Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2,5 ωρες; Wow....

 

Ελλαδα θα το χουμε δευτερα ή τριτη;

 

Λογικά Δευτέρα κατά το μεσημεράκι θα έχουμε και Ελληνικούς υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι οντως 2,5 ωρες η θα ειναι 2 ωρες?? δηλαδη 2 χ 45 και μιση ωρα ακομα που ειπαν οτι θα προσθεσουν???

 

κουβεντα να γινεται:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Tα παρακάτω δεν περιέχουν spoilers

 

Χωρίς να διαβάσω κανένα spoiler -θεωρώ ότι δεν έχει νόημα όταν έχουμε φτάσει 24 ώρες πριν το φινάλε- πήρε το μάτι μου κάποιες αντιδράσεις όσων έχουν δει κομμάτια του "The End", καθώς και κάποιων fan που είδαν γυρίσματα στη Χαβάη. Όπως λένε οι ίδιοι, το φινάλε είναι ικανοποιητικό, έχει σκηνές που "δένει" το στόρυ με τις προηγούμενες σεζόν, ενώ μου κάνει εντύπωση ότι κανείς δεν ξέρει ποια είναι η τελευταία σκηνή, αφού και οι ίδιοι οι ηθοποιοί στα γυρίσματα δεν είχαν ενημερωθεί για τη σειρά με την οποία θα παίξουν οι σκηνές στο τέλος.

 

Αύριο λοιπόν παίζουν τα εξής:

Διπλό ανακεφαλαιωτικό επεισόδιο (2x45')

Διπλό επεισόδιο "The End" (καθαρή διάρκεια 105 λεπτά)

Jimmy Kimmel Live με το cast του Lost

Link to comment
Share on other sites

Διπλό επεισόδιο "The End" (καθαρή διάρκεια 105 λεπτά)

 

105' μέσα σε τηλεοπτικό χρόνο δυόμιση ωρών (9 έως 11:30 p.m. EDT ) ; 45 λεπτά διαφημίσεις δηλαδή; :blink:

Πω, χαίρομαι που δε θα τραβήξω την ταλαιπωρία του live. (Αλλά αύριο αναμένεται να γίνει χαμός από propers και real propers και nukes, - ο νοών νοείτο)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

105' μέσα σε τηλεοπτικό χρόνο δυόμιση ωρών (9 έως 11:30 p.m. EDT ) ; 45 λεπτά διαφημίσεις δηλαδή; :blink:

Πω, χαίρομαι που δε θα τραβήξω την ταλαιπωρία του live. (Αλλά αύριο αναμένεται να γίνει χαμός από propers και real propers και nukes, - ο νοών νοείτο)

 

Δεν μπορείς να φανταστείς τι τραβάνε εκεί με τις διαφημίσεις! Σε όλες τις σειρές. Τ 45 λεπτά επεισόδια προβάλλονται σε περίπου μιάμιση ώρα. Δείχνει 15 λεπτά σειρά και 10 λεπτά διαφημίσεις.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φανταστείς τι τραβάνε εκεί με τις διαφημίσεις! Σε όλες τις σειρές. Τ 45 λεπτά επεισόδια προβάλλονται σε περίπου μιάμιση ώρα. Δείχνει 15 λεπτά σειρά και 10 λεπτά διαφημίσεις.....

 

Δειχνει πολυ πιο συχνα διαφημισεις ,ναι, αλλα ειναι πολυ πιο συντομες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλησπερα!εχω ενα ψιλοπροβλημα και δεν μπορω να δω tv .

υπαρχει περιπτωση να αγορασω απο καπου τα 2 τελευταια επεισοδια?κανονικα πληρωμη κτλπ .δεν χω pvr και η nova απο οσο ξερω δινει on demand μονο σε pvr.υπαρχει κανενα <<μαγαζι>> η καποιος επι πληρωμης να μου γραψει τα 2 τελευταια επεισοδια?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Den μπορεις να τα κατεβασεις μονος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλησπερα!εχω ενα ψιλοπροβλημα και δεν μπορω να δω tv .

υπαρχει περιπτωση να αγορασω απο καπου τα 2 τελευταια επεισοδια?κανονικα πληρωμη κτλπ .δεν χω pvr και η nova απο οσο ξερω δινει on demand μονο σε pvr.υπαρχει κανενα <<μαγαζι>> η καποιος επι πληρωμης να μου γραψει τα 2 τελευταια επεισοδια?ευχαριστω!

 

Έχεις ηθικό πρόβλημα να το δεις όπως όλοι οι υπόλοιποι;

Γιατί το κάνεις δύσκολο στον εαυτό σου;

Σε 20 λεπτά μπορείς να το δεις σπίτι σου κανονικά, όπως όλοι

όσοι παρακολουθούμε την σειρά στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλησπερα!εχω ενα ψιλοπροβλημα και δεν μπορω να δω tv .

υπαρχει περιπτωση να αγορασω απο καπου τα 2 τελευταια επεισοδια?κανονικα πληρωμη κτλπ .δεν χω pvr και η nova απο οσο ξερω δινει on demand μονο σε pvr.υπαρχει κανενα <<μαγαζι>> η καποιος επι πληρωμης να μου γραψει τα 2 τελευταια επεισοδια?ευχαριστω!

συγκινήθηκα... (προς Θεου δεν ειρωνεύομαι...) απλά όπως σου λένε και τα παιδιά απέξω απέξω κάνεις από εμάς δεν πλήρωσε μέχρι τώρα για να δει τη σειρά... ψαχτο λίγο το θεματάκι!!!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον υλικό θα περιλαμβάνεται στο DVD που θα κυκλοφορήσει το καλοκαίρι (τόσο για την 6η σεζόν, όσο και στην ολοκληρωμένη συλλογή), καθώς οι παραγωγοί αποφάσισαν να "συνεχίσουν" την ιστορία (πιθανότατα για περίπου 20 λεπτά), θέλοντας όπως λένε να δώσουν επιπλέον απαντήσεις. Διευκρινίζουν μάλιστα ότι δεν πρόκειται για κομμένες σκηνές, ή alternate versions, αλλά για νέο υλικό που γυρίζεται/μοντάρεται αυτήν την περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε... δεν θα πω τίποτε μέχρι να το δείτε στο release, παρα μόνο πως

αν και ήμουν από αυτούς που είχαν ψιλοξενερώσει με την πορεία της σειράς, το finale, -περιέργως-, μου άρεσε

.

 

Επίζω να γίνει release και το live του Kimmel, δεν θα την παλέψω μέχρι τις 8 :p

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

επεσαν τα sites! ααχχα0χα0χ ελεος.. :)

 

 

EDIT: εχει και cd2 :p

 

Μόνο η version με τα CD κυκλοφορεί? Για αυτά θα βγουν υπότιτλοι ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω εγώ κάτι? Το cd1 τι περιέχει και είναι μεγέθους περίπου 1.5GB?

 

Και το cd2 τι θα περιέχει?

Link to comment
Share on other sites

Τα CD1 & CD2 περιλαμβάνουν το διπλό επεισόδιο (6x17-18), χωρισμένο σε δύο μέρη, με μέγεθος περίπου 700ΜΒ το καθένα.

 

Έχει βγει σε υψηλή ανάλυση ένα αρχείο με μέγεθος σχεδόν 3GB.

 

Το recap επεισόδιο & το show του Jimmy Kimmel ακόμα δεν τα έχω δει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχεις δίκιο. Αυτό που βρήκα ήταν και τα δύο cd με συνολικό μέγεθος 1,4GB.:)

 

Aκόμα υπότιτλους δεν βρήκα πουθενά. Πιστεύω σε μερικές ώρες θα έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα τώρα, γιατί για μεγαλύτερη ανάλυση πρέπει να το δούμε και λίγο πιο αποστασιοποιημένα...

 

 

Ποιος χρειάζεται απαντήσεις μετά από ένα τέτοιο επεισόδιο;

:p

 

 

Λειτούργησε 100% στο συναίσθημα, στους χαρακτήρες, (οι στιγμές της "συνειδητοποίησης" για κάθε χαρακτήρα ξεχωριστά, η σκηνή με τον Τζακ και τον πρώτη φορά τόσο συγκινημένο Hurley, η τελευταία σκηνή όπου ο Τζακ πέφτει εκεί όπου ξεκίνησαν όλα) κλπ, αλλά όποιος παρακολουθούσε το Lost αποκλειστικά για να μάθει τις απαντήσεις σε κάθε ερώτηση, μάλλον απογοητεύτηκε.

 

 

edit: κυκλοφόρησε και το recap "The Final Journey"

Edited by captum

Link to comment
Share on other sites

συγκινήθηκα... (προς Θεου δεν ειρωνεύομαι...) απλά όπως σου λένε και τα παιδιά απέξω απέξω κάνεις από εμάς δεν πλήρωσε μέχρι τώρα για να δει τη σειρά... ψαχτο λίγο το θεματάκι!!!

 

thanks παιδια !ηθικο προβλημα βεβαιως και δεν υπαρχει!αλλα επειδη θελω να το δω απεγνωσμενα και δεν ειμαι τοσο ψαγμενος γιαυτο ρωτησα!αλλα επειδη το forum ειναι απλα απαιχτο θα βγαλω ακρη!θα στρωθω κατω και θα δω πως μπορω να βγαλω ακρη!ευχαριστω!!!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη προβολή, αυτά που μπορώ να σκεφτώ πως μου άρεσαν είναι ακριβώς αυτά που αναφέρει ο captum.

 

(οι στιγμές της "συνειδητοποίησης" για κάθε χαρακτήρα ξεχωριστά, η σκηνή με τον Τζακ και τον πρώτη φορά τόσο συγκινημένο Hurley, η τελευταία σκηνή όπου ο Τζακ πέφτει εκεί όπου ξεκίνησαν όλα) .

 

 

Ήταν όλες δυνατές στιγμές. Στα σύν επίσης το ότι ο Hurley γίνεται ο νέος φύλακας στο νησί, και ξεκινάει μια νέα "εποχή" με διαφορετικούς "κανόνες". Είναι με διαφορά ο αγαπημένος μου χαρακτήρας εκεί, και χαίρομαι που τελικά απέδωσε η "υπόσχεση" ότι είναι σημαντικός

 

 

Για τα υπόλοιπα,

εντάξει, έκλεισαν την ιστορία όπως ήθελαν (και δυστυχώς για μένα: όπως-όπως και όπως να 'ναι). Μπορεί όλο το LOST να είχε πολλές wtf στιγμές, αλλά στο φινάλε τα αλλάξαν σε "what the hell? Jeez"...

 

 

Πάντως, αυτό ήταν.... μέχρι να δούμε κανένα κομικ, βιβλίο ή spinoff.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...