναμενονται?? Φεβρουραιο 2010?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

διάβασε κανείς το ΜΕΓΑ spoiler ότι

o Jacob έχει ένα παιδί, το οποίο είναι κάποιος από τους losties?

fail.-

 

ΥΓ: για να δω ποιός έχει την μέγιστη ικανότητα να μην μαυρίσει το spoiler να δει τι περιέχει :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει και αλλο κύκλο η σειρά;είχα μείνει με τη εντύπωση ότι τελείωσε. Πάντως τράβηξε παρά πολύ και γίνεται όλο και περισσότερο παραμυθακι. Είχα κολλήσει και τα έβλεπα σερί αλλά τελικά δεν δίνονται και πολύ αληθοφανης εξηγήσεις όπως αρχικά ξεκίνησε με τη θεωρία του μαγνητικου πεδίου και του χωροχρονου.
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: για να δω ποιός έχει την μέγιστη ικανότητα να μην μαυρίσει το spoiler να δει τι περιέχει :p

 

χαχαχα:lol: εγώ πάντως δεν την είχα! νταξει δε μου φαίνεται κ συγκλονιστική ανατροπή αυτό...οντως θα μπορουσε να συμβαίνει... με μια πρώτη γρηγορη σκέψη ο μονος που μου ερχεται ως πιθανός

γιος θα ήταν ο Τζακ βεβαια, οπου εκεί θα εξηγείται κ η περίεργη σχέση Christian-Jacob

 

 

παραδέχομαι παντως ότι εχω αναμεικτα συναισθηματα τωρα που εχουν περάσει αρκετοί μήνες απο τότε που είδαμε το φινάλε της 5ης σεζον...απ τη μια σκέφτομαι οτι η σειρά είναι τελείως "ο,τι να ναι" και δεν αξίζει την τόση σημασία που της δίνουμε αλλα από την άλλη ανυπομονώ κιόλας για την τελευταια σεζον...:)

Link to comment
Share on other sites

 

παραδέχομαι παντως ότι εχω αναμεικτα συναισθηματα τωρα που εχουν περάσει αρκετοί μήνες απο τότε που είδαμε το φινάλε της 5ης σεζον...απ τη μια σκέφτομαι οτι η σειρά είναι τελείως "ο,τι να ναι" και δεν αξίζει την τόση σημασία που της δίνουμε αλλα από την άλλη ανυπομονώ κιόλας για την τελευταια σεζον...:)

Ολα θα ξεκαθαρισουν οταν δεις το 1ο-2ο επεισοδιο,:) χαχαχαχα

και γω ετσι νιωθω αλλα ειμαι σιγουρος οτι μολις ξεκινησει η 6η σεζον θα ειμαι παλι κολλημενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεο που έχει κυκλοφορήσει καιρό τώρα, αλλά μόλις το ανακάλυψα, είναι το
των χαρακτήρων που έχουν πεθάνει στις 5 σεζόν του Lost. Πραγματικά πολύ έξυπνο, ενώ οι αντιδράσεις του κοινού είναι όλα τα λεφτά (το video έχει τραβηχτεί στην Comic-Con '09).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
To πρώτο promo 15 δευτερολέπτων για την 6η σεζόν θα προβληθεί μετά το αποψινό επεισόδιο του Flash Forward!
Link to comment
Share on other sites

Το πιο χάλια promo τελευταίας season στα χρονικά. :ninja:
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Καλά κανουν και δεν δειχνουν νέες σκηνές για να έχουμε αγωνία αν γυρισαν ή οχι το χρόνο μέχρι το πρώτο επεισόδειο!(και να είμαστε κάπως ετσι:shock: ) :p

 

Μακαρι να είναι η τελευταία σεζόν:cry: όσο απολαυστική ήταν και η πέμπτη!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, άλλωστε η τελευταία σεζόν του Lost είναι τέτοιο τηλεοπτικό γεγονός από μόνο του, που δεν χρειάζεται καμία ειδική προώθηση (όσον αφορά το hype).

 

Aπ'ότι έχω καταλάβει, θα ακολουθήσουν την ίδια τακτική και στα επόμενα trailers, εάν και εφόσον βγουν. Τώρα, για να είμαι ειλικρινής, θα ήθελα να δω ένα μικρό teaserάκι λίγες ημέρες πριν από την πρεμιέρα, αλλά αφού αποφάσισαν να μη δείξουν τίποτα, θα το δεχτώ! :p

Link to comment
Share on other sites

E λίγες μέρες πριν την έναρξη κάτι θα δείξουν δεν μπορεί. Ακόμα είναι πολύ νωρίς για οτιδήποτε.

 

btw, interesting "spoiler" http://spoilerslost.blogspot.com/2009/10/damon-lindelof-avoids-question-about.html

 

Επίσης, θα περιμένουμε τουλάχιστον 2 βδομάδες διακοπή της σειράς εξαιτίας των χειμερινών ολυμπιακών

http://darkufo.blogspot.com/2009/10/cuse-says-lost-will-take-break-for.html

 

 

Και τέλος, τα μέρη 5&6 του mysteries of the universe είναι ενδιαφέροντα

http://darkufo.blogspot.com/2009/10/mysteries-of-universe-parts-5-and-6.html

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου παράπονο δεν έχει να κάνει με το ότι δεν έδειξε νέες σκηνές. Αυτό είναι κάτι που το γνώριζα (έχουν ήδη πει πως δεν θα δείξουν νέο υλικό πριν την πρεμιέρα της 6ης season).

 

Το promo όμως ήταν πολύ χλιαρό, καθόλου πρωτότυπο, έξυπνο ή πορωτικό. Αυτό φυσικά δεν λέει τίποτα για την ίδια τη σειρά. Λέει για το τμήμα marketing του ABC.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...