Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ, έλα να σου απαγάγω το παιδί σου, να σου στερήσω την ελευθερία σου για μερικές βδομάδες, να σε κρεμάσω από ένα δέντρο, να σου ρίξω το ξύλο της αρκούδας, να σε απειλώ συνεχώς, να σε βάλω σε ένα κλουβί και μετά (κατά το γνωστό ανέκδοτο) πες πως είμαι δεν είμαι κακός άνθρωπος...

 

Δεν είπα αυτό, είπα ότι δεν φαίνονται τόσο κακοί όσο νομίζαμε (αρχικά είχε δημιουργηθεί γι' αυτούς η εικόνα του κανίβαλου, του ανθρωποφάγου). Σίγουρα πάντως δεν σκοτώνονται μεταξύ τους και δεν σκοτώνουν τους άλλους, όπως κάνουν οι "Lost". Άλλο η απαγωγή και άλλο η δολοφονία. Και μήπως την απαγωγή την έκαναν επειδή οι "Lost" πρώτοι σκότωσαν κάποιους δικούς τους (κοινώς τους προκάλεσαν). ;) Στο τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου, όταν ένας από τους "others" έλεγε στον Michael

 

 

"we are the good guys"

 

 

ίσως να μην ήταν τυχαίο.

 

Στον 3ο κύκλο που θα τους γνωρίσουμε καλύτερα, θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα για τον χαρακτήρα τους.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΟΚ, έλα να σου απαγάγω το παιδί σου, να σου στερήσω την ελευθερία σου για μερικές βδομάδες, να σε κρεμάσω από ένα δέντρο, να σου ρίξω το ξύλο της αρκούδας, να σε απειλώ συνεχώς, να σε βάλω σε ένα κλουβί και μετά (κατά το γνωστό ανέκδοτο) πες πως είμαι δεν είμαι κακός άνθρωπος...

 

 

Νομιζω πως η γνωμη μας θα αλλαξει τελειως μολις μαθουμε λεπτομερειες για το εργο τους.

Ισως τελικα ο "σκοπος αγιαζει τα μεσα" να ειναι η φραση που τους ταιριαζει..

Εαν αποδειχθει τελικα οτι ολα οσα κανουν,ειναι για το κοινο καλο,το καλο της ανθρωποτητας,τοτε ο καθενας στη θεση τους το ιδιο θα εκανε.Αναγκαστικα,λιγοι θα υποφερουν(οσο χρειαζεται),ωστε οι πολλοι να σωθουν.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια δεν παρακολουθούσα το Lost Experience στην αρχή προσπάθησα αλλά βαρέθηκα γρήγορα.

Sheik είχα πει και σε ξένο forum

πως οι Άλλοι πιστεύω πως είναι πρώην επιστήμονες της Dharma που έπαιρναν μέρος στα πειράματα για την ανατροπή του τέλους του κόσμου ή και πως μπορεί να είναι πρώην πειραματόζωα που απο τα πειράματα που τους γίνονται χάζεψαν και έγιναν επιθετικοί. Βλέποντας όμως το 3x01 αλλά και διαβάζοντας αυτό που είπες πως ο κάθε αριθμός αντιπροσωπεύει την εκάστοτε αιτία αφανισμού μουρθε μια σκέψη...μήπως οι Άλλοι είναι κανονικότατοι επιστήμονες της Dharma οι οποίοι είναι αποσπασμένοι στο νησί απο την εταιρεία αλλά....είναι οι συνεχιστές άλλων επιστημόνων που ήταν εκεί πριν απο αυτούς και οι οποίοι έκαναν τα πειράματα για την εξίσωση αυτή στους γονείς των τωρινών μας Αγνοουμένων...όμως έκαναν στον καθένα διαφορετικά πειράματα. Οι δικοί μας αγνοούμενοι παρακολουθούνται απο τους Άλλους και πιστεύω πως πήραν αυτούς τους τρεις για τώρα επειδή αυτοί οι 3 μπορεί να παρουσιάσουν συμπτώματα των αιτιών αφανισμού...ο καθένας απο μία αιτία δηλαδή...για να δουν πως θα αντιδράσουν και αν κάπως έχουν πετύχει...δεν ξέρω αν με πιάνετε...

 

 

Μήπως το μυαλό μου παραδουλεύει και θα κάψω καμία φλάτζα? :blink:

Πάντως απο το 3x01

φάνηκε καθαρά πως όταν έπεσε το αεροπλάνο οι Others το περίμεναν...δεν φάνηκαν έκπληκτοι ούτε τπτ...μάνι μάνι μαζεύτηκαν και ο Ben έδωσε διαταγές...μου φάνηκε σαν να το έχουν ξανακάνει παλιότερα και αυτό, ήταν οργανωμένοι και γρήγοροι. Μάλλον θα το είχαν ξανακάνει με την Ρουσσώ

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

μου φάνηκε σαν να το έχουν ξανακάνει παλιότερα και αυτό, ήταν οργανωμένοι και γρήγοροι. Μάλλον θα το είχαν ξανακάνει με την Ρουσσώ

 

 

πιο πολύ "έτοιμοι" μου φάνηκαν, παρά να το περίμεναν

 

Link to comment
Share on other sites

1) auto to post tou Sheik edw na to diabasw?? i einai mega spoiler??:(

2)poio einai to orientation video pou leei ti einai h Dharma?? egw den kserw tpt gia autin.. :blink:

 

epeisis den mas edwse kamia sinexia apo ekei pou teleiwse o 2os...kai den mas edikse ton Locke..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου έκανε κάτι σε "ξέρουμε ότι στη DHARMA δεν ξέρουν τι τους γίνεται και ότι από την απόγνωση δεν ξέρουν τι κάνουν. Δε συμμεριζόμαστε τον τρόπο λειτουργίας τους αλλά άμα μας ρίξουν κανά αεροπλάνο γεμάτο με πειραματόζωα, δε θα τα αφήσουμε να πάνε χαμένα"....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to eida kai egw......

metrio mou fanike re paidia!twsous mines perimename afto??edaksi ta prwta lepta eitan fadastika!meta to episodio htan xalia!perimenw me agonia to deftero giati apoti fenete tha einai kalitero apo to prwto!

Link to comment
Share on other sites

Nέα προσθήκη στο guest star cast για τον 3ο κύκλο

O ηθοποιός Nathan Fillion (γνωστός απο τις νεανικές σειρές φαντασίας Buffy The Vampire Slayer και Serenity) θα είναι guest star σε 2 επεισόδια του 3ου κύκλου. Ο ρόλος του θα είναι

του πρώην άντρα της Kate

 

http://img96.imageshack.us/img96/715/nathanfillionjr7.th.jpg

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

1) auto to post tou Sheik edw na to diabasw?? i einai mega spoiler??:(

2)poio einai to orientation video pou leei ti einai h Dharma?? egw den kserw tpt gia autin.. :blink:

 

epeisis den mas edwse kamia sinexia apo ekei pou teleiwse o 2os...kai den mas edikse ton Locke..

 

Αν θελεις να μαθεις νωρις την σημασια των αριθμων,ενω στη σειρα θα αποκαλυφθει πολυυυ μετα διαβασε το.

 

Οσο για την Νταρμα.Μιλας σοβαρα?Δεν ξερεις τιποτα για το τι και ποια ειναι η Νταρμα?Μηπως βλεπεις αλλη σειρα :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να μαθεις νωρις την σημασια των αριθμων,ενω στη σειρα θα αποκαλυφθει πολυυυ μετα διαβασε το.

 

Θεωρείς ότι αυτά που έχουν διαρρεύσει είναι αξιόπιστα;

Γιατί ένας παραγωγός του Lost δήλωσε ενόψει της πρεμιέρας: "It wouldn't be Lost if we weren't lying" :cool:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να μαθεις νωρις την σημασια των αριθμων,ενω στη σειρα θα αποκαλυφθει πολυυυ μετα διαβασε το.

 

Οσο για την Νταρμα.Μιλας σοβαρα?Δεν ξερεις τιποτα για το τι και ποια ειναι η Νταρμα?Μηπως βλεπεις αλλη σειρα :)

 

mpa..proteimw na min diabasw spoilers gia to ti tha ginei meta... :p

oso gia tin Darma...oxi..den kserw kai polla...eiani i etairia pou tous ebale na patan tous arithmous?? blepeis den sugkratw kai polla onomata... :p meionektima auto...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι αυτά που έχουν διαρρεύσει είναι αξιόπιστα;

Γιατί ένας παραγωγός του Lost δήλωσε ενόψει της πρεμιέρας: "It wouldn't be Lost if we weren't lying" :cool:

 

Aντε παλι.ΔΕΝ εχουν διαρρευσει αυτα.Κατα τη διαρκεια του Lost Experience Game ανακοινωσαν οτι θα δωσουν τη σημασια των αριθμων.Αυτο εγινε,και δεν εχω λογο να μην το πιστεψω.Στο τελευταιο podcast που ειδα,μια κοπελα ρωτησε για το αν εχασε κατι που δεν ασχοληθηκε με το παιχνιδι και αν θα τα δει στη σειρα.Αυτοι της ειπαν οτι δεν εχασε κατι,το παιχνιδι ηταν απλα για τους πορωμενους της σειρας και οτι θα εξηγηθουν εν καιρω και μεσα στη σειρα,οταν ερθει η ωρα.

 

argy_4 καλα θα κανεις να ξαναδεις οπωσδηποτε το 2χ03 - Orientation

Αλλιως δεν θα καταλαβαινεις τι σου γινεται.Ηδη εμεις ειμαστε χαμενοι,φαντασου εσυ :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά έχει αρχίσει και με κουράζει το γεγονός ότι από τη μία μας δίνουν πολλές "ερωτήσεις" αλλά καμία "απάντηση". Γενικά δημιουργούν πολλές μπερδεμένες καταστάσεις, χωρίς να ξεκαθαρίζουν το παραμικρό, παρ'όλο που είμαστε αισίως στη 3η σεζόν.

Και δεν εννοώ απαντήσεις για την κάθε λεπτομέρια, αλλά έστω ψίχουλα και γενικολογίες. Δεν είπα να μας πουn π.χ. τι ακριβώς είναι "οι άλλοι", αλλά έστω ένα στοιχείο το οποίο θα μας δείξει από που προέρχονται, και ας μη μας πουν πως ήρθαν, τι κάνανε, τι πάθανε, και τί θέλουν να κάνουνε. Έχουν περάσει 3 σεζόν και δεν έχουμε ιδέα ποιο είναι το αντικείμενο της Dharma. Και άλλα πολλά. Όσο πάει και γυροφέρνει περισσότερο στο μυαλό μου η ιδέα ότι οι παραγωγοί προχωρούν στα τυφλά, δημιουργόντας περιπλεγμένες καταστάσεις, χωρίς ούτε οι ίδιοι να έχουν ξεκάθαρες απαντήσεις στο μυαλό τους.

Όποιος δει τη πρεμιέρα θα προσέξει ότι, αντί να λύνονται κάποιες απορίες από προηγούμενες σεζόν, δημιουγείται σχεδόν από την αρχή ένα καινούργιο στόρυ, με καινούργια δεδομένα. Ακόμα και οι ήρωες κάνουν πολλές ερωτήσεις, και δεν παίρνουν καμιά απάντηση.

Νομίζω ότι κάποιες απαντήσεις θα ανανεώνανε το ενδιαφέρον και θα πλουτίζανε το σενάριο.:(

 

Εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ το πρωτο επεισοδιο. Απο οτι εβλεπα και σε ξενα forums, εχει πεσει πολυ απογοητευση. Καποιοι εχουν ηδη αρχισει να μιλανε για την αρχη της παρακμης του Lost.

 

Αν αρχιζανε αγαπητε Mercyful_Fate να λυνανε αποριες απο τωρα, πως θα τραβαγανε τη σειρα μεχρι τη 5η περιοδο? Πολυ ανυπομονησια βρε παιδια...

 

Εμενα μου αρεσει που δημιουργει ερωτηματα στον τηλεθεατη, και δεν τα απανταει. Μπορουμε ετσι να καθομαστε να προβληματιζομαστε, να συζηταμε, να παρατηρουμε, να συμμετεχουμε, και αυτος ειναι ο λογος της τεραστιας επιτυχιας του Lost, και της τεραστιας fan base του.

 

Δεν μας δινουν μασημενη τροφη

Θα δουμε υποθετω...ξερω οτι η συνεχεια θα με επιβεβαιωσει ;) δεν μας εχουν απογοητευσει ποτε

 

ΥΓ: Αν οι αλλοι ειναι οι "good guys", τοτε ποιοι ειναι οι "bad guys"? δεν μας εχουν πει τιποτα μεχρι τωρα.. μονο υποθεσεις εχω δει..απο οτι οι others ειναι επαναστατουντες κατα της Hanso επιστημονες (πρωην υπαλληλοι της Hanso), μεχρι οτι οι κακοι ειναι οι losties :lol:

 

ΥΓ2: ωραιο συγκροτημα οι Mercyful Fate ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα βγει ο 2ος κυκλος στα Video Club γνωριζει κανεις;

 

Το Video Seven δεν γνωριζει

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Είπατε ότι στη NET ξεκινάει ο δεύτερος κύκλος; Αν ναι, είναι λίγο πίσω, αφού στο ABC παίχτηκε ήδη το πρώτο επεισόδιο του 3ου κύκλου, το οποίο κατέβασα και είδα χτες.

Πλάκα πλάκα η διοίκηση της ΕΡΤ έχει πιάσει τον παλμό, γι' αυτό συνηθίζει να αγοράζει top αμερικάνικες σειρές (μακάρι και το δημοσιουπαλληλικό προσωπικό της ΝΕΤ να στεκόταν στο ύψος του και να έκανε την δουλιά του στον τομέα της προβολής :mad: ). Δυστυχώς τα άλλα (ιδιωτικά) κανάλια κοιμούνται όρθια και φτιάχνουν κάθε χρόνο φωσκολο-σειρές, ενώ και τις σπάνιες φορές που παίρνουν κάποια σειρά (βλέπε 24, x-files...), φροντίζουν να τη θάψουν τόσο πολύ, που να μην την παρακολουθεί κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά και είναι θεμιτό να δημιουργούνται συνεχώς ερωτήματα, αλλά νομίζω στην 3η σεζόν πλέον, δεν θεωρώ βιασύνη να αρχίσουν σιγααααααα σιγάααααα να αποκαλύπτονται κάποιες (όχι όλες) πτυχές του μυστηρίου. Κοινώς, μας έχουν ταράξει στα ερωτήματα και τα flashbacks ρε παιδί μου. :lol:

ΥΓ2: ωραιο συγκροτημα οι Mercyful Fate ;)

Εμένα μου λες!!!!:hypno: :music:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι.

τι παει να πει ενας κυκλος πισω;;

θελετε να μιλησουμε για αλλες σειρες που εχει η ελληνικη τηλεοραση και ειναι πολυ πιιιιιιιιιιιιισω;

 

και καποιοι δεν μας αρεσει να κυνηγαμε να βρουμε τα dvd κ τις περιληψεις νεων επεισοδιων.

μια σειρα ειναι κ τιποτα παραπανω. θα την δουμε, εν μερει θα την απολαυσουμε, κ απο δω πανε κ οι αλλοι..

Link to comment
Share on other sites

απλα λεω, οτι η νετ πολυ καλα χειριζεται τον δευτερο κυκλο της σειρας.

ποσα χρονια περασαν για να ερθουν στην ελλαδα τα φιλαρακια;;

μηπως το 24 θυμαστε ποσα επεισοδια δειξαν κ σε ποσο διαστημα;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τα έχω ξαναδεί αλλά μαρέσει να τα βλέπω πάλιιιιιιιι....μερικά πράγματα δεν τα καλοθυμάμαι και έτσι προσέχω και πιο πολύ τις λεπτομέρειες.

Lost rules.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

απλα λεω, οτι η νετ πολυ καλα χειριζεται τον δευτερο κυκλο της σειρας.

ποσα χρονια περασαν για να ερθουν στην ελλαδα τα φιλαρακια;;

μηπως το 24 θυμαστε ποσα επεισοδια δειξαν κ σε ποσο διαστημα;;;;;;;

 

Το γελοίο στο 24 είναι πως ο Αντέννα την βάζει πάλι την σειρά αλλά στις 2 τοπρωί και επαναλήψεις...

τι να πεις

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...