Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθόλου πετυχημένος ο τίτλος κατά τη γνώμη μου.

Είτε αυτό είτε μας διαφεύγει τι ακριβώς ήθελε να πει ο ποιητής... ίσως σε επομενα επεισόδια να καταλαβουμε;;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είτε αυτό είτε μας διαφεύγει τι ακριβώς ήθελε να πει ο ποιητής... ίσως σε επομενα επεισόδια να καταλαβουμε;;

+1, μάλλον εννοεί κάτι που δεν καταλάβαμε ακόμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε να σας λύσω πάλι εγώ την απορία :lol:

Υπάρχουν 2 "πόλεις" με την ευρύτερη έννοια της λέξης. Ο οικοσμός των Others και ο καταυλισμός των Losties. Μέχρι στιγμής έχουν συναντηθεί οι μεν με τους δε αλλά δεν έχουν ανταλλάξει επισκέψεις. Εκτός από τους "κατασκόπους". Τώρα λοιπόν ήρθε η ώρα οι δε να πάνε στους μεν. Δηλαδή οι κάτοικοι της μίας "πόλης" θα γνωρίσουν (από την καλή είτε την ανάποδη) την άλλη πόλη...

 

Πώς λέμε "Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα"; Καμία σχέση! :lol:

 

Ελπίζω να ήμουν σαφής γιατί τον τελευταίο καιρό πάσχω από έντονο σύνδρομο του "εδώ το έχω αλλά δε μπορώ να το εκφράσω".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε να σας λύσω πάλι εγώ την απορία :lol:

Υπάρχουν 2 "πόλεις" με την ευρύτερη έννοια της λέξης. Ο οικοσμός των Others και ο καταυλισμός των Losties. Μέχρι στιγμής έχουν συναντηθεί οι μεν με τους δε αλλά δεν έχουν ανταλλάξει επισκέψεις. Εκτός από τους "κατασκόπους". Τώρα λοιπόν ήρθε η ώρα οι δε να πάνε στους μεν. Δηλαδή οι κάτοικοι της μίας "πόλης" θα γνωρίσουν (από την καλή είτε την ανάποδη) την άλλη πόλη...

 

Πώς λέμε "Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα"; Καμία σχέση! :lol:

 

Ελπίζω να ήμουν σαφής γιατί τον τελευταίο καιρό πάσχω από έντονο σύνδρομο του "εδώ το έχω αλλά δε μπορώ να το εκφράσω".

 

Λυπάμαι αλλά όχι. :p Στο "A tale of two cities" του Ντίκενς οι παραλληλισμοί μεταξύ των δύο πόλεων, Λονδίνου και Παρισίων (sic) και των χαρακτήρων που κατοικούν σε αυτές είναι συνεχείς καθ' όλη τη διάρκειά του, στο 3x01 καμμία σχέση. Με ποιόν από τους Losties μπορείς να παρομοιάσεις τον Ben ή τη Juliet? Δεν υπάρχουν άμεσες αναλογίες ή τουλάχιστον δεν τις έχουμε δει ακόμα. Οπότε μάλλον μένει να τις δούμε στη συνέχεια, όπως λέει ο Stroggoff και επιμένω πως ο τίτλος ήταν άστοχος. Ίσως να ταιριάζει περισσότερο σε όλη τη φετινή σεζόν, θα δείξει.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως όντως να υπάρχει και 2 πόλη την οποία δεν έδειξε ακόμα ίσως και αν ήταν "μεταφορικός" ο τίτλος (η πραγματική τεχνολογικά ανεπτυγμένη πόλη σε αντίθεση με αυτό που έδειχναν στους Losties τόσο καιρό).

Link to comment
Share on other sites

http://img.photobucket.com/albums/v515/bloodylamer/bastardly-photos/0505/album39/evangeline-lilly10070607.jpg

 

ενα αληθινο ζευγαρι..

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι και θα ήθελα να ακούσω ποιά είναι η αποψή σας. Όταν πάει η julliet το σαντουιτς στον Jack

δεν το δείχνει απο πάνω να είναι μουχλιασμένο????????

:wacko: :wacko:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Μπααααααα κακοψημμένο θα το χαρακτήριζα. Όπως όταν δεν έχεις καθαρίσει ποτέ την τοστιέρα, σιχαμένοι! :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι και θα ήθελα να ακούσω ποιά είναι η αποψή σας. Όταν πάει η julliet το σαντουιτς στον Jack

δεν το δείχνει απο πάνω να είναι μουχλιασμένο????????

:wacko: :wacko:

 

Αν προσέξεις καλά θα δεις οτι είναι απλά μυρωδικά :)

 

Μερικά μικρούλικα spoilerάκια:

 

Σχετικά με το επεισόδιο της Kate 3x06

 

the lost crew was filming in makiki today. they were at a church doing what could only be a kate-centric falshback. evangeline was wearing a gorgeous white satin strapless wedding gown. then she came out and sipped some hot tea while there was a double standing at the alter with a veil over her face but i could not see the groom from where i was. there were only about 12 extras who appeared to be there as present for the wedding. most of them appeared to be in their 60s, there was one young yoman, all of them were white. later there were filming a scene involving a miami dale (i think) cop car with yellow and green details which was parked outside the church. i may be wrong but the cop in the driver's seat sure looked a lot like ethan.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι και θα ήθελα να ακούσω ποιά είναι η αποψή σας. Όταν πάει η julliet το σαντουιτς στον Jack

δεν το δείχνει απο πάνω να είναι μουχλιασμένο????????

:wacko: :wacko:

 

Λες να τον έριξαν στο ανήλιαγο μπουντρούμι (sic) για να τον σκοτώσουν με τροφική δηλητηρίαση; Διεστραμμένο, μ' αρέσει :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos
Λες να τον έριξαν στο ανήλιαγο μπουντρούμι (sic) για να τον σκοτώσουν με τροφική δηλητηρίαση; Διεστραμμένο, μ' αρέσει :lol:

 

ax...:wacko:

8ymh8eite oti h julliete den einai kalh mageirisa...

ekapse ta cookies ths sthn arxh tou epeisodeiou...ara k to toast... to paraepshse...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να μιλάτε έτσι για τη Mrs. Santa Cluase;;;

Φυσικά και ξέρει να ψήνει τέλεια τα γλυκάκια! Απλά, αν προσέξατε, έκλαιγε λίγο πριν και... δεν ήταν στις καλές της...

 

Α, και είπε στο γιατρό ότι δεν το έψησε αυτή το τοστάκι, απλά του το έφερε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εχει και υπεροχο χαμογελο!

I LOVE JULIET!!!!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Season 2 Spoiler ΔΕΝ είναι. Σας τ' ορκίζομαι! :lol:

 

Σοβαρά τώρα, τα παιδιά αγαπήθηκαν στη σειρά και περιμένουν να τελειώσει για να... παντρευτούνε; Να κυκλοφορούν δημόσια; Θα σας γελάσω. Δε θυμάμαι τι ήταν.

Άντε και στα δικά μας οι λεύτερες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες πληροφορίες για το νέο επεισόδιο 3x09 (ή και 3x08 ακόμα δεν ξέρω σίγουρα).

 

3x09:

 

Eps #309 (no title) features a beautiful Asian woman named Achara. She is a mysterious, sensual artist whose work is inspired by her ability to 'interpret' the feelings and desires of her subjects.Must speak English and another language, preferably Thai.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

 

Α, και είπε στο γιατρό ότι δεν το έψησε αυτή το τοστάκι, απλά του το έφερε.

 

Επίσης από ό,τι θυμάμαι έφαγε και λίγο βγαίνοντας οπότε καλά πρέπει να ήταν. Το έλεγα εγώ έπρεπε να φάει κάτι ο Jack, μέσα στην αδυναμία και την αφυδάτωση ήθελε και υποβρύχιες αποδράσεις :p

 

Το «μπέρδεμα» με την ξανθιά ηθοποιό συνεχίζεται ακάθεκτο :D

Ο Sawyer φοβερός όπως πάντα,ακόμα και μέσα στο κλουβί :happy:

 

Πάμε για το 302! (Αν περιμένεις να σου λυθούν οι απορίες άμεσα mplip^,σώθηκες μάλλον :p)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι πρόλαβα να διαβάσω απο απόψεις για το 2ο επεισόδιο σαφώς καλύτερο απο την πρεμιέρα. Μπόλικη δράση..άντε τώρα να περιμένω να πάω σπίτι το βράδυ να το δω...θα σκάσω.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι πρόλαβα να διαβάσω απο απόψεις για το 2ο επεισόδιο σαφώς καλύτερο απο την πρεμιέρα. Μπόλικη δράση..άντε τώρα να περιμένω να πάω σπίτι το βράδυ να το δω...θα σκάσω.

Μόλις το ειδα :D Πολύ καλύτερο απο τη πρεμιέρα με πολύ περισσότερη δράση. Ηταν Sun-centic και το τέλος του ήταν πολύ καλό :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ειδα :D Πολύ καλύτερο απο τη πρεμιέρα με πολύ περισσότερη δράση. Ηταν Sun-centic και το τέλος του ήταν πολύ καλό :D

 

bill μου μουτς!! (ζηλεύω θέλω να το δωωωω)

 

Αλλά σας έχω νέα spoiler ή μάλλον....σπαζοκεφαλιές-spoiler.

Aπο το νέο podcast που μεταδόθηκε στην Αμερική

(προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να κάνω capture online τα podcast να τα βάζω στο club αλλά δεν μπορώωω μπουχουυ)

 

Karl is NOT an Other

We will find out by episode 6 why Karl was in a cage

The first 4 seconds reveal why title is Glass Ballerina

Ms. Klugh will be back

There will be an Others flashback later in the season that shows the residential area before 815 crashed

 

 

Επίσης....

 

According to my sources, at least one of the three button men will return to action transformed in such a way that gives him something in common with one of the heroes over on Heroes.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...